Aké sú vaše názory na pavúka na chodenie pre deti?

arcticcode
8. júl 2019

Áno / Nie? Počul som názory aj aj.

nicoll212
8. júl 2019

@arcticcode za mna nie.. 🙂 malu som naucila chodit v pohode bez pavuka a netrvalo to ani dlho, zacala chodit ked mala 10,5 mesiaca

thoughtfulweirdo
8. júl 2019

Nie, naco to je dobre?

janulik2008
8. júl 2019

My sme mali 3v1 ... mala sa rada hojdala v tom ... klasicke nechcela a na tlacenie bola najlepsia hrazdicka z hracej deky ... ptm sme chodak predali v top stave 🙂 takze ako chcete 😉

hettinka
8. júl 2019

nie, hoci sme pri staršej používali asi 2 mesiace, kupila to babka, tak sme občas použili, kym sa nam dcera vdaka pavuku skoro nezabila ... a letel do koša hned v ten deň

diewcatqoo
8. júl 2019

Urcite nie.. nechajte dieta, nech sa vyvija samo. Davajte ho co najcastejsie na brusko, nech sa rozlezie a nech zacne chodit samo, ked bude na to pripravene. Pavuk urobi viac skody vo vyvine, nez uzitku

ukulela
8. júl 2019

nie. je to pomoc, ale dnes sa uz vie, ze to dietatu skodi, vytvara zle navyky, ... par minut ako z nudze cnost neublizi. ale nie systematicky tam dieta davat.

evulienkaslx
8. júl 2019

Urcite nie, som rehabilitacna lekarka a pavuk by mali zakazat. dieta sa nauci nespravne stereotypy, niektori potom spickujú, maju problemy s klbikmi bedrovými, kolenami, chrbticou.

saskia_98
8. júl 2019

Ja som za, ale ja mam to 3 v 1 a ma aj take hopsadlo a malemu sa v tom mega pači. Ale samozrejme na chvilu len a nie ze cely den v tom. Chodak neublizi ked je spravne nastaveny a dieťa v ňom nešpičkuje ani nič tomu podobné.

ecoli
8. júl 2019

Nie.

nikusiak9
8. júl 2019

@saskia_98 veru ublizi lebo dieta ma tazisko uplne inde a sice aj ked nespickuje v choditku moze neskor pri chodeni, tahat nohy za sebou atd

saskia_98
8. júl 2019

@nikusiak9 ja som bola v chodaku nonstop ked som bola mala a nemam pocit aby mi nieco bolo ale to neznamena ze v nom svoje dieta necham cele dni ...

livi07
8. júl 2019

Nie nie 🙂

vrabcek15
8. júl 2019

nieee🙂

meluela
8. júl 2019

@arcticcode vsak to je uz davno totalne mimo, mozno tak v 90 rokoch boli "rozne nazory", teraz uz vsetci vedia ze je to kravina poskodzujuca dieta

nikusiak9
8. júl 2019

@saskia_98 ono sa to moze prejavovat hladko aj v 40tke a neskor nie uzaj hned

halci
8. júl 2019

NIE.

37373
8. júl 2019

@arcticcode pavúka mal, nevyužili sme. Skôr odporúčam niečo na tlačenie pred sebou.

sapetka
8. júl 2019

Nie. Zbytocnost

kristina2412
8. júl 2019

@evulienkaslx presne ako píšeš. V Kanade sú zakázané od r. 2004 ,teraz sa pridali aj ďalšie štáty...

asia83
8. júl 2019

@arcticcode NIKDY.

pininka1
8. júl 2019

Mala som pri všetkých troch deťoch, všetci začali chodiť veľmi skoro takže v ňom boli malo času. Určite to nieje dobre pre dieťa ako odkladanie na hodiny, ale na pár minút kým niečo robíš je to ok. Inak mimochodom ja jediná z rodiny som nebola v chodaku a jediná mám problémy s nohami ak s chrbticou, takže by som nebrala vážne tie reči o tom čo všetko poškodzuje.

siska53
8. júl 2019
minimilan
8. júl 2019

@arcticcode odporúčam na fb vyhľadať “fyziomama”. Je to fyzioterapeutka a má tam skvelé články, prečo nepoužívať chodítko, prečo nevodiť deti za rúčky aby “chodili” a veľa iných zaujímavých tém. A keď si to prečítaš, tak sa snáď správne rozhodneš sám. 😊