Penové puzzle pre bábätka

mata30.4
16. apr 2012

Chcem sa opytat aky mate nazor na penove puzzle..?.potrebuje to az tak moc dietatko?naozaj mu to pomoze rozvijat svoje schopnosti, a ak ano tak ake su najlepsie? z cislami,zvieratkami alebo obrazkymi z rozpravok??? dakujem za odpoved 😎

exupery
16. apr 2012

@mata30.4 nie su nevyhnutne,urcite vyuzijes ak mate doma podlahy a nie koberce,je uplne jedno ake cisla,obrazky,jednofarebne,...dieta nato len lezi pripadne sa hra ,ked je male,moja sa zacala o ne zaujimat az teraz cca v dvoch rokoch,zistila,ze tie obrazky sa daju aj rozobrat a skladat,ze su to zvieratka,maju rozne farby a pod.

nika1987
16. apr 2012

my mame lebo mame parkety . je to super...simonkovi sa na tom paci...mame cisla ale to je asi jedno ze ake🙂

katy1979
16. apr 2012

my to mame kvoli tomu ze mame parkety. po prve su studene a po druhe ked sa ucil lozit tam sa mu nesmykali kolienka. Uz ked prisiel na system lozenia samozrejme ich nepotreboval. dodnes ich mane zlozene v detskej izbe. decka sa na tom hraju. takze u nas to sluzi ako tepelna izolacia na rozdiel od koberca sa v tom nedrzi prach. da sa s tym hrat aj vo vode a skladat si mokre puzzle na kachlickach ci vo vani. zvieratkove maju vela malych casti. ked ti to povybera mas tak na pol hodinku zabavu 😀

ivetka2007
16. apr 2012

moj maly odmalicka miluje puzzle akehokolvek charakteru a uz mame teda riadnu zbierku 🙂 ked mal dva roky zacal sa dokonca ucit pismenka na jednom z nich... teraz ma 4 a minule si penove puzzle dal do kuchyne na plavajucu a zacal si ich podla predlohy kreslit na papier aj s cislami 🙂 takze ano, myslim, ze rozvijaju fantaziu a su velmi naucne...
musim este dodat, ze sme ho nikdy k nicomu nenutili, sam sa zacal zaujimat o pismenka, cisla a farby...

gubcikova
16. apr 2012

naša stavá s toho domček

elienka
16. apr 2012

Ešte pri kúpe puzzle si daj pozor, aby tam neboli nejaké mini časti, alebo puzzle treba nejako podlepiť, kamoške sa dávila malá s tým kúskom z puzzle

m.i.r.i
16. apr 2012

to iste u nas ako v prispevkoch vyssie- my sme to kupili kvoli plavajucim podlaham, aby maly mal kde sediet, lebo podlahy su chladne...v detskej sme ako v jedinej izbe sice nechali aj koberec malemu, ale ta zem je zas tvrda, takze ked bol malinky, dali sme aj na ten koberec tie penove puzzle, lebo ked uz aj sedkal, zvykol hocikedy spadnut dozadu, alebo ked lozil, tak na pusu..a na tom makkom to mal aj teple aj bezpecnejsie..u nas sa to vyuzilo vyborne..a doteraz ma tie puzzle v obyvacke, ma tam svoj kutik na tom, autopark, krabicu s hrackami a vie, ze ked si chce sadnut na zem, tak len na "podlozku" ..mame so zvieratkami, ktore tiez tak asi v 1.5 roku zacal naozaj skladat...dovtedy ho to nezaujimalo
Takze motiv je aj jedno, hlavne by som si dala pozor na kvalitu, pretoze nie je pena ako pena..vyrabaju sa aj cinske nekvalitne, ktore boli aj oznacene ako zavadne a nevyhovujuce - farbene zavadnymii pre deti skodlivymi latkami atd..tak uz ked sa rozhodnes, dobre si pozri vyrobcu a zaruku kvality..my sme radsej zaplatili viac, ale oplatilo sa

mummy01
16. apr 2012

mne dcera penove puzzle strasne kusala a zuzlala tak sme ich nemohli pouzivat

jankamgr
16. apr 2012

ahoj, my máme penové puzzle, sú skvele ako podložka pre malého na hranie, má 6 mesiacov a začal cúvať 😀 a po drevených parketách ho šmýka 😀 😀 😀 máme zvieratkové =D ale tie jednoduchšie, čo sú obrázky len z dvoch častí

evusaa
16. apr 2012

myslim ze su fajn ale musia byt kvalitne velky vyber ceskej vyroby najdes na http://maly-genius.cz/ my ich mame a sme spoko

mata1001
16. apr 2012

ahoj my ich mame od predoslych vianoc.maly sa s nimi zacal hrat len teraz...no ak sa to da nazvat hrou...mame ich rozlozene v jeho izbe.(cela abeceda+cisla,nie su z malych casti ale len z dvoch)ale ked ich rozhadze,tak sa mama nenudi 😀 .ale po najnovsom ich ukladame spolu...kupili sme ich v tescu a stali ...no nejakych 7eur.ja nelutujem ze som ich kupila... 🙂

zuzikkaa
16. apr 2012

@mata30.4 vyuzijes,,ale nic sa nestane ked ich dieta mat nebude... my sme ich mali lebo mame vsade plavajucu tak aby krpec nelezal na zemi...no casom ich zacal rozoberat,,trhat a hryzt 😀 😀 😀 a to sme bohuzial mali zeleninu-ovocie kde bolo veeela casti 🙂
cize ak ich chces kupit tak pismena alebo cisla,,skratka aby to malo co najmenej vyberatelnych casti 😉

koniarova
16. apr 2012

Pozor na kvalitu!!!!!! Na stránke SOI máš kopu puzzlí, ktoré sú pre deti nebezpečné. A videla som ich predávať tu aj na MMB, či iných bazároch. Ak ešte nájdem link na stránke SOI, hodím sem.

koniarova
16. apr 2012

Teraz pozerám, že tam tých puzzlí je cez 10 strán. Tak hodím len všeobecný link, nech to tu hodinu nekopírujem:
http://www.soi.sk/sk/Vyhladavanie/hladajInd/1.s...

mata30.4
autor
17. apr 2012

😉 Jaaaaj dakujem dievcata...ja som sa bola pytat v draciku no zrovna nemali tovar...kuknem stranky a nejake vyberiem vyhoda je ze mam cas mala ma 4 mesiace takze je to v pohodke

andelok
26. jún 2012

Baby, viete kde kupit penove puzzle za dobru cenu? V Dracikovi maju za 10 euro, ale je ich tam dost malo...

ducci
29. jún 2012

my sme kupili v tescu.. stacili nam 2 a boli este v zlave takze spolu asi 13 eur..

betina1984
29. jún 2012

Ja kupila cez net 12 kusov, rozmer 120x90 cm, za 16.50 Eur,plus postovne.

xyanka
10. apr 2013

My mame penove puzzle s certifikatom od ceskeho vyrobcu. Podla ich stranky: "su zdravotne nezávadné, bez nepríjemného zápachu a bez toxických látok - ftalátov, azofarbív, ťažkých kovov a pod..." Konkretne mame 16 mm hrube a su velmi dobre. tu je lika: http://www.penove-puzzle.sk/?14,penovy-koberec-... . Mame aj tie tensie, 8 mm s obrazkami, ale nie su dobre, pretoze sa velmi lahko rozoberaju. Deti ich neustale rozoberaju a zuju. Odborucam kupit bez obazkov.

bambulockaaa
13. jún 2013

@xyanka Ako si to, prosím, myslela s tými 8 mm puzzle, že sa veľmi ľahko rozoberajú? Kvôli tej hrúbke (že sú tenšie a možno do seba tak pevno nezapadnú) alebo kvôli obrázkom? Chceli sme také kúpiť synčekovi, ale možno teda ešte prehodnotíme.

xyanka
14. jún 2013

@bambulockaaa presne si to vystihla, tie tenke puzzle sa lahko rozoberaju a rozpadavaju, pretoze su velmi tenke a makke a takisto aj kvoli obrazkom. A mozno aj preto,ze nase obrazky (zvieratka) sa skladaju z viacej casti. Ak to chces pre vacsie deti, ktore to budu mat ako hracku a budu skladat puzzle, tak je to OK. Ale ak to chces ako podlozku, tak tie s obrazkami by som nekupovala. Na podlozku uplne postacia 8 mm bez obrazkov, velmi dobre izoluju, su prijemne aj na bosu nohu a chrania aj pri pade. A konkretne tieto od toho ceskeho vyrobcu cu makksie ako napriklad z KIKy. A teraz maju tie ceske novinku, predavaju aj zarovnane okraje. Mame aj tie z KIKy, su vyrobene v Cine a vyhoda je, ze su z odolnejsieho materialu nez tie ceske. Ale nemaju certifikat, rozpadavaju sa trosku tahsie, nez tie ceske, a ten material nie je taky prijemny. Este by som dodala,ze tie ceske sa lahsie znicia, pretoze su makksie. Neviem, na aky ucel to potrebujes.

bambulockaaa
15. jún 2013

@xyanka Dakujem za podrobne info. Ja chcem toto puzzle hlavne ako podlozku, syncek ma iba 4 mesiace. Takze hlavne na trenovanie na brusku, pripade polozit ho nan pod hrazdicku. Ak som dobre pochopila aj z predoslych prispevkov, deti to ako hracku (vyberat obrazky) zacnu vnimat az v cca dvoch rokoch?

katia7
15. jún 2013

my to mame tiez, kupila som to v hrackarstve asi za 10 eur a mame to uz asi 3 roky a deti to stale bavi 🙂 ale teda ako podlozku mam kobercek toto mi stale rozoberali 😀

xyanka
16. jún 2013

@bambulockaaa deti budu pouzivat logiku a cielene skaldat puzzle az okolo 2-3 rokov. Ale len co dieta zisti,ze sa nieco da chytit, potiahnut a vlozit do ust, tak to zacne hned robit. Nepamatam sa presne, ale uz okolo 6. mesiaca, ked su deti schopne pouzivat a ovladat vedome ruky, tak skusaju vsetko. U nas sa deti hned tahali za vsetkymi kablami a rozoberali a zuzlali puzzle a urcite to bolo skor ako v 9. mesiaca. Ak ti to financie dovolia, tak teraz kup bez obrazkov a neskor mozes kupit s obrazkami.

martinka150
17. sep 2013

ahojte, ja chcem prave objednat tie ceske puzzle 120 x 120 8 mm, ale teraz teda neviem. chcem to pouzivat len ako podlozku, maly bude mat o tyzden 5 mesiacov. Ake mate vy rozmery zlozenych puzzle?

2aska
9. dec 2014

@traktor ahoj, viem že tento príspevok už nie je aktuálny, ale zháňam penové puzzle a hodilo ma sem...v inom fóre som si všimla, že aj ty máš doma koberec...po dvoch rokoch je už možno pre teba neaktuálny a tak ma napadlo, že sa ťa spýtam, či nepredáš ten tvoj ak je z 24 dielikov....za nejakú rozumnú cenu 🙂 v e-shopoch pre nás drahé...vďaka

2aska
9. dec 2014

@traktor ahoj, viem že tento príspevok už nie je aktuálny, ale zháňam penové puzzle a hodilo ma sem...v inom fóre som si všimla, že aj ty máš doma koberec...po dvoch rokoch je už možno pre teba neaktuálny a tak ma napadlo, že sa ťa spýtam, či nepredáš ten tvoj za nejakú rozumnú cenu 🙂 v e-shopoch pre nás drahé...ak áno, máš 24 dielikov o rozmere 30 x 30 cm ? alebo tie vačšie dieliky 60 x 60 cm? vďaka

magda22
3. nov 2016

Ahojte, nemate niekto nahodou vyskusane penove puzzle znacky LEE?