Pieskovisko s lavičkami na sedenie. Máte fotky?

bzucinka2
2. apr 2009

Ahojte maminky, chystame sa malemu urobit v zahrade pieskovisko a potrebovala by som vasu pomoc. Raz som tu nasla v albumoch fotku pieskoviska, ktore robil sikovny ocinko, super na nom bolo, ze sa zakryvalo a po odokryti vznikli take lavicky na sedenie. Bohuzial nejak som si to neulozila a teraz tu maminku nemozem najst ☹ Velmi by ma potesilo, keby sa mi ozvala, alebo aj ostatne maminky, ak mate nejake super pieskovisko, ozvite sa mi do IP, ja si pozrie potom albumcek, mozno ma zaujme aj nekaje ine pieskovisko 🙂 Dakujem! 🙂

zuzka1.
2. apr 2009

toto by zaujimalo aj mna a etse by sm chcela vediet, kedze maly bude mat v juni rok, kedy sa zacinaju deti hrat v pieskovisku, ci sa nam zide uz cez leto, alebo kedy?kedy sa zacali hravat vase deti?

nelinka79
2. apr 2009

ahojte tak o tom pieskovisku by to zaujimalo aj mna. aký piesok ste tam dali a tak?

jasumat
2. apr 2009

My sme kupovali vlani v Baumaxe- normálny piesok do detského pieskoviska. Ani ma nenapadlo si nechať blo ☹ a ten piesok je otrasný. Keď budeme na jar betónovať v záhrade múrik tak ho použijeme. Je to niečo medzi pieskom a štrkom s drobnými kamienkami. Na jar ideme kúpiť normálny piesok v stavebných materiáloch, kupuje tam aj náš mestský úrad pre pieskoviská v meste. Už určite nie v Baumaxe a to nás stál niečo cez 1000,-sk 😠

danulik
2. apr 2009

nebola to mirka414?

lubii
2. apr 2009

Mymáme takéto :
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
Kúpili sme ho minulý rok v Metre, myslím,že som ho aj teraz asi pred 2 týždňami videla v letáku asi za 1000 sk. Má aj 3 farebné dosky na prikrytie

mimonenka1
2. apr 2009

ahojky, ja si tiez pamatam pieskovisko od -mirka414-, aj som jej davnejsie pisala a ona mi odpisala, ze pieskovisko je kupovane a ziju mimo Slovenska

my sme kupovali piesok od firmy smoby a dve vrecka stali 600 korun, to sme zistili az pri pokladni 😝

nevesta
2. apr 2009

Ahoj, ja som si tie obrazky ulozila, posli mi mail do IP, poslem ti to 😉

mirka414
3. apr 2009

mirka414 je tu,ano to pieskovisko je nase a uz druhu zimu prezilo super vonku bez prikritia a je stale nadherne.jedno som poslala svagrovi skusi ho vyrobit je stolar a potom by sa dalo mozno aj tu na konikovi objednat.dnes sa ho spytam.myslim,ze mam aj v albumoch este fotku toho pieskoviska,ak nie tak ju dolozim.

ukana
3. apr 2009

my teda pieskovisko nemame, ale napadlo ma, ze mi znama vravela, ze raz za cas ho treba poliat krhlou, kde sme dali trochu Sava, na dezinfekciu.........nezda sa mi to zly napad 😉

mata2
3. apr 2009

ahojte,poradte niekto,kde kupim piesok do pieskoviska 🙂

titkovamiriam
3. apr 2009

v stavebninach 😀

titkovamiriam
3. apr 2009

no savo by som urcite nadala ja ho tak raz za dva tyzdne polejem horucou vodou a hotovo-nemam ani slimaky ani mravce.pieskovisko mam klasicke z dosiek 😀

bzucinka2
autor
3. apr 2009

mirka, to je kupovane pieskovisko? nie robene, lebo vyzera presne tak ako ta baba, co ho mala, ale to sa nejak preklopilo a zatvorilo, aj toto sa tak da??? 🙂

zuzka, urcite mu ho uz na leto postavte, my mame teraz rok, ale uz sa tam hrava, presypa piesok, hrabe si jamky, takze na leto si urcite chceme postavit vlastne 🙂

titkovamiriam
3. apr 2009

ja ho mam len :styry dosky zbite do seba a prikryvam ho ciernou foliou,na obed je piesok prijemne teply.mam tusim aj foto v albume ako milan zakopava mareka 😀 😀 😀 ,no a teraz si v nom marecek spravil dinopark a pretekarsku drahu.ja chcem robit kolaciky a on stale preteka 😠 😀 😀 😀

mirka414
3. apr 2009

bzucinka2 to je kupovane vo svajciarsku.ano tie sedadla je mozne sklopit a na noc tak uzatvorit a nejdu tam macky ani ina haved...je to super.

zuzka1.
3. apr 2009

ok, takze mm bude mat o robotu naviac, je stolar, predstavu sme mali taku, aby sa dalo sediet na kraji a dalo sa hlavne zakryt.
Takze to vyrieisme este do leta

ankam
3. apr 2009

my mame taku lienkukupenu z tesca a tiez sa zakryva a je tam aj taky stupienok na sedkanie 😉

krajcoanka
3. apr 2009

ahojte, tak môj muž robí pieskovisko ako spomínate-dá sa na ňom sedieť a aj sa dá zatvarať na noc . Vypadá takto nieako:
http://www1.baumax.at/produkte/produkt_detail.p...
je to fakt delo. Je to z rak. baumaxu. Som sa tým inšpirovala a spravili sme si sami také. Keď bude hotové, hodím foto do albumu. Už nám chýba iba dokončenie zakrývania

bzucinka2
autor
3. apr 2009

konecne som pochopila ako sa to zatvara, lebo ja ho chcem na noc zatvarat a muzik si uz zacal kreslit vykresy 😀 dakujem vam mooooooooooooooooooooooooooooooooc 🙂

ikke
20. máj 2009

zuzidr • 1d • Dnes o 09:33
Ahoj,viem že sa to už v nejakej téme rozoberalo,ale neviem v ktorej.....Chcela by som dať malej k narodkám spraviť k jednému známemu stolárovi pieskovisko,a videla som velmi pekné u jednej holky v albume ale neviem v ktorom
je to štvorcové pieskovisko a na vrchu je kryt(asi na pánty),ktorý ked sa vyklopí je z toho lavička....dakujem pekne za info

nevesta • 1d • Dnes o 09:35
dam ti foto do albumu, my ho uz mame hotove ;)

nevesta • 1d • Dnes o 09:36
paci:https://https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

zuzidr • 1d • Dnes o 09:38
jééééj dakujéééém dakujeeeem už aj poobede idem za stolárom

nevesta • 1d • Dnes o 09:39
Ked bude potrebovat poradit, ako na to, mozem nafoti podrobnejsie nase

nevesta • 1d • Dnes o 09:40
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 33k -

cica13 • 2d • Dnes o 09:43
Cauko nevesta
Nechaj si v albume este tie fotecky do vecera, ukazem MM, zislo by sa take na chalupu...

zuzidr • 1d • Dnes o 09:48
ja už to mám vytlačené,volala som zo stolárom a spravíííí

silvia123 • 1d • Dnes o 10:44
ja vám nechcem kaziť radosť, tie lavičky vyzerajú fakt dobre, ale nenaprší do toho pieskoviska cez tie špáre? Ja som dala tiež robiť pieskovisko stolárovi, ale mám na neho odnímateľný kryt, ktorý neprepustí vodu a na sedenie mi dal do rohu doštičku a môjmu krpcovi to stačí, aj tak na nej málo sedáva a radšej sa celý papre v piesku.

markiza • 2d • Dnes o 10:59
ono asi nejde o dazd ako o kadejake zvery, ktore radi kadia do piesku
nevesta, pekne pieskovisko ma Miska

nevesta • 1d • Dnes o 11:00
Naprsi, vsak mokry piesok potrebujes na babovky
My sme vykopali metrovu jamu naplnili pieskovisko, cize aj ked prsi, voda stecie dolu a pohoda... Vrch je suchy a cca 5-10 cm pod povrchom je mokry na babovky...
Tiez je dobre, ze sa tym aj vetra... Mne islo hlavne o to, aby si tam nase macky nerobili zachod...
Moja mala tie lavicky skor vyuziva na stavanie torticiek ako na sedenie, ale ked bol u nasi starsie deti , tak si pekne sadli na lavicku a hrali sa tak...

nevesta • 1d • Dnes o 11:06
Hodila som foto aj nasho, nieje sice este domalovane, ale sluzi super

nevesta • 1d • Dnes o 11:08
Markiza, dakujem

silvia123 • 1d • Dnes o 11:15
Tak to potom beriem, keď ste to pieskovisko podkopali hlbšie, ja mám dno na pieskovisku a mám ho na takých malých širokých nožičkách, aby malý nebol vo vlhkom a preto ten nepriepustný kryt na vrchu, na tortičky mu tam nalejem trochu vody do jedného kúta a tak sa ihrá, miluje sa tam babrať, ale ešte radšej má keď mi môže piesok v kýbliku vynášať na terasu pred dvere

nevesta • 1d • Dnes o 11:19
jj to si viem predstavit, ja malu strazim, aby mi piesok nevynasala, zlata je, pekne sa hra a nenosi ho von..

markiza • 2d • Dnes o 11:52
nevesta, super farebne, miske sa tam urcite paci

ikke
20. máj 2009

u nas take pieskovisko bezne dostat v obchode typu baumax, na slovensku nie? 😕

mata2
20. máj 2009

super je to pieskovisko drevenne 😵

nevesta
20. máj 2009

Ano, ale vacsinou platove a malinke... Mne islo aj o to, aby sa tam zmestilo viac deticiek 😉 🙂

trixi
20. máj 2009

caute, aj ja som kupila "specialny piesok pre detske pieskoviska" v Baumaxe a skoro ma natiahlo, ked som ho rozbalila. Kupila som 3 vrecia po 20 l, jedno stalo okolo 3,30 €. Je to skor strk ako piesok. Nastastie doma mame len taky lom-pieskovisko, do ktoreho sa zmesti len trochu piesku, ale ja som si nenechala listok z Baumaxu, takze nemam ako vratit ten piesok. Je to vhodne tak na betonovanie ako na hranie sa deti. Same kamene. Idem napisat do tej firmy, co to vyraba, pretoze som totalne nastvana. Kde ste kupili normalny piesok?

jasumat
20. máj 2009

Ahoj Trixi. keď si pozrieš môj príspevok o pár riadkov vyššie- presne o tomto som písala ☹
Už v živote by som piesok v Baumaxe nekúpila. Mali dva a vybrali sme si ten drahší, aby bol kvalitný. A smola- bol to štrkopiesok, ktorý použijeme pri betónovaní múrika 😠 Potom dám deťom doviezť zo stavebnín obyč. piesok- tuším je z Komárna, ten berie aj mesto do mestských pieskovísk.
A tiež som si bloček neodložila, tak mám smolu.

nevesta
20. máj 2009

Ja som kupila priamo tam, kde ho tazia... Poprosila som uja, co mi ho priviezol, ci by mi mohli dat piesok nie hned z kraja, keby tam chodili macky... Ujo povedal, ze 4 x zakopal s tou obrovskou lopatou s UNC a az potom naberal... Zlaty bol, ked vedel, ze je to pre mimi, tak sa trosku potrapil... do 1 m hlbokej jamy a 1,5 x1.8 m som zaplatila 40 Eur...

miriamka
20. máj 2009

Ahojte,nam pieskovisko vyrobil manzel a pre piesok isiel do lesa,potom sme ho cez sitko preoseli a hotovo 😉

trixi
22. máj 2009

caute, uz viem preco predavaju v tom Baumaxe tak hrozny piesok. Aby mali co robit rodicia, ked su s detmi pri piesku a nenudili sa 😉 . Ja som uz preosiala jeden balik 20 l. Je to sranda 😠 . Co to vyhodim? Nastastie, ze nemame skutocne pieskovisko, ale taky zabavny stolik, kde ide aj piesok, nastastie sa tam vleze len tych 20 l.

brnka
23. máj 2009

baby, a vedia sa take cca rocne deti na pieskovisku uz zahrat?

trixi
23. máj 2009

ano vedia, az na nasho Mateja ☹ . Mal hystericke zachvaty z piesku, vojst do piesku bola katastrofa, mat piesok na rukach, hroza. Este som nestretla dieta, ktore by tak vyvadzalo, ked vidi piesok. Teda az na toho nasho 😖 . Uz sme dosiahli pokrok, uz sa da doniest do pieskoviska, tam si sadne, ale ani sa nepohne. Pozoruje deti ako sa hraju, ale to je vsetko. Uz sme prelomili barieru, a dokonca si vzal z piesku aj lopatku, ale v tom mu dievcatko, ktore sa tam hralo vysypalo piesok na hlavu a sme tam kde sme boli. Takze zaciname od zaciatku. Preto sme mu kupili take polopieskovisko domov na zahradu, nemusi v nom byt, tecie tam aj vodicka a tak uz piesok nie je taky nepriatel. Uvidim, co to urobi, ked prideme na verejne pieskovisko, do ktoreho bude musiet ist.