Plavky verzus plienky na plávanie

zojanka
9. feb 2022

Dievčatá, prosím, poraďte mi, vysvetlite, tie čo máte skúsenosti 🙂
Čo je lepšie pre +/- 1ročné dieťa do bazéna? Také špeci plavky alebo jednorázové plienky do vody? Chystáme sa na dovolenku a bude tam bazén. Čo sa týka tých plienok, tak tie sa zakaždým keď vyjde dieťa z bazéna musia vyhodiť však? Čiže ak pôjde za deň 10x do vody nachvíľku budem furt len plienky meniť (nejde mi o tú prácu ale o ten odpad a množstvo použitých plienok)? Niesú lepšie potom také špeci plavky, že keď vyjde von tak vyzlečiem a potom znova oblečiem keď pôjde znova? Čítala som dáke diskusie ale teda všade baby odporúčajú plienky - čo pochopím pri návšteve plavárne napr. kde je "jednorázové" namočenie ale keď je to takto na celý deň tak čo odporúčate?
Predpokladám že moč nezachytia poriadne ani jedny a kako zasa zachytia oboje rovnako dobre. Ďakujem

lusinda1989
9. feb 2022

My keď sme boli na dovolenke tak sme mali jednorazové plienky do vody. Keď vyšla mala z vody skontrolovali sme plienku ak bola čistá vyžmýkali sme nechali trochu obschnut na slnku a keď išla do vody dali sme opäť tu istú. Cikanicu nezadrzia ani jedny a kakanicu oboje. Potom po celom dni sme vyhodili a na další deň dali novú.

basska_b
9. feb 2022

Menit budes, ked tam bude ciko/kako. Inak len vysusit nechas...

luliu
9. feb 2022

@zojanka najlepšie sú neoprénové plavky pre deti, využijete ich dlhšie. Plienka by sa mala vyhadzovať, nie opakovane používať. Tie plavky sú určite pohodlnejšie

zojanka
autor
9. feb 2022

@lusinda1989 aha takže aj jednorázovka vydržala takéto celodenné kúpanie? A dalo sa to vyžmýkať aspoň trochu? Lebo syn mal v bazéne takúto plienku len raz ale teda keď som ho vytiahla tak z tej plienky tieklo ako z kohútika :D

lusinda1989
9. feb 2022

@zojanka jasne normálne to vyzmykas a necháš trochu obschnut. My sme tak prežili celu dovolenku

selu11
9. feb 2022

@zojanka Tiež sa prikláňam k názoru, že lepšie sú neoprénové plavky. To nám poradili aj na baby plávaní.

janett_332
9. feb 2022

Pozri, môžeš si vziať aj aj. Ako tie jednorázové plienky na plávanie nie sú zlé, dajú sa použiť aj viac krát, ale ako ja by som ju zakaždým vyhodila

sapetka
9. feb 2022

@zojanka ja som kupila ked maly bol este maly plienkove nohavicky zo 3ks. Vecer preprala a znovu pouzila. Urcite lepsie ako jednorazove

zojanka
autor
9. feb 2022

Vezmem balík jednorázoviek a jedny tie neoprénové a dáko to prestriedam a uvidím teda 🙂

zojanka
autor
9. feb 2022

@sapetka Čo myslíš plienkové nohavičky prosím?

sapetka
9. feb 2022

@zojanka take. Kupila som 2 al 3kusy uz nepamatam a stale vecer preprala v umyvadle s nasimi plavkami a na druhy den mal zase. Uz som mala pol kufra zapratanehi s normalnymi plienkami keby som este do vody mala kupovat..

mer12
9. feb 2022

@zojanka ja som určite radšej za neoprénové plavky, tie jednorazové plienky do bazéna sú otrasné, ja som mala na dovolenke aj aj a teda určite plavky, využijete ich dlhšie a není z toho zbytočný odpad a nemusíš zmykat plienky, neviem si to popravde ani predstaviť

zuzika8512
12. feb 2022

@zojanka my sme boli min.rok na dojči s nasim mqlym vtedy rok a pol a mal aj tieto plienky aj tie speci plavky...keď bola jednorazovka mokrá a chcel ísť znova do vody..dali sme plavky a zas plienka obschla medzitým...a bolo to takto super na striedačku a zároveň sme malo plienok minuli..ak chcete tie plavky idem predať.. mala som z tých kvalitnejších...ak chcete pošlem foto..

zojanka
autor
12. feb 2022

@zuzika8512 ďakujem, pošlite do správy prosím, pozriem. Len čo som podľa rozmerov pozerala tak potrebuje XXL (happynatty napr.)

hipuska
18. feb 2022

Určite tie neoprénové. Keď vyjde dieťa von, vyzlečies a dáš do suchého. Tie jednorazvky sú dosť hrozné. Nedokázala by som to opakovane dieťaťu dať na zadok