Podľa čoho vybrať lehátko/kresielko/hojdačku?

jaja07
21. máj 2012

Ahojte! Mame doma v poradi druhe, toho casu 2-mesacne babo a chceme mu kupit kresielko resp. lehatko. Poradte, ake si vybrat, ake kriteria sledovat? Vobec sa v tom neviem zorientovat. Je rozdiel medzi lehatkom a kresielkom, alebo to je len ine pomenovanie? Co sa tyka lehatka, su aj pevne aj latkove? Je dolezite aby bolo polohovatelne, ak ano, kolko poloh? Su aj take, ktore sa daju zablokovat, aby sa neprevratilo?Ake mate skusenosti s vibracnym, a s prenosnymi hojdackami? Da sa krmit aj v hojdacke? Da sa hojdacie kresielko nastavit aj tak, aby sa hojdalo rucne, pripadne vobec? A co sa tyka nosnosti, do kolko kil ste ho vyuzili? Dakujem velmi pekne.

xlucia
21. máj 2012

@jaja07 je to iste. pri oboch som to pouzila do 8 mesiaca. dobre sa v tom krmili. jasne ze sa to musi dat zaistit. polohovat sa to musi dat, ved inak lezi 2 mesacne a ine 7 mesacne

janka9898
21. máj 2012

@jaja07
ahojky ja cakam tiez druhe babo(mozno prave rodim🙂) a kupili sme hojdacie kresielko FISHER price aj s melodiou a je pekne
pri prvom sme nemali a velmi mi chybalo ale mali sme len take obycajne polohovatelne lehatko a vyborne som ho vyuzila napr na prve prikrmy ked maly este nevedel pekne sediet v stolicke a super aj ked som ho chcela mat pri vareni pri sebe mohla som ho preniest
zalezi na co ho chces vyuzivat ci ho budes stale prenasat tak tam odporucam klasicke oobycajne polohovatelne lehatko najlepsie je do lahu
a ak chces aby sa dieta ja trosku zabaviloa ty si si mohla coto po prinom oddychnut porpipade porobit tak nejake to hojdacie kresielko a nam sa da nastavit aj hojdanie rucne aj hojdanie na baterky
zalezi na teb na co ho chces najvac vyuzit

ajca123
21. máj 2012

@jaja07 my mame hojdacku Fisher-Price je vhodná od narodenia.. Je super a má dve polohy lehu a dá sa aj otočiť to lezadlo v smere hojdani.. Ale v com je pruser je to že to je len vhodne do 9kg :( používam tu hojdacku pri druhom babu.. Ale sú aj lezadla čo sú do viac kg ako ta hojdacka čo mame doma..

anjelicek26
21. máj 2012

@jaja07 - lehatko/kresielko je v podstate to iste, hojdacku neodporucam, ta sa uz s 3 mesacnym synom kvoli jeho vahe odmietla hojdat 😀 Je to prakticka vec, polohovatelne je urcite fajn - najprv len lezka a mierne naklonene, potom viac sedka - to je fajn na prve prikrmy v tych 5-6 mesiacoch, kym este nesedi.

abbey1
21. máj 2012

U nás vyhralo Bright Starts hojdacie lehátko. Dalo sa polohovať, nastavovať rýchlosť hojdania, melódie. My sme slabí spáči a prvé mesiace spávala iba tam, alebo na rukách, takže super vynález pre nás. Ale ako náhle nespinkala, tak už aj vystupovala, tak sme využili len cca6 mesiacov, ale aj tak sa vyplatilo.

jaja07
autor
21. máj 2012

Baby dakujem za odpovede.
@xlucia a ty si ake konretne mala?
@janka9898 a ktore konkretne ste mali? Nie je tam babo velmi skrcene? Da sa dat aj do vodorovnej polohy?
@ajca123 mne sa tiez pacila prenosna hojdacka od Fisher price, ale prave to obmedzenie vahove ma odradilo. Ta Tvoja je tiez prenosna? A dala sa polohovat?
@anjelicek26 kolko kil mal maly, ked sa s nim nechcela hojdat?
@abbey1 mozes mi prosim napisat aj konretny typ?

jaja07
autor
21. máj 2012

@xlucia preto som sa pytala na to zaistenie, lebo v niektorych forach baby pisali, ze ked uz je babo aktivnejsie, museli lehatko odlozit, lebo dietatko sa prilis v nom hojdalo a mohlo sa aj s celym lehatkom prekoprcnut

jaja07
autor
21. máj 2012

@janka9898 tak ak rodis, tak drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne 🙂

abbey1
21. máj 2012

@jaja07 Bright Start swing anywhere.

ajca123
21. máj 2012

@jaja07 jo naša hojdacka je prenosna ale nie je taka ľahká ako sa zda... Má nad sebou kolotoč mrnus a hudbu a ja môžem kľudne upratat nebo odbehnut ked zazvoni postar 🙂)
Mame doma ciperku čo má o tri týždne 5mesiacov a uz ked mal 4mesiace naučil sa otáčať na bruško 🙂)) a teraz stále leží na zemi a otáča sa 🙂)) tak čo skoro zasa zbalim hojdacku do krabice a bude čakať na naše 4babo 🙂))

anjelicek26
21. máj 2012

@jaja07 -no 7 kil mal a uz bol problem... uz len na najrychlejsomstupni a tak pomaly sa to kyvalo... a to sme mali fisher price rainforest hojdacku.

monline
21. máj 2012

@jaja07 my máme lehátko od fisher price, toto
http://eshop.babybest.cz/zbozi/5133/Fisher-Pric...
a malý ho používa doteraz (bude mať dva roky), je do 18 kíl, on v ňom pozerá rozprávky...a myslím, že je to najlepšia vec, ktorú sme kúpili a plne celý čas využívame...

zuzanamv
22. máj 2012

Tiez sa pridavam k Fisher Price, urcite do 18 kg, z tych ostatnych babo rychlo vyrastie a toto vyuziju este aj skolkari ako hojdacie kresielko.
Ma aj hrazdicku s hrackami pre babo, aj vibrovanie.
Presne ako pise @monline , jedna z najlepsich investicii.

xlucia
22. máj 2012

@jaja07 ja som mala demu, bola vyborna stabilna, babo mohlo lezat aj uplne rovno. vlastne este ju mam. vyuzila som ho pri oboch

sasa2
22. máj 2012

Aj ja sa pridávam k monline a k zuzanamv .Tiež máme do 18 kg ,je polohovatelné ,dá sa hojdať ,vibruje .Super vec.A páči sa mi aj stabilita.

jaja07
autor
22. máj 2012

Dakujem za odpovede. Tak sa mi zda, ze maminy si najcastejsie pochvaluju lehatko od FP od miminka po batola (do 18kg). Ale pochopila som to spravne, to sa automaticky nehojda, ale rucne? A nie je tam babo prilis skrcene? Moze byt aj pre 2-mesacne?

monline
22. máj 2012

@jaja07 podľa mňa je tam menej skrčené ako v autosedačke..

jaja07
autor
22. máj 2012

@monline jeeej, rozkosny... a vyuzivali ste aj vibracie? A nebolo to nebezpecne, ked sa uz v nom zacal vrtiet?

monline
22. máj 2012

@jaja07 hej, aj vibrácie som zvykla zapnúť...a keď už začal byť vrtký, tak buď bol pripútaný, alebo mal iné aktivity..nestalo sa nám, že by sa prevrátil v lehátku, či by spadol z neho....a potom som lehátko využívala v kúpeľni- mali sme len sprchový kút, tam som ho kúpala (už nechcel vo vaničke) a na lehátku som mala nachystanú osušku, tam som ho vybrala a zavinula, aby sme mohli prejsť do spálne...a teraz ho využíva ako kresielko pred telkou

bambinkaa
22. máj 2012

@jaja07 ahoj, tiez mame Fisher Price do 18 kg, ten isty ako @monline 🙂 sice tento mesiac som ho odlozila, lebo mala je straaaaaasne aktivna, tak aby sa neprevratila, skusa sa postavit a so vsetkym divoko experimentuje. Tak pockam 2 mesiace, kym bude trosku rozumnejsia a vytiahnem to znovu. Ale je to skvele na papanie, dietatko sa uci pozorovat hracky, ktore tam vysia, postupne sa nauci pustit si hudbu. Hojda sa rucne, mozes zastavit, polohovatelne, ma bezpecnostne pasy. Raz sa nam stalo, ze sa behom sekundy uuuuplne nahla dopredu v tom, az sa skrcila a chcela sa dostat von, lozit na zem a neprevratilo sa to. Takze super 🙂 muziku si stale pustala, vibracie, ked uz som nevedela co s nou 🙂 tak stichla 🙂 tiez to bude ako kresielko.

bambinkaa
22. máj 2012

zabudla som este, ze sa da prat a po 10 mesiacoch vyzera stale ako uplne nove, hoci uz bolo tolkokrat oplute, oliate, zamackane spinavymi rukami od jedla atd. ze az 😀

monline
22. máj 2012

@bambinkaa ja som ho prala len raz, keď som ho chcela predať..myslela som, že malému kúpim ikeácke detské kresielko, ale dobre som spravila, že som si ho ešte nechala 😉

zuzanamv
23. máj 2012

@jaja07 ja som ho pouzivala od prveho dna ako sme prisli z porodnice.
Ked vytiahnes tu spodnu cast, tak je naklonene tak, ze babo vobec nie je skrcene:
http://www.babydracek.com/images/sklady_podrobn...

A vcera mala 4rocna dcera na navsteve kamosku a skoro sa povadili, ze ktora sa v nom bude prva hojdat 🙂
Ozaj je to velmi oblubeny kus "nabytku" u nas dome.

jaja07
autor
25. máj 2012

Dakujem dievcata... Ste zlate. Zda sa ze ten od FP je uplne najoblubenejsi. Bola som ho aj v obchode vyskusat, a maly neprotestoval, a ani sa mi v nom ani nezdal velmi skrceny. Akurat ta spodna konstrukcia sa mi zdala relativne masivna, nezmestila by sa mi na pracovnu dosku v kuchyni. Ale za to je to asi stabilne. Zdalo sa mi stabilnejsie ako ostatne lehatka pre babatka do 9kg. (Maly ma 2 mesiace a 6kg, tak sa obavam, ze coskoro by mu boli male🙂 A vsak na vibracie nejako extra nereagoval... Ale asi ho kupime...

jaja07
autor
29. máj 2012

Ahojte! Tak mame doma uspesne lehatko 🙂 Nakoniec sme nabehli do obchodu, mali tam vibracne lehatko Bright starts od miminka po batola do 18 kg v akcii (-20 Eur), tak sme ho zobrali. Pacilo sa mi, ze ma az 3 polohy a aj novorodenecku vlozku. A zaberie menej miesta, ked sa zamkne hojdanie, ako to od FP. Malemu sa v nom paci... Akurat tie hracky na hrazdicke obycajne, nevyrazne farby, bez efektov. Ale vieme si tam zavesit aj ine... Sme zatial spokojny.

monline
4. jún 2012

@jaja07 tak nech sa v ňom malému páči a slúži k spokojnosti 🙂

jaja07
autor
6. jún 2012

@monline Dakujem pekne! Zatial ho dost vyuzivame, ale zatial bez vibracii a hrazdicky, ale ma uspech...🙂

marcy30
6. jún 2012

@monline
@jaja07
presne aj u nas je to najvyuzivanejsia vec, ktoru sme si zadovazili a to ma maly dva roky. Krmime sa len v nom, lebo odvsadial mi uteka, pozera rozpravky, myslim, ze nam este dlho posluzi.

petulatt
13. júl 2012

som rada ze som si rovno mohla pozriet vysledky na moju otazku v hlave 😎