Poraďte fotoaparát pre 3 ročné dieťa

brambie
8. nov 2012

moje trojrocne krstna chce na vianoce fotak ? vie niekto poradit nieco sikovne ? vdaka

rikarr
8. nov 2012

fu to ako ozajstny?

nice202
8. nov 2012

neviem preco by nemohla mat fotak, ked ju to bavi. Nasa je taka ista. Kupili sme si zrkadlovku a dcera odmalicka rada foti, tak nas stary kompakt dostala ona a vie ho zapnut, odfotiti a hotovo....

raza
8. nov 2012

no, ja som az kúpila v tescu jednorazový vo výpredaju za 50 sk.. 😀 a bol funkčný, super, fim už v ňom... vtedy sme žiadny iný nemali a veruže poslúžil aj tento. 😉 kupovať nejaký kvalitenejší je pre tak malé dieťa zbytočnosť

lubicakovac
8. nov 2012

ja fotím aj profesionálne, ked niekto chce, a máme doma zrkadlovku, no ked Vám s tým dieťa niečo urobí, nie je to lacný špás, určite by som sa priklánala k raza, že radšej nejaký taký buď detský, jednorázovku, alebo starý kompakt, poprípade, nejaký cez inzeráty lacný, pre 3ročné dieťa by to malo stačiť 🙂 ked sa s tým oťuká, možno neskôr zainvestovať

anjelicek26
8. nov 2012

@brambie - chce a dostane by mal byt rozdiel... saska si zelala a dostala fotak minuly rok a teda je jej uplne zbytocny.. nejde ani o peniazky, ale o vyuzitelnost. Trojrocemu dietatu by som kupila lego duplo alebo vlacikovu drahu, ale nie fotak 😖 Techniky si este uzije v zivote az az

ifkael
8. nov 2012

Nieco, co moze padnut na zem... Nie moc drahe

A tiez mSlim, ze detim netreba dat vsetko uplne co chcu :/

slady
8. nov 2012

moj trojrocny tiez miluje fotit a foti vsetko naokolo - mojim alebo muzovim telefonom. fotak by som mu nekupovala z toho dovodu ktory uvadza anjelicek26 a pretoze mame obmedzeny rozpocet a na jeho hobby mu nase telefony stacia 🙂 na druhej strane nie som proti tomu kupit dietatu nieco ozajstne namiesto hrackarskeho, pokial to nie je rozmar ale skutocne hobby (hudobny nastroj, kvalitne farby/stetce atd.) pokial mojho fotenie neprejde a bude sa v tom nadalej prejavovat a zlepsovat, v buducnosti som ochotna zainvestovat do kvality, ale az ked budem vediet, ze to mysli vazne, co sa zatial posudit neda.

slady
8. nov 2012

mimochodom, moj ani nevie ze si ma na vianoce nieco zelat 😀

blumka
8. nov 2012

moja starsia dcera chce zivu sovu 😀 😀 😀 ale zial nedostane ju 😉
fotit moze krstna dcera z nejakym starym cudom, alebo mobilom...aj tak si myslim ze trojrocne dieta si pofoti par dni a potom si najde inu zabavku

sissy27
8. nov 2012

@brambie tento bude ideálny, odporúčam dokúpiť aj kvalitný objektív
http://www.fotolab.sk/produkt-14/detail-1793/ca...
prikláňam sa k názoru @anjelicek26 a @blumka že netreba hneď dieťaťu splniť všetko, na čo si zmyslí, je dosť vhodnejších hračiek pre také malé dieťa, niečo na rozvoj jemnej motoriky, fantázie, niečo aby sa vôbec naučila rozoznávať farby, tvary...

bubelko
8. nov 2012

@brambie osobne si myslim, ze 3-rocne dieta nepotrebuje fotoaparat, aj ked ho chce. ked bude chciet od teba v 18-tke auto, tiez ho pojdes zhanat? 😉 ak chce fotit, moze fotit nejakym starsim fotoaparatom, ktory nikto nepouziva.
a co sa tyka vianoc, pre 3-rocnu slecnu by som skor hladala nejaku spolocensku hru, lego duplo ci ine zaujimave hracky 😉

kaja73
8. nov 2012

@brambie http://www.mall.sk/detske-fotoaparaty/?gclid=CJ...
ale podla mna je to uplna zbytocnost pre 3 r dieta. 😝
Ved ak si chce cvaknut moze to spravit aj s fotakom co uz rodina ma. 😉

zuzi0911
8. nov 2012
masinka
8. nov 2012

@brambie ahoj, najlacnejsie digitalne kompakty so zakladnymi funkciami stoja okolo 40 - 50 EUR.... treba trochu popozerat v internetovych obchodoch.... a mozno este budu pored vianocami nejake akcie... pre takeho drobca by som nieco zlozitejsie a drahsie zrejme nekupovala.... v tejto cenovej kategorii to mas viac-menej jedno ktoru znacku, vsetko to foti prijatelne ked je pekne pocasie, inac nic moc, ale s nejakymi vychytavkami a funkciami ako stabilizator obrazu a podobne by si zaplatila niekolkonasobne viac.....

a co sa tyka toho ci chce a dostane....ty ju poznas - ak si myslis, ze fakt bude fotit , tak preco nie ? keby pytala placucu a cikajucu babiku za 50 EUR... to by bolo OK ? moja najstarsia dostala drahu Chuchu v tom veku... uz tretie dieta u nas na nu zvysoka kasle ☹ zato fotia jedna radost. Nelka dostala fotak tiez zhruba vo veku tvojej neterky - predtym stale chcela fotit s nasim rodinnym... tak sme jej kupili v akcii Panasonic za cca 100 EUR....Ked ide k starym rodicom resp. s nimi niekam na vylet, tak si ho berie so sebou a potom mi doma vsetko pekne poukazuje :-d (a uz vacsinou maju ludia na fotkach aj vsetky koncatiny a celu hlavu 😀) ....Stari rodicia sice maju vlastny digifotak, ale aj ked idu na dovolenku, tak ho zabudnu zobrat 🙂

mummy01
8. nov 2012

@brambie my mame ten kidizoom ale urcite to je pre 3rocne dieta skoro.Moja ho dostala ako skoro 6rocna,skor by som urcite nekupovala.Za tie peniaze sa da kupit pre dieta nieco vyuzitelnejsie.

brambie
autor
8. nov 2012

neviem ako odpovedat vsetkym ale dievcemce dakujem za pomoc.
pri tych cenach za detske, ma napadlo kupit mu mozno nejaky starsi 'ozajstny' v bazare

co sa tyka odpovedi s 'dobrymi radami' , asi ste si zle precitali otazku. nic v zlom....

carrie84
8. nov 2012

@brambie - ked ho strasne chce a ty jej ho chces kupit, tak skoc do nejakeho elektra a kup najlacnejsi s co najjednoduchsim ovladanim a hotovo. Farebny by bol tiez fajn 😉 3r dietatu na parametroch fotaku asi velmi zalezat nebude a aj tak ho o chvilku asi rozmlati 😝 Pripadne, ak netrvas na novej hracke, tak pozri bazos a hotovo 🙂
Este taketo je ... http://www.mall.sk/detske-fotoaparaty/vtech-kid...

p_etrisha
8. nov 2012

Mam pocit,ze otazka je dana jasne,tak preco riesite,ci ma alebo nema mat trojrocne dieta fotak. Ak neviete poradit,,tak naco komentujete?

erikasadek
8. nov 2012

@brambie mapa ti odpovedala najlepsie, tento je fakt super neznici sa a je fakt super pre deti... 🙂
moje deti tiez mali fotak od 3 roka si ziadali a doteraz radi fotia.. 😉

nice202
9. nov 2012

moja ma 2.5 roka a z vysoka kasle na lego duplo a nejake spolocenske hry....zahra sa aj s nimi, ale s fotakom foti kazdy jeden den. Proste ju to bavi. Dostala nas stary kompakt a je cela stastna a ja tiez, inak by stal dakde v skrini nepouzivany....

jaaty
9. nov 2012

@brambie, v tech od kidizoom je OK. Máme ho, pre 3- ročné dieťa ideálne.

adrioska
11. nov 2012

@brambie Ahoj, nahrala si mi touto diskusiou, lebo nas 4-rocny syncek si tiez praje fotacik od Jeziska... 🙂 Ja som si naivne myslela, ze nabehnem do hrackarstva a budu tam mat take,co sa podobaju na ozajstne fotaky...ale veru nemaju... 😅 Tak som hladala na nete a asi mu kupime tento:
http://www.nay.sk/fuji-quicksnap-marine-800-27/...
lebo zas nejaky drahy nechceme kupovat, to je zbytocne na ich fotenie. 🙂

katuliakb
11. nov 2012

Jednoznačne VTECH, tiež ho máme a je odolný voči pádom, nielen fotí, ale má aj hry, úpravy fotiek, čo deťom sa páči

brambie
autor
13. nov 2012

@adrioska wau cena je dobra, ja vsak rozmyslam o digitalnom, nech si tie fotky mozeme pozerat v PC potom.

ivett1
26. nov 2012

@brambie ahoj, ja som malému (4 roky) kúpila úplne jednoduchý digi foťák (nie značkový) tu na MK... je malý, ľahučký a fotí🙂 ... fotky sa dajú stiahnuť do PC... stál okolo 12 eur, takže ak sa aj nejako poškodí, nebude nás to tak trápiť...😉a ešte som na foťák nalepila aj samolepku spidermana, synčekova obľúbená postavička, takže určite zaujme🙂
tiež som premýšľala nad tým detským fotoaparátom v-tech kidizoom, ale vyskúšala som ho a má síce aj iné funkcie (hry, fotorámiky a pod.), ale napr. prenosné hracie konzoly už deti majú, fotorámiky sa dajú stiahnuť a vkladať do nich fotky a upravovať budú na PC... a potom tá cena sa mi zdá neúmerná využitiu ...
našej dcérke (6 a polroka) sme dali náš starý digitálny foťák, plne funkčný ... a už ho celkom dobre ovláda aj niektoré nastavenia, takže, ak niečo nafotí, tak to spolu stiahneme do PC a "hráme sa" ... upravujeme, vkladáme do rámikov...a šablón ...😉

rikarr
26. nov 2012

@nice202 ano je ine ked podedi stary ako ked 3 roč. sa kupi novy. naša tiež podedila a nevadi mi ak ho ošuchne alebo tak lebo je už stary ale 3 roč. dieta podla mna a novy fotak je riziko

ivett1
26. nov 2012

...a ešte som chcela takú poznámočku, lebo niektoré kočky tu rozoberali, že načo je 3 ročnému dieťatku foťák ... naša dcérka sa tiež v tom veku začala viac zaujímať o fotenie (zostalo jej to dodnes), podľa jej vzoru aj náš synček a kolega má tiež dcérku, ktorá má 3 a pol roka a "rada fotí" ... a vie aj s foťákom "narábať" t.j. žiadne hádzanie, rozoberanie a rozbíjanie nehrozí, vie na čo sa používa🙂 takže, podľa mojej mienky, každé dieťa zaujíma niečo iné a tak sa nedá s istotou napísať, že je to zbytočnosť... posúdiť schopnosti dieťatka vie najlepšie ten, kto ho dokonale pozná - jeho rodičia 😉
@brambie ešte by som ti poradila, aby si to povedala aj jej rodiočm😉 (ak si to medzitým už neurobila...)... možno ti dajú oveľa konkrétnejšie tipy ako my tu (aj môj brácho - krstný našich dvoch detí - sa ma pred kúpou takéhoto "väčšieho" darčeka vždy opýta, či je to vhodné, alebo čo je vhodné😀...)

felinda
29. dec 2012

dievčatá ak by ste sa rozhodli predat foták kidizoom rada ho kupim 😉

rainee
10. dec 2013

Ahojte,ja tiez planujem kupit pre dcerku digi fotak, kedze ju dost bavi fotit a moja zrkadlovka je jej este trochu tazka 😀 mal by byt odolny proti padom ale mal by aj celkom dobre fotit. Nasla som jeden hello kitty a potom easy pix w318 bubble bob, nemate ho nahodou niekto? Kidizoom som vylucila kvoli malej kvalite fotiek.