Používali ste didaktické chodítko?

jajka0211
19. dec 2011

maminky, kupili sme malemu to choditko ako furik, ze sa ho drzi, tlaci ho dopredu a tak sa vlastne uci chodit. A teraz som sa docitala, ze to pre deti nie je vhodne, lebo sa naucia chodit ohnuty..nakolko to choditko tlacia ako furik.. Co vy na to?

zuzub
19. dec 2011

aj my sme ho malému kúpili,vlani na vianoce ale absolutne ho to nezaujalo,ani ked začal v roku chodiť.
začal s ním behať až teraz a má z toho veľkú zábavu 😀 a my máme obité dvere a steny 😅

emkab
19. dec 2011

Biznis, biznis, biznis :-/ Zial, vyraba a predava sa vela veci, kt. sice nie su vhodne pre vyvin a zdravie dietata, ale pre firmy je to dobry biznis..a choditka su este to mensie zlo. Kazdopadne by som sa nedala zlakat ani tym slovom "didakticke", stale je to choditko. My sme tieto veci nechavali na dcerke samotnej (na druhej strane som vela veci v domacnosti nestihala a oddychnut som si tiez velmi neoddychla, lebo som sa jej musela stale venovat) a prve kroky spravila v 10.mesiaci. Tot moj nazor, ale maminou Tvojho dietatka si TY, takze vsetko zalezi na Tebe 😉

poleva
19. dec 2011

je to individuálne,moji v chodítku boli,nie veľa,začali mi chodiť v 11 mesiacoch,lepšie povedané behať 🙂
nešpičkovali ,ani nič,ja proti nie som

saza007
19. dec 2011

co kontrekne myslis? NIeco taketo?

http://www.amazon.co.uk/Pintoy-Baby-Walker-with...

moj syn dostal podobny furik na prve narodeniny, vtedy este chodit nevedel, ani sme mu neukazovali, ze to ma tlacit. Hral sa par dni len s tymi kockami. O dva tyzdne neskor zacal chodit sam, a o par dni potom sa k vozicku postavil a zacal ho tlacit (a zaroven otlkat vsetky steny 😀 )
Klasicke choditko ako pavuk sme nepouzivali 🤐 🤐 🤐 🤐

azarijka
19. dec 2011

aj my mame take podobne ako saza007 ale nechodi pri tom zhrbena lebo si len do toho dava hracky a potom vybera alebo sa ona do toho posadi.... ale kamoskyna znama - jej dietatko chodilo zhrbene pri tom tak to potom schovali 😖

hori
19. dec 2011

ja som uvazovala o niecom takomto, je to podobne
http://www.slnieckovo.sk/index.php/domov/177-de...
fajn vecicka podla mna... nemyslim si, ze by to bolo pre dieta nevhodne... akurat, ze uz je toho dost, co v byte neustale obchadzame... 😉

sylvia78
19. dec 2011

http://www.alltoys.sk/iobchod/product_info.php?...
tak my sme mali interaktivne a aj normalne choditko, v klasickom choditku bol asi dve hodky dokopy a s interakrivnym sa len hral a predsasme spravili prvy krocik ako 11 mesacny vlastne sa hned pustil aj chodit a v podstate interaktivne choditko pouziva teraz ako rabrik a mne sa vlasy stavaju dupkom xixi, To rozhodnutie je ozaj na kazdej maminke, ja som rada ze som klasicke nepouzivala.

lindda
19. dec 2011

nam chodil maly v choditku uz od 6 mes a mozno aj skor a potom ked uz stal okolo 9 mes mal take co tlaci ale to tiez nieje ziadny vyhra lebo to mu zase utekalo a skaredo padal . U nas sa viac osvedcilo choditko

ancovicka30
19. dec 2011

my sme mali take to interaktivne choditko typu ako dala link @sylvia78, nam sa velmi osvedcilo na par mesiacov, a povedala by som ze hlavne vonku na prechadzkach, predsalen doma sa s nim tazsie preplieta okolo nabytku...kazdopadne to ale nebola vec typu, ze tam supnes dieta a mozes si nieco robit, ze je v bezpeci, rozhodne je tam velka sanca padu, najma na zaciatku kym sa s tym len uci...ale vravim nam sa to potom super osvedcilo na prechadzke, ze ja som tlacila prazdny kocik a maly svoje choditko a sme si isli...nechodil s tym zhrbeny/ohnuty, ale je pravda ze trosku nahnuty dopredu bol ako to tlacil, ale nema to podla mna nasledky na jeho chodzi bez choditka...