Požičovňa hračiek. Čo vy na to?

tamia
7. júl 2008

Keď mojej malej kúpim nekajú hračku pohrá sa s ňou max. 2-3 dni a potom leží v kúte A tak ma napadlo, že či by nemohla existovať nejaká požičovňa detských hračiek. Aký máte na to názor? Požičiavali by ste si, a za koľko sk?

kamilecka
7. júl 2008

Ahoj, v zahranici uz nieco take funguje,je to nieco podobne ako kniznica len sa tam nepoziciavaju knihy ale hracky,je to dobry napad.Ja by som to vyuzila urcite.

tamia
autor
7. júl 2008

... a ešte niečo: ako by ste riešili prípadné poškodenie alebo stratu hračky?

danielitka26
7. júl 2008

aj ja by som niečo také uvítala tiež mám doma milión hračiek

alionuska
7. júl 2008

Jezisi,baby tak to keby fungovalo,tak ja som za chvilu milionarka! 😀 My mame doma tolko hraciek,ze keby som mala 5 deti,tak sa stale maju s cim hrat...Tristotisic dinosaurov a este viac zvieratiek a skratka vsetko na co si len zmyslite...A tatinko bude stale kupovat...len keby aj upratovat chcel! 😀

titkovamiriam
7. júl 2008

mozem spravit pozicovnu uz hned doma a pre vsetky vekove kategorie 😀 -chalanov! 😀 😀

jacktalking
7. júl 2008

caute baby, nepožičiate niektorá autodráhu???

titkovamiriam
7. júl 2008

tak tu som darovala a teraz to lutujem Marekovi budem musiet kupit 😠

ivush
7. júl 2008

hmmm tiež som sa už dávnejšie s touto myšlienkou pohrávala, lenže bolo by to asi hlavne náročné na hygienu aby takéto čosi u nás dovolili prevádzkovať...predsalen knižky človek neberie do úst, ale u detí sa cez hračky môžu veľmi ľahko preniesť nejaké infekčné neduhy....

kacenqa
7. júl 2008

ivush presne to ma na padlo, ze z tohto dovodu ja by som si hracky nepoziciavala. mozno, ked bude vacsia, ale tam je zas velke riziko toho, ze to dakde praskne o zem a nieco zlomi alebo poskodi a kto potom urci, ze co s tym? zaplatit ako za novu tak to by bolo vela a odhadovat cenu...no...komplikovane...ale zas zalezi aj od typu hracky...

tamia
autor
8. júl 2008

kacenqa, ivush,
teiž zvažujem a rozmýšľam nad tým istým čo ste napísali vy.

kacenqa,
v knižnici ked si požičiasš knižku a stratiš ju tak ju musíš zaplatiť a cenu ti určí knihovník. Podobne by to mohlo byť pri požičiavaní hračiek. Tá požičovňa by mohla byť určená pre deti cca od jedného roku, lebo pre mladšie detičky si hračky kúpiš bez problémov, to nie je také nákladné - hrkálka, hryzátko, nejkaá knižtička a pod.
Skor som mala na mysli také hračky ktoré dieťa potrebuje určité obdobie, napr. chodítko, odrážadlo, hrací stolček.... nejaké nákladnejšie hračky s ktorými sa dieťa hrá iba určitú dobu.

kacenqa
8. júl 2008

no a neda sa to poriesit vramci rodiny alebo kamaratov? mozno mam stastie, ale brat ma 2.5rocnu dceru, takze kopec veci dedime po nej a vramci rodinnych priatelov co mam vrstovnicky, tak uz maju niektore az 7rocne deti, takze aj po nich mame bazeny, kolesa, cestovnu postielku na chatu....

skor ako pozicovnu by som videla lepsie riesenie spravit bazar....

tamia
autor
8. júl 2008

kacenqa,
...to som o tom všetkom rozmýšlala a bola osm zvedáva na reakcie a názory ostatných mamičiek.

bazár nie je zlé riešenie, ale v bazári si hračku musíš kúpiť aj ked napr. iba za polovicu sk ale je to predsa viac ako by si dala za požičovné... (a ešte ju musíš skladovať kým sa ti ju opäť nepodarí predať)

(tému som vytvorila kvoli názorom mamičiek nie preto že by osm nemala kam dávať hračky.) 😉

kili
8. júl 2008

titkovamiriam, super, sprav nejakú ponuku, bola by som prvá 😀

lindda
8. júl 2008

to jekvely napad ja mam pocit ze si tie hracky kupujem ja a nie pre maleho 😀