Predná sedačka na bicykel

siimmii
29. máj 2012

ahojte chcem sa spytat do akeho veku sa da pouzit predna sedacka na bicykli? Mame 2roky a rozmyslam ci kupit dopredu alebo dozadu? Mame uz 13kg .Momentalne rozmyslam nad prednou,pred pol rokom som bola ista ze kupim zadnu dakujem

katren
29. máj 2012

@siimmii my mame prednu a mala ma 14kg 😉

siimmii
autor
29. máj 2012

ahoj katren mas tu pegas, si snou spokojna?ALebo by si dala zadnu?

katren
29. máj 2012

@siimmii my mame taku uplne obycajnu, co je taka kontrukcia a na nej latka....a este popruhy su tam....ale nic viac....tuto mame 😉
http://inzeraty.nakope.sk/show/137150/predna-cy...

cairka
29. máj 2012

@siimmii , ja som mala najrpv prednú, ale veru som zmenila rýchlo za zadnú 😉 nedá sa to porovnať, sedačka vpredu mi jednak zavadzala a jednak celkovo stabilita bicykla sa mi zdá oveľa lepšie teraz, keď máme zadnú. Malá má tiež cca 14kg.

siimmii
autor
29. máj 2012

cairka ja som myslela ze stabilita vzadu je horsia, zadnu som mala raz pozicanu sa mi zdalo ze idem spadnut ked som prvy krat na nej sedela ,no neviem porovnat s prednou

siimmii
autor
29. máj 2012

@katren tu som aj ja dnes pozerala aked ti sedi dieta vpredu nekyve sa nejako moc bicykel aka je stabilita? keby sa mas teraz rozhodnut kupila bi si si dopredu?dakujem za informaciu

siimmii
autor
29. máj 2012

@katren a neviem do kolko kg je tato predna sedacka? to mi nevedel povedat predajcadokedy sa da pouzit

katren
29. máj 2012

@siimmii nekyve, my mame pred nou este vpredu kosik a cestou z obchodu papa rohliky 😀
a nezavadzia mi, ja by som kupila prednu zas 😉

katren
29. máj 2012

@siimmii do kolko neviem ani ja 😅

macekova
29. máj 2012

@siimmii ... tá sedačka je cca do 22 kg až ... ja ju mám tiež 😉 ...a vzadu mám pre staršiu zasa inú 😉

siimmii
autor
29. máj 2012

@katren dakujem

siimmii
autor
29. máj 2012

@macekova dakujem cize pre starsie deti podla teba zadnu

skoricaxx
29. máj 2012

No cauko
mi použivame od trištvrte roka prednu http://www.polisport.com/bicycles/produtos.php?... supis - maly parkrat na bicykl aj zaspal 😎
ale v dvoch rokoch by som určite kupila už iba taku obyčajnu kovovu
Mi budeme vymienať za kovovu až buduci rok (snaď sa mi podari po sezone zohnať lacnejšie) tento rok toho moc nenajazdime bo mame dvojmesačne babo ☹

macekova
29. máj 2012

@siimmii .... ono je to len na tebe čo ti je lepšie ... ja mám menšiu vpredu aby som videla čo stvára 😀 ... zadné sa dajú tiež kúpiť s nosnosťou do 22-25 kg ...podľa toho či máš nosič 😉 ... ale neviem si dobre predstaviť na mojom bicykli staršiu vpredu ...asi by mi zavadzala 😉 😉 ... záleží aj od bicykla ...ako máš tú rúru na ňom 🙂

siimmii
autor
29. máj 2012

@macekova mam pansky cyklistický sportovy bicykel. ved to ked neviem porovnat s prednou ako sa v tej vozi, mala tiez vyvadza dost a neviem ci by to aj vzadu neodopla je sinter

macekova
29. máj 2012

@siimmii lepšie bude ju teda mať vpredu pod dozorom ...ako sa neustále otáčať či sa neodopla .... moja vie že toho sa nemá čo chytať a ani to neskúša ... vie že to môže len mama 😀

siimmii
autor
29. máj 2012

@macekova dakujem a je to lahke odopnut pre 2rocne dieta?

macekova
29. máj 2012

myslíš to vzadu ? .... hmmm neviem ...záleží od zručnosti dieťaťa ... ale podľa mňa to nie je až také ťažké .... ale zase záleží od výrobcu aké zapínanie tam je ...
my máme túto ...len s uchytením na nosič :

http://www.okolokola.cz/okolokola/eshop/4-1-Det...

a na tej prednej sedačke je to taká klasická plastová pracka 🙂

szdan
29. máj 2012

Ja som malej kúpila najprv sedačku do zadu /podľa toho čo som sa dočítala sú bezpečnejšie, dieťa ju dlhšie využije.../ A po dvoch mesiacoch som kupovala sedačku dopredu. Malej sa vzadu nepáčilo bo nevidela, stále mi vyťahovala gaťky 🙂 Vpredu si na dieťatko pekne vidíš, môžeš mu ukazovať okolie, bo vidí presne to čo ty, neni problém mu z predného košíka podať pitie, či dajakú mlsku bez zastavovania 😉

uzovicka
29. máj 2012

Mame prednu sedačku Bilby junior do 15 kg, maly ma skoro 3 roky a este sa v pohode zmesti a paci sa mu v nej. Je vhodna uz od 6 - 8 mesiacov, skvela aj s madielkom, ked je drobec este drobucicky

katarina_k11
29. máj 2012

@siimmii My máme aj prednú aj zadnú sedačku, staršieho syna som v tej prednej vozila ešte 4-ročného, vážil cca 20 kg a veľký bol ako 5-ročné dieťa. Bol tam taký trochu smiešny, ale šťastný🙂

siimmii
autor
1. jún 2012

🙂 dakujem pekne za rady

25daniela
6. jún 2014

Ludia, nemate niekto na predaj tu prednu sedacku na bicykel?
@katren
@katarina_k11

pistala58
18. júl 2014

Odvozil som svoje deti na prednej sedačke, kým sa do nej zmestili. Mali sme takú železnú obrubu a koženku na tomj zavesenú. Keď už dcéra vyrástla, že jej bola sedačka úzka, sedela hore na kovovej obrube. Žiadnu nestabilitu som nezistil. Jedine som musel mať kolená naširšie.
Keď chcete deti vychovávať, dajte si sedačku dopredu. Vtedy sa možno rozprávať, hovoriť si o pocitoch, vysvetľovať si to, na čo sa pozeráme, dohliadať na bezpečnosť dieťaťa. Dieťa je akoby v náručí.
Keď chcete dieťa nejako len odchovať, tak na to je zadná sedačka. Má kompletnú ochranu dieťaťa a môžete si byť istí že sa mu tam nestane úraz. Ale nezistíte, že mu prišlo zle a odkväclo. Nemôže sa Vás opýtať na nič. Na učenie sa má pred sebou chrbát a trochu vidí na boky. Neotravuje rodičov otázkami.
(Keď deti vyrástli, naučil som ich naskakovať za jazdy na zadný paklonostič. Ale to už bola cesta za dobrodružstvami.)

nikiliki
1. sep 2014

Ja by som zadnú nikdy nedala, nebola by som spokojná, potrebujem pre bezpečnosť dieťa vidieť... človek nikdy nevie čo sa stane........