Predná verzus zadná cyklosedačka

tyfany3
6. máj 2022

Ahojte...kto ma skusenosti s cyklosedackami, podelte sa s nimi prosim😀pre rocne dievcatko potrebujeme kupit cyklosedacku (nie vozik) a mam dilemu ci prednu alebo zadnu?
Pri prednej - nebude dieta "zavadzat" vo vyhlade a budu sa dobre drzat riadidla? Taha sa bike lahsie, ako ked sedi vzadu?
Pri zadnej - netaha sa bike tazsie, tym, ze je vaha vzadu? Da sa na chrbat dat este batostek ci sa na chrbat uz nevojde kvoli dietatu vzadu?
Privitam akekolvek ine postrehy, skusenosti😉...dakujem

jaroe
6. máj 2022

@tyfany3 ja mám skúsenosť len s prednou a som veľmi spokojná. Ťažisko rovnaké ako bez, zavadzia fakt minimálne a vidím cez malého dobre aj pri 160cm výške. Mam sedačku WeeRide safe

joesvk
6. máj 2022

My máme vzadu. Občas ju využívame. Ale vždy tam na dieťa strašne fúka.

riskoh
6. máj 2022

Tiez momentalne pouzivam prednu,s bicyklovanim,vyhladom,taziskom a pod.nemam vobec problem,dieta chcem mat na ociach,starsi mal zadnu,tiez bola v pohode,on bol vsak kludne dieta,batozky som im nikdy na chrbat nedavala,aby mohli byt popruhy bezpecne zapasane....moj dojem je,ze mladsi si to vpredu viac uziva ,kvoli lepsiemu vyhladu

lulka321
6. máj 2022

@tyfany3 ja mám zadnú, malý batoh nosím na chrbte, dcérku nebucha. Využívame už rok a pol. Pri pedalovani sa narobím viac ako keď idem sama, ale malá má už 13kg a je to cítiť. 😅

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lelluska
6. máj 2022

@tyfany3 Mám skúsenosť s oboma. Minuly rok som mala prednú. Jazdenie mi nebolo vôbec pohodlne, taktiež som musela kúpiť štít, jednak proti hmyzu ale aj ako UV ochranu (na dlhšie trasy). Tento rok som si kúpila nový bike a v predajni som si nechala rovno poradiť ohladom sedačky. Predajca ma napríklad upozornil, že pri zadnej je veľkou výhodou vysoká opierka až po hlavičku čo je pre dieťatko velmi dôležité. A musím uznať, že teraz je to jedna báseň. Moja rada znie, ísť do dobrej predajne a na mieste si skúsiť oba typy a uvidis čo Ti bude vyhovovať.

lenicka298
6. máj 2022

@tyfany3 ja mam zadnú. Malú v nej vozim od 10 mesiacov. Denne dávame aj 10km a v pohodicke.(samozrejme v rámci pocasia) Je spokojná, nefúka jej do tvare, cestou ma capka po chrbte, dvíha mi tricko😅 vidí okolo seba. Teraz ma 3 a pol roka, a už chce ist väčšinou na svojom bicykli. 🙂 a či sa ťahá ťažšie? Tak urcite je to rozdiel, a ked sa ešte začne blazniť, ale je to len o zvyku 😉

tyfany3
autor
7. máj 2022

Dakujem vsetkym za Vase skusenosti, aj vdaka Vam som sa priklonila k zadnej, tak asi kupime zadnu;)

essenceee
29. máj 2022

za mna určite zadna (aspon moj nazor). Bolo to pre mna pohodlnejšie a stabilnejšie ako predna sedačka

tyfany3
autor
29. máj 2022

@essenceee ...dakujem, uz sme kupili zadnu a vyzera byt fajn volba;)

zoeeoz
23. feb 2023

@jaroe ahoj, prosim ta a na akom bajku mas tu weeride? Mestsky ci mtb?

jaroe
23. feb 2023

@zoeeoz mtb

zoeeoz
24. feb 2023

@jaroe a v poho nasadnes prosim ta? Nezavadzia na hrudniku? Akurat zvazujem ju kupit, mame urban iki ale ta ma tak vysoku opierku, ze dovidenia a ja som nemohla nasadnut lebo ma nepustila hrud, musela som si kupit teleskopicku sedlovku ale akonahle by doslo k zavahaniu, tak spadneme, takze ju pouziva len muz

jaroe
25. feb 2023

@zoeeoz nasadnem v pohode, je mi pohodlná, opierka je celkom nízka.

zoeeoz
25. feb 2023

@jaroe dakujem 😊