Prvá kolobežka pre dieťa

drobec87
6. okt 2014

Maminy poraďte kolobežku pre menšie deti, ktorá je dobrá? Pridávam obrázky trojkolesových, jedna je s riadením roller & twist, vraj zjednodušené ( to je tá 2 kolieska vpredu) - je to dobré? A sú lepšie 2 kolieska vpredu či vzadu? Alebo dajte svoj tip, link na 1. kolobežku pre dieťa. Ďakujem 🙂

k_a_j_k_a
6. okt 2014

Ja odporucam obycajnu s dvoma kolieskami. My sme detom kupili v 1,5roku a behom mesiaca s nou nemali problem. Najskor sa vozili po dome, kde je to rovne, dalsiu sezonu uz aj vonku. Na tieto trojkolieckove som nepocula dobre veci, zavadzaju kolieska a deti sa na tom aj tak nechcu vozit, lebo sa to poriadne ani nepohne. Takze ja neodporucam vobec.

pribinak
6. okt 2014

Súhlasím s kajkou, tieto 3kolesove su po týždni pre deti nudne, neda sa na tom poriadne voziť, musíš mat úplne hladký a rovný chodník a su pomalé, proste nic akčné
My sme kúpili cca za 15e 2kolesovu v instersporte a presne ako píše kajka, najskôr sa učil krpec doma a za 2 týždne vonku jazdil ako drak

klincek
6. okt 2014

@drobec87 my sme mali ten prvy typ. ale mam pocit, ze moje deti nie su kolobezkove vobec..jedna dcerka ju neznasa, druha obcas poskusa, ale ziadna slava. kupovala som zbytocne, snad sa ich na jar zbavim 😖
kamaratkine deti mali rovnaku, jazdili obe s nadsenim. takze nezavisi len od kolobezky, ale aj od dietata🙂.

drobec87
autor
6. okt 2014

@k_a_j_k_a
@pribinak 2 kolieskovú pre 2 ročné dieťa? Bude vedieť, nepozabíja sa mi na tom? Chcem kúpiť k 2. narodeninám pre dcérku. Teraz určite len doma s tým bude a na ďalší rok po ulici, to bude mať cez 2 a pol roka cca 🙂

pribinak
6. okt 2014

@drobec87 však choďte do obchodu spolu a uvidis, možno odídete s odrážadlom aj s kolobezkou naraz ako my ( krpec si to "kúpil" na 2. narodeniny ) nejake pády boli, ale to patrí k detstvu

drobec87
autor
6. okt 2014

@pribinak Odrážadla máme až 2 a vozí sa len na jednom - klasickom 🙂 To by bolo asi naj, ale chcem to ako prekvapko 🙂 Aj tak to kúpim len pri nákupoch v meste, keďže bývame na dedine. A narodeniny má až v novembri, to keby si vybrala ona, určite by som jej to nechala a už by to nebolo ono.

pribinak
6. okt 2014

@drobec87 tak vymysli iné prekvapko a Kolobežku choďte kúpiť spolu ;))

sarlota1986
6. okt 2014

moja dcerka ma 4roky,od dvoch rokov ma ten typ kolobezky, ze jedno koleso vpredu a dve vzadu a jazdi na nej doteraz,strieda ju s bicyklom,lebo sa naucila bez pomocnych koliesok a kolobezku ma ako relax🙂

k_a_j_k_a
6. okt 2014

@drobec87 my ich mame od 1,5roka a ani jedna dcerka sa na nej neprizabila 🙂 mne prislo zbytocne kupovat taku kolobezku s tromi kolieckami ako aj odrazadla na styl xbike. Obe dcerky na druhu sezonu v 2,5-3roku frcali na kolobezkach ako dive, ze sme za nimi nestihali. Ako, ked sa Ti to paci a chces take, kludne. No ja neodporucam a zda sa mi to zbytocne - ale pre mna bol zbytocny aj prebalovaci pult a vanicka 🙂

nevesta1974
6. apr 2016

@drobec87 mozem sa opytat, ktoru kolobezku ste nakoniec vybrali a ako si bola spokojna? Ja to riesim teraz na 3tie narodeniny pre dceru. Dakujem.

drobec87
autor
6. apr 2016

@nevesta1974 S 2 kolieskami vpredu 🙂 a som spokojná. Odporúčam. Aspoň nebucha nôžku o koliesko, keď sa odráža.

sense
6. apr 2016

mali sme obe , za mna resp moju dceru vyhrava ta prva kde su kolieska vpredu ...

cucu2
1. júl 2016

@drobec87 ahoj, prosim ta aku znacku ste kupili a kolko cca stala?

drobec87
autor
1. júl 2016

@cucu2 Ahoj. Tu s riadenim roller & twist, ciźe 2 kolieska vpredu. Z dračika, stala okolo 25 eur. Ale len orientačne, bolo to pred cca 2 rokmi 🙂

incusa
21. jún 2021

Rada by som obnovila túto diskusiu. Dcérka bude mať 4 roky a chceme jej na narodeniny kúpiť kolobežku. Kupovali ste niekto v poslednej dobe? Ak áno, poraďte prosím, ďakujem vopred

hana_halenarova
23. jún 2021

aj my sa chystáme kúpiť kolobežku..

lienka393
25. jún 2021

my používame tú s jedným kolieskom vpredu a jedným vzdadu - Micro Cruiser

frederika887
22. jún 2022

My sme začali s tiež s trojkolesovou kolobežkou, s dvomi kolieskami vpredu, je super stabilná.