Prvý bycikel - rady a skúsenosti

veonli
15. júl 2014

mam 3r dceru,chceme jej kupit byciklik bez pomocnych koliesok samozrejme,teraz ma odrazadlo,jazdi na nom sper,rovnovahu drzi tiez,neviete poradit lahkky bycikel,velkost je lepsia 12 alebo 14/kolesa/,mala ma 101cm, isty cas mali v tecsu ale strasne tazky,ako dlho trvalo detom kym sa naucili byciklovat?

pribinak
15. júl 2014

Pozri značku Specialized, majú ľahkú konštrukciu, takze deti na nich vládzu "šlapať" , co sa týka 12 alebo 14, písať dcéru na Bike a uvidis, aby jej veľkostných sedel, ale aby si o pól roka nemusela kupovať väčší
Teda mne aspon tak odporučili v predajne, ze mam potomka priviesť do sebou a posadiť na Bike

majkapatko
15. júl 2014

Jednoznacne chod do hocakeho obchodu s bicyklami, nech si vyskusa velkosti bicyklov. Prikladam i stranku, kde je dole tabulka velkosti detských bicyklov, ktora Ti moze v rozhodovani pomoct.

http://www.kaktusbike.sk/rady-ako-nakupit/ako-s...

zuzkamacken
15. júl 2014

BICYKEL...

kikina84
15. júl 2014

@veonli hlavne aby mal kovovu konstrukciu (nie umeliny)a zo sorty najlahsich vyberaj,okolo 9kg..nie nejaky 16kilovy bickykel,lebo ju zavalí ked nahodou nanu padne..ja mam napr.tento ,,klasicka bmx-ka..to je kvalita rovná sa cena,,spokojnost velka 🙂
http://www.drzgrosko.sk/www-drzgrosko-sk/eshop/...
dcére sme ho kupovali ked mala 3 roky a kupovali sme hned 16stku s pomocnými kolieskami,,teraz je o rokstarsia a uz jazdi bez pomocnych koliesok..cize nam v klude vydrzi este dalsi rok bicyklik

kikina84
15. júl 2014

@veonli tu pridavam aj videjko,ako nám to ide už 😝

https://www.youtube.com/watch?v=8LRQ25kQvFI
veonli
autor
15. júl 2014

@kikina84 a za aky cas sa naucila bez pomocnych?najprv je asi lepsie ked zo sedadla dosiahne nohami na zem?aby mala istotu,ja nechcem jej davat pomocne,tak preto sa pytam

kikina84
15. júl 2014

@veonli ked chces bez pomocnych tak kup o cislo mensi tu 14stku..nasa sa naucila najprv s pomocnymi ,predtym mala trojkolku a bez pomocnych asi pol roka na to..za hodinku to vedela 🙂 ..Sice je pravda ze ona dost jazdi na kolobezke ,takze rovnovahu sa uz naucila pri jazdeni na nej,ale ty spominas ze mala uz jazdila predtym na odrazadle,takze rovnovahu uz ma tiez..takze ja by som kupila tu 14stku zatial,aby dociahla na zem este 🙂

veonli
autor
15. júl 2014

@kikina84 dakujemm za rady 🙂 😉

kikina84
15. júl 2014

@veonli rado sa stalo 🙂

barbyes
9. mar 2015

Ahojte, dcérka bude mať o 2 týždne 3 roky, nemali sme zatiaľ ani odrážadlo. Pozerám akurát bicyklíky, aké máte skúsenosti...kúpiť odrážadlo a bicykel v 1 alebo rovno bicyklík? Ja asi skôr rovno bicykel by som kupovala, ale čo je lepšie prevodovka na voľnobeh alebo furtšlap?

zelmirka1
9. mar 2015

@barbyes ja napíšem svoju skúsenosť, mali sme odrážadlo - bicykel bez pedálov čo bolo super, naučil sa rovnováhu. V 3 rokoch sme kúpili ten najmenší bicykel 12" (tie asi ani voľnobeh nemajú) a naučila som malého za jedno popoludnie bicyklovať aj bez bočných koliesok. Výhodu mal tú, že pri malom bicyklíku dočiahne na zem a preto sa to dalo naučiť hneď, ak kúpite väčší, ktorý síce vydrží dlhšie tak musí mať bočné kolieska lebo dieťa nedočiahne na zem. Nám sa osvedčilo toto, lebo potom sme už kúpili 16" a jazdil skvele hneď. Kombináciu odrážadla a bicykla by som nekupovala lebo ako odrážadlo fo funguje ale ako bicykel to už nie je ono. Kedže dcérka bude mať tri roky tak si myslím že na leto Vám bude bicykel skvelý.

barbyes
10. mar 2015

@zelmirka1 ďakujem za radu, pozerám už odrážadla a nechám ju teda najprv naučiť sa na ňom a na rok budeme riešiť bicyklík 🙂

renab
10. mar 2015

@barbyes ak máš šikovného manžela, môžeš kúpiť malý bicyklík, manžel z neho odmontuje pedále. dieťa sa naučí rovnováhe ako pri odrážadle, potom pedále namontujete.
inak podľa môjho názoru, ak dieťa nie je extrémne bojazlivé, naučí sa bicyklovať aj bez odrážadla. moje tri deti to zvládli (točiť pedálmi sa naučili na trojkolke vo veku 2 rokov) do 3. narodenín v pohode.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
damoska
10. júl 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

my sme to najskor skušali so zadnymi kolečkami a pomaly, pomaly sme ich davali vyššie a vyššie, až zrazu syn jazdil bez pomockych koliesok. A bolo to 🙂