Puzzle, skladačky a logické hračky pre 2 ročné deti

violetka1
8. jan 2009

Ahojte maminy, rada by som vedela vase skusenosti s hranim sa vasich deticiek s podobne zalozenymi hrackami, (cize na rozvoj ). Ake typy mate doma, co sa u vas osvedcilo a ake sikovne su vase deti s nimi?
Mam dcerku - 25 mes. a taketo hracky velmi lubi. Okrem takychto typov mame doma Little People od Fisheru a Lego Duplo, nejake sportove a hudobne hracky, plastelinu, kresliace pomocky, atd.
Puzzle a rozne skladacky momentalne u nas ficia..Sklada sama bez pomoci puzzle urcene pre deti 3 rokov a vyssie a nas to samozrejme tesi.
Napiste ako podnecujete vase deticky, ake spolocne hry a hracky na inspiraciu nam ostatnym.

danona
8. jan 2009

tiez duplo, little people mame dve sady, najviac u nas momentalne ficia drevene puzzle Eichhorn . Kupila som v Kauflande, vacsi vyber ich maju v Draciku.. 😉 tiez kresliaca tabulka ci ako sa to vola je u nas vytazena.. 🙂

zuzka99
8. jan 2009

u nás tiež teraz fičia drevené puzzle so zvieratkami, sa vkladajú do tej drevenej tabulky. Zatial sa učíme len pomenovať zvieratká a ako robia, vložiť ich netrafí tam kam má 🙂 ale baví ho ich vykladať. ja poviem podaj napr. papagája a on vytiahne papagája, potom slona...
tiež má duplo, lego tie velké kúsky, takú kačičku čo sa do nej vkladajú rozne tvary a mnoho ďalšieho a postupne sa to učíme 🙂
Little People to je čo? Dnes idem do dráčika ak je to edukačná hračka, by som to kúpila. Má aj kopu autíčok a plyšákov, ale chcem mu kupovať hlavne takéto rozumové hračky...už sa teším ked budeme kresliť, modelovať, vyrábať zvieratká...

zuzu13
8. jan 2009

aj nás bavia puzzle...máme knižky v ktorých sa skladajú puzzle...plastelína, kreslenie...omaľovanky...vie nakresliť hlavu so všetkým čo k tomu patrí...začína kresliť geometrické tvary...zatiaľ vie kocku a z nej spraví dom...písmenká ju veľmi bavia...vie napísať o,i,l,a... 🙂

danona
8. jan 2009

zuzka- little people- neviem ci je prave toto edkacna hracka - mame lietadlo a kolotoc, su k tomu mali cloviecikovia - postavicky, tie musis davat na urc. miesto kam patria..napr. ludi posadis do kolotoca, zacnes ho tocit a ten vydava zvuk, alebo ludi posadis na urc. miesta v lietadle, potom zatlacis pilota a lietadlo huci akoze leti.. 😉
tiez mame kocky od Fisher price, volaju sa Brilliant basic, su od 18mes, no veelmi tazko sa skladaju /aj mne 😅 /tie kocky su take cudne-tvar kukurice, kocky,valce.. niekedy sami zda ze aj vyrobcovia maju veelmi cudnu predstavivost.. 😀
zuzu-waw, moja pismena este nepise,ani sme neskusali.. kresli hlava gulata.../tu riekanku/ a potom cmaranice.. 😀

zuzu13
8. jan 2009

danona, aj Lucia kresli kolo guľate a v ňom oči okaté 😀 pekne sa jej darí aj v maľovaní omaľovaniek...niektoré obrázky sú naozaj ukážkové...no má trpezlivosť a sústredí sa...ale len keď sa jej chce 😀 😀 😀 a písmenká...no nie som z toho nadšená...ale keď sa pýta ako sa to píše a aké je to písmenko...tak čo urobím...nepoviem??? 😅

mracik
8. jan 2009

ja mám najradšej hračky, s ktorými sa chalani môžu hrať všetci spolu. Takže u nás je na prvom mieste klasicky lego, ďalej fičí pieskovnička
http://www.benjamin.cz/cs/2189/pomucky/rozvoj-s... Šimon si len presýpa piesok a kreslí prstom háky-báky, Maťko si kreslí štetcom a Kubi píše. Je to fantastická hračka-nehračka, len to chce detskú izbu bez koberca. Ďalej sú to rôzne montessori pomôcky - u nás je to puzzle mapa Európy, počtové hranolčeky... http://www.outlet.montessori-olomouc.cz/store/
ďalej sú perfektné prstové maňušky, http://www.dracek.cz/manasci-prstovi/
klasické puzzle moc nemám doma rada, lebo je z nich vždy hrozný neporiadok a keď sa čo len jeden stratí, tak už sú celé na nič :( tak sa im snažím vzhýbať, ale aj tak ich majú doma asi dvadsať 😒

violetka1
autor
8. jan 2009

tak mracik a ako si kupila tu pieskovnicku? cez web?
Ohladne kreslenie, moja Kristinka kresli pekne kruhy a uplne rovne ciary, hlavicku a domceky a omalovanky vobec nie, hehe.To klobuk dolu pred tou malou maliarkou!!!
..tu basnicku kolo gulate a oci okate nepoznam..dajte tip🙂))
Pisat pismenka tiez nevie , ale zato pozna polovicu velkej abecedy, nieco aj z malej, cisla 1,2,3,5,8,0, a strasne je zatazena na akekolvek LOGÁ - firiem, hraciek, vyrobkov..atd. Vsetko, co sa mihne okolo uz sa pyta, co to je.
Auticiek rozoznava asi 15-16 druhov- uz to neratam- zacala s tym asi v 15mesiacoch a na prechadzke vymenuva, ktore stoja na parkovisku..KIA, Skoda, Suzuki, Ford, Opel, Toyota, Mercedes..atd..Bavia ju karty- normalne zolíkové..uz frcí a pozna Eso, dáma, král, atd.
Zvieratka ju bavia asi najviac- tých ovlada velmi vela, aj take bizarne- medúza a spol🙂.
Divadielko mame tiez- take velke manuskove- nie na prsty, aj s tym podiom na hranie, ci ako to nazvat.
Este stale musime pocuvat kadejake rozpravky a pesnicky na CD. No a este ovlada geometricke tvary: stvorec, kruh, obdlznik, kosostvorec, trojuholnik, ovál a niekolko farieb: modra, cervena, biela, cierna, zelena, zlta, ruzova..

Nemate niekto ten recept na to slane cesto s vodou namiesto plastelinky?
diky

iliria
9. jan 2009

Drevene puzzle Eichhorn, to aj u nas fici... 🙂

karot
9. jan 2009

Eichhorn je super. 😵

vachovka
9. jan 2009

Tak my tiez ficime na puzzle ma taku knizku do ktorej sa to sklada.
Maluje omalovanku ale este jej to moc nejde.
Naucila som ju pisat i a o tak furt vytiahne krizovku a tam to doplnuje.
Maluje slniecko a srdiecko.
Vie pocitat do 10.
Ma modelinu a taky strojcek kam ju vlozi a robi nudle.Z tym sa celkom zabavi.
A dnes som jej skusila dat detske noznice s gulatou spickou a strihala papier.

violetka1
autor
10. jan 2009

Vachovka aku modelinu pouzivate? tiez by som to chcela kupit, my mame klas. plastelinu a tlcik, valcek, vykrajovacky, usulam jej valcek a detskym nozikom krajame..a ako paoierik a noznicky, ujalo sa?? 🙂)

marika80
10. jan 2009

pismena magnetky, uz ich pozna skoro vsetky a to ma 2 roky, dalej ju bavia take tie knizky, kde sa k tomu lepia samolepky, knizky najma o zvieratach. Pisanie kriedou po tabuli. A mame aj DVD, ktore je naucne. Je to jej oblubena postavicka Dora a ta vzdy nieco riesi a pyta sa na moznosti kadial ist a co ako urobit. Inac ovlada farby a geometricke tvary, a tym,ze to uz pozna je to u nas dozblbnutia 😉 . Plastelinu ma aj ona rada, teraz momentalne modelujeme snehuliakov s gombikmi 😀 .

zuzu13
11. jan 2009

violetka, tu je:
kreslim kolo gulate, a v nom oci okate...
ciarka dolu nos je to, usta idu tadeto
dve ciarocky to je krk
veeeeeelka gula to je bruch 😀 😀 😀
este ruky rukate a dve nohy nohate
uz je kubo usaty, neumyty strapaty 😀 😀 😀 😀 😀

evaka
11. jan 2009

Violetka, my mame celkom podobnu: Kreslim kolo gulate
a v nom oci okate
tato ciarka nos je to
usta idu tadeto
to je kubo usaty, neumyty, strapaty.
A moze sa pridat: Dlhy krcek, velky pupcek to je pekny valibucek.
To jej jedine co zatial ako tak vieme kreslit.

Este sa chcem spytat, ako je to u vas s riekankami a pesnickami, mne Anina hovori len kazde 2-3 slovo, alebo posledne.

evaka
11. jan 2009

Inak, tiez ficime na plasteline a novinka su farby, len to sedim pri nej s vlhcenymi obruskami, lebo to je kalamita 😀. Zaujimave je, ze moje dieta neznasa kocky - stavat veze a tak, ale miluje puzzle.

zuzu13
11. jan 2009

evaka, neboj za chvilku ti povie kazde slovko....a hlavne to co netreba 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
my vieme prerozpravat rozpravky, aj basnicky nejake vieme....pesnicky ani nevravim....

vachovka
11. jan 2009

Violetka ta plastelina sa vola play-doh.Kupila som to v tescu.

marika80
11. jan 2009

Inac nasej malej puzzle nejde. Nevie ho tam vsunut. Tak zas vyskusame casom.

lenerka
11. jan 2009

u nás letí puzzle
a mašinky
dostala i magnetickou tabuli tak budeme trénovat písmenka a barvičky 😉
modelínu ještě nemáme,ale asi dokoupíme

ankam
12. jan 2009

my zatial puzzle skladam,e takto-ze ona mi dava kocky a ja vkladam....... 😀 ale snazi sa aj ona zatlkat kocku-a vobec tam nepasuje 😀

xxmargaretka
13. jan 2009

ahojte..
doma mame kocky,lego,tabulu s kriedami,vodovky,plastelinu,drevene pexeso,obrazky s tienmi,drevene puzzle,macika co ma 6ks hlav,ruk a noh,konka co sa donho vkladaju tvary,goralky,velku topanku s gombikom,zipsom,sichym zipsom atd a neviem co vsetko este na co si prave teraz neviem spomenut..kazdy den si vytiahne nieco ine a hrame sa s tym..
mimo to pozna vsetky velke pismenka,cisla po 5vie pouzivat,pozna zakladne farby,nakresly kruh,ciaru a trojuholnik,ale kreslenie ju moc nebavy ked tak vodovkami..rada sa hra aj s autickami-ma umyvarku a tak tam ich umyva,skusa a opravuje brzdy,jedneho casu bola maniak do vlacikou a tak sa hravame aj s tym v kombinacii s autami..mame tam zavoru a semafor takze sa vlastne uci cestnu premavku trosku,v sobotu sa s babkou pomenovali babiky a tie zacali k sebe chodit na navstevu,do cirkusu,na prechadzky,na kavu a v neposlednom rada sa medzi sebou tie babiky rozpravaju atd..

violetka1
autor
16. jan 2009

Ahojte po dlhsej dobe, naprv odpoviem na otazky:
Evaka: Kristinka tie co sme dlhsie neorzpravali, nepocuvali - tak tie jej treba zacat prve slovo a dopovie, ale tie castejsie jej zacnem prvu slovo..ako MOj Macík..a uz ide
Sijem, sijem pomalicky,
kosielku i nohavicky,
a ty macko ticho sed,
obleciem ta hned!

teraz pekne po poriadku,
uvarime kasu sladku,
stan si sem na samy kraj,
na mliecko mi pozor daj!

Pred jedenim clipky, clapky,
umyjeme obe labky,
a teraz ich dosucha,
uteracik vysucha.

Z tychto sloh je staci zacat slovicka "sijem, teraz a pred" a povie cvsetko do konca..z tach dalsich sloh co idu za tym je to podobne..je to dlha basnicka.

Musim sa pochvalit, ze vcera zacala pouzívat "r"..velmi sme sa tesili 😵 😵 😵

Puzzle sme presli pred par dnami uplne v phode na 24 kusove, sklada s nadsenim a uz bez omylu, asi dokupim dalsie viac kusove. Lebo 15 kusove ide na 100% istotu, preto som dala uz viac kusove.

Moment. Lego a ine stavebnice isli bokom. Mnazel jej prave majstruje tabulu na kreslenie kriedou- nasli sme len tu tabulu na povale, ram budeme vyrabat.

Ktora ma pocit, ze ma sikovne dietatko podobneho zameranie- mozte pozriet temu v skolkaroch a skolakoch- mimoriadne nadane dieta.

ina.b
16. jan 2009

U nás vede dřevěná rozkládací mašinka, malá jí rozloží, pak se jí pokusí dávat dohromady, ale zatím se jí to ještě nepovedlo 🙂 Pak také dřevěné kostky.

violetka1
autor
16. jan 2009

Inus to je super!
Mali sme v jej veku podobne hracky- skladaci vlacik, panacika, pyramidu z poharikov a pod.

titkovamiriam
16. jan 2009

skladacie hracky su najsuprovesie-lego duplo,niektore hracky z unicef/jezisko doniesol zeleznicu/,rozne kocky-drevenne,plastove,skladacie stroje-to je marekova zabavka na niekolko hodin 😀

ina.b
16. jan 2009

🙂 No to lego duplo taky máme, bordel je pak všude, protože to spíš rozkládá než skládá 😀
Ty kelímky jsou taky super. Už půl roku nejoblíbenější hračka, jak ve vaně, tak i normálně 😵

denisocka
9. aug 2009

baby, poradte mi, chcem malemu kupiť lego a vzhladom k cene a veklu 20mes sa rzohodujem či 80ks zakladných duplo lego kociek či 650ks zakladných obyčko lego kociek s tým,že mu vyberiem len tie velke a zvyšok odložím kým bude mať rozum

prosim pordte, s legom sa už hral , bavilo ho to male ale musela som striehnuť a vyberať z ust tie jedničky 😀 ale to bolo ked mal 15mes

denisocka
9. aug 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5480447 niečo take, ale duplo som ešte v ruke nemala,neviem ake to je velke a či tých kociek nie je málo 😅 na skla

denisocka
9. aug 2009

na skladanie čohokolvek

sarkabrezen
9. aug 2009

ahoj holky, my teď dostali od babičky obrázky, které se "malují" vodou a když uschnou tak zase zmizí, takže znova... výýýýborná věc, naše malá je taky hrozně tvořivá a u tohohle je důležitá 🙂 a moc ji to baví. mají to na vytvarnehracky.cz, a i ostatní věci se mi tam líbí, asi na vánoce objednám 😵