Spestrenie dňa pre naše batoľatá

korki
19. nov 2006

Milé maminky.Určite mi dáte za pravdu,ze tieto studené a pochmúrne dni,keď nemozete isť s deťmi poriadne von,máte pocit,že ste sa už s nimi hrali všetko čo vás len napadlo a vaša fantázia je už tiež u konca.Deti vyžadujú stále nové podnety a my sme už bez nápadu.Preto píšte,inšpirujte hrami pre deti od 1-2-3 rokov.Už sa teším.Maja 🙂

melory
19. nov 2006

treba si kupit v ikea rolku papiera a prstove farby a o radost je postarane.

yanikovamamina
21. feb 2007

hudba, knizky, spolocne varenie, vysavac, zatelefonovat babke, sadime kvetinky, ktore rychlo rastu,..... u nas to funguje este s klasikou maly ma teraz 1 rok.

nataliap
21. feb 2007

Melory-velmi dobrý tip na zábavu a spestrenie dňa detičkám.My sme to s 20 mesačnou dcérkou vyskúšali na Valentína a namaľovali sme tatinkovi nádherné srdiečko.Tie prstové farby sú skvelé 🙂 Vrelo odporúčam. 😉

maca793
1. sep 2007

tak a leto skončilo. ☹
von sa bude chodiť len sporadicky. už teraz mám strach, keď krpec sa naučil chodiť každý deň von na piesok, šúchačku, preliezky, alebo na bicykel.
určite jej niečo vymyslím. budeme sa hrať, spolu variť, upratovať, jašiť sa.
ak bude cez zimu sneh, tak sa budeme chodiť sánkovať a staviať si snehuliakov za dom.

vesi
2. sep 2007

robíme všetko spolu - varíme, upratujeme, vešiame prádlo... 😀

kitka123
5. sep 2007

Natalia, mam ty barvy koupene uz davno a nejak nemam odvahu je jeste pouzit, ze je bude mala ochutnavat a budou rozpatlane vsude, ale si me povzbudila to vyzkouset, mame teraz tech 20 mesicu 🙂

Jinak nase mala by klidne cely den pozerala rozpravky v telke kdybych ji nechala. Vubec ji nemuzu dostat ven jak se ochladilo. Kolik nechate deticky pozerat telku?

tinakul
6. sep 2007

No my sme dnešný upršaný den chodili v paneláku po schodoch - to vám poviem, malej stačilo dva krát hore - /bývame na 13.posch./, naspat sme sa zviezli s výtahom a malá mala o zábavku postarané, zabili sme tým aj čas, zdokonalila sa v chodení po schodoch a teraz sladko buvinkáááá 😉

mixka
6. sep 2007

tinakul 😀 😀 😀

vodniicka
9. sep 2007

zienky to su ake farby tie prstove? ja som mojmu malemu chcela kupit normalne vodovky 😀 ze mu idem talent rozvijat lebo ked sme malovali steny tak nam stetcom vymaloval inu stenu inou farbou a taky hrdy mi to prisiel ukazat 😀 😀
kitka123 no my telku nejak nepozerame a nechcela by som aby bol maly vkuse pred telkou, u nas teda bol raz pred telkou co sme mu pustili nejaku rozpravku, ale pri starych rodicov tak tak mu vkuse krtka pustaju a hneva ma to 😢 tam neviem ako dlho je pred telkou..
ale my ideme von aj ked je skaredo..jasne ze nie do piesku ale iba tak.. 🙂

maca793
9. sep 2007

tinakul
to je super, mňa by nenapadlo, behať len tak po schodoch. 😀

jejke
9. sep 2007

No ste uzasne maminy,KLOBUK DOLE BABY 😉 ja s mojimi nemozem varit ani presadzat kvetinky, asi by som zinfarktovala, 😵 striedavo im vyberam pexesko na polhodiny, farbicky na dvadsat minut, ked to uz lieta po byte, odkladame, este so starsim sme casto vykrajovali z cesta, ma svoje super formicky a velmi ho to zaujalo, potom sledoval v rure ako sa pecu a prvy ich ochutnaval ked vychladli, ale co s mladsim????Starsi pojde do skolky tak aspon budem mat viac casu na neho, ale to je tak unavne stale chodit po styroch a napodobnovat zvieratka... 😝
Knizky ma precitane za dvadsat minut, ked nemozem dovarit davam mu vsetok bezpecny riad na hranie. On totiz obsedi na mieste tak asi pat minut...potom sa zacne prechadzat v malych kruhoch a o chvilu uz zasa beha,podava mi koliky na pradlo,ale len prvych sest, ked vesiame...potom ich rozobera a cvika si do prestekov, uz som zohnala zopar "jednodielnych"co sa neda rozoberat...
On je prilis aktivny, niekedy ho s vycitkou svedomia zamestnam jedenim pred telkou, dam mu nieco do misky a on pozera a popritom papa, takto vydrzi absolutne najviac, vtedy je anjel.

vesi
9. sep 2007

jejke, niekedy musím aj ja malú zabaviť jedlom 😀 hlavne ked už od nudy kadečo vymýšľa a ja varím 😠

vodniicka
12. sep 2007

mne maly pri vareni vzdy podava varexy a ja sa potom musim robit ze nimi miesam..ale sa fakt iba robim lebo by som sa nedoumyvala riadu 😀 lebo on mi poda vsetky co mame a vsetko co sa na varexu podoba 😀 😀 ale v poslednom case si pri vareni aj rad pozera knizky v kuxyni na vysokej stolicke..

vesi
13. sep 2007

moju malú najnovšie zaujali gumené magnetky na chladničke (také tie čo dávajú do jogurtov-puzzle), tak ked varím prekladá si ich hore dole a tvári sa pri tom vééééľmi dôležito 😀

vavka33
13. sep 2007

aj my mame plnu chladnicku mafnetov-zvieratka aj ovocie a zeleninku,tak ked ja som v kuchyni,ona sa bavi pri chladnicke 😉

barborkau
13. sep 2007

Davavm tip pre malinkych, naucila ma to kamaratka, od kedy vie mala sediet v stolicke s pultikom, vysypem jej tam za hrst nesladenych burizonov a kym ma co po podlozke nahanat a triafat si do pusinky, trva to aj 20 minut. A nemusite sa bat, ono ako to pride do kontaktu so slinkami, hned sa to rozpusta, nehrozi riziko vdychnutia a ryza je bezlepkova. 100 percentny uspech. 😉

hanka274
13. sep 2007

barborkau- to aj my sme robili...je to fajn... 😀 😀 😀
a este ked im ukazete naslinit prst a zobrat si ten burizon tak....joj, ako budu po vas opakovat po niekolkych dnoch...

julkaxxx
18. sep 2007

nas Samko ma 10 mes. a nas denny program vyzera tak, ze stojime spolu pri nabytku, skrinkach, suflikoch a on otvara a zatvara a vytahuje veci odtial a mna tak boli chrbat ze idem odpadnut 🙂 🙂 🙂
rada by som s nim citala knizky, ale on chce iba latkovu, ostatne by hned zacal trhat, vobec ho nezaujima, co je v knizke nakreslene. Inak pre starsie deti odporucam ist von krmit kacicky na nejake jazero/potok. To ich strasne bavi, a staci k tomu stary chlieb a rozky, co kazdemu obcas zostane v kuchyni. ten napad s burizonmi sa mi strasne paci, ideme vyskusat 😀

yanikovamamina
23. sep 2007

Ludia, vidim, ze ste velmi umelecky zamerane, myslim s tymi farbickami. 😉 Skusali ste niekto aj hudbu? Chcem malenu kupit nejaky triangel alebo co, ale malo by to byt nieco, s cim sa zabavi a aby som sa ja z toho nezblaznila, co poradite?

lefika
24. sep 2007

no ja som kupila bubienok a flautu. oboje ju chytilo, ale ja uz zacinam byt hotova, hlavne z bubienka 😅
este mame taky miniklavirik, to je asi najlepsie, vydava to rozne tony a pritom to nie je moc hlasne, takze ma po saskinom muzicirovani hned neboli hlava 😀
no ale momentalne najoblubenejsia hracka su ockove srobovaky, kladiva, klieste a pod. to ked si neviem rady, vyberiem par veci, s ktorymi nezdemoluje byt ani seba a mala ziari stastim 🙂

maruschka
24. sep 2007

keďže u nás sme prešli štádiom rôznych hudobných hračiek,tancovania,spievania,tak s nimi chodím do hôr.Inak je to náročné,lebo pokiaľ sa zbalíme,naložím malú do tááákto obrovských krosničiek a na ne si ešte naložím batoh s jedením,tak to trvá hodinu.Ale za tú únavu deciek to stojí.Ak sa nám nepodarí ísť do hôr,tak aspoň ideme na lúky na šípky a s loptou na ihrisko,alebo do parku na šmýkačky a preliezky.Inak naše malé zaujať s niečim je hotové umenie.Všetko ich baví max.jeden deň a ja už strácam fantáziu.Ale tá príroda zaberie vždy.Ale jedno ju baví stále-spievanie.Takže u nás letia pesničky. 😎 😀 🙂

katarinas
24. sep 2007

Ahoj, kocky. Tak u nas funguje napr.pistala (taka mini-fujara), co si tatino kupil na jarmoku a ja zasnem, lebo mne sa take tony nikdy nepodarili a niekto do toho nevie vobec fukat.
Tiez mame take skladacky ako maxi-lego (ale nie Duplo, kto by to platil 😖 , je to cosi polske) a s tym sa vie mala pekne zahrat, stavia kominy az pokial dociahne... 🙂 Tiez sa po byte rada prehana na takej odrazacej motorke... chudaci susedia pod nami... 😨 😀

katarinas
24. sep 2007

Este ma napadlo, kocky, nemate nahodou niektora na DVD Macka Uska? To je teraz u nas oblubena rozpravka a nebavi ma kvoli tomu stale "zhavit" internet 😒

lefika
25. sep 2007

katarinas, dvd nemam, ale ak nahodou browsujes cez mozillu firefox, napis mi IP, napisem ti, ako sa to da z youtube stiahnut 😉

yanikovamamina
25. sep 2007

MOmentalne hore v zozname oblubenych hier mame kupanie musliciek- hadzeme a vyberame ich z vody. Musle a ulity maju obrovsky uspech

jejke
5. okt 2007

Kupili sme zvonkohru, nie detsku, ale ozajstnu so skutocnymi zvukmi, 😅 mam dobre nervy ked do nej zacnu trieskat, 😵 po tyzdni z nej vyleteli styri pliesky, daju si povedat a hadaju pesnicku ked hram ja, tak na par sekund,potom
uz"koncertuju" oni.Ja len striehnem aby si nevypichli oci 😲 😲
Aj Vy mate tak "nadane" det??? 😀
Radsej ich vezmem von nech si vybiju energiu,behanim...

Su tvorive deti a su tzv.NICITELIA alebo inac povedane BARABARI.
Ja mam doma dvakrat to druhe, ale lubim ich a nedala by som ich za nic na svete
a nevymenila za "dokonalejsie". 😝
Moje deti su pre mna tie NAJ 😉
Ta tvorivost pride hadam casom, co by som chcela od troj a rocneho, nie!? 😀

masinka
17. feb 2008

julka - aj my sme mali doma "skartovacku" , tak sme jej davali "citat" stare katalogy z obchodov. teraz uz pekne listuje a najradsej ma baby katalog z neckermana, je uplne vo vytrzeni z babatiek a tehuliek
u nas maju velky uspech take pohariky co sa bud zasuvaju do seba alebo sa z nich robi veza, minipianko, policka s knihami - tie vsetky vyhadze, na tu kopu si sadne a v jednej knihe si potom listuje, zbierka roznych nadobiek od kozmetiky - otvara ich a zatvara (a samozrejme ked to nejde, pride za mnou ze to mam urobit ja), magnetky na chladnicke, a na detskej postielke mame zaveseny taky "kapsar" (neviem ako by sa to dalo nazvat po slovensky, su to take usite vrecuska na ponozky), su v tom jej ponozky a podbradniky, tak ich odtial vyklada. no a este ma rada hudbu, ale najradsej tancuje niekomu na rukach, takze tuto zabavu s nou musi praktikovat tatinko

audreyd
18. feb 2008

ahojte, lepšiu zábavu ako cesto, vykrajovátka a valček ešte nikto nevymyslel 😀 😀 😀

lindda
19. feb 2008

Jeej super napady ja uz som tiez zufala niekedy ☹ Ale nasho Nina vsetko bavi iba ak som niekde nablizku sam nerobi nic iba sa jeduje a reve 😠
Ten napad z burizonami sa mi fakt paci vyskusam 😀