Spievankovo verzus Fíha tralala

lusyke
22. feb 2014

Mojej 10 mesacnej dcerke som kupila obe DVD Fiha tralala. Miluje to..ani nemukne a ani sa nehne. A pritom je to velmi zive a ukecane dieta 🙂 Povedala som si ze jej skusim zohnat aj Spievankovo aby sa nam to doma troska stredalo. No to chvilku pozrie a uz si ide zas po svojom. Ako su na tom vase ratolesti? Vitazi Spievankovo alebo Fiha? Alebo mate nieco ine? Piste..mozno sa inspirujeme 🙂

marylis
22. feb 2014

@lusyke My uuplne rovnako, Fiha Tralala moze pozerat nonstop, no Spievankovo ho vobec nebavi. Asi su na to este malicki 😉

maminalenka
22. feb 2014

Ani moju Spievankovo nebavi, Fiha moze dookola, sedi ako priklincovana a pozera, spieva si 🙂

lalaboo
22. feb 2014

@lusyke u nas tiez je popularnejsia Fiha...a aj mne osobne sa to viac paci 🙂

cikyta
22. feb 2014

Spievankovo je pre väčšie detičky 🙂 Fíha pre menšie 🙂
My sme fičali na spievankove a až teraz sme objavili fíhu (no to má malá pomaly 5 rokov 😀 a ked začne spievať s fíhou "haťa paťa" je jak šiši 😀 už taká velká 🙂 )

lusyke
autor
22. feb 2014

@marylis tiez ma napadlo ze sa jej Spievankovo zapaci ked bude starsia. No zatial to uspech nema. Esteze som hned neobjednavala DVD ale na skusku len stiahla z netu. Asi by to boli vyhodene peniaze. Uvidime casom. Zato kupu DVD Fiha vobec nelutujem. Su super. Velmi pekne urobene. Uz aby bolo dalsie 🙂

petronelae
22. feb 2014

Nasa sa nepohne od Spievankova ani od Fiha Tralala. Mne sa osobne viac paci Spievankovo, mojmu muzovi zas fiha. 🙂

lusyke
autor
22. feb 2014

@cikyta no ved s nami pozerava Fihu aj malej sesternica a ta ma 6 rokov a ide do skoly 🙂

cikyta
22. feb 2014

@lusyke Ved áno. Dcerke sa to páči, len mne už príde smiešne ked taká "slečna" haťa paťuje 😀

lusyke
autor
22. feb 2014

@cikyta 🙂 u nas to maju na tanecnej takze sesternica hata patuje profesionalne 🙂

dejka77
22. feb 2014

Presne tuto otazku som chcela dat aj ja 🙂 . U nas je to take iste. Ked som detom pustila Spievankovo, tak to pozerali asi 5min. a uz ich to nezaujimalo (a pritom syn ma rad hudbu a tancuje ked nieco zacuje). Ale ked som objavila Fihu a pustila im to, tak boli tiez ako priklincovani. Zatial som len pustala videa co su na nete (uz viem hadam vsetky naspamat, aj dcera si to spieva), ale uz sa chystame kupit dvd. Mne osobne aj detom sa paci definitivne Fiha, neviem cim to je.

cobhan
23. feb 2014

u nas vitazi Fiha na celej ciare, dokonca uz tromfla aj Barneyho 🙂

nellie_
23. feb 2014

U nas tiez viac fici Fiha, ale mava obdobia kedy si pyta aj Spievankovo..hlavne trojka u nas dlho viedla..

kvietocok2
23. feb 2014

U nas syn od 1 roka pozera Spievankovo,tancuje,tlieska...naucil sa odtial tlieskat,otacat aj rozpravat nejake veci. Nehne sa od toho. Teraz ma tri a pozna anglicke uz pomaly naspamät. Fiha ho absolutne nezaujali. Myslum ze to zavisi od dietata. Kazdeho bavi ine 🙂 dcera ma 4 mes.som zvedava co povie ona neskor na fiha. 🙂 mne sa viac paci Spievankovo

madono
23. feb 2014

Náš malý /18m/ sa zo začiatku bál Fíhušky, keď vychádzala z knihy/bedni, normálne mal hysterický plač, dlho sme to pretáčali. Keď už spievala tak bol spokojný, aj keď to chcel pustiť tak nám to naznačoval tak, že chce pesničky pri ktorých plače. 😎

clubforyou
23. feb 2014

Naša skoro 2 ročná tiež fičí na Fíhe, sedí naozaj ako priklincovaná akurát sa veľmi bojí toho balónu čo v ňom potom letí Fíha, tak jej to pretočím a pozerá ďalej, Spievankovo ju si pozrie ale až tak ju nevie zaujať, zato 4 ročná si ho pozrie rada. Aj môj názor je že Spievankovo je pre trošku väčšie deti 🙂 .

zuzik311
23. feb 2014

u nás fičí Ego

lejlla
23. feb 2014

u nas spievankovo 100% vitazi ale pozru aj fihu...

elllla
23. feb 2014

Maly miluje Fihu, Vikinka zase Spievankovo... Popri tom to striedam s mojimi naucnymi videami (http://www.youtube.com/channel/UCk1RSvzKWFQKEs7... - hlavne farby, zvieratka, ovocie a zelenina, ale pomedzi to aj dalsie, aby sa naucili hravo aj ine), anglickymi videjkami (odporucam Maple leaf learning - pesnicky aj Flash cards - pre decka putavo a veselo urobene - http://www.youtube.com/channel/UCdHK6g8ddMEcMu9...)..

anuskaaprazko
23. feb 2014

Nas Matko fical na Fihe hadam od 8 mesiacov ale uz ho bavi aj spievankovo (cca od roka) 🙂 Spievankovo odloz a niekedy vyskusaj, mozno uz pojde ;)

lyrra
23. feb 2014

mala ma 18 mesiacov a my striedame Spievankovo a Fiha, obidve mame radi rovnako, pri Spievankove sa mala zo zaciatku bala animacii, neskor ju to preslo, len teraz mi zacina po pozerani Spievankova 4 rozpravat niektore slovicka po anglicky - jasne ze je pre nu lahsie povedat bee namiesto vcielka 🙂 Tiez si myslim, ze Spievankovo je pre trochu starsie deticky. Okrem toho mala zboznuje Barneyho 🙂

majloo
23. feb 2014

@lusyke aj moj, ked bol maly tak okolo roka, tak pozeral Fiha, Spievankovo ho zacalo bavit az neskor, teraz ma skoro 3 roky a Spievankovo to isti. 🙂
Inak mne strasne fical na Krtek - vsetky mozne diely, Vlk a zajac, Lolek a Bolek a na youtube mu pustam TuTiTu serie - skus, to je super. 🙂 Macko Usko..

meliska
23. feb 2014

podla mna zalezi aj od toho ktore Spievankovo (su 4), kazdy diel ide tak trochu s vekom, uplne prve DVD je pre mensie deti... mne osobne sa Fiha nepaci (detom ano), ked vidim pesnicu "Bunka + bunka" jezia sa mi chlpy 😀 a ten videoklip k tomu je cely vedla a Slivkovy lekvar, detto... no nedavaju mi texty nejak zmysel, ale ano pre deti je to mile a oni sa nad slovami moc nezamyslaju, hlavne, ze je to chytlave a farebne... ale "Bac, bac bum bac" je fajn :D

klari_s
23. feb 2014

my sme zacali so Spievankovo 1 a 2 naraz, veeelmi ale velmi sa im to pacilo, vela pesniciek sa naucili, Fiha tralala a Spievankovo 3 a 4 mame kratsie, ale rovnako si ich oblubili. Nechapem ako sa im Fiha tralala paci, je to dobra haluz, ale je to farebne, take ine texty pesniciek, tak asi preto sa to uchytilo aj u vacsiny deticiek ako tak citam. neviem kto je to ta Fiha tralala, kto jej vymyslel tie texty (vlasy ani nehovorim) ale ma uspech. ja si hovorim, ze nejaka studentka dostala za ulohu nieco vymysliet........

lucinocka
23. feb 2014

@lusyke najprv nam islo spievankovo 3, dvakrat denne, ako pises ani nemukla...ostatne diely kategricky odmietala... tak sme cez youtube pustili par pesniciek z fihy..pacilo sa jej...texty medzi pesnickami ju nudili ale pesnicky bavili... po urcitom case, tazka zavislost na fiha tralala :D 12 hodinova cesta z chorvatska do presova - na striedacku fiha a spievankovo 3... a az teraz po pol roku zacala akceptovat spievankovo 2...jednotku stale nechce ani vidiet, krici a place ked jej pustim... ona asi dospieva na jednotlive diely postupne 😀 😀

pipinulkaa
23. feb 2014

ahojte, kde stiahnem to Fíha tralala? 🙂

katkasofi
23. feb 2014

@lusyke u nás fičí Gracie lou z YouTube...sú to pesničky z jim jam 🙂

horana
23. feb 2014

Mojim detom ani jedno. Nemali radi infantilnosti, paradoxne ani kym boli infanti 🙂. Normalne si nasli z radia oblubene pesnicky, alebo cele skupiny, napr. syna fascinovala melodicnost Cechomoru a ich baladickych pesniciek, vydrzal pri tom hodiny. Teda ponukali sme im aj detske, ale ziadna odozva. Jedine este ako tak ludove slovenske pesnicky naspievane detskymi interpretmi.

lenka9512
23. feb 2014

Moj maly miluje Spievankovo. Ale Fihu, nechcem nikoho urazit, by som mu ani nedovolila, to je katastrofa, vymyvanie detstkych mozgov, oblbovak prveho stupna a tie besne neprirodzene farby, vsetko absolutne nerealne. Dieta moze z toho akurat zblbnut. My sme s mojim chlapom zirali s otvorenymi ustami a nechapali sme, ako toto moze niekto pozerat...Spievankovo je kvalitne dielko a hudobne na vysokej urovni. Nahrala to slovenska hudobna elita, kvalitni muzikanti. Takisto su pouzite vsetky zname slovenske pesnicky. A hlane, je to realisticke, ziaden oblbovak deticiek.

sense
23. feb 2014

@lusyke moja ma tiez desat mesiacov a spievankovo ju nezaujima, a fiha pri tom uz aj tancuje....

lusyke
autor
23. feb 2014

@dejka77 tak to ti DVD odporucam. Je to naozaj pekne urobene. Hlavne dvojka. Ako rozpravocka. Postava lienky sa malej paci najviac...vzdy vyskoci a prelezie az ku televizoru ked ju zbada 🙂