Stretli ste sa s námesačnosťou u 1,5 ročného dieťaťa?

marissenka
26. apr 2011

Dnes do rana ma to celkom vylakalo. maly ( o mesiac ma rok a pol) nespal celu noc kludne, stale sa vrtel a sem- tam cosi zablabotal.uz x-ty raz som sa zobudila a maly sedel na posteli a hladel do steny. pomalicky som ho ulozila naspat. lahol si kludne, ja ze bude spat .o chvilu som bola hore zas. ked som sa lepsie prizrela oci mal otvorene,hladel niekde do stropu a s rucickami vystretymi cosi vo vzduchu robil.trvalo to skoro vyse hodiny. snazila som sa ho hladkanim uspat, ale neslo to . vobec ma nevnimal.potom neako horko tazko zavrel ocka a spinkal. ach jo. ☹ uz predtym sa nam stalo, ze vyskocil z postele zakrical AUTO!! a zacal do spalne zvlekat vsetky motorky- a pri tom vsade tma jak v rohu! mam z toho celkom hrozu. poradte mi prosim. ☹

jarunka111
26. apr 2011

myslím, že by to mohlo byť aj tým, že počas dňa zažije veľa zážitkov a v noci, v spánku sa mu to stále premieta a akoby to znova prežíva 😉 ale ja by som sa asi neuspokojila len s takouto odpoveďou a zistila by som u detskej lekárky jej skúsenosti s podobnými situáciami a poradila sa.... 😉

maggie2
26. apr 2011

určite by som nešla s takou "somarinou" hneď za lekárkou. Somnabulizmus je u detí dosť častý niektoré zdroje uvádzajú že až 15 percent ľudí bolo v detskom veku niekedy námesačnými.

babulina
27. apr 2011

nasa mala "zdedila" namesacnost po manzelovi, zacalo to okolo roka a stvrt, okrem prechadzania sa po byte a obcasneho rozpravania si je to neskodne, my sa celkom tym bavime, k lekarke by som urcite s tym nesla, zmiernite program, najskor bude asi prezazitkovany 🙂

aero
27. apr 2011

vieš , ked moj môj synček malý ( asi rok a pol ) , vždy mi vravel , že počuje zvuky , že sa niekto rozpráva , a tam bol...... no vysvetliť nevedel , že kto , alebo čo .....
toto časom prešlo a začalo vykrikovanie zo sna , ale tak silné , že vždy som sa neskutočne zľakla ........
on tak prežíval svoje zážitky počas dňa , že večer to prežíval - ešte raz a poriadne emotívne .........
a vdaka bohu ono to prešlo .... 😉

norikk
27. apr 2011

vdaka za tuto otazku, este som nepocula,zeby tak male deti boli namesacne....ale teraz uz viem, co mozme (nemusime) cakat.....lebo tiez by som sa riadne vylakala....ale u nas to moze byt, lebo maly uz od malicka sa zo spanku smeje 🙂 a vidiet,ze sa mmu nieco sniva