Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tablet pre 5 ročné dieťa

viktoria0303
21. okt 2014

Chcela som sa poradit ci kupit 5rocnemu dietatu tablet alebo nie...ci to nieje skoro nechcem aby bola zavisla nanom...dufam ze ma nebudete odcudzovat za taku otazku

katarinamarkova
21. okt 2014

@viktoria0303 moj maly straaasne prosil tak pred rokom o tablet, vraj ten a ten ma a ze to je takeeees super. vtedy mal 7r.
nezamietla som mu to, povedla som mu len nech sa pyta kamosov, ako sa s nim zabavia, nech si ho kludne od nich pozicia.....nech si to dobre rozmysli, ze to je dost draha vec a ked bude stale chciet a bude dobrucky, nech napise jeziskovi.....pred vianocami som sa ho na ten tablet opytala, lebo uz dobry mesiac o nom nehovoril....vraj to je blbost, uz sa s tym nikto nehra, spoluziacke raz padol a musela zahodit......
ze teraz maju vsetci dotykove mobily, ze tam sa da to a to a ma to ten a ten a ze je to supeeeer.....
postupovala som rovnako ako pri tablete,nezamietla som, dala som mu cas na rozmyslenie, nech si odskusa, popyta sa kamosov, na vianoce uz jezisko nestihne kupit ale potom ma o chvilku narodeniny, ak bude chciet moze on poziadat.
blizili sa narodeniny....tak co martinko? co si prosis na narodeniny? ....tu novu supeeeer hru co ma ten a ten na PC.....a dotykovy nie? ......nie mami, to je blbost, to uz nikoho nebavi.......
- na tie vianoce dostal wii - usudili sme ze hra pri ktorej sa hybe, je vcelku ok, musi nam ju poziciavat 🙂
- na narodeniny dostal tu PC hru, lebo aj manzel skonstatoval ze si ju chce zahrat 🙂
co tym chcem povedat? - tablet je blbost, dotykovy mobil tiez, PC hra tiez - ale nie tak draha blbost 🙂
aj deti same vedia prist na to ze to je blbost, len im treba dat moznost zistit to a nie hned im vsetko kupovat, lebo vsetci maju.....

viktoria0303
autor
21. okt 2014

@katarinamarkova dakujem za radu ja som sa jej raz povedala ze ked sa bude dobre ucit v skole ze az vtedy dostane tablet...zase nechcem aby sedela len pri tom tablete ako niektore deti...radsej sa zabavime nejako inac ale aj tak Vam dakujem

katarinamarkova
21. okt 2014

@viktoria0303 hmmm odporucam skor povedat nieco v style - ak sa budes dobre ucit a budes si ho potom priat, mozes ho dostat.....
- lebo takto to ona berie ako hotovu vec - jednoducho ked sa bude dobre ucit - tak bude tablet - ani trosicku sa nezamysli nad tym, ci ho skutocne ona chce....
ked jej das na vyber ze ano mozes mat aj ten tablet....mozno ti sama povie, ze si prosi za vysvecko nieco uplne ine 🙂
tablety nezatracujem vedia rozvijat mylenie deticiek - ak sa pouzivaju v spravnej miere 🙂 takze ak ho bude chciet, korunky sa najdu, vysvecko bude OK, kludne kupte.
zalezi aj od rodicov ci im cas vyplnia tym novym tabletom alebo ho vyplnia trosinku tabletom a zvysok krasnym vyletom napr. 🙂

prasiatko30
21. okt 2014

U nas minuly rok dostala aj proti mojmu zelaniu dcera vtedy skoro 7r jednu tabletu od babky - bavilo ju to asi 2-3m potom kazdy raz menej az kym sa jej nezlomilo nieco v nabijacke a mala by si tablet nabijat cez pc - to si malokedy spomenie a tak je tableta hodena volakde v supliku a ani si na nu nespomenie - ked nieco potrebuje vyhladat na nete ide na pocitac alebo cez moj telefen - omnoho viac vyuziva kolobezku - tu dostala na vianoce a beha na nej kazdy den, pripadne skor chyti knizku, urobi naramok z gumiciek alebo teraz posledne hama alebo lego

adka7755
21. okt 2014

úúprimne?? my sme ho kúpili 13ročnému synovi vlani na vianoce, mladší drobec4 ročný sa na ňom naučil robiť, a poviem ti, že sa modlím, kedy sa už pokazí a zase aj jedného aj druhého začne baviť niečo iné ako tablet😀

tova
22. okt 2014

kupila som dotom ked mali 3r. (lacny, funkcny, rychly) vtedy ich nebavilo, teraz v 5r. som kupila vacsi 10' (nekupujem drahe len za 100e , drahsie su zbytocne pre deti gps a velku pamet nepotrebuju, stahujem im zadramo hry kazde 2-3 tyzdne a stare kotore uz ich nebavia vymazujem. Doba ide vopred, som v zahranici a vstky deti u nas od 0 rocnika v skole dostavaju tablet, v 2 triede si ho nosia domov, robia na tom ulohy, nechcem aby na to pozerali prvy krat v skole,. denne sa hraju 3-4 krat po 15 minut, maju tam len naucne hry, matematika, pismena , malovanie, puzzle, pexeso atd. ked schovam nespomenu si ani na to, nie su na nom zavisle.

dana_l
22. okt 2014

kupili sme pre starsie asi pred pol rokom. teraz maju 6 a 7 rokov. hraju sa na nom tak 5-6x do mesiaca. niekedy aj menej. maju to len na hru. na ucenie radsej si s nimi sadnem a urobim sama nejake priklady alebo nieco precitat z knizky. nechcem aby len tukali kdesi. nebudu vediet pisat ked si nesadnu k stolu a nezoberu pero a papier. a to iste je aj s citanim, chcem aby vedeli ze knihy su tu pre ne. radsej mam plnu kniznicu knih ako jeden tablet a tam do toho cumiet vsetci. tiez to nerozvija spolocenske activity. je to len pre jednu osobu, nie ako ked clovek si Zahra clovece nezlob sa alebo nejaku kartovu ci inu spolocensku hru.
jedine co by som povedala ze kde sa osvedci mat tablet - pri cestovani. nemusis nabalit vela veci a dieta sa vie zabavit. ale inak (podla mna) nie je to nieco co musi dieta mat

viktoria0303
autor
22. okt 2014

@katarinamarkova ved toto ze radsej by som sla snou na vylet ako keby mala travit cas pri tablete

katfan
22. okt 2014

@viktoria0303 moje deti tablet maju,nie su na nom zavisle a smu sa na nom hrat za odmenu.uz asi 2 tyzdne si nanho ani nespomenuli,ale je to super vec na cesty alebo ked vonku prsi a tebe dojdu napady a chces mat chvilku klud.ale mam taky lacnejsi,to im na rozpravky a hry staci.

ivett1
22. okt 2014

my máme tablet skoro dva roky ...pôvodne som si ho kúpila pre seba, ale nie je už taký výkonný, tak som ho tento rok posunula deťom (6r. a 8r.) ...hrajú sa na ňom sem- tam a hlavne teraz tam majú len dve hry, ktoré ich nútia rozmýšľať ...sudoku a alchemy ... žeby boli na ňom závislé, to pochybujem ...ak si to rodičia ustriehnu, tak je to ok ...

zuzkaanicka
22. okt 2014

@viktoria0303 moje deti maju tablety a nie su na nich zavisle ... vsetko zalezi od rodicov ... ak maju deti dostatok zaujimavych podnetov (inych ako tabletovych), tak zavislost nehrozi ... ale napr. pri dlhsej ceste autom je to fajn😉

tova
22. okt 2014

my chodime na vylety minimaln kazdy vykend, cez tyzden chodime do parku, plavanie, , ine deti chodia k nam, deti chodia do skolky, su v spolocnosti, hraju spolocenske hry kazdy den. Doma mame min. 30 spolocenskych hier ktore hrame denne, na papier piseme, kreslime , vystrihujme, lepime tiez denne. O 20r. sa mozno budeme smiat ked niekto povie napis nieco na papier, samozrejme ich to ucim, ale dnes je vsetko cez pocitac, tablet, digitalne, deti robia spolocne ulohy na tablete s ucitielkou, komunikuju, ked vynechaju skolu, cez tablet mozu robit vsetky ulohy ktore robia spoluziaci v skole a neni treba si ist pytat suseda ulohy. Ako som pisala, nezijem na sk a tu je technologia trocha vopred, je velmi caste, ze skoly davaju tablet kazdemu ziakovi, na sk su tusim 1-2 skoly co to robia. Ale to pride vo vacsiom na sk o par rokov, rodic si nevyberie. Pisomky sa robia tak, ze ziak pride do skusobne kde je xx pocitacov a ucitielka. natuka si svoje meno, password, vyberie predmet, skusku a cez pocitac ju robi ktory hned to ohodnoti a kopiu dostane ucitieka.

jasminet
22. okt 2014

@viktoria0303 aj nasa mala "chce" tablet, my to doma nemame, ani nevedela, ze existuje, ale boli sme na jar na navsteve a tam jej kamosky 4 a 5 rokov mali kazda svoj...tak aj ona take musi mat... mala narodky, zakazala som, ze ma napisat jeziskovi, ale aj ine darceky a on vyberie... tento rok nebude urcite - nie kvoli peniazom, ale z principu. ak potrebuje hru, mame pc, ak rozpravku, mame knihy, televizor, dvd...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli