Tablet pre 8 ročné dieťa

Takže by som sa rada vyjadrila k mojej otázke o tablete pre môjho syna. Ďakujem všetkým milým žienkam , ktoré odpovedali skutočne na to, na čo som sa pýtala. Patrí Vám veľká vďaka. Nepýtala som sa ohľadne výchovy môjho dieťaťa, či je alebo nieje tablet pre neho vhodný. O tom s dovolením rozhodujeme s manželom. Len pre tie premúdrené reči niektorých dievčat. Moje dieťa hrá dva krát do týždňa futbal za žiakov ZŠ, chodí na krúžky a bicykluje. Na PC je maximálne hodinu denne a ja sledujem históriu, kam chodí. Mimochodom zatiaľ som nič podozrivé nenašla. Chodíme von, čítame knihy, maľujeme si a vystrihujeme, lepíme. Takže je to len o výchove. Ak dieťa vie, čo si môže dovoliť, tak nevidím problém mať doma aj 5 tabletov, ak ich vieme správne používať, tak je to v pohode. Som konzervatívna a prísna, ale aj otvorená novým technológiám. Nežijeme predsa v dobe kamennej. V škole majú tiež nové interaktívne pomôcky a jednoducho sa musí prispôsobiť. Nechcem mať doma závisláka, ale ani negramotného ťuťmáka. Takže všetko s mierou. Ďakujem a poprosím druhý krát len odpovedať na položenú otázku a nie riešiť veci, ktoré sa vás netýkajú. 🙂
p69majkaautor
11. okt 2013
@lukra vďaka !!!! 🙂
p69majkaautor
11. okt 2013
@diusik tak to si bude musieť fešák vybrať, či chce hrať na tablete alebo na PC. 😃
p69majkaautor
11. okt 2013
@alenah31 jéj. si zlatá si mi povedala čo som potrebovala počuť a ďakujem aj za rady cenné. si milá!!!!!!! 🙂 🙂 🙂
p69majkaautor
11. okt 2013
@m.i.r.i presne, ja poznám rodiny, čo všetci nosia okuliare od malých detí až po najstarších. My v rodine nemáme okuliare vôbec.
m.i.r.i
11. okt 2013
@p69majka ved to..my mame dost okuliarov v rodine..dedko, ujo, teta...ja..teraz aj moj syn..ked som bola tehotna este tak mi ocna hovorila, ze s malym mam prist na vysetrenie este do 2 rokov, lebo je pravdepodobnost, ze aj on bude mat tie iste ocne chyby ako ja, lebo je to vysoko dedicne..nemusi zdedit kazdy potomok, ale mozno 1 z 3..u niektorych aj vsetky deti..pripadne vnucata..su na to predispozicie...
A mohla do mna mama pchat kila mrkvy v detstve a drzat ma dalej od telky..proste to bolo v genoch 😉
p69majkaautor
11. okt 2013
@m.i.r.i asi tak nejako!!!! 🙂
alenah31
11. okt 2013
@p69majka my sme ho tiež naskôr kúpili pre syna🙂 potom som ale zistila, že tablet slúži aj ako foťák a kamera a už som ho chcela aj ja🙂🙂🙂 je to super vecička🙂
p69majkaautor
11. okt 2013
@alenah31 treba využívať výdobytky vedy a techniky, nie? 🙂
alenah31
11. okt 2013
@p69majka presne🙂 akurát sme museli dokúpiť externú pamäť kde to potom raz za čas ukladám, lebo som fanatik do fotenia a zahlcovalo mi to pamäť 😃 😃
lerinka
11. okt 2013
@p69majka nz, baby reagovali neadekvátne na otázku čo si mala, je to ich názor, ale vidím, že tu je zatiaľ viac prirodzene zmýšľajúcich, hlavne podľa skúseností...ako môže radiť mamička s bábätkom matke so školákom? dajmä tomu, že tablety sú ako voľakedy drevené kocky, poskladaj obrázok ručičkami...však je to super, ešte netušia ako ich radi budú používať...
A keby ešte vedeli ako veľa sa dá dosiahnuť zákazom tabletu 🙂)) normálne sa okamžite naučia, upracú...idú do obchodu, sami sa ponúknu...ano vedia to aj bez toho, ale veď si priznajme, všetci robíme niečo pre niečo a dobre nám padne malá odmena 🙂))
A veľa mamičiek ich kúpilo, my by sme tiež chceli práve 8ročnej vybrať nejaký na vianoce, už teraz ho vyjednáva 🙂...a to ona ešte mobil nenosí do školy.....staršia má prestigio rok, hrať sa na ňom dá, ale na net je nanič, neviem čo s tým, načítava každú stránku dve minúty...takže ak by niekto hodil link na konkrétny tablet, tiež sa poteším odpovedi na tebou založenú tému 🙂

Ešte niečo, neber to v zlom, ale ako chápem, že toto je diskusné fórum, kde môžete reagovať na čokoľvek, nedá sa zase striktne tvrdiť, že ak sa spýtaš na značku, nemôžu reagovať na skutočnosť, že vôbec chceš kúpiť...aj ja keby som videla otázku, že ako napr. dávať dieťaťu slaninku s klobáskou, či je lepšie ráno alebo poobede nereagovala by som, že ráno máličko, ale napísala by som "nedávaj! nijako!" a obvinila by ma, že nechce rady od mamičiek, ktoré nedávajú mäsko, ale sa pýta na iné...možno som vybrala zlý príklad, ale reakcie môžu byť aj takéto, sme na verejnom fóre 🙂
seemani
11. okt 2013
normálne sa sem bojí prispieť nejaká supermamička, vidíte? Až sa čudujem, že sa tu ešte na nás nevrhli.. hlavne na mňa za môj príspevok 😃
tilly
11. okt 2013
@m.i.r.i krasne si to vystihla...
p69majkaautor
11. okt 2013
@lerinka áno, človek asi musí rátať s takýmito reakciami. No nemalo by to tak byť. Ja chcem konkrétnu odpoveď na konkrétnu otázku. a to nechcem snáď priveľa a múdre mamky, nech si niekde inde riešia svoje komplexy, lebo ako ja na to nie som zvedavá.
tilly
11. okt 2013
nasi chalani strasne chceli tablet, aj som bola nalomena, casto cestujeme,( vacsinou je v hoteloch wifi, tak by sme boli stale online, cez telefony je to nepohodlne...) aj v aute by sa mohli hrat, pripadne to pouzivat na rozpravky namiesto DVDprehravaca, aj doma by sa s tym chalani mozno zahrali, aj ked tomu neverim, lebo by asi ani nestihali, sme vela vonku + sporty a kruzky, ulohy a tak, ale ich by to za chvilku aj tak omrzelo, oni nevydrzia ani pri pc, ani pri telke, musia byt stale v pohybe...
a na druhej strane som si povedala, ze nemusia mat vsetko... tieto nase decka su vlastne taka nestastna generacia, maju vsetko, vsetko je dostupne, uz sa ani z vianoc nevedia tesit...

tym, ze som zistovala o tabletoch vsetko mozne aj nemozne, tak mi bol odporuceny bud ipad od apple alebo galaxy od samsungu (maju nejake modely, ale to som si uz nezapamatala...)
ivett1
11. okt 2013
ahoj, ja som mala Yarvik Tablet 10" ... len akosi už mi nestačí na moje záležitosti🙂 tak som ho posunula dcérke (má 7 a pol roka), ale aj tak som tam musela dokúpiť externú pamäť ... ale jej úplne stačí- vzhľadom na vek a účel na aký ho viac- menej využíva - má tam nejaké logické hry, uvoľňovacie (to sú len také mechanické - ako napr. tertris🙂...) atď. ...myslím, že riešiť v dnešnej dobe, či dieťaťu kúpiť tablet, smartphone...hraciu konzolu, pc, notebook... nemá zmysel, jednak je to súčasťou "gramotnosti" (už v 2. ročníku na ZŠ majú informatiku), aby ľudia nevideli za tým len "hranie sa na pc, vypisovanie statusov typu "práve som bol cikať".... a napokon... aj tak o tom- či kúpiť alebo nekúpiť- rozhoduje ešte stále rodič ....a ak raz poviem, že danú vec nedostane a nekúpim ju, neriešim, čo na to povie moje dieťa... ako rodič dokonca ani nemusím vysvetľovať, prečo som tak rozhodla (aj keď ja osobne predsa len, vzhľadom na mentálnu úroveň našich dvoch detí, pridám aj to vysvetlenie ... 😉 ) ... a platí to aj opačne (keď chcem kúpiť, tak kúpim...)...
lerinka
11. okt 2013
@p69majka ok, teraz si to nenaformulovala takto presne, kto nečítal "otázku" a odpovede, nevie....tento názov témy evokuje podotázku buď - "ano, či nie?" alebo "aký?" ale však môj názor poznáš 🙂

@seemani
...davová psychóza, v zmysle pridám sa len tam, kde mám podporu...inak mi to nestojí za to...keby aspoň to opovrhovanie tabletom pre deti rozšírili aj na iné "nepotrebné vymoženosti", ktoré sami používajú a nie si len vyberali za čo odsúdia...
lerinka
11. okt 2013
@ivett1 presne, doslova
mamina_25
11. okt 2013
Nemyslim ze sa sem boji ktosi cosi napisat..kazdy sa na to akurat tak vy..al-ved da sa aj plnohodnotnejsie vyuzit cas, napr. Pri hrach na tablete 😃
ivett1
11. okt 2013
@p69majka zabudla som ťa označiť, pri tom mojom príspevku - vyššie ... 😉
seemani
11. okt 2013
@mamina_25 to pochybujem že sa na to vykašlali.. Také prípady čo sú tu na MK číhajú na príležitosť 😃
mamina_25
11. okt 2013
A ktovie 😉 ved na co sa hadat ... kazdy sme iny...niekto ma taky nazor niekty onaky...kazdy si vychova decko ako chce...a hasla padla 😃
emilia25
11. okt 2013
my mame sice doma notebook ale tiez su na nom aj moji synovia stredny ten iba pocuva pesnicku od ega pocuval by ju od rana do vecera ked mu skonci sam si ju vie zapnut od znova ma 3 roky starsi ma 5 vie si na klavesnici vitukat svoje meno vie ho zapnut vypnut a proste tymi malinkymi prstekmi vedia narabat na tom.tiez si pustavame teraz uz aj vianocne rozpravky a pomalicky sa zaciname tesit ze uz ich mame zase predo dvermi.aj hry tiez vianocne syn 5 rocny hrava a dokonca lepsie ako ja.
k_a_j_k_a
11. okt 2013
@p69majka ahoj, nasla som diskusiu, tak Ti este napisem, co mi MM dodatocne potom k Tvojej otazke povedal 🙂
necitala som tuto diskusiu, mozno si to tu uz vysvetlovala, ale neuvazovali ste o nejakej hernej konzole miesto tabletu? a teda ak tablet, tak skus mrknut na Asus MemoPad 7". ak nie, tak by stacil nejaky iny 7" - j omnoho lahsi a lepsie sa s nim manipuluje ako s 10", s velkou vydrzou baterky a s rozlisenim min. 1024x600 a s Androidom V4 a vyssie. Do Applu by som osobne pre take dieta nesla. A treba poriadny obal.
snad som Ti aspon trochu pomohla 🙂
simkarobkova
11. okt 2013
Ja ked sommala osem tak som sedela od rana do vecera v pieskovisku, hrala na sidliskuskovavacky, nahanala sa za motylmi u tety na dvore a ucila sa korculovat... dnes deti hraju hry na tabletoch a pocitacoch a tlstnu... zasadne som proti tabletom... do 12-13 rokov urcite..aj neskor,,,
mamina_25
11. okt 2013
@simkarobkova juj ako si si dovolila oponovat supermamickam vyssie? 😃 ta tu ukamenuju za chvilu :-x
simkarobkova
11. okt 2013
@mamina_25 neoponujem, vyjadrujem svoj nazor 🙂
lubikan
11. okt 2013
jediny vystrelok "elektrotechnicky" mojho detstva bola hra no pockaj zajac a walkman...a som tu...podla mna to deti nepotrebuju...ze tablet...moj syn ma 10 a jediny hra s elektronikou u nho je sem tam hranie na muzovom mobile a sem tam si na PC pozera auticka "Cars"....viac nedovolim.....o to viac sa pyta behat po ihrisku...

deti uz od narodenia priviazat k technike a tak to potom vyzera cela dnesna doba...
lubikan
11. okt 2013
@tilly presne si to vystihla...nestastna generacia...vsetko je dostupne,jednoduchy pristup ku vsetkemu,takze si uz nikto nic nevie vazit....my sme tiez kupili tablet,-koli prenosnemu internetu...ale uz sme ho predali...staci nam PC
katfan
11. okt 2013
@simkarobkova no,na tvoj názor sme tu všetky čakali

@p69majka ja som kúpila dcérke tiež ten Acer na Vianoce,tak snáď bude v pohode.Doporučil mi ho kamarád,ktorý s tabletmi priamo pracuje,vravel že pomer výkon-cena je super.akurat by mohol mať vačšiu pamať.A mimochodom,dcerka ma 5 rokov a neriešim :-p
simkarobkova
11. okt 2013
@katfan tak paci sa

Začni písať odpoveď...

Odošli