Tablet pre 8 ročné dieťa

p69majka
11. okt 2013

Takže by som sa rada vyjadrila k mojej otázke o tablete pre môjho syna. Ďakujem všetkým milým žienkam , ktoré odpovedali skutočne na to, na čo som sa pýtala. Patrí Vám veľká vďaka. Nepýtala som sa ohľadne výchovy môjho dieťaťa, či je alebo nieje tablet pre neho vhodný. O tom s dovolením rozhodujeme s manželom. Len pre tie premúdrené reči niektorých dievčat. Moje dieťa hrá dva krát do týždňa futbal za žiakov ZŠ, chodí na krúžky a bicykluje. Na PC je maximálne hodinu denne a ja sledujem históriu, kam chodí. Mimochodom zatiaľ som nič podozrivé nenašla. Chodíme von, čítame knihy, maľujeme si a vystrihujeme, lepíme. Takže je to len o výchove. Ak dieťa vie, čo si môže dovoliť, tak nevidím problém mať doma aj 5 tabletov, ak ich vieme správne používať, tak je to v pohode. Som konzervatívna a prísna, ale aj otvorená novým technológiám. Nežijeme predsa v dobe kamennej. V škole majú tiež nové interaktívne pomôcky a jednoducho sa musí prispôsobiť. Nechcem mať doma závisláka, ale ani negramotného ťuťmáka. Takže všetko s mierou. Ďakujem a poprosím druhý krát len odpovedať na položenú otázku a nie riešiť veci, ktoré sa vás netýkajú. 🙂

p69majka
autor
16. okt 2013

@lubikan ako povieš!!!§ 😀 😀 😀

petkavka
16. okt 2013

Ahoj Majka.
Skus si pozriet recenzia na Samsung glaxy note 10.1. My ho mame doma a pouziva ho aj nasa 2-rocna dcerka. Velmi pekne reaguje na dotyk, ma vhodne podsvietenie na citanie, ale aj na detske hry. Nevyhoda je ze ma pomalsie reakcie ak sa ho dotykas celkom malickymi prstikmi ako ma moja dcerka, ale to sa uz tvojho syna netyka. Pri kupe si ale over grafiku a moznosti pamäte, lebo 8rocny chlapci uz su dost sikovny a zvyknu uz hravat aj narocnejsie hry.
Drzim palce pri kupe. Peťa.

lucik194
16. okt 2013

ja aby som nezabudla sme tablet kupili kvoli autu. mala ma v tablete naladovane rozpravky (ked ho dostala mala asi 3 roky) a konecne mame v pohode cestu.... ale to pochopi len ten ktoremu dieta od narodenie vracia v aute a ide po rovnej ceste 10 km a 2x sme museli zastavovat.... teraz sa aspon nesustredi tolko na cestu a je jej ovela menej zle.... a aj ovela menej zastavok mame ....

a inak ked uz kupit tablet tak urcite s dobrou grafikou (lebo deti vyuzivaju tablet hlavne na hry), tak nech im dobre idu

mirka414
16. okt 2013

Ja som najskor bola velmi proti malým pristrojom ako je ipod,vždy som vravela,že moja to do ruky nikdy nedostane a predsa sme jeden kupili a vysledok?ideme do prirody a moja fotí všetko odušu čo jej pride do cesty 🙂 dalsie + viac počúva hudbu,viac tancuje,nakruca si sama videa a najväčsie + je,ked mamina ide do prace aj na týždnovku skype si na pc nikdy nevedela pustit,resp.nikdy som ju k pc nepustila odkedy ma svoj ipod ma tam svoje skype meno a aj ja mam svoje a kedykolvek mi može zavolat a nestoji to nič 🙂 už sa ju nebojim nechat rano 30 minut samú ked spi a ja idem rychlo na nakup,lebo viem,že ak bude niečo potrebovat zavola mi a nemusim sa bat o kredit.všetko mam pod jednym kontom poprepájane a zaheslované takže nič sama nestahuje.

janinah
16. okt 2013

mám 8r. syna a tablet nemá..ale napíšem svoju skúsenosť- bola som s deťmi prvákmi v škole v prírode ako zdravotník,deti mali časť dňa sami pre seba,odpočinik po obede a jeden chlapec sa nonstop hral s tabletom,nevidel a nepočul nič len tablet...ostatné deti hrali spoloč. hry,skladali lega,debatovali,kreslili....áno,treba ísť s dobou ale všetko s mierou....výstižne povedala jedna p.učiteľka v škôlke- dieťa vie robiť s počítačom,ale nevie si utrieť zadok ani zaviazať šnúrky...

lubikan
17. okt 2013

@janinah to nema daleko od gamblerstva a inych zavislosti 😉

kuwait
17. okt 2013

ja som synovi kupila PC ked bol mensi a ukazala som mu take stranky ktore su uzitocne.wikipedia.org sa stala jeho vasnou,doplnal si tam informacie zo skoly,z veci ktore ho zaujimali ,info o ludoch.Zalezi na tom co ukazu rodicia detom ake stranky.Niektore su uzitocne,naucne a pomahaju aj v skole

adelajda2012
17. okt 2013

Moja dcera ma 17m a s tabletom sa hra odjakziva.nevidim v tom problem, pokial sa je to s mierou. Velmi vela sa na tablete naucila. Daju sa stiahnut aplikacie pre najmensie deticky, kde sa ucia a zabavaju. V tablete mame aj "pomocnika pri umyvani zubkov" atd.. Uz som aj rozmyslala ze zalozim temu na vymienanie info o dobrych aplikaciach na tablety pre deti 🙂
Malej davam moj tablet (este nema svoj). Ja mam ipad mini. Ten je pre 8r chlapca asi pridrahy. Ale mala som v ruke aj mamin tablet sencor za 70e a trafil by ma z neho slak. Oproti ipadu velmi zle reaguje na dotyk, zle sa s nim prehliadaju stranky na nete, je pomaly. Detske aplikacie na nom vobec nesli. Tak si asi treba naozaj dobre vybrat a precitat recenzie. Drzim palce.

zuzkagu
19. okt 2013

no mna by zaujimalo že či tie matky ktore su zasadne proti tabletom PC a ostatným vymoženostiam, prečo teda sedia bud za svojim tabletom alebo pri PC ked jeto škodlive a prečo nejdu s detmi teda radšej hrat tenis, futbal a ostatne veci, vhodnosť používania tabletov telky a podobne je vylučne na rodičovy a toho kolko dovoli dietatu na tom byť, môj syyn ma tablet od 4,5 roka a nijako ho v živote neobmedzuje, vela bycikluje chodime von a ostane veci ktore sa ako že nestihaju ked sa tablet kupi, dcera ma tablet od 7,5 roka ma poruchy učenia a vdaka edukačným programom nam to hodne pomohlo
tablet odporučam google nexus alebo samsung, pri Appli si treba uvedomit že je to iny operačny system stahujete iba z ituns ktroy treba mat napr. koli filmom nainštalovany v PC, rozpravky sa budu tam davat ťachšie, kdež to pri OS android môžete stahovat rovno do tabletu napr. cez stahujem.sk resp. pripojite iba kabel k PC, ja odporučam teda tablet s OS android

vroni
19. okt 2013

@janinah, nase dieta je v triede za hviezdu, lebo si ako jedina VIE zaviazat snurky na topankach (druhacka!!!!) 😀 😀 😀
Ale ma aj tablet (zatial "zdedeny" IPad odo mna, lebo cely Apple je raroha, dobra tak maximalne na hry), na Vianoce dostane novy netbook, nic zvlastne, ale na robenie referatov a veci do skoly je to vhodnejsie, keby som pre nu chcela fakt tablet, beriem niektory z novsich od Samsungu (netbook sme dostal novy z firmy vramci odpisov, lebo namiesto ciernych nam prisli fialove 😎 )