Užíva tu niekto proteín?

lenkarig
6. máj 2019

Ahojte, prosím, užíva tu niekto z vás proteín? Ďakujem 🙂

beatik3
6. máj 2019

uzivala som ale to uz bolo davnejsie. co by si potrebovala vediet?

katarinamarkova
6. máj 2019

@lenkarig 😊 všetci čo jedia mäso,ryby,mlieko,strukoviny,morské potvory,orechy...ci dokonca brokolicu spenat karfiol...😊

lorela
6. máj 2019

Nedávno 🙂

snehulienka639
6. máj 2019

@lenkarig a co potrebujes vedet? Protein by sa mal uzivat pocas cvicenia, resp. po nom. Doda telu ziviny, ktore si stratila pocas fyz. vykonu, nie ako nahrada jedla, ja si dam po cviceni hned po ceste z fitka pijem a cca dve hod na to sa normalne zdravo a dietne najem 🙂

mon1806
6. máj 2019

ja ale aktivne sportujem chodim cvicit a plus jumping plus tabata uživam od gymbeam whey 100 percentny plus este uzivam CLA tablety

ciarraa
6. máj 2019

@lenkarig tak protien by si nemala jest ak necvicis, je to bielkovina bomba a akurat sa z toho nabera :D

arcticcode
6. máj 2019

Z bielkovín sa prd nabera. Odporúčana dávka pre bežného človeka je 1g na kg telesnej hmotnosti (čiže 60g bielkovín do dňa, ak vážiš 60 kg). Lenže pre cvičenca sa táto dávka zvyšuje, v zásade podľa toho, čo chce dosiahnúť. NA enormný rást svalov (typu mr. Olympia) užívajú cvičenci aj 3 g bielkovín na kg telesnej hmotnosti (to už je podľa mňa extrém), ja užívam 2g.
Mám dajaký stillmass hnusný steviový protein, pred cvičením užijem 2g BCAA 4:1:1 a po cvičení 6g rovnakého BCAA + 40g srvatkového proteínun. Cvičievam večer, takže pred spaním ešte štvrť kila s tvarohom a nejakým sacharidom (škoricovým cukrom kľudne)

prevenar
7. máj 2019

@arcticcode ..len na okraj veci ..na enormny rast svalov typu Mr Olympia pribalia k tomu este rastove hormony , testosteron a dalsie vychytavky. 😉

@lenkarig uzivam v malej miere konopny / ryzovy protein 🙂 ..ale idealne je ho mat dostatok priamo v strave a reali ho potrebujes velmi malo. 🙂

majkeel
7. máj 2019

Ak necvicis aktivne, vela a pravidelne, tak je lepsie jest bezne proteiny v strave (chude maso - ryby, kur.prsia,...),... Jednak kupene susene proteiny su drahsie ako tato bezna strava, plus obsahuju konzervanty, chemiu, (aspartam, ecka,...). Pri necviceni iba vyhadzujes peniaze za drahy protein plus dodavas telu zbytocnu chemiu bez viditelneho efektu.
Trendom dnes je vyhybat sa spracovanym trvanlivym potravinam s predlzenou umelou trvanlivostou.

arcticcode
10. máj 2019

Áno, anabolicke steroidy samozrejme, lenže to už potom podľa mňa nie je šport, ale narkomanstvo. Ja osobne mám testosteronu na rozdávanie, bo som chlpatý jak Ezau. Predpokladám, že sme tu bežní ľudia, čo nechcú vyzerať ako coleman, ani ako heath :D Mojim cieľom je telo ako jason statham, alebo michael c hall, maximálne vin diesel, všetko čo je viac, sa mi hnusí (ako skoro každému). My, čo dvíhame železo sa bez proteínu nezaobídeme. Teda za predpokladu, že nechceme za deň žrať kilo kuracieho a kilo hovädzieho a pod. Bežná strava má pre cvičenca bielkovín málo a tuku veľa. O sacharoch ani nehovorím.

Inak ešte ohľadom tej chémie - jasné, že ak si kúpiš dajaky tesko value protein kilo za tri ečka, že to bude prepchaté chémiou, ale dnešní výrobcovia si dávajú záležať na tom, čo do prášku dajú. Scitec, Nutrend, Weider a podobné kvalitné proteíny obsahujú takýchto chemických vecí minimum.

mogaa
10. máj 2019

Ja si tiež občas dám proteín po cvičení. Hlavne ked viem že cvičenie bolo náročnejšie a možno bude aj svalovka a viem že v strave budem mať ten deň málo bielkovín - snažím sa jedávať mäsové výrobky max.1-2x denne. Vajíčka jem len občas a rovnako syry,strukoviny nejedávam denne.....treba si uvedomiť že ak niekto cvičí (hovorím o bežnom cvičení, žiadne posilovanie a tak), tak mal by sa aspom snažiť bielkoviny občas dodržať...100g mäsa má cca 20gbielkovín, ostatné jedlá oveľa menej napr.vajce len cca 5g....Takže ja aby som zjedla denne cca 60g bielkovín by som musela zjesť denne 2 porcie mäsa a k tomu aj jogurt, syr alebo vajcia...a to nedám

misko_alicka
10. máj 2019

Ahoj, ja som pila, keď som aktívne cvičila 😉

arcticcode
12. máj 2019

@mogaa ja davam v pohode 180g proteinu za den. Su aj ine veci, hoci rastlinne bielkoviny su menej hodnotne ako zivocisne. Ale taky tvaroh ma 22g, soja, orechy, slnecnicove jadra, skoro az 49g proteinu. Syry tiez vela. Ja zerem majoritne kuracie prsa, hovadzie, morcacie, vajec das 30 za tyzden, sosovicu, fazulu, orechy, slnecnicove jadra a plni tvarohu

megabench
24. jún 2020

@arcticcode keď užívaš bcaa tak vyhadzuješ love do koša, spamätaj sa...

phoenix011
1. apr 2021

@mon1806 ahoj, CLA tablety je jedno ze od akeho vyrobcu? Ja som mal minulej od scitecu z scitecpro.sk kamarat my odporucil :D