Vozík za bicykel. Ktorý sa oplatí?

evaka
31. máj 2007

Maminy, máte nejaké skúsenosti s vozíkom za bicykel (alebo inak povedané bezpečná preprava detí)? V akom veku je možné voziť bábätká v takomto vozíku. Na trhu je ich už pomerne dosť, poraďte, ktorý sa oplatí. Ďakujem.

jablko
31. máj 2007

Ahoj evaka, nemám skúsenosť zrovna s vozíkom, ale my sme si kúpili takú tú sedačku na bicykel...a som z toho taká šťastná 😉 ...tak dlho som nesedela na biku, že až... Adam má 9 mesiacov a teda, už sa v pohode môže so mnou prevážať... zdalo sa nám to lepšie riešenie ako vozík 🙂 ...taaaaaaak, dúfam, že aj vy dobre vyberiete a budete mať radosť 😀

evaka
autor
31. máj 2007

Jablko, my ešte nesedíme (a toto leto ešte ani nebudeme)a tak nechceme prepásť leto. Nieže by sme boli nejaký športovci, ale zdá sa mi to bezpečnejšie (ako vodič viem, že okolo takých vodzíkov jazdím oveľa opatrnejšie a s rešpektom. 🙂 ) a momentálne pre nás prijateľné riešenie. Sedačka je super vec, no tá by bola pre nás aktuálna až na rok. Je fajn, že si môžeš vyraziť aj s Adamkom, veľa šťastných kilometrov prajem 😉

ikke
31. máj 2007

na tejto holandskej stranke (keby niekto chcel 😅 )
http://www.fietskarverkoop.nl/
pisu, ze sa v tom mozu vozit deti asi tak od troch mesiacov.

tu
http://www.melia.nl/
je sedacka do vozika pre deti uz od narodenia.

uz som to tu raz inde pisala, nasla som, ze uz takto male (prakticky od narodenia) deti sa oficialne mozu v takom voziku vozit, ale urzite zapnute v tej pridavnej sedacke.
a myslim, ze sa treba spytat u predajcu, moze byt rozdiel v modeloch.
tu v holandsku chodi takych vozikov pomerne dost, ale vyslovene malinke deti som v nich este nevidela.

mracik
31. máj 2007
evaka
autor
1. jún 2007

Mracik, vdaka. Ja som vyhľadávala po slovensky a hľadať kolo ma nenapadlo.

hanka274
1. jún 2007

mne to neprijde vobec bezpecne....ty brdo, to si neviem predstavit, ze by som si cvalala na bicykli a to male nebolo pri mne....to by som mohla ist rovno s dlhymi rukami, ktore by drzali ten vozik a oci na zadku.
Nedojde mi nic na tom bezpecne, a nepaci sa mi to. Ja ked to vidim, tak neviem nikdy ci tam je zviera ci dieta.
Tot moj nazor, my sme si kupili korcule, to je aj na fit lepsie nez bicykel a isli s kocikom....

evaka
autor
3. jún 2007

Hanka, korčulky sú super, ale na tých našich kopcoch non sence (snáď 100 m ta a späť). Takže to ticho závidím 🙂 U nás zasa tá premávka nie je taká hustá, takže dúfam sa nejako bude dať vypadnúť na výletík aj s mimčom.

sue
3. jún 2007

Ikke, keď sme boli v A´dame to bolo to čo som najviac obdivovala - raz som videla maminu s tromi deťmi - jedno asi 3r. sedelo v sedačke v predu a ďalšie dve - asi ročné mala vo vozíku za bicyklom... úúúúžasnéééééé, keby boli podmienky na to aj u nás, kľudne by som tak chodila 😵 no lenže kde... keď v Ba je problém chodiť aj s kočíkom kvôli autám parkujúcim na chodníku, nieto ešte s vozíkom za bicyklom pri tých blbcoch rozdrapených 🙄

hanka274
4. jún 2007

evaka tak to hej, ale my chodime na Oravu na dovolenky, a boli sme uz par krat a chodime vzdy s korculami + kocik.
Neviem, tie voziky sa mne nepacia, mne to dojde skor nebezpecne ako bezpecne. Neviem ako je to upevnene, to je pravda, este som to detailne nevidela, ale dojde mi to tak, proste nemas to ako ovladat, nemas to vobec pod palcom ako sa hovori, a aj na ociach ..

zzz
4. jún 2007

baby ja som to pozerala na tejto stranke,ale osobne skusenosti zatial nemam...
http://www.dveplusdve.cz/

peterg
19. jún 2007

Jazdim uz treti rok s croozerom od 2+2, najskor dva roky s 1miestnym 737 a tento rok uz s 2miestnym 535. Ad bezpecnost, uchytenie, ovladanie atd: k bicyklu je pripevneny kovovou tycou ku kovovemu adapteru (dava sa na rychloupinak kolesa), ta ma strunovy klb, otocit s vozikom sa da prakticky na mieste (tak ze vozik sa iba otaca okolo vlastnej osi), pri jazde si treba zvyknut najma na to ze vzadu su dve kolesa na sirku (pozor na jamy ktore obchadzate). Dalej je este uchyteny poistnym "remienkom" o ram bicykla. Vozik ma nizko tazisko, takze myslim ze je celkom problem ho prevratit (pravda, neskusal som). Inak v ovladani nevidim problem, akurat vo vacsich kopcoch je dost tazke tlacit bicykel so zapojenym vozikom - preto sa snazim vsetko vyjst bez zosadnutia 😉 Co sa tyka deti vzadu, staci mi sem-tam sa obzriet a skontrolovat ich za jazdy... Ked sme kupovali 2miestny, mal som trocha obavy ci nebude starsi robit malej zle, ale zatial - klop klop - je to v pohode 🙂

Zacali sme jazdit ked mal syn asi 6m, priblizne tak aj dcera, u syna sme asi do roka vyuzivali aj pridavnu vlozku na sedenie, u dcery asi len 2-3x, v 2miestnom voziku je pre deti menej miesta a mala ovela lepsie sedela.

Inak sme z BA 🙂 Ale uznavam, na chodniky to velmi nie je.

p.s. no a hlavne to treba vsetko za sebou utiahnut... 😉

stacinka
18. jún 2012

Mamicky, mate skusenosti s vozikom M-wawe? Videla som ho v sade janka krala, mala bola z neho unesena, ale neviem, ci je dobry, bezpecny a tak.... http://www.interstore.sk/e-shop/index.php?page=...

evelynba
18. júl 2015

Ahojte, neviem, ci je to tu dovolene, alebo nie, ale rozmyslam, ze predam nas croozer kid 1. Pouzivany max. 20x minuly rok. Nemame na to vobec cas a skoda ked tam stoji v komore. Ak niekto ma zaujem piste IP.

alma_m
25. apr 2016

Ahojte. Minule som čítala tu čosi o elektrobicykloch: http://www.topski.sk/sk/blog/elektrobike/. Máte niekto skúsenosti s vozíkom pri nich? Je to vôbec možné? Vyzerá to ako kombinácia pohodlného výletu a malého zaberania, ale rada by som bola, keby som to neskúšala prvá.

floflo86
11. aug 2016

@evelynba cyklovozik ktory ponukate je pre 1 alebo 2 deticky?

sue
11. aug 2016

...tak píšem po 8.rokoch používania 😅 syn sa vozil vo vozíku od firmy Azub od 7.mesiacov do cca 4.rokov. Podľa záznamníka prejazdil cca 1500km - väčšinu prespal.

Dcéra jazdí od 3.mesiacov - vo vozíku bola upevnená autosedačka vajíčko, kým nevedela sedieť 😊...zatiaľ sme urobili cca 400km. Ona spáva výrazne menej 😃...

evelynba
11. aug 2016

@floflo86 prepacte, je to rok stare, vozik je uz davno predany.