Vyhrávacia hrazdička alebo vybračné lehátko. Čo kúpiť?

monika77
21. apr 2009

Chcela by som kúpiť pre nášho drobca hrazdičku vyhrávaciu ale začala som uvažovať aj nad tými vybračnými lehátkami ktoré sú tiež s hrazdičkou.

Čo by ste skôr vy kúpili, poraďte mi.

junovka
21. apr 2009

jednoznacne hrazdicku, nakolko moja znama kupila malemu lehatko a teraz nadava jak perun, lebo mu dobabralo vraj chrbticu 😒 😉

monika77
autor
21. apr 2009

našla som aj ja jeden článok, kde bolo písané že v lehátu dieťa menej trénuje svalstvo ... ktovie čo je na tom pravdy ... a tvoja kamoška ako vie že to má konkrétne z lehátka?

junovka
21. apr 2009

pretoze, ked chodila s malym na rehabku, a ked povedla, ze maleho sem-tam dava do lehatka, tak vraj, dobre ze ju rehabilitacna nevykopla s tamadial. 😅

junovka
21. apr 2009

monika, ja si tiez myslim, ze vlehatku si dieta nema ako trenovat svaly, za to pod hrazdickou ano.Tam sa kludne moze ucit neskor aj pretacat, kdezto v lehatku....si to neviem predstavit 😅 😉

monika77
autor
21. apr 2009

to máš pravdu junovka ... asi sa predsa rozhodnem pre hrazdičku

roxi
21. apr 2009

myslím, že ak je bábo v lehátku len občas a lehátko má tvrdšiu opierku a je polohovateľné, teda že také 3 mesačné bábo je tam takmer v leže, tak nemôže škodiť, my sme lehátko využívali a bola som rada, že som ho mala, lebo som si mohla malú preniesť tam, kde som práve potrebovala niečo straviť, či už v kuchyni ...

marelica
21. apr 2009

Ahoj Monika, dvojmesačné bábo je ešte príliš malinké na lehátko, skutočne deformuje chrbticu. My s Katarínkou máme obyčajnú hrazdičku od MaaMaa (dostať kúpiť v DM-drogerie) a je super. Je z plastu - dobre sa umýva, ľahko sa s ňou manipuluje (dávame ju do postieľky, na posteľ, ale aj na koberček...) Niekedy za pár korún dokupim nejakú novú hračku (napr. hrkálku) a potom ich obmieňam (malá sa zlostí, keď má dlho tie isté hračky)...

roxi
21. apr 2009

a čo sa týka pretáčanie, s tým sme problém nemali, začala sa pretáčať veľmi skoro, presne si nepamätám a nechce sa mi to teraz hľadať 😉

marelica
21. apr 2009

Roxi, máš pravdu, že v niektorých prípadoch je lehátko pohodlnejšie.... asi aj tu platí, že všetkého z mierou... len ja bohužiaľ nemám dobré skúsenosti s používaním lehátok....

junovka
21. apr 2009

V kazdom pripade, Monika, rozhodnutie je len a len na tebe 😉

Apropo, ani chodaky sa neodporucaju a vela mamiciek ich svoje deti do nich dava, nie? 🙂 😉

roxi
21. apr 2009

marelica - jasné, že dlho sa tam malinké bábo nechať nemôže, to by som neriskovala, ja len, že mne fakt veľmi pomohlo, no mne sa hodila, aj kvôli tomu, že v obývačke som moc nemala malú kam položiť, na gauč som sa bála, aby nespadla a na zem - no máme mačky, takže som nechcela, aby sa k nej, kým bola ešte taká malinká túlili 😉

roxi
21. apr 2009

a chodítko sme nemali, to súlhasím s junovkou, že je nebezpečnejšie

marelica
21. apr 2009

Roxi, v takmto kontexte to dáva zmysel ... 🙂

Junovka, lehátko možno, ale chodák v žiadnom prípade ☹ Ak by si mala záujem, napíšem prečo...

junovka
21. apr 2009

marelica, ja viem preco 🙂 😉

titkovamiriam
21. apr 2009

jednoznacne hrazdicka 😀

zuzana76
21. apr 2009

my sme nemali ani jedno, ani druhe , iba kolotoc nad postielkou, ale ten sme pouzivali len minimalne a dostali sme to dod aru, inak by som ho asi nekupila, ale pre druhe babo by som asi prikupila hrazdicku, mne sa tie lehatka tiez nepacia velmi, chodul sme mali pozicany, ale len na vynimocne pripady, ked uz maly liezol-chodil a ja som potrebovala urgentne nieco urobit a on bol akurat nervozny, tak v choduli sa ukludnil lebo mohol prist za mnou.

zuza.m
21. apr 2009

teras su aj polohovacie lehatka.ja som a lehatko.maly sme vibračne a take čo sa dalo hojdat a maly tam bol spokojny.ortoped povedal ž tam može byt.babenka maju chrbtičku ešte z bruška okruhlut ak že pa krat do dna im nevadi ak sedia v lehatku.ale ak maš napriklad vajičko autosedačku tak je to niečo podobne.a nemusiš kupovat lehatko.

bihan
21. apr 2009

hrazdu

standu
21. apr 2009

mame lehatko....ale spätne by som kupila isto hrazdu....kvoli rozvoju motoriky. suhlas so zuzou, vajicko na prenasanie a pod. staci.

bibianka
21. apr 2009

My sme mali jedno aj druhé. Celý deň som ich prenášala z miesta na miesto, keď sa začali nudiť tam, kde práve boli. Vibračné lehátko (s hrazdičkou) sme kúpili, keď mali 4 mesiace. Myslím, že chrbtici to nevadí, dieťatko má podopretú celú chrbticu a ten sklon by nemal byť problém, veď napr. deti s refluxom ležia na naklonenej rovine. Problém bude skôr v tom, že tam sa deti naozaj nemajú možnosť pretáčať, takže ak lehátko, tak striedmo. Na MMB sa dá kúpiť lacno jedno i druhé.
Ešte postreh - videla som zopár videí domácich pôrodov, ale aj v pôrodniciach (nie u nás), kde PA dala novorodenca do takej akoby tašky zavesenej nad posteľou, tvarom niečo ako hojdacia sieť, ale uzavreté. Je to kvôli tomu, že pre tak malé dieťa je to prirodzenejšia poloha (z bruška), ako mať rovný chrbátik.

markiza
21. apr 2009

monika, ak je lehatko polohovatelne, tak nemas co riesit ak ho chces. ja osobne mam oboje, ale lehatko som viac vyuzila pri druhom babatku, lebo som ho uz nemohla nechat len tak volne polozeneho koli starsej dcerke. hrazdicku som prenasala z postielky na zem, na postel... vyuzit sa da oboje.

lusilia
22. apr 2009

Ja mam tiez vibracne lehatko a som s nim velmi spokojna, niekedy by to bez neho ani neslo, samozrejme davam ho tam co najmenej, ale ked si odsavam a je nekludny, tak aspon tam mi vydrzi...

ivana82
22. apr 2009

My sme mali hrazdicku, no ta ho prestala po mesiaci ci dvoch zaujimat a teraz ju mame odlozenu na skrini, pretoze tam nevydrzi uz ani minutu, a to sme hracky obmienali skoro kazdy tyzden...teraz sa s tymi hrackami hraje v rukach a v pohode...s lehatkom nemam skusenosti, pretoze sme ho nemali, davali sme ho radsej do vajicka do sedacky, tak ako nam poradila rehabilitacna sestricka 🙂

vrn
22. apr 2009

Ja som riesila podobny problem, vyskusali sme u kamosky oboje a nakoniec som sa rozhodla pre hraciu deku s hrazdickami (kuk moj album) a som maximalne spokojna, samozrejme ze tiez musim obmienat hracky. Tiez ked ju potrebujem preniest vyuzivam autosedacku, na rucku zavesim hracky a ma to to iste ako lehatko len to nevibruje. Na deke objavuje stale nieco nove, moze sa hrat na chrbte aj na brusku, skusa sa tam uz otocit na brusko, este nam urcite dlho posluzi na hranie......

mirustek1
22. apr 2009

monika-ja mam aj lehatko aj hrazdicku,kym bola malinka vyuzila som viac to lehatko,rada v nom sedela-lezala a obzerala,hrazdicka ju este nebavila,lebo len lezkala.A ked bola vacsia trosku,potom ju zas bavila viac hrazdicka,lebo docahovala hracky a otacala sa za nimi,teraz ju uz nebavi ani jedno-to ju nudi a ujde z toho.

zukab
22. apr 2009

ja som stastna ako blcha, ze som nekupovala ani jedno ani druhe, ale dostali sme od znamych.
mala nevydrzi ani v lehatku ani na hracej deke. nejako ju to nebavi a po par minutach ma nervy...
co mi teda dost komplikuje zivot 😀 rada by som to zmenila, ale pochybujem.
no ak by som si mala vybrat, asi by vo vseobecnosti vyhrala hrazdicka/hracia deka.
lehatko krasne nahradi autosedacka, na ktoru mozes pripnut hracky.

martao
22. apr 2009

lehátko sme nemali, stačí autosedačka.
Hrazdičku som nahradila šnúrkou nad postielkou a ponavliekané hračky. 🙂

likvidili
22. apr 2009

My sme mali taku peknu drevenu hrazdicku a uzili ju obidve deti.
Ja som mala vzdy zly pocit nechavat dlho dieta v sedacke, nakolko sme dost na cestach a chudatka v tom musia sediet. Aj som videla, ako im to dobre urobilo, ked sa mohli vystriet a prevalovat.
Zo sedacky alebo lehatka nemoze babätko predsa samo vstat a robit pokroky.
Ked lezali na chrbte pod hrazdickou a nechceli sa hrat alebo zmenit polohu, otocili sa a mali zas inu perspektivu.
😉

grososova
22. apr 2009

My sme mali hrazdičku,dieta ma viac volnosti a možnost rozvijania pohybu a cvičenaia svalov.V lehátku musí byt priputane a deti majú radčej volnost 🙂 .Náš malý sa vedel supre zabavit pod tym.Hrazdičku sme mali aj priamo s podložkou,odporúčam 😵