Výmena vrecúškových aktivít

angika
autor
21. apr 2012

...odpovede pridavajte uz sem, prosim.

mima1311
21. apr 2012

Caute , skusim poobzerat vecer tie linky 😉 , ak by som nieco zvladla , pripojila by som sa 🙂 a hodim tento odkaz ku nam do temy , mozno sa aj ostatne baby pridaju :O)

angika
autor
21. apr 2012

@mima1311 super, len to sir dalej, nech sa nas viac pozbiera

pusinqa
21. apr 2012

@angika už som presunutá 😉 koľko nás už je nevieš?

kopírujem teda zo starej:
@janea viem malej som tam kupovala v športovom na prevliekanie len tu majú tenké max. jednu farbu vtedy mali červeno čierne, malé mesto preto som aj písala že ak iné nezoženiem len konce olepím farebnou páskou ale díky za tipa

a presne ako @angika som chcela gombík na stužku už našívať, takto nemusím, super

skúšala som malej včera kúsky slamky na chlpatú drôtikovú paličku či sa nechytí ale bavilo ju len kúsky roznášať a navliekala si staršia náhrdelník, ale páčilo sa mi viac aktivít v tom montesori štýle čo @angika dala tú českú prvú stránku

mima1311
21. apr 2012

hodila som avizo u ,, nas ,, tak uvidim , ci sa to niektorej mamine zapaci ...ja som to pozrela len zbezne zatial , vecer dopozeram ked krpec bude spat ...ale zatial ma zaujalo toto ....mohlo by tam byt zvieratko .

marusik
21. apr 2012

ja by som sa tiež pridala... neskôr dočítam celú diskusiu...

angika
autor
21. apr 2012

@mima1311 to si uz niekto vybral... 🙂 - blumka tusim
@pusinqa fuuuuuuu, no tak si to Ty (prevliekacka), @nanulik (zvieratka a mladatka), @kvojtanikova (papierove kocky), @svetlankat (priradovanie cisel k obrazkom stipcom), @blumka (palicky s obrazkami), @janea (prevliekacka cez gombik - farebne latky), ja - angika (hmatove pexeso), to je 7 a este su to baby co o tom citaju a daju vediet.... hadam som to dobre zrhnula
- ved aj preto by bolo super, keby ste mi pisali uz mena, adresy a temu, ja to potom rozposlem na mail vsetkym aby ste mali aj prehlad o tom kto co bude robit

pusinqa
21. apr 2012

@mima1311 toto už chce robiť @blumka pozri v starej téme čo dala @angika do hlavičky 😉

janea
21. apr 2012

super, tesim sa, verim ze sa to rozbehne🙂

hannah78
21. apr 2012

ahoj aj ja by som sa rada pripojila a ja by som mohla skusit toto:

janea
21. apr 2012

@hannah78 vyzera to super, len nie je to velmi zlozite na vyrobu, ak sa nas nazbiera napr dvadsat? tolko stipcov na pradlo? ( 20 x 20 ? (ale mozno mate dome velku zasobu, ze ich xces zrecyklovat ;) ... mozno by stacilo aj jedno s tymi farebnymi tvarmi.... ci? .... 🙂

angika
autor
21. apr 2012

@janea ved kazdy nech robi tolko co zvladne 🙂 ja sa pokusim spravit to hmatove pexeso napr. tak, ze bude na tvary napr. 4-5 roznych x 2 kusy a este na rozne povrchy tiez zo 5 x 2 kusy, to je pre jednu osobu.... coooooo? 20 kusov? no nejako to vymyslim 🙂 alebo to potom zredukujem len na povrchy ak nas bude velmi vela...
@hannah78 jasne 🙂

hannah78
21. apr 2012

@janea ja by som to spravila tak ze na jednej strane budu farby a na druhej cisla cize bude to jeden kruh a desat stipcov na osobu lebo aj stipce budu z jednej strany farby a z druhej cisla.

janea
21. apr 2012

@angika @hannah78 jasne,jasne🙂 ja som len akurat vesala pradlo a mala pred sebou 20 kusovu kopku🙂 tak som si predstavila tu 400 kusovu 😀

hannah78
21. apr 2012

@janea 😀

nika.r
21. apr 2012

Super napady 🙂 bol by zaujem o obrazky zvierat a toho, cim sa zivia v troch roznych velkostiach? Robila som to mojmu synovi a celkom pekne sme sa s tym zahrali, je to z montessori inspiracia. Kazdy obrazok je v troch roznych velkostiach, dieata sa uci porovnavat velkost, ma zoradovat od najmensieho po najvacsie a opacne alebo najst vsetky najmensie zvieratka, vsetky najvacsie atd. Zaroven su v troch roznych velkostiach suroviny, napr. Oriesok pre vevericku, kost pre psika a podobne. Dieta jednak zoraduje, ktore zvieratko sa cim zivi a potom tazsie je priradit velky oriesok velkej vevericke atd.. Dufam, ze som to napisala zrozumitelne 😝 vytlacit by som to dala do kopy centra na kvalitny papier.

nika.r
21. apr 2012

@hannah78 to je skvely napad, toto chceeem 😵

angika
autor
22. apr 2012

@nika.r mne sa to paci, aj ked my nieco podobne uz mame aj doma, ale v inej forme, ale je to dobry napad. Len tieto kartckove veci by bolo uplne najlepsie zalaminovat, ak by bola moznost... to aj pri tych stipcovackach, aby sa nam to rychlo neznicilo. Ale chapem, ze nie kazdy ma tu moznost.

angika
autor
22. apr 2012

Este baby, ked uz budeme vo finale 🙂 Pytala som sa tych bab co to robili v Cechach, ako si to posielali, tak ze v zatvaracich sackoch, predpokladam nieco taketo:
http://www.protex.sk/index.php?zobr=4&zcis=1001... alebo
http://www.koralky.sk/produkt/zatv.sacky-7x10cm
bude to aj pre nas takto ok?

kvojtanikova
22. apr 2012

@angika ok, skusim take sacky pohladat, dufam ze to predavaju aj po menej nez 100ks 😅

nika.r
22. apr 2012

@angika sacky v pohode.
Mojmu som este chcela urobit tematicke karticky, tiez odkukane z montessori. Obrazky veci, zvierat, rastlin, ktore sa daju zoradit podla roznych kriterii, napr. Povyberat z kopky zvieratka, rastliny, ale karticky maju aj ine vnutorne suvislosti, napr. Vsetko co je v mori povyberat, v lese, v domacnosti, na zabavu, v meste, na dedine atd. Uz mam tuto aktivitu aj tak napoly rozpracovanu, len tam treba dobre vymysliet namety obrazkov, aby sa dali naozaj vsestranne pouzit, tak som to doteraz nedokoncila. Ale toto by bola dobra motivacia, ak by ste mali radsej zaujem o nieco taketo.
Zalaminovat mozem dat, nie je problem.

nika.r
22. apr 2012

@angika az teraz listujem linky, ktore si dala v prvej teme, nadhera. Mne sa pacia aj tie farebne skaly a prikladat na podlozku, to by som mohla tiez urobit, mojim by sa to urcite obom pacilo. Alebo keby to niekto urobil, budem happy 😀

czechzuzanaba
22. apr 2012

Tak toto je moc pekny napad, pekne tema...Super. 🙂

janea
22. apr 2012

@nika.r ten prvy napad zvieratka+ich jedla v roznych velkostiach je super, ak mozem, hlasujem za ten🙂
@angika sacky-ok 🙂

blumka
22. apr 2012

ahojte..super, ze sa pomaly zbierame.
@hannah78 pekny napad 😉
@nika.r tvoj sa mi tiez pozdava, teda obidva su fajn ale ten prvy asi viac 😀 nieco take doma nemam, a veru by sa zislo 😉

angika
autor
22. apr 2012

@kvojtanikova ale ved to nevadi, ze su po 100 ks za taku cenu 🙂
@nika.r mne sa asi tiez paci viac prvy napad, no nech sa aj ostatne vyjadria 🙂

kvojtanikova
22. apr 2012

@nika.r aj mne sa viac paci ten so zvieratkami a ich potravou, ak mozem, hlasujem za tento navrh, aj ked aj ten druhy je mily.
@angika no ved mne nevadi cena, len co potom so zvysnymi sackami - uz viem, budem ich pouzivat na mrazenie potravin, alebo si ich odlozim do septembra ked moj syn nastupuje do skoly - prvakovi sa urcite na nieco zidu🙂

nika.r
22. apr 2012

Dobre, urobim zvieratka, dam zalaminovat. Tuto aktivitu mam aj odskusanu na mojom synovi, tak verim, ze sa s niu vyhrate rovnako pekne ako my. 🙂
Farebne skaly ma tak zaujali, ze sme dnes nabehli do hornbachu po zopar vzorkovnikov a idem hned povystrihovat, co na to zajtra detuchy povedia. 😝

pusinqa
22. apr 2012

@nika.r aké farebné skaly? ja som nezbadala, hoď link čo myslíš 😉

nika.r
22. apr 2012

@pusinqa pisem z ipodu a zatial netusim, ako sa tu davaju linky 😅 ale bolo to v prvej teme a slo o to, ze dieta ma papieriky farieb v roznych odtienoch a ma na podlozku poukladat od najsvetlejsej po najtmavsiu alebo opacne jednotlive farby. Cize musi zaradit napr. svetlozelenu do kategorie "zelene" a tiez sa uci rozlisovat intenzitu farieb.