Výmena vrecúškových aktivít II

sykorka27
13. sep 2012

Ahojte, mali by ste záujem o druhé kolo výmenných vrecúškových aktivít - montessori?
Počas septembra by sme mohli urobiť jednu skupinku a rozhodnúť sa čo by sme robili. Počas októbra a novebra by sme si mohli urobiť výmenu.

biankacertik
20. sep 2012

ja by som mohla spravit trebars tienove pexeso, resp. prikladacku na tento styl

sykorka27
autor
21. sep 2012

@biankacertik bude to nalepene na papiery? Alebo voľne? Pošlite mi Vašu adresu, nech si Vás pridám do zoznamu. Ď.

hannah78
21. sep 2012

@sykorka27 dakujem za pozvanie rada sa pridam ja by som mohla spravit niecom taketo :

sykorka27
autor
21. sep 2012

@hannah78 Ďakujem, prosím o zaslanie Vašej adresy.

mima1311
21. sep 2012

baby tak mna zaujalo velmi toto 😵 cvicenie prstekov - jemna motorika .

biankacertik
22. sep 2012

@biankacertik mozem to spravit presne taketo ako na foto, alebo ako prikladacku : sablonu zalaminovanu s tienovymi obrazkami a prikladat sa budu tvary vystrihnute z penovej gumy

sykorka27
autor
22. sep 2012

@biankacertik znie to zaujímavo. Dakujeme za nápad.

hannah78
23. sep 2012

ahojte, chcem sa vas opytat co by ste chceli aby som dala k tym matematickym kartickam. mna napadaju nejake koralky alebo tie mael chlpate gulicky mäkke neviem ako sa volaju alebo nejake ozdobne kamienky. dajte navrhy co b ste chceli 😉

sykorka27
autor
24. sep 2012

@hannah78 Niečo aby to bolo bezpečné, lebo niektoré deti si ešte stále občas dávajú radi veci do pusy. Chlpaté guličky by boli dobré, alebo aj kamienky - ale ťažké na poštu. Bolo by to aj farebne rozslíšené? Napr. každé číslo inej farby?
Necháme to na Teba, aké budeš mať možnosti pri nákupe.

sykorka27
autor
24. sep 2012

Ahojte, víkend je za nami.... Tie čo ste nenahlásili čo budete robiť, už ste prišli na niečo? Prosím Vás ešte raz o Vaše adresy: korešpondenčnú a emailovú, aby som Vám vedela poslať zoznam kde máte balíčky rozposlať.

teuska
24. sep 2012

@sykorka27 uz som poslala mail 🙂

blumka
24. sep 2012

@hannah78 ja som za tie chlpate gulocky 😉 s nimi deti asi narobia najmenej skody 😉

hannah78
24. sep 2012

aj ja sa priklanam k tym gulickam ale neviem ci zozeniem musim pobehat obchody a zistit co maju.
@sykorka27 ano chcela by som aby bolo kazde cislo inej farby a aj gulicky aby ladili len mam dilemu ci dat napr. na zelenu karticku zelene gulicky alebo radsej inej farby ale aby tam sedel pocet a potom by sa to mohlo aj podla farby triedit a nielen podla cisla. Dufam ze ste ma pochopili 🙂

sykorka27
autor
24. sep 2012

@hannah78 ja mám vystrihnuté čísla podla montessori reťazového materiálu a má priradovať gombíky rovnakej farby. na montessori sme zase preberali, že nech nechceme od dieťaťa vela vecí naraz. aby vedel čo má s tým robiť. triediť podľwa farby alebo počítať?

hannah78
24. sep 2012

@sykorka27 tak porad co by bolo lepsie. takze podla montessori by na zelenej jednotke bola jedna zelene gulicka chapem spravne? ale ja som to praveze myslela tak ze nech si daju na tie karticky lubovolnu farbu guliciek zalezi na pocte a ked ich to prestane bavit tak ich mozu na tie karticky triedit podla farby akoze dve rozdielne cinnosti

sykorka27
autor
25. sep 2012

@hannah78 to by šlo, keby druhú aktivitu robili z druhej strany kartičky, aby ich nemílili bodky. Lebo asi nebudeš mať jeden zelený ponpon.

biankacertik
25. sep 2012

kocky a kolko nas zatial vlastne je, nikto nepribudol?

sykorka27
autor
26. sep 2012

K 26. 9. 2012 je násť 13. Ale 3 kocky ešte nenapísali adresu. A jedna sa má do piatku rozhodnúť či sa pridá alebo nie.

lucosko
26. sep 2012

@hannah78 ja si myslim, ze vsetky guli ky by mali byt 1farby. Pretoze ak das 3ruzove a 5modrych, je to sice 8guliciek, ale pre dieta je to zmetocne. Zeda aspon podla montessori. Tam je vsetko velmi jednoduche. 🙂

hannah78
26. sep 2012

@lucosko ok tak tam dam iba jednu farbu asi to tak bude lepsie

sykorka27
autor
27. sep 2012

Dievčatá čo ste robili aj prvé kolo výmenních aktivít nemáte prosím e-mailové adresy na angika a noname26? Chceli sa aj teraz zapojiť ale už sa neozvali.
Ďakujem

pusinqa
27. sep 2012

@sykorka27 angela.obrocnikova@gmail.com to je na angiku a noname26 tuším nebola v prvom kole, neskúšala si prípadne aj kontaktovať baby čo na konci prvej témy písali že by sa zapojili? bolo tam takých pár

sykorka27
autor
27. sep 2012

@pusinqa áno skúšala, teraz skúšam nejaké nové z montessori diskusie. Uvidím či sa ozvú.
Keď sa mi tieto baby neozvu tak nas je iba 10. ☹

blumka
27. sep 2012

@sykorka27 kde je montessori diskusia????? rada by som sa pripojila

blumka
27. sep 2012

@sykorka27 dakujem...bolo by ju treba ozivit 😉

sykorka27
autor
27. sep 2012

Nemáte niektorá skúsenosti s prstovými farbami? Včera som robila z kukuričného škrobu, ale bolo to riedke ako mliečna voda. na druhý deň škrob samozrejme klesol a voda bola hore. Akú konzistenciu by mali mať tieto farby?
Z čoho najradšej robíte? Z múky alebo zo škrobu?

teuska
27. sep 2012

baby ake vrecuska si mam na to zohnat? a kde?

sykorka27
autor
27. sep 2012

Ja to zabalím do plastových zamouzatvárateľných sáčkov na potraviny. Dostať ich napr. šeft, IKEA, asi aj v tesco v rôznych veľkostiach.

blumka
27. sep 2012

@sykorka27 ja som raz robila farby z muky...a mala som to ale take hustejsie ako kasa. AJ prstove original su take hustejsie. A mne to teda drzalo par dni 😉