Zásobenie obchodov. Ako ste spokojné pred sviatkami?

mirka414
17. dec 2008

chcem sa spytat,ste spokojne ako su pred sviatkami naplnene regaly tovarom?ja som trosku sklamana s Dracika s katalogu uz skoro nic v Trnave nemajua to chcem len lekarsky kufrik a trojkolku..ako ste spokojne pred sviatkami vy??

jonatanka
17. dec 2008

mirka Dracik v zilina je skoro prazdny nemaju tam skoro nic aj ja som bola sklamana, nemaju ani len dve rovnake hracky pre deti

mirka414
autor
17. dec 2008

veru aj ja som cakala,ze budu stale doplnat,ved ked nie teraz tak kedy,no hroza 😠 😠 este som zvedava ako dopadnem vo Svajciarsku v pondelok idem do nakupneho centra,tiez maju velke reklamy,tak som zvedava...

jonatanka
17. dec 2008

strasna bieda tento vyber hraciek nemozem najst dve rovnake odrazadla. nechcem aby mal kazdy ine

mirka414
autor
17. dec 2008

juj ty mas ale nadherne deticky,ja sa staram asi o 16mesacneho chlapceka a ten je tiez taky baculko ma cez 13kg a moj ho zboznuje 😀 chcel by si ho adoptovat...zrovna som mu nemohla zapnut plienku mojej 2rocnej dcerky,tak som ho omotala lepiacou paskou,aby som ju zapla...ja nemozem zohnat obycajny lekarsky kufrik,je to hamba!!!

alika54
17. dec 2008

no dracik nula bodov,,,ani jeden darcek som tam nekupila,,,vacsinu hraciek som si objednala cez net a aj v tescu sa da,,,

jonatanka
17. dec 2008

mirka dakujem, maly je baculko od choroby ale kazdy kompliment ma strasne potesi 😉 , lepiaca paska je dobry napad

mirka414
autor
17. dec 2008

jonatanka tak do noveho roka prajeme len a len vela zdravia,bude sneho chlapisko suci do hory a aj sestricku ochrani...aj tesko ma trosku sklamalo...

jonatanka
17. dec 2008

dakujeme, ty mas tiez zlatu princeznicku, ja som nakupovala v metre,nikde inde ma nic neoslovilo, ten vyber sa zdal trosku obmedzeny alebo som bola ja velmi narocna 😀

dea
17. dec 2008

no baby.........ale ved to sa da cakat ze budu par dni pred vianocami v obchodoch regale poloprazdne 😉
aj u nas v KE som bola v sobotu v draciku, tiez mali slaby vyber.......ale zato v tescu toho mali na kvanta, aj ked ceny v tescu boli neskutocne navysene 😠 babika chou chou o 300sk drahsia ako v draciku 😅 potom ten hovoriaci papagaj bol drahsi o viac nez 600sk 😠

tak my sme nasej malej nakupili len male hracky(aj to v predstihu) a knihy a chou chou jej kupime tyzden po vianociach.........bud za tu istu cenu, alebo mozno natrafime na vypredaj 😉

jonatanka
17. dec 2008

ved to v tescu som pri tych cenach chytala mdloby, nasi drobci mali narodeniny, teraz idu vianoce a to penazenku trosku zatazilo, buduci rok budem darceky kupovatm uz od augusta 😀

mirka414
autor
17. dec 2008

dea ano ale aspon zakladne katalogove veci by mohli mat...

pipka
18. dec 2008

no tak v bratislave je to mozno trosku lepsie s tym dracikom, ale asi aj preto, ze ich je tu asi desat...a co nekupim v jednom, kupim v dalsom. No je pravda, ze tieto posledne dni som tam nebola, tak neviem ako to tam vyzera 😅 ja si nakupy nikdy nenechavam na poslednu cvilku, kupovala som darceky postupne uz od zaciatku septembra, hned ako mi nieco padlo do oka 😉
lebo ono to tak byva, ze ked si nieco vyhliadnete, a doma si rozmyslite, ze to naozaj chcete, ked sa vratite do obchodu, uz to nemaju 😠 😅

ja som skor sklamana zo zasobovania potravin ☹ silno mi minulotyzdnovy nakup pripominal doby davno minule...nasi obchodnici este nepochopili, ktory tovar sa pred Vianocami najviac mina, tak sa nikdy nepredzasobia...napriklad zohnat BB puding sa mi podarilo az v tretom obchode, neviem zohnat obycajnu mletu skoricu, vypredana bola dokonca HERA, praskovy cukor...no to uz som padala do mdlob 😝 🙄 😠 ...ale aj to je Slovensky biznis 😒

sassi
18. dec 2008

no ono to je v malých prevádzkach aj tým, že zákazníci od septembra chodia a okukuju, nič nekupuju, len chodia očumovať tovar (napr. salonky, kolekcie .... ale asi je to tak aj pri hračkách a ostatných veciach). Porovnávaju, čakaju, že bude "niečo ine ešte" (neviem čo ine, ked ponuka je dosť pestrá) a čakaju na akcie 😲
Potom sa nepredáva a zakonite nie je možne nakupovať další tovar. Potom sa 2 týždne pred sviatkami všetci spamätaju, že toto-hento nemaju a idu velice nakupovať ... takže tovar sa z pultu rychlo stratí a další nie je ani možné nakupiť ... lebo ani sklady nič už nemaju ... reťazova reakcia, ani oni nezasobovali, ked im tovar 2 mesiace stál ...
A hromží sa na predajcov ...
Čo takto si nakupiť na buduci rok veci troška v predstihu a nie 6 dní pred vianocami 😉 ... samozrejme veci, čo maju dlhšiu trvanlivosť 😉

bzuco
18. dec 2008

a kaufland je podľa mňa na tom úplne najhoršie...už v sobotu poobede nemajú polovicu z akciových potravín 😠 😠 😠 ...akciovú vineu nemajú doteraz a to je štvrtok 😠 😠 😠

celkovo kaufland u nás je strašný....ked nevedia objednať riadnu zásobu wickies utierok a plienok, lebo to čo objednajú je v momente preč a potom 2-3 mesiace to vôbec nemajú...hlavne utierky 😠 😠 😠

jonatanka
18. dec 2008

bzuco tak taky kaufland mame aj u nas na utierky pre deti cakam ako mama volakedy v rade na banany 😝

sassi
18. dec 2008

pri retazcoch je to podla mna drzý obchodnícky ťah ... daju niečo do letákov, čo aj tak nemaju (alebo vyložia len isté menšie množstvo) a na policu napíšu niečo v zmysle "žial vypredané" alebo "chyba v letáku" a zákazník, ked už tam je, kupi aspon ine veci ...

V metre sa nam stalo min. rok, že mali jeden super foták za super cenu, extra kvoli tomu sme si dali baviť deti (lebo tam deti nemožu) a šli sme tam ho kupiť. Prídeme tam, a v poličke napísane že "ospravedlnte chybu v letaku" za tu cenu z letaku tam bol obyčajny šuntový fotoaparát, a ten čo sme chceli my stál 2x tolko... 😠 😠 😠

bzuco
18. dec 2008

jonatanka...ked som bola v kauf. v BB, vieš aké tam mali zásoby.....4 obrovské krabice tých utierok....to u nás nehrozí...ak vyložia pár kusov, môžem vyskakovať po povalau ak na ne natrafím

jonatanka
18. dec 2008

no ty aspon natrafis ale ja uz treti mesiac nic 😠

sassi
18. dec 2008

a po čom su, ked to tak zhanate?
Lebo ja kupujem v DM-ke, alebo v TESCO to ekonomiscké balnie 4ks, alebo ak sa zadarí tak akciove v LIDL (ale tie nie su take dobré)

jonatanka
18. dec 2008

27,90 za kus pri dvojickach to je ako zadarmo

sassi
18. dec 2008

tak tolko približne stoja aj v LIDL a tam ich mavaju skoro stále
Kaufland a LIDL maju spoločnu matersku firmu, teda ceny a akcie su porovnatelne, vlastne je to 1 spoločnosť, len rozne obchodne nazvy a strategie 😉

sassi
18. dec 2008

a v Tesco maju tiež po 27 tie obyčajne, a tie fialove s 4ks-balení vychadzaju na 46,-

emjee
18. dec 2008

no nemyslim si, ze je to len vianocami - staci si porovnat nase obchody s tymi rakuskymi v hociktore rocne obdobie

mirka414
autor
18. dec 2008

emjee dam vediet ako som pochodila vo svajciarsku na poslednu chvilu,pojdem az v pondelok uvidim co budu este mat...ale potraviny ma tu nesklamali,ovocie,drogeria a pod.su super zasobene a celkom okej ponuky a v dedinskom obchode aj male prekvapenia kazdy den az do 24 😵 😵 ...

sassi
18. dec 2008

my mame obchod (darčekový, kava, čaj...) a tiež sme mali predtým odevy ...

nemožete naš trh porovnávať s Rakuskom alebo Čechami , Polskom ... kedže niektore druhy vyrobkov, alebo niektoré balenia (napr. sezonne balenia bombonier) sa na SK ani nevozia. Proste sa pre naš malinky trh so slabou kupi-schopnosťou neoplatí vyrábať "slovensku verziu".
Rovnako je to s odevami - možem porovnať napr. rakuske a česke HaM a CaA ... v Rakusku maju toho ovela viac.
V ČR sa s akciami začína ovela skor ako tu -aj čo sa týka obchodných reťazcov. V ČR su už teraz odevy v akcii a tu sa ešte stale predava za povodne ceny 😖 Teda dali aj tu niečo do akcie, ale nie všetko...

Salonky v TESCO su v akože-akcii. Milka akože-zlacnene z 220 na 180,- ... a my mame tie iste za 170,- teraz a predtým sme mali z ineho skladu za 190,-

emjee
18. dec 2008

sassi preco by sme nemohli nas trh porovnavat s tym rakuskym alebo ceskym alebo madarskym? iba kvoli poctu potencionalnych nakupujucich? to je hlupost
u nas v dedine (1500 obyvatelov) je obchod, ktory je super zasobeny a ma perfektne ceny - lebo majitel sa snazi a chodi mu sem nakupovat medzicasom cele okolie - poviem ti, ze do lamacskeho tesca ked nemusim uz ani nejdem, hoci je to najblizsi supermarket ci hypermarket co mam, lebo tam nikdy nic nemaju a co maju vyzera hrozne 😝 chcem tak vela, ked chcem aby som sa nemusela hodinu prehrabavat v mandarinkach, kym najdem zopar pouzitelnych a behat dve hodiny po predajni hladajuc "pipatko" ktore mi ukaze tu cenu, ktoru mi narataju aj na pokladni, lebo z tych cenoviek pri alebo na tovare sa neda vysomarit? a chcem tak vela, aby som si vo velkosti oblecenia nad 42 nemusela vyberat az z jednej farby?

sassi
18. dec 2008

no ja mam tiež 42-44 a do obchdov som prestala chodiť uplne
nepotrebujem aby sa na mna vychrtla študentka dívala, že pre moletky nemáme... A v obchde s väčšími velkosťami maju len babkovské, alebo začínaju od 46-ky a to už mi je zasa velké 😖
Ja si kupujem v zásielkových, tam sa ešte da najlepšie... alebo si zajdem do Ostravy do CaA

Inak naši vyrobcovia oblečenia - no comment ... niečo hrozne, čudne strihy, otras farby, modely spred 10 rokov ... týka sa detských aj dospeláckych...

U nas v Bille je neskutočny bordel, ceny sa nedopátraš, a v Jednote sa mi už asi 3x stalo, že mali pomiešane jogurty tak, že som chcela akciovy a naratali mi o 5,- na jednom viac, lebo už akcia skončila, alebo to je iný ... a podobne blbé vyhovorky 😠

Naši do obchodu zhanaju veci tiež všelikade, aj z Čiech vozia ... ale ludia niekedy fakt moc špekuluju ... a potom nariekaju, že už nie je tovar. Lenže v malom obchodíku si nemožete dovoliť nakupiť neviem-ake zasoby (my ani sklad nemáme) dopredu. Ked sa to nepreda, potraviny vyjdu zo zaruky a ste hned v strate 😉
Odevy sme zrušili, lebo tu v malom meste si všetci nakupuju odpady v čínakoch alebo na tržnici v Polsku 😒 Nerentabilné ...

emjee
18. dec 2008

sassi tak to ano, to zase chapem, len mirka pisala o draciku a ten zrovna podla mna nepatri k tym "malym obchodikom v malych dedinkach" je jasne, ze nemozeme ocakavat neviemake zasoby v malom dedinskom obchode, ale od supermarketov a spol. ich ocakavama a ked nemaju, idem inde