Závesné skákadlo. Je to dobrá investícia?

danielala
27. feb 2008

Ahojte mamičky, ja som zatial skákadlo naživo nevidela, len vo filme, kde sa v nom to bábo skvele zabávalo, tak som hneď dostala chuť malej také kúpiť, no na internete mi to vyhodí len jediné od firmy Hauck. Zadávam zlé heslo? Teda dá sa to násť v e-shopoch pod iným termínom? Alebo je na nasom trhu len toto jediné skákadlo?

Chcela by som sa hlavne spýtať, či ho niektorá máte doma, či ho dieťa naozaj využije, alebo sú to vyhodené peniaze. Píšu, že sa dá používať od 5 mesiacov veku dieťaťa, resp. odkedy drží hlavičku, nie je to však veľký tlak na chrbtičku?

Takto to vyzerá: http://www.samo-kociky.sk/hauck-jumbooo-junior-...

alami
27. feb 2008

danielala - pozri IP 🙂

lucija
27. feb 2008

Daniela, já jsem nedávno koupila tady na MK skákadlo a jmenuje se Jumper od Fisher Price. Tak se někam zkus podívat pod tímto názvem. No a nesmíš ho tam samozřejmě nachat hodinu. Já ho tam dám tak třikrát denně po 10-15 minutách.

zevina
27. feb 2008

danielala, na závěsné hopsadla ti každý odborník jako ortoped nebo neurolog řekne to samé jako na chodítko-rozhodně ne! a u tak malého miminka, které se do vzpřímené polohy nedostane samo, už v žádném případě ne, ať si výrobce uvádí co chce (zakládá se na budoucí problémy s páteří, skoliózu, problémy s klouby... ale to jsou věci, které se projevují většinou až v dospívání)
mně dokonce i ve 13m. kdy už malý dávno capkal kolem nábytku upozorňovala, ať nic takového jako chodítka nebo závěsné hopsadla nepořizujeme 😉
ale je to na zvážení každé maminky, ta je za zdraví svého děťátka zodpovědná, ale podle mě se ty peníze dají investovat rozhodně do něčeho vhodnějšího 🙂

zevina
27. feb 2008

pardon, nedopsala jsem, že mě na škodlivost hopsadel apod. upozorňovala primářka-neuroložka 😉

mamacat
27. feb 2008

danielala, my take hopsadlo mame. kupili sme si ho namiesto choditka. (mame maly byt) nasa mala v nom nehopsa len "'chodi" na mieste🙂 velmi sa jej tam paci. mame ho v kuchyni takze odtial na mna vidi ked varim 🙂

danu
27. feb 2008

my tiez mame hopsadlo a mozem len odporucit je super mala je v nom zhruba 2 x denne po 20 minut a tak sa super unavi, zabavi, vykope, vyrehoce prsote super. 🙂

listicka77
28. feb 2008

Souhlas se Zevinou!

rinuska
28. feb 2008

Aj my máme hopsadlo , ale také závesné - manžel ho kúpil pred 9 rokmi niekde v Kežmarku , od vtedy so ho už nikde nevidela , len to stacionárne od fisher...Druhého syna som doň
ešte nedávala-len na chvíľu-kukni album , ale ten prvý sa tam dobre vybláznil , ale bol tam len asi počas obdobia 5 -7 mes. , potom už bol veľký.Dieta je tam v priebehu dňa len chvíľku , ono ho to nebaví dlhšie - a v tom čase sa razila teória , že to spevňuje nožičky a blá.........Každopádne syna to nijak nepoznačilo , ale každé dieťa je iné.

pietra
28. feb 2008

ja som tiez chcela kupit hopsadlo, ale kamoske ho "zakazali" na rehabilitaciach, tak som sa pytala nasho ortopeda a tiez nam ho nedoporucil.

kazdovci
28. feb 2008

ja mam podobny nazor aj ked viem si predstavit ze detickam by sa to pacilo ☹ ale osobne som nad choditkom ani len neuvazovala a uz vobec nie ako niektore mamicky, ktore tam supnu dieta rano a vyberu na obed ked ma ist papat 😠
ale na hopsadlo...malicko a kratko denne si myslim neublizi...ja sa ale chystam ked bude vacsi kupit klasicku zavestnu hojdacku 🙂

grainne
28. feb 2008

Připojuji se ke kritikům hopsadel a chodítek. Nám na psychologii dokonce říkali, že existuje studie, která dává do souvislosti chodítka a hyperaktivitu dětí. Pro dítě je totiž důležité, aby sedělo až když si sedne samo a aby se dostatečně vylezlo po čtyřech a stouplo si až když si samo stoupne. Kromě správného vývoje svalů a páteře se dítě musí taky postupně naučit orientaci v prostoru! Pokud dáte dítě do chodítka, tak musíte mnohem dříve odklidit všechno rozbitelné a cenné z jeho dosahu, dřív než je nutné.
Pokud na hopsadle trváte, měli byste dítě pak dát alespoň po dobu dvalkrát tak dlouhou co bylo v hopsadle na bříško.

jabber
28. feb 2008

Mě dětská dr sama od sebe říkala, že chodítko v žádném případě, že už je v některých státech i zakázané

syrael
28. feb 2008

Ja ta ky pridam svojim trosku do mlyna - opravdu je to spise skodliva vecicka, ikdyz chapu, ze bobanum se v tom moc libi. Navic syn me pribuzne mel na hopsadle pomerne vazny uraz hlavy...

kazdovci
28. feb 2008

preco to potom vlastne ti vyrobcovia vyrabaju....esteze nepatrime k hltacom reklam 😉

ilonap
28. feb 2008

Taky jsme dcerce koupili hospadlo. Ale to už sama stojí a pokouší se chodit. Dříve jsem se bála kvůli páteři. Moc se jí v něm líbí, vyhraje si sama a unaví se. Potom lépe spinká. Nechávám ji tam ale max. 15 minut.

jaduska
28. feb 2008

Mne sa to hopsadlo tiež veľmi nepozdáva, ale nie som odborník ortopéd, takže názor mám iba laický. Nepoužívame ani chodák, ani pri staršej dcére, ani teraz. Maličkú hojdáme v klasickej drevenej závesnej hojdačke, veľmi sa jej tam páči, ale pravdou je, že ju tam človek nemôže nechať samú ako napr.v chodáku.

zevina
28. feb 2008

Je to přesně jak píšete, dětičkám se v hopsadle líbí a to je právě ten důvod, proč se vyrábí a rýžují se na tom těžké peníze, bez ohledu na zdravotní stránku věci 😠 😠 žádný pediatr by totiž nikdy neschválil, dávat pětiměsíční miminko do vertikální polohy, pokud se do ní nedostane samo, což je samozřejmě v tomhle věklu nemožné, protože samostatné sezení přichází nejdříve kolem osmého měsíce... jak už jsem tu psala, nese to s sebou neúměrné zatížení páteře, která na to vůbec není připravená, stejně tak kyčelních kloubů a nezralých kotníků atd ☹ tyhle zdravotní problémy se neobjeví hned, ale obvykle až v pubertě, kdy kostra rychle roste, nebo v dospělosti. Kdo z vás si vzpomene, až bude mít "vyglajdaný" kyčel, že to může být v souvislosti s chodítkem nebo hopsadlem?

Pětiměsíční mimi má trávit spoustu času na břiše, trénovat přetáčení, snažit se podsouvat nožky pod sebe, aby se později připravilo na lození, které je pro psychomotorický vývoj nesmírně důležité... pokud se dá do hopsadla, když pominu škodlivý vliv na páteř, už ho nic nemotivuje spolupracovat a snažit se samo o pokroky ve vývoji (proč by se namáhalo při pasení koníčků, když z téhle "pomůcky" má tak báječný rozhled po světě 😠
i u většího dítěte, které už se umí posadit a postavit (dejme tomu někdy po osmém měsíci) je použití rozporuplné, protože při hopsání se učí nesprávný model chůze, často našlapuje na špičky, neumí pravidelně střídat nožky, takže můžou vzniknout problémy, které následně musí řešit ortoped...

Každé děťátko má své tempo vývoje a každá dovednost svůj čas a popohánět vývoj těmahle "vymoženostma" většinou k ničemu dobrému nevede 😉
Jako všude jinde platí: všeho s mírou, a pokud už hopsadlo pořídíte, určitě by se nemělo používat předčasně (a to co uvádí výrobce je na pováženou 😠 ) a otázka je, když s používáním počkáte, až na to bude děťátko zralejší, tak jestli to nebudou zbytečně vyhozené peníze za krám, který bude jen překážet, který jste ve skutečnosti využili jen minimálně 😉

Každopádně stojí za zvážení pro a proti, i když v tomhle případě vidím jediný klad-děťátko je tam spokojené, ale spoustu záporů a alespoň pro mě je zdraví mého dítěte priorita 🙂

melory
28. feb 2008

stelka ma hopsatko, ale sluzi nam ako hojdacka, tiez sa nam zdalo ze ako 8.mesacna by sa nemala odrazat nohami zo zeme a preto sme ho zavesili vysoko, ze sa len hojda. lozi a sedi od pol roka, je pohybovo sikovna a pevna. mne to skodlive v tomto pripade nepride.

aponchie
28. feb 2008

nesouhlasim s hopsadlem ani choditkem a nicim podobnym uz vubec ne.zada zada zada....

rinuska
28. feb 2008

Ja teda nepoznám maičku , ktorá by dieťa šupla do chodítka a vybrala by ho naobed , ked ide papať 😒 A dosť pochybujem , že by tam niektoré vydržalo tak dlho. Moj malý tam vydrží asi 5 min. - takže pre nás je to zatiaľ len zavadzajúci krám 😉

adrianav
28. feb 2008

ja si myslim, ze dnes to doktori s choditky i hopsadly moc prehaneji.vzdyt my jsme na choditkach skoro vseci vyrostli a nevim o tom, ze bych mela spatnou pater..vzdy mi lekar rikal, jak mam hezke drzeni tela a to jsem na choditku odkojena 😉 🙂 ....podle me pokud tam mimi nenechavate moc dlouho tak mu to nemuze nic udelat.ale nejsem doktor 😅 ..myslim,ze dnes se vse ohledne deti moc prehani.vzdyt rodice nas taky nejak vychovali a to nemeli takove serepeticky co dnes mame my a bez kterych to podle vyrobcu absolutne nejde 😔 ..i kdyz musim rict,ze i ja jsem ovlivnena a reklamam snadno podlehnu 😀

jahodka11
28. feb 2008

adriana, mas pravdu, ja som tiez na choditku vyrastla a dnes nemam ziadne problemy🙂 na druhej strane, reklama sa na nas hrnie zo vsetkych stran....moj tatino sa vzdy divy, ked mu poviem, co vsetko mame a smeje sa, ze ako to vobec mohli kedysi zvladnut bez tych vselijakych pomocok 🙂

jaduska
28. feb 2008

baby, ono je to ako napr. s fajčením, niekto fajčí celý život a je zdravý, niekto v živote nemal cigaretu v ústach a zomrie na rakovinu pľúc. Všetky výskumy sa robia na určitej vzorke ľudí. Vyberie sa 100 detí, ktoré majú problém s chrbticou, alebo kĺbmi a 90 z nich bolo v chodáku. Takže nič nie je iba čierne alebo biele, všetko je "farebné". Niektoré dieťa v chodáku "vyrastie" a nezanechá to na ňom následky, iné tam je 5 minút raz za dva dni a môže to následky mať. Mne osobne sa chodáky nikdy nepozdávali, mne tam dieťa príde stále také "zavesené" a tento predsudok mám ešte z čias, kedy som nečítavala žiadne články o deťoch. Ale ako vravím, koľko ľudí, toľko chutí a čo človek, to iná skúsenosť s tou istou vecou 😉 Ale keď sa mám rozhodnúť, či kúpiť vec, ktorá môže (ale nemusí) môjmu dieťaťu škodiť, tak ju radšej nekúpim.

melory
28. feb 2008

ked som dieta nosila v babyvaku, tvrdil mi svokor, ze doeta ma lezat na rovnom povrchu, jeho neter mala bohuzial taku mater, co ju nehala cele dni lezat na chrbate v postielke a ma skoliozu.
moj muz nikdy v choditku nebol a chodil do 5rokov po spickach
to ze mama da dieta do hopsatka je diskutabilne len v pripade otazky "kedy?"

zevina
28. feb 2008

melory, no právě, kdy? 😉 ale rozhodně ne, jak uvádí výrobce: prý vhodné pro děti od 5-ti měsíců 😠 😠

melory
28. feb 2008

to nie...to snad len aby predali....ale ako to mozu predat s tymto "odporucanim"

zevina
28. feb 2008

ale to je smutné, když byznys převažuje nad zdravotními aspekty ☹ protože když kupuju výrobek určený pro děti, tak zákonitě předpokládám, že bude při správném použití (dodržení doporučení v návodu) taky naprosto zdravotně nezávadný a pro dítě dané věkové kategorie vhodný

melory
29. feb 2008

mozno aj maju dake papiere ako firma, ze je to vhodne, ale co to je v dnesnej dobe pokryt nieco papierom?.....ale ked je dieta pevne a vekovo prisposobene, tak hopsatko je uzasna vec, ako pre mamu tak pre dieta.

danielala
autor
29. feb 2008

Dakujem pekne za vsetky informacie.

Zevina, vdaka za upozornenie! Vobec nechapem, ze ak je dokazatelna skodlivost takekehoto hopsadla, preco na nom rovno nie je vycapena cedula, ako na cigaretach, ze Ministerstvo zdravotnictva varuje pred pouzivanim tejto hracky do min. 12 mes. veku dietata, nakolko moze sposobit vazne zdravotne postihy v buducnosti. Taka SOI-ka stiahne trebars kocik z obehu, ked len hrozi nebezpecenstvo zasunutia prsteka medzi dve tycky, alebo ked vyrobca zabudne na upozornenie "Nenechavajte dieta v kociku, sedacke, vanicke, ... bez dozoru", ale o takychto vaznych veciach mamicky informovane nie su? Som doteraz naivne verila, ze vsetky vyrobky urcene pre deti prechadzaju kontrolou hlavne z hladiska bezpecnosti a zdravia a nebyt vas, tak dovercivo do hopsadla malu kludne od 6. mesiaca supnem. 😒 Dakujem.