Závesné skákadlo. Je to dobrá investícia?

danielala
27. feb 2008

Ahojte mamičky, ja som zatial skákadlo naživo nevidela, len vo filme, kde sa v nom to bábo skvele zabávalo, tak som hneď dostala chuť malej také kúpiť, no na internete mi to vyhodí len jediné od firmy Hauck. Zadávam zlé heslo? Teda dá sa to násť v e-shopoch pod iným termínom? Alebo je na nasom trhu len toto jediné skákadlo?

Chcela by som sa hlavne spýtať, či ho niektorá máte doma, či ho dieťa naozaj využije, alebo sú to vyhodené peniaze. Píšu, že sa dá používať od 5 mesiacov veku dieťaťa, resp. odkedy drží hlavičku, nie je to však veľký tlak na chrbtičku?

Takto to vyzerá: http://www.samo-kociky.sk/hauck-jumbooo-junior-...

jaduska
29. feb 2008

Daniela aj certifikácia výrobkov je dosť dobrý biznis. Dovozcovia a výrobcovia píšu na výrobky iba to, čo im ukladá zákon. Každá veta navyše by ich pravdepodobne pripravila o zákazníkov a tým pádom o zisky. Bohužiaš, biznis je biznis, žijeme v konzumnom svete 😒 ☹

neila19
28. dec 2008

my sme boli doma 5detí a každy sme mali chodítko,aj moj muž a jeho sestra mali chodítko,mam 4synovcov a 3netere aj tie mali chodítko a skoro všetci s kym sa poznam mali chodítko.všetci sme o.k. 😀

jannicka
29. dec 2008

choditko v ziadnom pripade, hopsadlo je trosku ina vec, konzultovala som to aj s lekarmi a hladala odborne informacie....dolezite je dat tam dieta najskor vtedy ked sa uz udrzi same vo zvislej polohe....samozrejme byt stale pri nom aby sa nestal uraz a vzdy len na par minut 🙂 dolezitejsie na chrbat je dobra vysoka stolicka a vela lozenia po styroch ale ked sa dieta stale dviha na nohy aj tak s tym maminky moc neurobia 🙂 samozrejme ze zdravie je dolezite ale nemyslim si ze par minut v hopsadle pod dozorom uskodi

anickaajanko
15. jan 2009

prosím Vás neviete kde sa to dá kúpiť

zitaje
15. jan 2009

Ďalší negatívny názor: Ja som chodila s dcérou (teraz 10 a pol mesiaca) na rehabilitáciu kvôli držaniu tela. Nič vážne, ale KAŽDÝ KRÁT, keď sme boli na kontrole, mi lekárka prízvukovala, že rozhodne neposádzať, kým sa nevie sama posadiť (medzitým už vie 🙂 ) a hlavne žiadne hopsadlá a chodúľky.

emjee
3. feb 2009

hhhanka • Včera o 21:33
Dobrý den, poraďte, prosím někdo jaké je dobré hopsadlo na dveře. Našla jsem: ABC DESIGN TWISTER, JANE, SASSY, HOPSI STORCHENMÜHLE. Máte někdo s některým zkušenosti - teda Váš brouček? Děkuji

jannicka
4. feb 2009

my sme dostali storchenmuhle ale maly tam zatial nechce vobec byt...niekde som ale videla tusim na mmb take co ma kol dokola nafukovaci ochranny kruh a to s ami zda fajn aby sa deticky neudreli o zarubnu.

marika6
4. feb 2009

my sme mali hopsadlo CAM, malo to taký pultík, a bolo to super, malý sa na ňom uskákal,
ja som to veľmi využila

niektoré hopsadlá sú bez tých pultíkov, je lepšie s pultíkom, lebo ked sa rozdivočil tak ho to sem tam hodilo do zárubne a ten pultík ho chránil, alebo neboli to nejaké strašidelné nárazy.

jitrulka
5. mar 2009

holky, tak jsme neodolali a dali včera malou poprvé do skákadla. vím že je na to asi ještě malá, ale je to taková čipera, nic ji nebaví dlouho. Byla tam jen na 5 min, ale byla to taková sranda... malá byla vyřechtaná a my se taky váleli smíchy, jak se tam zmítala. škoda že tu nejde vložit video, fakt kůlna 😀 Mám sice strach kůli zádíčkům, ale doufám že jí 5-10 min 1x týdně neuškodí (hopsadlo máme u příbuzných,kdybych ho měla doma, tak mám nutkání ji tam dávat furt) 🙂

geminis
5. mar 2009

jitrulka,
tak to je fakt kůlna dávat tak malé miminko do skákadla!!!
Já patřím k odpůrcům chodítek i hopsadel. Myslím, že většina maminek, co jsou proti, zažila rehabilitace s dětma a tak ví víc.

jitrulka
5. mar 2009

hmm, tak to je věc názoru... já věřím, že krátká doba nemůže uškodit. Otázka je jaký důvod jejich rehabilitace měla. Jsem zastáncem starších metod výchovy a když to neškodilo nám, tak v čem jsou naše děti jiné...?

marika6
5. mar 2009

jitrulka v pohode aj každý den, šimon sa tam tiež išiel uskákať

geminis
5. mar 2009

jitrulka,
tak na jedné straně píšeš, že máš strach kvůli zádičkům a na druhé, že to nemůže uškodit. Verunka je podle mě ještě hodně malinká a nemá svalečky vyvinuté.
Důvod rehabilitace není ani tak podstatný, jen to, že při nich se Ti vždy dostane tohle doporučení (neposazovat, nevodit za ruce a žádná chodítka/skákadla) a příběhy ze života, jak některé "pomůcky" mohou dětem opravdu uškodit.
Samozřejmě respektuji Tvé rozhodnutí i Tvůj názor. 😉

beruska2x
5. mar 2009

holky tak tohle bych neriskoval, hopsadla, choditka je to jeden sunt, muzete s tim znicit prckum zdravi na cely zivot ☹

pituka
7. aug 2009

Baby, pisete tu, ako vam doktori, ku ktorim chodite na rehabku, neodporucaju hopsadla. Lenze ani cloveku s chripkou nikto neodporuca zmrzlinu. Ved pouzite hlavu. Ked chodim na rehabku s nejakym problemom, krory uz mam, tak to nemoze byt z hopsadla, ked ho nepouzivam. Kazde dieta je ine. Ja som v pavukovi vyrastal a nic mi nie je, moja byvala zena ani nevedela, ako to vyzera a ma pravostrannu skoliozu. Ten moj truhlik chce stale skakat a ked nie skakat, tak aspon stat. Ma sest mesiacov a par dni. Nevie este po styroch, ale stale sa driape na dve. Sediet sa naucil v sportaku, aj to sa musi drzat, aby si nenatlkol vzadu kokos. Ma dva zuby. Prvy syn mal zub v deviatich mesiacoch a v Bucovom veku iba lezal a mrncal. Neskor vysvitlo, ze bol lenivy. Je pravda, ze v niektorych krajinach su hopsadla zakazane. Ibaze to nie je cela pravda. Su zakazane take typy, co za montuju rychloupanakmi na zarubne. Napriklad Hauck - Jumboo. Naproti tomu Fisher Price - Rain Forest tam bez pediatri problemov odporucaju. Tak isto mam kamosov v Britanii, Nemecku, Australii, na Zelande, Rakusko, Egypt a ani jeden nepovedal, ze to neodporucaju. Tak isto s balenim na siroko "lastovicie nohavicky". Ked som znamemu doktorovi z Hamburgu povedal, ze musime balit na siroko do styroch mesiacov, velmi zacudovane mi vysvetlil, ze v o stvrtom tyzdni sa ukoncuje polohovanie klbov a ze u nich balia to tretieho tyzdna. Samozrejme, ak je vsetko v poriadku. Ako mi ale prave povedala moja zienka, je to kazdeho vec. Este jeden postreh: mam kamosa, ktory ma 13 mesacnu dceru. Nikdy nebola ani v pavukovi, ani v hopsadle a tak vypnute spicky ste nevideli ani v poslednych kolach Let's Dance.

idkaoli
15. mar 2010

Caute,my mame hopsadlo FP Jumperoo a je to super vecicka...malý tam bol od 7 mesiacov to uz krasne liezol ale mal vela energie 😉 😉 ktoru potreboval vybit tak sme kupili hopsadlo...vydrzal tam zo zaciatku tu polhodinku kym som navarila 🙂 a potom som ho vybrala...neskor ked uz chodil tak som ho tam davala len vecer a to v nom zaspal do 10 minut 😀 😵 teraz ma 14 mesiacov a do skakavky uz vobec nechce,len sa hra s hrackami zvonka.
Ale uz ho zbalim...takze ja som bola velmi spokojna a maly v nom bol velmi spokojny.

lilithka26
5. jún 2010

Ja som sa najprv nad tym tiez zamyslala ale potom som sa na to vykaslala. To nemoze, tamto nemoze. Nemoze sediet, nemoze choditko, hopsadlo, bla bla bla. A co má to dieta len lezat a pozerat cely den na plafon? Ja mam zivu dcerku a vdaka bohu za tieto vymozenosti, vzdy sa aspon trosku zabavi a potom je ochotna si chvilku aj polezkat v klude a len sa pozerat co sa deje okolo. Okrem toho si myslim ze vecným nosenim na rukach (lebo ju nenecham vyrevat pluca) , tam asi tiez niej e to drzanie tela upolne ok. vsak je niekedy na mne tak vykrutena.

shaarka
23. okt 2010

@lilithka26
aj ja riesim hopsadlo poslednych par dni a ty si svoj prispevok napisala tak, ako by som ho ani ja nenapisala lepsie 😉 takze je rozhodnute a hopsadlo idem kupit. mam velmi silneho a hyperaktivneho syna, na ktoreho mi sily nestacia, aby som ho zabavila. v klude lezi iba ked ho prinutim a strcim mu cumel do pusy. aj to musi pozerat na telku, inak sa priserne nudi. hrazdicky? hracky? vymyslam, snazim sa, ale jeho chtic lozit, presuvat sa a skumat okolie je omnoho silnejsi nez jeho 6 mesacne rucky a nozky. 😵 😀 takze dufam, ze nam hopsadlo pomoze a aspon tych 2x10 minut denne budem mat cas navyse nieco zjest, sadnut si, umyt si zuby, alebo sa vychystat von 😀 😝

annie13
31. okt 2010

ja som mala pri synovi to zarubnove a boli sme s nim velmi spokojny
pri stahovani mi MM odmietol vrtat do steny kedze tu niesu zarubne vhodne na to tak som to predala kupila od FP aj so stajanom a malej sa veeelmi paci

lucik106
21. feb 2011

ľudia poraďte mi hopsadlo, ktoré môžem upevniť aj na klenbu bez zárubne, bez rámu. chcem také niečo prw malú lebo prídem o ruky, samozrejme, že ju tam nenechám pol dňa len na pár minút...

zajo79
21. feb 2011

kamoska mala..mala jej kvoli tomu velmi dlho chodila po spickach. stoji ti to zato?

andika10
21. feb 2011

ja som ho tiež mala a deti mi chodili len na začiatku po špičkach, ale boli v tom málo aj to len par minut

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz