Aké kolesá sú lepšie na kočíku? Nafukovacie alebo klasické?

eyya
6. máj 2009

Pokusala som sa najst temu kde by som sa dozvedela v com je vyhoda nafukovaich kolies, a naopak obyčajných, ale bud neviem hladat alebo ste to tu este nepretriepali 😀 ...Viete mi poradit podla coho vyberat?

danka5
7. máj 2009

Na prvom kočíku som mala obyčajné kolieska a nemala som problém. Niekto tu niekde písal, že nafukovcie sú lepšie do snehu. Ťažko povedať - mali sme šťastie, že keď mala malá 2,5 roka, tak bola super zima - sneh sa držal celú zimu a bolo ho poriadne veľa. Kočík som vtedy využívala na cestu do škôlky každý deň a nebol problém /20 minút rýchlej pešej chôdze/.
Keď bola dcérka maličká, spinkávala vonku v kočíku - takisto mi nafukovacie kolesá nechýbali, tie obyčajné neboli hlučné, ani kočík nejako zvlášť nenadhadzovalo.
Obrovské nafukovacie kolesá mi počas 3,5 roka používania kočíka nechýbali nechýbali a hlavne som nemusela riešiť situáciu - defekt a nepojazdný kočík.

standu
7. máj 2009

my sme kupovali kocik aby nemal nafukovacie kolesa, lebo poznam pripady ze "mam defekt dva kilaky od bytu" a co teraz? aj ked to asi nie je na beznom poriadku, mna to velmi odradilo. mala je na jemne drkotanie po macacich hlavach zvyknuta, praveze v meste mi najskor zaspi 🙂
cez zimu sme nejaky vyrazny problem nemali, zaaretovala som predne koleso a tlacila po lade 😉 echt cerstvym snehom som sa nebrodila, chodievame von poobede, tak uz bol sneh vychodeny, vyjazdeny...mne nafukovacie kolesa nechybaju, ani na eventualne dalsom kociku pre druhe dieta ich nechcem.

katyl
7. máj 2009

cauko, no ja som vyskusala kocik, ktory nemal nafukovacie kolesa, aj taky, ktrory mal zadne nafukovacie a predne nie, a aj taky, ktrory mal vsetky nafukovacie. Ani z jednym kocikom nebol vyrazny problem, najhorsie sa mi asi islo s tym, ktory to mal kombinovane. Ale zas najspokojnejsia som bola s tymi nafukovacimi.
Zalezi od teba ake mas naroky, aky mate teren, a aj od kocika, nielen od kolies

dosa
7. máj 2009

eyya - ak si kupis nenafukovacie kolesa a nebudes poznat ako sa chodi s nafukovacimi, tak ti chybat nebudu 😉 zvyknes si chodit s takymi ake mas. ja som mala prve nafukovacie vsetky - bola to pohodicka, ked sme isli s kamoskou k vode po strku, alebo na prechadzky po hlinenych cestach, tak som mala navrch, lebo ona nemala nafukovacky a super sa mi s nimi chodilo aj po plazi. a asi som jedina, ale za dva roky som nemala defekt. na bugine sme mali potom plastove kolesa potiahnute takou gumou - dalo sa, ale po tom strku uz som musela tahat kocik za sebou a po hlinenych chodnickoch to ide vazne zle - zalezi aj na co chces kociar pouzivat. drzim palec pri vybere 😉

zuzana030
7. máj 2009

eyya, ja mám kočík takýto http://kociky.babyland.sk/kociky-babyland.php?S...
a nedám dopustiť. pri prvom bábatku som mala klasika poľské, 4 kolieska (to bola vtedy veľká móda), potom som mala športový - dema, tiež nenafukovacie a bola som tiež spokojná. nafukovacie mala švagriná, ale čo ja viem, veľký rozdiel v tom nevidím, možno v tom, že fakt keď chytíš niekde defekt, tak som zvedavá, ako budeš behať s pumpičkou a náplasťami (alebo čím sa to rieši) okolo kočíka a tiež bábatka, lebo to určite vtedy bude potrebovať práve teba a nebude chcieť čakať, kým ty poriešiš kolieska... 😉
teraz mám horeuvedený abc design, len v čiernej farbe so striebornou konštrukciou a je fakt super, môžem doporučiť, koliečka sú regulovateľné-veľmi oceniteľné, konštrukcia mohutná, takže nehrozí nejaké prehnutie, zlomenie a pod., šupneme ho ľahko do auta a cestujeme...keď treba
nie je síce najlacnejší, no ale čo je dnes lacné a čo by sme pre tie naše deťúrence neurobili
a ešte aby som nezabudla, najviac som ocenila, že športová časť k tomuto typu je tiež úžasná, nakoľko keď som vyberala, buď hlboký bol fajn a športová časť už nie alebo naopak, tento sa dá aj v oboch smeroch nakliknúť veľmi ľahko, čo je super a vyberaj podľa toho, nevieš aké bude bábo (moja kamoška musela kupovať druhý, lebo mala perego a to bolo možné mať len v smere jazdy a malinká ju nevidela-strááášne plakala, teraz majú iné perego a už sú spokojné) tak držím palce a dúfam, že som dobre poradila

jannicka
7. máj 2009

ahoj eyya, takze my mame nafukovacie vsetky styri, nedavno sme kupili buginu s plastakmi....o tri tyzdne uz bola prec z domu, islo ma vystriet ☹ neprejde jednunerovnost a bratislava je jeden obrovsky teren, hrkoce jak salene...druha vec su golfove palice a zla ovladatenlnost kocika....tos ja na nafukovacie nedam dopustit, defekt sme zatial nemali...amame takyto kocik http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5526131 podla mna najsamlepsi...predavam ho teraz, lebo co s vanickou, ale ak budem kupovat novy sportak tak len nafukovacky...a mozno aj taky isty sportak ako mam (ak by niekto kupil len vanicku mama vystarano) 🙂 lebo nezalezi len na kolesach, ale aj na stabilite ovladatelnosti, ako leze na obrubnik, ako vysoko je rucka... takze tolko moj nazor, ale ako tu niekto povedal co nemas (nepoznas) to ti nechyba 🙂

skrecok
7. máj 2009

Ahojte, my mame nafukovacie kolesa, vpredu su mensie, vzadu vacsie a sme velmi spokojni. Mame otrasne cesty, same vymoly, chodniky takmer niet a v zime tu takmer neodpratavaju sneh. Takze do takeho terenu su najvhodnejsie nafukovacie, s normalnymi kolesami si neviem predstavit. Susedky mali normalne a strasne hrkotali, ale v meste skor nemali ziadny problem.

ema.nz
8. máj 2009

ahojte,tak ja sa pridam nafukovacie su lepsie 😉 aj ked som uz 1x mala defekt 😲 ale tatik zalepill 😅 jedina vyhoda tych plastovych je,ze neprides domov z makkymi kolesami 😀 😀

katkadankova
21. jún 2009

zdravim vas babenky poradte mi kde kupim nafukovacie kolesa na piccolino. dakujem vopred hoc aj pouzite.