Aké máš skúsenosti s kočíkom Atlantic Espiro?

sofia1
13. jún 2008

KOČKY MÁTE S NÍM SKUSENOSTI? 🙂

gabuliik
14. jún 2008

Osobne skúsenosť nemám,ale bola som ho pozrieť na predajni,lebo som nad ním tiež uvažovala a zdal sa mi dosť labilný. Neviem. Musíš si ho otestovať. Ja som nakoniec kúpila x-lander xa.
Každý má iný názor 🙂

bianca
14. jún 2008

my sme ho tiez boli iba pozriet a zdal sa strasne krehky a labilny

ivulatn
15. jún 2008

Podľa mňa je medzi atlanticom a x-landerom rozdiel taký, že x-alder má veľmi ľahkú konštrukciu a v cene.
Mala som moźnosť vyskúšať obidva kočíky. Kamoška čo má atlantic mi hovorila, že je veľmi spokojná a že by nemenila.

katavinka
15. jún 2008

Tak podľa netu sa zhoduje konštrukcia Atlanticu s X-landerom, tiež som chcela X-lander, ale ešte váham, nakoľko aj Coneco Toledo je úplna napodobenina X-landera a cenovo omnoho výhodnejšia... A sú všetky tri poľské, tak v nich nevidím žiadny rozdiel.

boni
16. jún 2008

Kočik atlantic espiro mám, nie je labilný, naopak konštrukcia je veľmi pevná. Podľa mňa výhodou je pomerne veľká vanička, väčšia ako na X landeri, jednoduchá manipulácia kočíka aj s jednou rukou, jednoduché nasadzovanie a snímanie vaničky na konštrukciu. Zatiaľ ako nevýhodu pre mňa vnímam rozdielny rozostup predných a zadných koliesok - nevojdem do výťahu/pred kúpou zmerať šírku dverí!/, podvozok nám zaberie celý kufor auta. So športovou verziou zatiaľ skúsenosti nemám, hoci sa pripína na konštrukciu rôznymi cvočkami a popruhmi ide to rýchlo, vadí mi len to že dieťa nie je tvárou ku mne. V celku som spokojná,pre dieťa je pohodlný, myslím si, že ideálny kočík neexistuje a každému vyhovuje niečo iné.

katavinka
16. jún 2008

Inak ma napadla jedna vec ohľadne tej konštrukcie; treba brať do úvahy aj to, že v predajni tie kočíky nie sú riadne pozaťahované, možno preto sa vám niektorým zdal labilný, všimla som si to nejedenkrát, oni ich len narýchlo zložia na ukážku.
Dnes som mala možnosť porovnať X-lander s Coneco Toledo a X-lander sa podstatne ľahšie ovláda, úplne ľahúčko.
Boni, mohla by si mi zmerať vnútro vaničky Atlanticu? Šírku a dľžku?

moni1412
16. jún 2008

my ho uz vyse mesiaca skusame... 🙂 zatial sme velmi spokojni. velmi ocenujem otocne kolieska, dokazem ho ovladat aj jednou rukou, ked napriklad prsi...... som s nim velmi spokojna 😉

katavinka
16. jún 2008

Moni, Ty mi nemôžeš dať rozmery vaničky? Vnútorné...

carisma25
17. jún 2008

atlantic mam aj ja, som nadmieru spokojna az na to, ze sa mi nezmesti do vytahu! 😠 spodok musim nechavat dole v suterene a s vanickou chodim na 4.poschodie
inac je fajny, odporucam 😉

katavinka
17. jún 2008

Až je neuveriteľné, koľké majú Atlantic a žiadna nedokáže dať rozmery vaničky 😨

ivulatn
17. jún 2008

vaničky - vnútorné ( dĺžka x šírka x výška ) : 78 x 30 x 18 cm. mám to zo stránky mimisk

monique02
18. jún 2008

ja ho mam tiez a som velmi spokojna, labilny nie je vobec, praveze s mi zda ovela viac stabilny ako ine kociky
ako nevyhody vidim ze je dost tazky, podla mna aj dost velky ked sa posklada, my ho sice narveme aj s vanickou do kufra kombiku, ale uz tam toho vela nedostaneme a tiez by som zvazila ci mate vytah a ci nemusite denne "prekonavat" nejake schody
inak tiez odporucam je super, za tu cenu aj s taskou, fusakom, prebalovacou podlozkou 🙂
a rozmery ja som namerala 75x35x18

boni
18. jún 2008

namerala som 77x35x18, inac dnes som odkocikovala 2 hod. v daždi s jednou rukou a v druhej dáždnik a úplne v pohode

katavinka
18. jún 2008

Ďakujem za rozmery😉 Čiže podľa nich je vanička tak isto veľká jak x-lander.
Nedá mi ešte sa neopýtať, viaceré píšete, že sa nedá vojsť s tým kočíkom do malého výťahu... To máte tak malé výťahy...nechápem, my máme malý a veľký, ale šírka dverí je rovnaká. Pritom ten kočík nevyzerá byť taký široký... Ak by vám nevadilo, môžte mi zmerať aj to rozpätie od jedného kolesa k druhému? Ja by som nemala kde nechať kočík, pivnicu nepoužívame, tak by ma inak naštvalo, keby s ním nevojdem dnu 😨

monique02
20. jún 2008

katavinka namerala som 67 cm (tie vacsie), my mame tiez 2 vytahy velky a mensi, chodievame s velkym, v malom som este tusim ani neskusala, ale vcera som bola u mamy v petrzalky a tam maju len uplne malicky vytah a ked sklopim rucku a niekde do priestoru sa natlacim ja, tak v pohode 🙂

katavinka
20. jún 2008

Ďakujem Monique, tak potom by to malo byť ok, náš malý výťah má 70 a veľký 80 na šírku.

sofia1
autor
6. júl 2008

kde v Ba ho kúpim?prosím poradte.dakujem 🙂

katavinka
7. júl 2008

Sofia1: nikde som ho priamo nevidela, ale objednávajú ho v Ivanke pri Dunaji (pri Metre) v Kočíkove, dodávajú im kočíky do týždňa, inak priamo v BA snáď nikde.

sofia1
autor
7. júl 2008

áno tam sme boli,ale mali len modrý a chceli sme vidiet všetky farby.....a rozhodnut sa pre nejaký

carisma25
27. aug 2008

ahoj maminky ktore mate Atlantic Espiro!

Zaujima ma, ci je sportova cast polohovatelna. Moj syncek sa uz pomaly nevojde do vanicky a popravde, vobec tam nechce lezat a tak radsej ako ist s kriciacim kociarom sa nosime na rukach a kociarik mame na paradu 😒 ☹

Pri navode je napisane, ze nie je vhodne pre deti mladsie 6 mesiacov a nas maly este tiez sam nesedi

Od kupy sme sa ho nepokusali poskladat, tak by som chcela vediet ci sa da opierka polohovat 😅

minitrouble
27. aug 2008

ahoj carisma - ja ho sice nemam - ale ma ho kamoska monique2 (pisala vyssie) a co som odpozorovala tak sa da polohovat - nejde to uplne do lahu ale do takeho pololahu to ide 😉
inak - ja moju romi nosim v sportaku uz od 3 mesiacov, lebo v hlbokom chytala nervy 🙂 a tiez nejde uplne do lahu a v pohode dokonca co som sa aj s doki bavila - ked je dobre vystuzeny chrbat tak to ma babatko pevne pod sebou a neni problem 🙂

carisma25
27. aug 2008

ahoj minitrouble, si zlata, dakujeeem potesila si ma, hned dnes to idem skusit poskladat, bolo by to super pre maleho ( a pre mna detto) keby mal vyhlad na svet lebo inac takto to je o zivot a nervy ako pises aj ty 😉

zuzka80
29. aug 2008

Aj my máme tento kočík a športovú časť používame od 5. mesiaca. Tiež mi tam Laurinka nevedela dlhšie vydržať. Športová časť sa dá dať skoro úplne do ľahu. Ináč je tá športová časť dosť veľká, priestranná, tak sa tam také polročné bábo skoro stratí 😀 S týmto kočíkom som spokojná, akurát mi vadí jeho váha. Plusy sú dobré ovládanie, priestranná vanička aj športová časť. A ak máte malé auto,tak do kufra vojde ťažko, ale vojde.

stresmenka
1. sep 2008

Mi ho máme tiež a plne súhlasím s boni nemenila by som ho za nic 🙂 je perfektny a cenovo dostupny 🙂

momoyka
2. sep 2008

my sa rozhodujeme ci ho nekupime, este trochu vaham, ako sa vam pacilo material a vyhotovenie kocika? je to dost kvalitne a silne? a je dost velky na zimu? myslim vanicka... dakujem za rady

stresmenka
2. sep 2008

momoyka mi byvame pod Tatrami zimu tu mame dost dlhu a kupovala som ho aj koli tomu mne sa zda dost kvalitny aj silny ked som ho kupovala tak redavacka mi vravela, ze sa velmi dobre predavaju a reklamacie nie su ziadne a co sa tyka vanicky aj sportovej casti je dost velky aj pre vacsie babatka takze sa vyuzije az az 🙂

stresmenka
2. sep 2008

a zabudla som na material aj ten sa mi zda kvalitny nas uz aj lejak chytil a nepremokol kvapky ostavali na vrchu potom som to len s rukou strepala a v podode vyschol 🙂 a flaky neostaly ziadne 🙂

momoyka
3. sep 2008

dakujem stresmen, som naklonena viac a viac...
uz len ist do obchodu a objednat

stresmenka
5. sep 2008

No momoyka neviem ako u Vás ale mi sme cakali skoro 4 tyzdne, lebo je o nich velky zaujem a j tak nam neprisla farba aku sme chcely chcely sme cerveny a nakoniec mame modry ale to mi nevadilo lebo mame prcka nie prculicku 😀

graziela
6. sep 2008

Ahojte,
aj my mame Atlantic - (kukni foto v albume), pouzivame ho uz 3 mesiace a som s nim veeeeelmi spokojna..Ako viacere pisete, tie predne otocne kolieska su na nezaplatenie 🙂 Aj vanicka je dost hlboka a priestranna...nas vytah je dost velky, takze v pohode s nim vojdeme traja do vytahu (2 dospely a dcerka + syncek, takze styria 😲 )Jedine, coho som sa trosku obavala je to, ze sa neda preklopit rucka na 2.stranu...sportovu cast sme este neskusali, takze uvidime, na zimu uz budeme musiet zrejme vanicku zlozit...
Este jedna vec, co sa niekomu nemusi pacit, je to, ze sa neda napichnut vajicko na tento kocik...nam to ale nevadi, kedze auto nevlastnime, len som chcela na to upozornit...
Kratke zhrnutie : vrele odporucam kazdemu s velkym vytahom a velkym kufrom, prip. kazdemu bez auta, inac je velmi vhody aj do terenu...nevymenila by som ho za ziadny iny...+ cenovo velmi vyhodny (my sme ho kupili za 9500 spolu s plastenkou a moskytierou)