Aké sú vaše názory na kočík značky Dema?

zulok
8. dec 2007

ahojte

chcela by som sa spýtať na vaše názory a skúsenosti s kočíkom značky Dema.
Hlavne Dema Star alebo sky.

Ďakujem 🙂

annaola
1. apr 2008

ahoj, ja som kupila na inzerat demu a musela som ju vratit. bola to hroza, vobec nesiel rovno, ale kolieska ubiehali do strany. a to nehovorim o tom ako mal. o miesta na sedenie ma. akoby bol malo hlboky, moj syn v nom stale plakal. tato znacka je uplne nemozna.

annaola
1. apr 2008

zabudla som dodat, mam teraz TAKO a som s nim maximalne spokojna.syncek ma 17 kg, a vyhovuju mi tie 2koliska, dobre sa snimi zabocuje, keby som mala klasicke klieska neviem si predstavit ako by to islo. aj v predajni mi hovorili, ze
tieto polske TAKO su porovnatelne kvalitou s drahsimi nemeckymi variantami.hlavne si vyskusajte v obchode ako sa vam tlaci s dietatom, je uplne ine tlacit prazdny kocik.

filipi
1. apr 2008

Ahoj babenky, čítam tu veľkú kritiku na kočík dema a chcem prispieť aj aj. Ja som s touto značkou veľmi spokojná mala som ju pri synovi a mám ju aj pri dcére. Teraz mám dema lothus golfáč s otočnými kolieskami, hliniková konštrukcia, teleskopické skladanie, ľahký a hlavne jednoduché skladanie do auta. Keď sme vyberali kočík hlavne nám išlo o ľahké skladanie do auta, aby nám nezabral celý kufor pritom nemám pocit, že by sme mali malé auto, ale nakoľko veľa cestujeme mali sme s tým problém a dema z toho vyšla najlepšie dokonca nám v obchode dovolili aby sme si to pred kúpou do auta vyskúšali. Záleží od toho ako Vám v obchode poradia. Na Miletičovej nám to povoliť nechceli pritom značkový kočík pomaly za 20.000,- Sk a poradili, že si máme kúpiť väčšie auto fakt dobrá rada.
Myslím, že vada môže vzniknúť na hocakom kočíku mojej susede sústavne blbne koliesko na novom kočíku zn. Chicco. Reklamáciu jej nechcú uznať, lebo že chodí po nevhodnom teréne. Takže si vyberte.

alami
1. apr 2008

krajcoanka - akú máš tú demu? Lebo ja mám tiež a tiež ju denne skladám do kufra. A po všetkých variantách som prišla na to ako ju bez rozoberania strčiť do kufra. (mám tú kombinovanú demu, čo treba odoberať vrch od konštrukcie - zmestí sa do kufra celkom jednoducho tak, že leží na boku - dve kolesá dole a dve hore -teda bokom - netreba to rozoberať a kufor sa v pohode zavrie)

krajcoanka
1. apr 2008

Ja už neviem akú mám. Mám ju 3 roky. Ja ju nerozoberám. Mám komby Passata. Len dvíhať to musím 😠 !
Ty máš asi Fábiu alebo Felíciu, že? 😀

alami
2. apr 2008

ano, felíciu 🙂

krajcoanka
2. apr 2008

😀 😀 😀 Mala som fabiu a kôli kočíku sme ju predali. Kúpil ju tiež jeden ktorý si doniesol zo sebou kočík. 😀 Povedal že ked sa zmestí, tak ju bere. 😀

tufa
2. apr 2008

ahojky,
a nema niekto skusenosti s kocikom Dema Sunny. Uz som pre nho skoro rozhodnuta, len po precitani tejto diskusie zacinam vahat, ze ci chcem ostat pri tejto znacke 😖

jakubicka
4. apr 2008

ahojte.ja som malému kúpila hlboký kočík bebetto joker, boli sme spokojný a avlastne aj naďalej sme. už má 7 mesiacov a týždeň.kúpili sme športový kočík dema lotus,ktorý je veľmi praktický a má aj polohovateľnú opierku, keďže môj drobec poobede ešte spáva.keď ho zložím sú z neho perfektné golfáče.

katka13122
4. apr 2008

pondelok som malemu kupila Step Lux zatial som spokojna,len to blbe rozkladanie,musim tym riadne trhnut 😒 snad nebudem mat problemy

olivi
23. jún 2008

Ahojte, my mame dema saturn, je to vacsi, tazsi kocik, celkom som s nim spokojna az na to ze mi velmi vybledla farba na nom. Este pouzivame vanicku, ale ked prehodime striesku na sportovy, tak to bude otransne vyzerat. A zda sa mi ze je taky akoby vyheglovany...a vrzga... 😒 zvazujem reklamaciu len neviem ci by mi to uznali, co myslite? je to dovod na reklamaciu...???

koniarecka
28. júl 2008

Ahojte babenky..........
Prosim Vas neviete mi niekto poradit ????? Kupili sme si kociar dema step lux a po 2 tyzdnoch pouzivania sa nam kociar akoby zacal rozpadavat....kolesa idu kde chcu a prehadzovat.rucka sa cela zacina kyvat...kociar sme kupili v marci tohto roku...neviete mi poradit ci mozem kociar pre nespokojnost vratit ?????
Dakujem Vam pekne Caves

vanky24
6. aug 2008

ahojte. Možno tie veľké kočíky "hlboké" sú ťažké, ale my máme DEMA LOTHUS sport a je fakt SUPER-nedala by som ho za nič.

vanky24
6. aug 2008

Ahojte maminy. My sme mali BREAKER- bol dobrý ked bola malá ešte fakt malinká-tak do pol roka, ááále potom sme kupili DEMA LOTHUS SPORT a je neporovnateľný-fakt SUPER aj do auta a perfektná manipulácia...

soficianna
6. aug 2008

kocik by si mohla vratit bez udania dovodov v pripade, ze si ho kupovala cez internet a to maximalne do 2 tyzdnov od zakupenia kocika.Na kamennej predajni toto ale neplati, kocik vies po zakupeni iba reklamovat spolu so zarucnym listom a blockom na predajni, kde si kocik kupila.Ak sa vyskytne na kupenom tovare chyba, je kupujuci opravneny uplatnit reklamaciu.Na predajni Ti povereny pracovnik posudi opravnenost reklamacie. 😉

dema1
3. okt 2008

Ahojte vsem, vsem nabadam DEMU prosim nekupujte. Neni to slovensky vyrobek a nikdy nebude. Koupili jsem DEMu Scout X tolero po dlouhem hledani. Zdal se nam ok, ale hned pri prvni delsi jizde tahl na stranu. Coz se dalo prezit. Ale po pul roce pouzivani se deformovalo uchyceni rucky a tak pri zvednuti rucke a otoceni kocarku vzdy vypadla.(Rucka je prehazovaci). A NEJDULEZITEJSI VYROBEK JE ZAVADNY viz www.soi.sk. A o dite jde na prvnim miste. Pokud nekdo ma tento kocarek, tak jej muze vratit a pozadovat zaplacenou castku zpet primo po firme DEMA Senica a.s. A NEPOTREBUJE DOKLAD O KOUPI.Je to ze zakona. Takze napadam vsechny, smele do toho. Firma DEMA u me jiz neexistuje.

emfi
4. okt 2008

Ahojte, my máme športový Dema Lothu Sport a som s ním spokojná. Má predné kolečká aretačné, takže vôbec nejde do strany, je ľahky, dobre sa skladá do auta.
S manželom sme prechodili veľa kočíkových obchodov, ale tento sa nám páčil najviac aj preto, te vnútro je mäkko vystlané, aj boky sú také, takže keď ešte malinká sa učila sedieť , a "soadla nabok" bolo to v pohode, pretože je to mäkučké. Je tiež polohovateľny a má dobrý nánožník, celkom hruby a dá sa pripnúť cvočkami a dieťako je dostatočne chránené pred chladom aj vetrom. Nemá pod ním schované iba nožičky ale dá sa povedať, že skoro celá, samozrejme okrem hlavičky. a to jej dávam pod zadok aj vankúš aby lepšie videla, pretože ten nánožník je ozaj dosť vysoko, fajn na zimu.
Moje kámošky majú rozne kocíky, napr. Concord Fusion , športová verzia na zimu nič moc, nánožník na ňom by som prirovnala ku igelitu proti dažďu a zakrýva len nohy, pretože je pripevneny na madlo. Ani kamoške sa to veľmi nepáči.
Druhá má Chicco buginu, nánožník je lepší ale je na súché zipsy, ktoré jej nedržia a malá jej ho hneď skopne a vnútro neni extra mäkučké a boky sú neni vystlané vôbec.
No je to môj názor, nemám skúsenosti s hlbokými kočíkmi od Demy, len s týmto golfáčom, ale ten je super, a to ho používamie od 4 mesiaca. Zatiaľ sa nič nekazí, všetko je tak ako má bvť... 😠

katmi
5. okt 2008

kocky nemate niekto skusenost alebo nemate niektora priamo DEMA STEP LUX?? velmi sa mi paci,ale podla tychto vasich vyjadreni.. neviem neviem..

inak niekto tu spominal ATLANTIC.. my mame atlantic a som s nim velmi spokojna.. 😉

daniela84
10. okt 2008

dema1 nie si ty znahody nejaky predajca inych kocikov? Ja som mala naprikl;ad tiez demu lothus aj s vanickou a klobuk dole, prerfektny kocik, nedam nan dopustit lahky, dobre skladatelny, ziadna chyba mu nebola a ta cena este lepsia, a mam kamosku co si kupila chicco za 10 tisic a to len psortak a uz nan nadava a toho ma mesiac, okrem toho mam vo svojom okoli maminky co isli prave za znackou a zostali sklamane. A okrem toho dnes sa zial bohu vsetko vyraba v chine, v polsku a na ukraine, je tam totiz lacna pracovna sila

moravcula
28. jan 2009

ahojte,

dema1 má pravdu s tým, že DEMA Scaut X Tolero je závadný, je naozaj uverejný na www.soi.sk
Inak - práve tento kočík som si vybrala v 01/2006. Je lacný - ale to nebol dôvod kúpi - jednoducho sa mi páčil a aj to že ide o slovenský výrobok.
S kočíkom som bola veľmi spokojná - má veľlké kolesá, dobre sa s ním jazdí (ke´dže som nikdy neskúšala nijaký ľahší, neviem posúdiť, či je ťažký ten môj). Dieťatko doň v pohode zmestíte dostatočne dlho aj s fusakom, má veľkú vaničku (oproti iným kočíkom). Videla som v zime mamičku s kočíkom s malinkými kolesami, ako sa borí na chodníku so snehom - čo pre mňa bola hračka.
Ale aj tak - DEMA Scout X Tolero má jednu veľkú nevýhodu - zlý systém bŕzd. Teraz už DEMA taký na nových typoch nemá, ale pôvodný brzdový systém bol úplne nevyhovujúci, nakoľko sa plastové kolíky vylámali cca po mesiaci používania, a nebolo to nesprávnym používaním. Kvôli tejto vade som ho 3x reklamovala a mala som dobrú skúsenosť - bždy mi to bez problémov vymenili, aj rýchlo - avšak najlepšie by bolo, keby použili úplne iný systém.
🙂
keby som mala tomuto kočíku niečo vytlknúť - sú to brzdy - a asi na to prišli aj sami - keďže už ho na aktuálnych kočíkoch DEMA na internete nevidno 😉

angelina22
8. feb 2009

ahojte, zatial som rozhodnuta pre Dema step lux,,,je to ozaj tak strašné s toup preklapaciou ručkou, že sa za nou nedá chodit?? mne sa ta dema moc páči..
dik za rady...

sosacik
8. feb 2009

ahoj angelina,

vobec to neni take hrozne. Ja mam kocik DEMA Step lux a mozem ti ho odporucit. Pokial ked prehodis rukovat zaistis kolieska, nemusis sa nicoho obavat. Je pravda, ze bez toho to nejde. Ale kocik ma velky priestor na sedenie pre dietatko. Mne sa ten kocik paci. 🙂

angelina22
9. feb 2009

díík sosačik, uvidim ešte.bola som za nu 100 percent rozhodnuta alepo tom čo som si tu prečitala si ju asi radšej pojdem do obchodu vyskušať najprv..hmmm
ale dik si zlata

bzuco
10. feb 2009

angelina...aj my máme step lux...síce rúčku preklápam málokedy,ale stane sa...zo začiatku mi trvalo, kým som si zvykla a prestala zakopávať o kolieska, ale to bola otázka 1 prechádzky...stačí chodiť ako modelka - noha pred nohu po rovnej čiare a nezakopneš 😉

kubankakubanka
10. feb 2009

ja som mala demu pri prvom bol to vatši kočiar aj tažky ale super odpruženy dodnes ho používam pri druhom na uspavnie ale je pravda ,že točil do jednej strany ale bola som snim spokojna do terenu super ked byvam na dedine aj do hory bez problemov.Teraz mam zas demu steplux to je lahky kočiar stabilny a hlavne sa mi na nom lubi to že ako športovy sada opierka dať uplne na ležato.ale čo viem určite by som si nekupila nikdy trojkolku lebo beda vyjsť na obrubnik a pritom viesť dve deti za ruku mala som čo robiť aby mi maly nevypadol s vaničky 🙂

matenka
13. feb 2009

tak ja mám doma dema lothus športiak a som s ním veľmi spokojná 🙂

sauna
23. apr 2009

ahojte.ja som mala kocik znacky dema a bola som s nim spokojna.vydrzal cele 3 roky a az koncom toho 3 roka sme lepili stale duse,lebo som mala nafukovacie kolesa.teraz cakame dalsie dieta,uz mam kupeny dema saturn,tak uvidim,kolko ten vydrzi.a co sa stalo s tym prvym?nan kupime nove duse a bude ok a budem ho pouzivat ked budeme na dedine u svokrovcov. 😵 a take veci,ako ze dieta vypadne s kocika,ked vystupujete z autobusu,alebo dole schodmi,nema nic spolocne s kocikom,ale s ludskym rozumom.

majly11
27. máj 2009

ahojky baby je pravda ze kazdy mame iny nazor a skusennosti .ale ja som prvy kocik kupovala v polsku bol to aro kocik nebol drahy tusim 4500 slovenskych po zlave lebo som si vymyslela blabolku ktora mi presla tak zlavu dali ale druhy som kupila cez triangel lebo sa mi pacil a mozem povedat ze kocik dema ma sklamal.nemotorny skratka o nicom mali sa mi viezol nech 5 krat a povedaLA SOM SI DOST MAM SA NAROBIT JAK KON RADSEJ BUDEM CHODIT Z DROBCOM AJ DVE HODINY PESO CO BY SOM ZVLADLA SAMA ZA 15 MIN ALE NEBUDEM PREDSA TLACIT BREMENO A MAT RUKY VYTIAHANE AKO OPICA A SVALI MAT JAK KULTURISTA.kolieska boli vadne len co som ho vybalila z krab.oboje sa dali blokovat ked sa zablokovali isiel bokom ked sa blokli predne zadne sli krizom a ked predne tak som ho nemohla roztlacit .baby radsej si dobre rozmyslite co kupujete .radsej dam do kocika o 3000 viac nez lacnew dema kociky.a este mi odpadla suciastka a teraz ju nemozem zohnat

centik
27. máj 2009

ja mam Dema step lux a som velmi spokojna 😉

aadula
28. máj 2009

ahojte, my máme tento http://www.dema.sk/baby2007/baby07.html a tiež som maximálne spokojná. Je výhodný v tom, že je dosť dlhý aj pre staršie dieťa...ak vám vonku zaspí, pohodlne leží a je aj dosť široký... vnútrajšok sa dá pekne vybrať a oprať.. veľmi ľahko sa skladá do auta má len 10,5kg a myslím, že aj dizajnovo je pekný a cena je dobrá ... akurát jedna nevýhoda..malý úložný priestor 😉