Ako riešiť kočík pre dvojičky?

soffik
29. júl 2007

Prosím mamičky dvojičiek o skúsenosti s kočíkom pre dvojičky. Máme vyhliadnutý kočík - vedľa seba, ale rozmýšľame aj nad možnosťou 2 kočíky spojené spojkou. Zdajú sa mi viac praktickejšie, ale zase na druhej strane zaberú viac než celý chodník.
Prosím ak máte skúsenosti napíšte. Termín sa blíži a kočík nikde. Ďakujem

myzma
2. apr 2011

@loginka ahoj, mame na Mk uz temu baby jogger city select, patrim medzi majitelov 😵 som spokojna, zatial vozim single, ale z chvilu uz tandem 😉

chrobulka
3. apr 2011

ahojte, mate niekto skusenosti s vojickovymi kociarmi Dorjan?
priklad: http://www.svetkocikov.sk/kociky-dorjan/530-dan...

som jednoznacne rozhodnuta pre kociar "vedla seba"...
len som v pomykove, detimi pojdu do zimy a viem, ze budem musiet prihliadat na poriadne velke vanicky.
obavam sa, ze v prenosnych taskach mi vo fusakoch a nabalene dlho nevydrzia ☹

juliagregor
3. apr 2011

@chrobulka opýtaj sa v čakáme dvojičky, tam stále chodia aj maminy...

chrobulka
3. apr 2011

dakujem velmi pekne za tip @juliagregor

andysok
5. apr 2011

@chrobulka 😉

katrinb
5. apr 2011

@chrobulka ja mam ABC design zoom - za sebou a nemenila by som za nic. Maminky, ktore maju dorjan....tak dlho ho vraj nemozu pouzivat kvoli malym vanickam, ci sportovej casti...a dokonca kupuju v 10 mes. ine kociariky, napr. buginy....teda to aspon mam od jednej maminy, co ma ten kociarik...ale ako ti Julka poradila, chod do tej temy a tam si radime viacere....teda tehulkam radia vacsinou maminky 😉

katrinb
5. apr 2011

@ywette ja mam abc design zoom (nie tandem plus) ale ten zoom pouzivam od narodenia doteraz (mame 13 mes. ) A vobec sa ho nechystam menit...dokonca ani buginu nejdem kupovat. Je super skladny do auta, som s nim max. spokojna 😉

marcelina27
6. apr 2011

ahoj ja mám PegPerego duette sw a som veľmi spokojná. Mali sme fusakotašky a pre orientáciu dievčatá sa narodili v októbri a celú zimu sme vydržali vo fusakotaškách. Bolo to super, lebo som bola samostatná a nemusel nikto so mnou chodiť, dalo sa to odniesť. S kočíkom som veľmi spokojná, a sedenie za sebou je výhodné, lebo sme sa zmestili do obchodu medzi regále. Nádstavby sa dali točiť v smere aj protismere jazdy tak to bolo super. 🙂

sisi79
9. apr 2011

Má niekto skúsenosti s kočíkom pre dvojičky Tako Jumper Duo?

katyka331
7. jún 2011

Chcela by som poprosiť o radu, tiež čakám dvojičky a sliedim po nete a pozerám kočíky.No mojom nočnou morou je, že v paneláku máme malý výťah pre 4 osoby. Preto by som chcela poradiť, aký kočík mám kúpiť, aby sme sa nejako zmestili do výťahu, kočikáreň nemáme...ďakujem

zajkka
4. júl 2011

@sisi79 ahoj....po mojich skusenostiach s kocikmi a to som kocikova maniacka ti odporucam Baby Jogger city select,to je spicka s dvojickovych kociarikov,potom Blumbleride to je vedla seba.Tako neodporucam,je to tarbavy mohutny kocik.Ako tandemovy je este dobry iCandy Pear.........mala som ich naozaj vela..........

martinex
9. júl 2011

kocky kuk ku mne do bazaru,predavam dvojickovsky Jane Powertwin..na cene sa mozeme dohodnut,potrebujem ho rychlo predat!

andreaka11
19. júl 2011

@katyka331 ja mam easywalker a som s nim velmi spokojna. deti sedia pekne vedla seba, takze vidia to iste, su v kontakte, ked na prechadzke stretneme psika, tak obidvaja si ho mozu pohladit. zmesti sa vsade, aj do vytahov. kazdy vytah by mal byt prisposobeny vozickarom, takze kocik by sa mal zmestit bezprobemov. a pomocou adapterov mozes nan dat aj vajicka. jedno je vyssie a druhe nizsie - vajicka vedla seba by nepresli cez dvere 😉 aj ked je drahy, vybrala by som si opat tento. tolko moj nazor 🙂

zuky27
9. sep 2011

Ahojte, rada prispejem svojimi skusenostami. Moje dvojicky sa narodili v auguste 2010. Povodne som si vyhliadla kocik Bumbleride, no v roku 2010 ho prestali dovazat, tak som to vyriesila tak, ze som kupila lacny dvojickovsky kocik zn. DEMA s jednou velkou vanickou, kde sa mi dvojky krasne zmestili celu zimu aj vo fusakoch. Tento som nechavala vo vchode v panelaku a deti som po jednom prenasala z bytu. Esteze byvame na prizemi 🙂 Na cestovanie som kupila podvozok Inglesina Domino a autosedacky Huggy s bazami do auta, ktore sa lahko preklikli z podvozku na bazy v aute. Tak som bola uplne samostatna aj na navstevy lekarov alebo na nakupy a zaroven som si sama vyskusala, ktora varianta - za sebou ci vedla seba- mi viac vyhovuje. Nasledne som v aprili, tj. v 9 mesiacoch presla na sportovy kocik a to TFK Twinner Twist, s ktorym som maximalne spokojna. Dalsi kocik uz kupovat neplanujem.. Ak by biekto mal zaujem, tak kocik Dema aj podvozok Inglesina s vajickami predavam cez bazarik. V pripade zaujmu sa mozeme na cene dohodnut.. vsetkym dvojickovym mamickam drzim palce a hlavne prajem vela trpezlivosti 🙂))

smejko
13. sep 2011

@chrobulka my mame Teutoniu Team Cosmo a som spokojna. Vanicky su krasne velke. Odporucam. Ak by si mala otazky, ozvi sa cez IP.

chrobulka
13. sep 2011

@smejko, medzicasom maju moje baby uz tri tyzdne 😉
nakoniec som sa rozhodla pre bumbleride, mam ho z druhej ruky, ale som veeeelmi spokojna 😉
zatial 😉
pokukovala som aj po teutonii, ale vadila mi spolocna vana a hlavne, spolocna strieska.
moje baby su dost velke aj ked su narodene skor, ale uz teraz si v jednej postielke sem tam daju "facku" a stuchaju do seba, neviem ako by to v kociku bolo so spolocnym priestorom 😉

smejko
13. sep 2011

@chrobulka vidis, nevsimla som si 🙂 tak vam moc drzim prsty 🙂 vanicky mam oddelene, takze su chalani bez moznosti robit si zle a tiez sa bojim toho ako bude vyzerat sedenie v sportovej casti, ale myslim pozitivne 🙂

amelia17
26. okt 2011

ahojte mamičky dvojičok, vedeli by ste mi poradiť, či sa rozhodnúť pre Easy Walker alebo TFK? Tieto u mňa prešli do najužšieho výberu... Viete ich niektorá porovnať? ďakujem 🙂

hviezda22
27. okt 2011

@amelia17 ja som mala Bubmleride, suseda ma Easy Walker a ten je tiež super, aj dizajnovo je velmi pekny. Ma šírku 76, čo je pre mna maximum. Pozerala som TFK, a ten ma 78, nekupila by som ho ani za nič, tie 2 cm urobia vela, 76 je tak maximum do mnohych dverí. Tiež sa mi na starších TFK nepačia striešky, resp. jedna spoločna. Novy EW ma dokonca striešky zvačšené, lepšie chrania proti vetru. A vaničky su vaničky, nie vložné tašky, čo je pekné a praktické. Ale Bumbleride sa mi stale pači najviac 😵 , a myslím, že než porodíš ho konečne začnu zasa dovažať http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11343368&ta... kludne aj na poslednu chvílu možeš kupiť. Jednak tam beží zaruka odo dna kupy a prve tri tyzdne v takej zime von s kočíkom asi chodiť nebudete. Takže postačia autosedačky, na presuny autom.
neviem či vieš, ale v obchode prenasedeti si možeš mnohe oskušať, je to špecializovany obchod pre dvojičky

amelia17
27. okt 2011

@hviezda22 Dikes moc za nazor. Mne sa ten TFK velmi pacil.... jasne, ze mi ide v prvom rade o funkcnost, ale napr. Easy Walker ma otrasne vsetky farby prevedenia. Easy Walker nema polohovatelnu opierku pre deticky na nohy, co je vraj velka nevyhoda. Bumbleride sa mi tiez najviac paci, ale pani, co ho predava nereaguje ani na maily, ani mi nedala na seba kontakkt... okrem toho mi svorne nase slovenske kocikove obchody tvrdia, ze s Bumble ridom boli obrovske problemy a stale reklamacie, tak by som to nerada riskovala.
Poznam obchod prenasedeti, je super, od tej pani by som rada kocik kupila... len akurat ona tie Bumble ridy nedovaza a preto si u nej chcem vybrat bud EasyWalker alebo TFK.

hviezda22
28. okt 2011

@amelia17 ved EW ma praveže obrovsky vyber farieb, ja som videla naživo červeny, zeleny a tuto suseda oproti ma strieborny. Možno by som si ho nevybrala, ale v skutočnosti je taky žiarivy, naozaj krasny. a este tento sa mi páči http://www.babymarket.sk/sk/4582/1829/easywalke...
Ja osobne mam najradšej čierne kočíky, lebo mam dvojičky parik a milujem farebné fusaky (teraz mame cyklamenovy a zeleny) a to v červenom, alebo zelenom kočíku by sme boli ako kanariky. Navyše synček nosí inej farby vecičky ako dcérka, takže preto neutralne farby. Este aj strieborny by sa dobre dal doladiť.
Tak to ma prekvapuje, že sa pani Silvia neozyva, ja som mala dobru skusenosť. Kočik som musela predať, lebo sme sa po presťahovaní do iného panelaka nevmestili do vyťahu, nakoniec som zistila, že tam bola dole velka miestosť, tak som to potom lutovala.
Na Bumble boli reklamacie vraj ohladne konštrukcii, po dlhom používaní sa niekomu zlomili, ale teraz bude nova kolekcia, vylepšena aj materialovo, aj namiesto vložnych tašiek by mali byť vaničky, takže ja by som sa ho nebala. Mne sa s kočíkom nič nestalo.

amelia17
28. okt 2011

@hviezda22 Nuz ja zase ciernu neznasam a praveze mam velmi rada svetle a jasne farby, cervenu, tyrkysovu, zelenu a tieto EWkre maju vsetko take tmave... ale mozno zvazim tu striebornu ako spominas. Vsak na farbe ozaj nezalezi... Ladit fusaky a farbu kocika a oblecko, to uz bude na mna fakt privela. Hej, ta pani s Bumble ridom sa neozyva. Kazdopadne, ked by som nemala strach, ze sa s nim nieco porobi, objednala by som ho priamo z Ameriky, vyjde tak o hodne lacnejsie, tam stoji cca. 600dolarov. Apropo, ako si vedela, ake fusaky, ake sedacky budu s tymto kocikom kompatibilne? Lebo ked vidim, co vsetko treba dokupovat - adapter na sedacku, moskytieri, kadejake ine veci, tak mam strach, ci by som to zvladla vsetko systemom z Ameriky. A kedze ta pani bude dovazat asi iba kociky, neviem ci bude mat prislusenstvo. Kedze sa neozyva, fakt sa na nu nejdem spoliehat.

juliagregor
28. okt 2011

@amelia17 Silvii som pisala, ze robia normalne...

amelia17
28. okt 2011

@juliagregor ??? nepochopila som

juliagregor
28. okt 2011
danda13
28. okt 2011

Ahojte 🙂 pridám sa máme ABC a som spokojná že som sa takto rozhodla 🙂
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

hviezda22
28. okt 2011

@amelia17 našla som tu fotky EW https://www.modrykonik.sk/fotoblog/orsulka/albu... a všimni si, že sed je dosť hlboky, a do roka im velmi nožky pretrčať nebudu, takže nepolohovanie nožičiek až tak nechyba, ked su deti vačšie

juliagregor
28. okt 2011

@amelia17 http://www.e-dvojky.cz/forum/index.php
popozeraj tam... urcite najdes aj zrovnanie obidvoch kočíkov...

amelia17
28. okt 2011

@juliagregor dikes, prestudovala som, ale porovnanie EW a TFK tam zial nie je

amelia17
28. okt 2011

@hviezda22 ja uz poznam dve baby, ktore na easy walker nadavaju... obom velmi vadilo, ze tie nozicky nie su polohovatelne, dokonca jedna z nich uz po pol roku kupila iny kociar... preto mam z EW taky strach. Co sa tyka farieb, ten TFK sa mi zda napaditejsi, aj ked konstrukcne bude asi slabsi. Nuz, neviem ako ich porovnat, kedze do terenu uz nemozem chodit, iba lezim, tak spekulujem takto cez internet. Napr. neviem ani ake fusaky sa hodia do TFK, vsetko treba dokupovat, mam z toho trosicku strach, kym pri EW je vlastne skoro vsetko sucastou nakupu.