Ako riešiť kočík pre dvojičky?

soffik
29. júl 2007

Prosím mamičky dvojičiek o skúsenosti s kočíkom pre dvojičky. Máme vyhliadnutý kočík - vedľa seba, ale rozmýšľame aj nad možnosťou 2 kočíky spojené spojkou. Zdajú sa mi viac praktickejšie, ale zase na druhej strane zaberú viac než celý chodník.
Prosím ak máte skúsenosti napíšte. Termín sa blíži a kočík nikde. Ďakujem

84matulik
4. jan 2012

@juliagregor no bývam v TT , v bytovke, vchod veľmi úzky aj prístup k výťahu je divný....taký že neviem ako sa tam otočím.....a výťah maličký.....mne sa páči viac vedľa seba, ale vraj neprejde cez všetky pokladne,, to som tu na koníkovi čítala...je to asi blbosť, že??? no neviem ....páči sa mi easy wolker, ale je brutálne drahý so všetkým......stojí cca 1500 a viac eur a to je moc....kočík po niekom nechcem kupovať, ak neviem od koho to je.....

84matulik
4. jan 2012

@poleva ahojky, ďakujem, vy ho máte????? si spokojná?

hviezda22
4. jan 2012

@84matulik twiner nekupuj, je dlhy, ťažky a tie sedanky ee.........ja by som si vybrala Baby jogger city select, určite na 100%
teraz som tu len na skok, nemam už čas, ale možem ti potom este napisať, kludne sa popytaj

juliagregor
4. jan 2012

@84matulik ja som tiez v panelaku a ja som sa s tandemom nevytocila...v TT je vela dvojek, chod po vonku a pozoruj a zastav maminky a porozpravaj sa...ja som to robila bežne a doteraz mam super kamarátky 😎

maminy predavaju kociky po rocnom používaní, ja som mala skoro vsetky kociky z druhej ruky - aj prvý syn a nebol problem, kupila som taký aký som potrebovala v danom období a opäť predala dalej...

kociky su drahé a jeden ti staciť nebude ...
pre mimi kupis aj Jane s Matrixami, je to dobrý kocik pre babätká a nemusíš potom kupovať vajička...

lulima
4. jan 2012

čo poviete na cosatto twin golfky, su moc malé kolieska?Dievčatá budú mať 2 roky

84matulik
4. jan 2012

@hviezda22 ahojky, ďakujem....mne je ten joger nesimpatický, neviem prečo...sakra....ale na živo som ho nevidela to je pravda.....takže musím ho každopádne určite pozrieť a podľa toho sa rozhodnúť...ved našťastie mám ešte veľa času🙂)))

84matulik
4. jan 2012

@juliagregor je veľmi veľa...videla som veľa kočíkov vedľa seba ale aj abc zoom design...ten sa mi páči, ale tie športové časti sú strašne malé...ale veľmi moc...to je hrozné, ako pre bábiky.....

poleva
4. jan 2012

@84matulik mali sme,,,pred 2 týždnami som ho predala
teraz tam majú akciu stojí 950 eur
je to ako jednokočík 🙂))

henulienka
4. jan 2012

Ja som tiež riešila tento problém, akurát s tým rozdielom, že som potrebovala súrodenecký kočík. Tiež som najprv chcela aby boli sedátka vedľa seba, ale potom som si uvedomila, že sa s ním nikam nevôjdem, ani len na nákup. Tak sme kúpili taký, kde sedia za sebou ja ho používam ako súrodenecký, krpatý je vzadu vo vloženej taške, ale od 6 mesiacov sa dá použiť aj pre dvojičky. Vojdem sa s ním úplne v pohode aj pri pokladni u nás v malej Jednote, akurát výťah som teda neskúšala, nemám ísť ku komu výťahom 😀
Ja mám presne tento : http://www.triangel.sk/produkt/kees-tandem-delu...

84matulik
4. jan 2012

@poleva so všetkým, aj so sedačkami???

mzuzka
4. jan 2012

@84matulik ahoj matulik.Ja osobne som ho nemala.Ale je to podobny tip kocika,ako Jane a Baby Jogger. A tam pozor na velku paku.Tieto dlhsie kociky su vhodne len pokial su deticky male. Ja som mala ked sa chalani narodili Jane na tento princip a ked mali chalani asi 4-5 mesiacov,mala som problem zdvihnut kocik na obrubnik,pretoze nie som z tych vyssich a ked si predstavis,ze mas kocik dlhy cca 1,5 metra a na konci ti sedi dieta s vahou okolo 6-7kg (tak mal moj Risko uz v 5mesiacoch) tak je skutocne zataz na chrbticu podvihnut prednu cast do vysky. Tiez nie je zanedbatelna plocha,ktoru pri dlhych kocikoch potrebujes na otocenie.Cize ked aj vojdes bez problemov do obchodu medzi uzke regaly,mas problem sa tam potom vytocit,alebo nedajboze otocit. Neskvor som mala Prave Peg Perego,ale ten sme pouzivali doslova iba na spanie,pretoze je velmi dlhy,takze ako pise Julka,je dolezite kde byvas.S [peregom je napr problem aj dat ho do kufra auta.Musi byt fakt velky. osvedcili sa mi iCandy Pear aj Peach,ale to su kociky pre male deticky. Skvela manipulacia,skvela dlzka, vojdes s nimi aj do vytahu ALE! spodne dietatko je v sedacke pohodlne len tak do roka. Su male :( Tym ze su ''poschodove'',niekde sa muselo ubrat. Baby Jogger mal vychytane vsetky tieto muchy,lahucky,skrateny,pohodlny prechalanov ALE! strasne tvarovana rucka. Je velmi uzka,tym ze tvori obluk,takze si predstav,ze tlacis kocik s rukami vzpriamenymi pred sebou a skoro spojenymi. Ramena a krcna chrbtica sa skvor ci neskvor ohlasia :( Takze dlhe kociky naozaj zvazit, mam odskusane 4ri a moja osobna skusenost,len pre dvojicky maximalne do roka. Aj to je individualne,pretoze niektore deticky su aj skvor riadny Mackovia (moj Risko). Alebo,ak mas tu moznost,idealna je kombinacia dvoch. Jeden dlhsi a jeden vedla seba. Ja som tak mala iCandy Peach,pouzivala som ho ak som musela ist autobusom,alebo sama na nakup,alebo na presun do parku. Skvelo som sa s nim spratala vsade. ale ked mali byt chalani v kociku dlhsie,tak som puzivala Baby Jogger Classic. Inak zo vsetkych kocikov co som mala a bolo ich dost,je tento fakt asi najlepsi.Ale od narodenia je podla mna nevhodny,lebo mas detusky otocene len do predu.Ja som ho kupovala tak pred 5mi mesiacmi asi a mam ho doteraz a uz ani necitim potrebu ho menit. Uz jedine za Sit and stay na rychle presuny.

juliagregor
4. jan 2012

@mzuzka Zuzka to ma ozaj tak blbú rúčku...hm...

mne bolo smiešne, ked som po širokom kočíku šoferovala uzsky, ruky zvyknute na široký postoj 😀

jeden kocik nestací...treba mať dva - tri...jeden siroký pohodlný na vozenie, druhý uzsky a tretie golfiny, ked treba nakupiť a aby sa do kufra vliezlo aj niečo iné okrem kočíka...😎

84matulik
4. jan 2012

@mzuzka dievčatá, tak čo teda, ved som z toho mimo....aký si mám kúpiť nejaký kompromis.... ☹ ☹ ☹ 😒 😒 😒 😠 😠 😠 😅

mzuzka
4. jan 2012

@juliagregor jooj Julka,to uz by bola aky ideaaal 🙂) No a nesmieme zabudnut aj na dva SINGLE kociky,ked sa ide na dovcu,alebo len taku vychadzku spolu s tatkom 😀 Samozrejme v dome jedna miestnost len na kociky a jedna skrina len na doplnky. zimne krasne fusaciky,podlozky,hracie madla..... Joj,v buducom zivote sa chcemnarodit ako Onasiss

ten jogger Select ma tu rucku tvarovanu tak,aby kopiroval tvar budy do obluka,takze rovna cast bola mozno 30cm? no nech 40,viac to 100% nebolo. Bola som rada,ze som mala od novoti vyrobnu vadu na koliesku,takze som ho vratila vyrobcovi zatial mi pozicali CiTY Mini ,ten sa mi jazdil dobre a ked mi ponukli vybrat si ktorykolvek iny,tak som zvolila Classic -obdoba City Mini,len ma velke kolieska a dlhsie sedacky. a dobraaaa volba 🙂

@hviezda22 Ester,my sme si isli nas vysnivany Donkey kupit v juni. Chalani ,mali vtedy presne 16mesiacov a Riskova ritka sa do sedacky ledva natlacila. Mam ho odskusany naostro. Uzucke sedacky. Cely kocik ma 76cm na sirku a vedla seba su dve SAMOSTATNE sedacky nasadene na vlastnej konstrukcii,takze si vies predstavit,kolko miesta zostalo pre dieta v kazdej sedacke. A pre deticky nad pol roka o fusaku len snivaj.Odisli sme sklamani a bez kocika. Rovnako MIMA KOBI,cakala som nanu pomaly pol roka a ked sme tu krasavicu mali pred sebou a v nej nase detuse,tak som mala chut sa s pyatat ,ci ta cena 1100libier je cena ktoru zaplatia oni mne ak obetujem svoje deti a budem ich v tom kociku vozit 😖 Krasny dizajn,ale pevne nepolohovatelne plastovce sedacky,potiahnute kozou,ktore su umiestnene nad sebou a spodne dieta je v urovni nakupneho kosika ☹

mzuzka
4. jan 2012

@84matulik zalezi na tom,aka je tvoja financna situacia 😒
ideal je asi kupit za sebou pre miminka,kde nasadis autosedacky ,ma to aj svoju vyhodu v tom,ze v pripade cesty autom sedacky nedavas do kufra,len konstrukciu a ked sedacky pouzivat nebudes,tak zmenit kocik za pohodlnejsi pre dieta. Ja som mala pre novorodencov Jane so sedackami MATRIX, tie sa dali pouzit aj ako vanicky na lezato cize som nemala svistikov stale v polohe sedmo . Len v aute.Aj to len jedneho, jednu sme pripevnili na lezato,ako transporter a druhu na sedenie. V tomto su Matrixove sedacky fakt unikat. Ale sportiak potom nestal ani za trt. Nieco ako casualplay-bez opory na nozicky,chalani v nom viseli ako parasutisti,kedze tosedenie v pol rocku je este takelabilne. Dlhy a tazko zdvihnutelny. Takze zalezi,ci chces zostat pri kociku odnarodenia po koniec,alebo si ochotna kociky menit a prisposobovat potrebam. Ale univerzalna rada-ak mas moznost pouzivat kocik vedla seba,tak zvol hned ten. Ked sa moji chalani narodili,byvali sme v inom dome a tu v UK ziadne normy o svetlosti dveri nehrozia. Sirku vchodovych dveri do domu som mala 70!!cm,takze u nas bol kocik za sebou LTT,nie este vedla seba. Ale ked smesa prestahovali, malasom sice iCandy Pera v tej dobe,ale hned som kupila aj Hauck.
povyberaj si z nasich rad,to co je pre teba najdolezitejsie,sadni muzovi na kolena a hladajte zlatu strednu cestu 🙂 U nas bol napr Jane problem aj v tom,ze moj manzel ma skoro 2metre a rucka sa nedala nastavit vyssie. Ked sme hozmenili za Jane trojkolku,tam sice nastavit sla,ale len vyklopenim hore,muza to posunulo blizssie ku kociku a tym padom kolenami kopal do budicky a kedze ma 2metrovy chlap nohu 10 tak teniskami do brzdy :( cize pri vysokom rodicovi,rozhodne teleskopicka rucka

juliagregor
4. jan 2012

@mzuzka zuzka musím napísať, že sa mi velmi páči tvoj postoj, viem, že sa ti pačia moderné kočíky ale že neprikrášluješ a píšeš aj negatka, kt. nie si vždy maminy pripúšťaju...
🙂

poleva
4. jan 2012

@84matulik ale kdeže...športová časť a hlboká
je to exkluzívny kočiar
kuk na stránku
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

84matulik
4. jan 2012

@mzuzka no výborne.....tak pouvažujem, mám dosť času....uvidíme ....ale tak asi nový nebudem teda kupovať...ked asi budem aj neskôr kočík meniť....takže asi tak....že?
Ďakujem veľmi pekne za rady....

juliagregor
4. jan 2012

a singlovky...joj ja som mala doma dva klasicke hlboké kočíky, jeden po staršom a druhý som kupila v bazari za 300 Sk a v tom mi deti spavali na balkone....a aj muž ich vtom uspal a ukludnili sa...

poleva
4. jan 2012

@84matulik poslala som ti stránku,prečo si nechceš kúpiť nový?? užívaj si to,dvojičky budeš mať len raz...predpokladám 😵

84matulik
4. jan 2012

@poleva stratila som sa....čo hlboká, a čo športová???? som z toho nejak stratená???!!!!!!!🙂))) heh

juliagregor
4. jan 2012

@84matulik mate aj kocikaren?

84matulik
4. jan 2012

@poleva mne ten kočík pripadá divný, ved sú detská veľmi na sebe....hrúza....ako také niečo môžu vôbec vyrobiť....Sorry ale to je môj názor....

juliagregor
4. jan 2012

@84matulik a máš aj schody domov?

84matulik
4. jan 2012

@juliagregor nie, môžem sa eventuálne dohodnúť so susedom, ale neviem nepoznám ho dobre, aby som sa jedného pekného dňa nezobudila bez kočíka...hih.....nikdy nevieš....

poleva
4. jan 2012

@84matulik no neviem či je to hruza,nevidela si,preto tak uvažuješ
je to na tebe,mať pekný moderný a malý kočiarik,alebo niečo väčšie ,bud za sebou alebo pri sebe
ja som ti chcela poradiť,ale je to na tebe
jedna vec je obrázok,druhá skutočnosť ! ahoj

juliagregor
4. jan 2012

@84matulik vyskušaj si, či sa standemom vytočíš...zober si metlu, asi aj dve, pripevni ich psagatom, leukoplastom a vojdi do vchodu a skus sa vytočiť...budeš vo vchode za komičku, ale aspon sa dozvieš aké rozmery ta pustia...
a kým nemáš brusko, chodte s mužom do Močenku, chyť si do ruk, vyskušaj, ak más kamosku zhruba s 15 mesačným dietkom, zoberte so sebou a poskušajte... 😎

84matulik
4. jan 2012

@juliagregor no výťahom výjdem a potom mám jedny schody k bytu.....ale to je OK...si myslím....len neviem ako sa zmestíme do výťahu a tak.....

poleva
4. jan 2012

@juliagregor močenok odporúčam aj ja

84matulik
4. jan 2012

@juliagregor no musíme ísť kuknúť a všetko vyskúšať....bola som v brendone kuknúť abc design zoom, no ale sklamal ma...veľmi malý.....otras.....