Ako riešiť kočík pre dvojičky?

soffik
29. júl 2007

Prosím mamičky dvojičiek o skúsenosti s kočíkom pre dvojičky. Máme vyhliadnutý kočík - vedľa seba, ale rozmýšľame aj nad možnosťou 2 kočíky spojené spojkou. Zdajú sa mi viac praktickejšie, ale zase na druhej strane zaberú viac než celý chodník.
Prosím ak máte skúsenosti napíšte. Termín sa blíži a kočík nikde. Ďakujem

juliagregor
4. jan 2012

@lulima jasne stačí 🙂
chceš prave tie, alebo ti stacia aj menej pekne a lacnejšie?

vieš na čo si najlepšie golfky? na odkladanie kabatov v obchodnom centre... 😎

mne to teraz tak chýba, chodím ako vianocný stromček, lebo bez bund ich vonkom viesť nebudem, nielež, že ich musím stále okrikovať a držať...no povedzte ako si mám niečo v klude vybrať? 😀
a to sa mi už jeden stratil, 10 minut sme ho s mužom hladali... 😖

lulima
4. jan 2012

@juliagregor aké su menej pekné a lacnejšie?

juliagregor
4. jan 2012

@lulima http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... videla som v reale, ma ich tu jedna pani, ma v ncih rocne deti vo fusakoch
ma tam na stranke toho viac...
ak chceš drahšie tak maclaren
a ja som mala http://www.najnakup.sk/Porovnaj_kociky_NURSE-Ko... stal 109 €, už som ho predala... je ťažší, ale na sem-tam...ja aj viac uplne stačil

juliagregor
4. jan 2012

zpredu a zozadu 😀

lulima
4. jan 2012

@juliagregor dakujem super čo všetko sa dá odviesť okrem detičiek

lulima
4. jan 2012

@lulima a peg perego aria je tam spojená rúčka, čo sa mi páči viac ako golfky, ale kolieska su asi velmi malé

juliagregor
5. jan 2012

@lulima mala som ho, on je dobry pre malé deti, ale väčšie nie, to sa musíš najskor pohnuť dozadu, aby šiel dopredu 😝 , používala som ho zhriba od 9 mesiacov do 1 a pol roka, inak je lahučký a pohodlný deťom, mne sa na nom najviac pačilo zapínanie, je to patent Peg Prega, deti su priputané, ale zaroven maju volnosť pohybu...

ako deti sedeli prevesené na madlaách tak išiel ozaj ťažko, golfiny su dobre, ked maju v strede ručku, ide to aj jednou rukou

a este som zabudla aj na olfiny inglesiny, ´v SR sa moc nepredávaju ale su dobre a kvalitné...kamoška ich kupila z druhej ruky, vozia sa v nom už 3tie deti a je stale pekný a funkčný...

juliagregor
5. jan 2012

na tych golfinach odporučam mazať kolečká, je to trochu boj dostať mazivo dovnutra, neda sa to rozobrat, ale striekačkou to ide streknuť a idú ovela lepšieeeee 😉

84matulik
5. jan 2012

@mzuzka ahojky,nejde mi to pozrieť....neviem možno nejaký dočasný vypadok, alebo preto že som na FB neni.... 😒 neviem.....

84matulik
5. jan 2012

@hviezda22 áno, to bude určite najlepšie.....aj to tak musíme spraviť....pôjdeme spolu s manželíkom a hotovo🙂)))) vy ste koľko kočíkov mali????

juliagregor
5. jan 2012

@84matulik ked si neni na FB, tak neuvidíš...ale skoda pekná zbierka ... 🙂

84matulik
5. jan 2012

@juliagregor hih...tak radšej ked neuvidím, nech zase nemám hlavu v smútku.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

juliagregor
5. jan 2012

www.dvojcata.kat.cz
na liste je galeria a tam je aj historia asi vsetkych dvojkovych kocikov popozeraj...je to zaujímavé 😎

mzuzka
5. jan 2012

@84matulik tento odkaz by mal ist pozriet aj tym,co nie su registrovani
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.15718...

kazdy rok pribudaju inovacie od firiem,tak hadam najdete kocik,co vam bude vyhovovat 🙂 inak ku tomu iCandy Pear pre novorodencov- tie hlboke vanicky su vlastne platnove navleky,ktore navlecies na konstrukciu a su strasne nizucke,asi 10-12cm. Na leto,ked sa ti narodia babatka,tak v pohode,ale na Slovensku zimu,ked udru mrazy okolo januara a tvoje deticky budu mat okolo 5kilov,fusak a deku tam nedas na 100%. Ja mam chlapcov narodenych zaciatkom februara a preto sme ho nekupili od narodenia,lebo ked sme ho boli pozriet na zivo hned mi bolo jasne,ze tam sviste nenababusim.A to tu v UK teplota neklesne po -5. iCandy Peach ma vanicky pre novorodencov super,ale ak ho budes kupovat ako komplet zostavu od novorodenca ,tak na SR je len na objednavku a stoji okolo 1500eur. No a pocitaj s tym,ze ho predas za polovicu-mozno :(
na cierny iCandy PEAR,na tyrkysovyPEACH na porovnanie. Ja keby som v tejto chvili kupovala kocik pre novorodene dvojcatka,tak FIRST WHEEL co je na 3tej fotke. Priestranna vanicka,sportove sedacky otacas podla potreby ci v smere alebo protismere,kolieska sa otacaju,takze manevrovatelnost aj jednou rukou.Ale podmienka ze mas moznost pouzivat siroky kociar-dvere,uskladnenie,kufor auta. To su najpodstatnejsie body pre kocik vedla seba.

84matulik
5. jan 2012

@mzuzka no mne sa ten first wheel veľmi páči, ale bojím sa že neprejdeme cez všetky dvere, ale asi s touto myšlienkou sa jednoducho rozlúčim, pretože vyzerá fakt priestranny a ani drahý neni.....pôjdem ho kuknúť a podľa toho uvidím.... 🙂

mzuzka
5. jan 2012

ja teraz striehnem na leto na tento. vyzera super na presuny na dovolenke,do autobusu a proste len ked budu chalanov boliet nozicky. ma ho mat damon a citala som nan recenzie v USA kde sa predava,tak rodicia vacsich dvojek su nim nadseni

juliagregor
5. jan 2012

@lulima tu je Aria...
ja som ho mala už jazdený a teraz je u dalsich dvojek, jeho problem je kosik dole, je dost nizko, preto tam su tie gurtne...
fotila som to pre kamosku pri používani...dal sa pekne oprať, materiál super, ja som cez leto mala aj striesku proti slnku...

hviezda22
5. jan 2012

k tej Arii twin, tak to je kočík ako za trest, proste strašny 😠 , ja som nevladala, tie kolieska sa zasekli v každej štrbinke na chodníku, išiel strašne zťažka
sedenie pre deti, madla a strieška boli fajn, aj material ........košík velmi nizko, tak ako tu piše Julka, a ja som mala také haky na ručke, mam ich aj na terajšom kočíku a tam som si navešala nakup

hviezda22
5. jan 2012

haky na kočík, na tašku, či nákupy, super vecička! http://64-128-191-13.static.turnkeyinternet.net...

lulima
5. jan 2012

@juliagregor Dakujem za cenné info Ty si teda riadna kočíková znalkyna. Ale je to tak ked som kupovala prvý kočík tak ma zaujímalo len ako vyzerá, teraz už sledujem všetko iné a tieto skusenosti od mamičiek su najcennejšie

juliagregor
5. jan 2012

na fB sme dnes sparvaili bazar len pre dvojicky info u mna v IP

kkiki
5. jan 2012

Ahojte nemam cas citat celu diskusiu , ja mam jogerra city select , je to naozaj super kocik, chalanov vozim oproti sebe mladsi hore a starsi dole, starsi uplne v pohode este aj vo fusaku ... Ma 2 roky . Ale chcem este kupit jeden vedla seba ale jogging . V usa maju super schwinn alebo instepza super cenu. Horsie je ze ak by som si ho objednala cena dovozu je 2x vyssia ... Tak hladam a hladam v eu ... Neviete mi poradit? Moje kriterium je fixovane velke predne koleso a brzda rucna ... Dakujem

kocurcek
7. jan 2012

Ahojte kočky, mne sa tiež páči firstwheel len mám jeden dotaz...ja nebudem mať dvojičky, ale druhé bábo...rozdiel medzi prvým a druhým drobcom bude 1r + 3 mesiace...takže zrejme ešte budem potrebovať súrodenecký kočík..no a potrebovala by som taký, ktorý sa dá rozdeliť tak, že sú z neho dva kočíky...existujú také? 🙂

mzuzka
7. jan 2012

@kocurcek existuju len kociky,z ktorych urobis jeden kocik,nie dva. Tento druh su napr obidva iCandy ktore su na obrazku,alebo bugaboo donkey. Pripadne Phil a TEds a Britax B dual. To su trjkolkove kociky.Dva jedine spojit spojkami.

kocurcek
7. jan 2012

@mzuzka no som sa zle vyjadrila, tak som myslela, že keď budem potrebovať, tak len jeden 🙂

mzuzka
7. jan 2012

@kocurcek tak potom z moznosti hore 😅 a este aj baby jogger city select.

maklu
23. jan 2012

@84matulik
AHoj
ja som ti uz tuším písala, že má BJ city select, som z Nitry ale často chodievame do TT tak ak by si ho chcela naživo vidieť, môžem sa ohlásiť ked ytam pôjdeme a môžeš si prísť niekede vyskúšať a pozrieť.

84matulik
24. jan 2012

@maklu ahoj, ďakujem🙂)) ty máš city select za sebou a ten ja moc nechcem...A teraz som sa asi aj rozhodla že pôjdem do ABCečka....som si ho včera vyskúšala a fakt som s nim spokojná....Ale veľmi pekne ďakujem, milé od teba 😀 😀

kati85
24. jan 2012

ja som sa rozhodla pre Bugaboo donkey 🙂

soporova
24. jan 2012

Ahoj dievčatá ja už dlhšiu dobu zháňam niekoho kto má napredaj kočík firstwheels city twin športový aj s vaničkami 100% stav, tak ak viete o niekom moooooc mi pomôžete, lebo na nete sú väčšinou zavesené už neplatné inzeráty a bohužiaľ ich majiteľky sa ani neunúvajú odpísať, že kočík je už predaný....
Ďakujem Vám moc za pomoc 🙂
@kati85 Je super, ale za tú cenu kúpim v dnešnej dobe aj menšie auto 😀 😀 😀