Ako riešiť kočík pre dvojičky?

soffik
29. júl 2007

Prosím mamičky dvojičiek o skúsenosti s kočíkom pre dvojičky. Máme vyhliadnutý kočík - vedľa seba, ale rozmýšľame aj nad možnosťou 2 kočíky spojené spojkou. Zdajú sa mi viac praktickejšie, ale zase na druhej strane zaberú viac než celý chodník.
Prosím ak máte skúsenosti napíšte. Termín sa blíži a kočík nikde. Ďakujem

ooxy
19. feb 2009

ahojte, uz som to sem niekde pisala...ze ja mam kocik ABC design zoom
ma dve hlaboke vanicky za sebou...su dost velke, moje baby maju teraz 69 cm...a tak 2 mesiace este v hlbokych vanickach vydrzia, mame nan aj sportove sedacky a vajicka...vsetko sa lahko naklikava a kocik sa lahko ovlada...prejdeme kazdymi dvermi...

http://www.abc-design.de/produkte/geschwisterwa...

bzucinka
11. mar 2009

Ahojte, prosim o radu zienky ktore maju skusenosti s kociarom PP Duett. Kamoska caka dvojicky. A urcite chce kocik kde budu sedadla za sebou. Tento sme najcastejsie nasli od ruky. Ale niekde uvadzaju, ze je od 6 mesiacov a niektore pisu, ze moze byt od narodenia. Da sa dat do uplneho lahu? a napr. potom dake fusakotasky pre novorodencov? Aky je ten volant? lebo aj nad tym sme spekulovali... a je velky rozdiel medzi modelmi tohto kocika, ktore su z inych rokov? ... Nevieme na co sa sustredit. Prosim ak mate skusenosti,tak piste vsetko co vas napadne. dakujem vam. 😉

bobicek5
13. mar 2009

ahoj bzucinka, aj my uvazujeme nad PP SW Duette. Je to zrejme najvariabilnejsi kocik na trhu. Da sa pouzivat od 0 mesiacov, bud pouzivat autosedacka (ako vajicko) alebo fusakotasky (ako hlboky kocik). My budeme mat letne deticky, takze uvazujeme nad kupou sportiaku a dokupime autosedacky. Snad by nam mohli stacit do zimy...Volant je vraj uzasna vec, potvrdili mi to mamicky dvojiciek.

krista
18. mar 2009

stazina • 23tt • Včera v 17:12
Ahoj Holky,
nevím, zda tady již takové téma existuje, tak to zkusím. Vím, že je tu spoustu témat o dvojčatech,ale musela bych přečíst mnohdy všechn 5000 příspěvků, abych se dozvděla, který z kočárků pro dvojčataje ten nej! 😉
Proto vás prosím, maminky, co již máte dvojčátka, nebo těhulky, co je teprve čekáte a už máte vybraný kočárek, o radu.
My si bohužel zatím nemůžeme vybrat, nechce se nám kupovat kočárek levný a težký , i když takový bychom sehnali na každém kroku , ale zase nechceme investovat do krásného a drahého kočárku , když nevíme, jak to s ním bude teřeb po půl roce používání.
|Pokud máte nějaké zkušenosti, písněte, prosím.
Velice vám děkuju za každou radu, papa

aluskas • 1d, 28tt • Včera ve 20:58
Stazino, já tedy nemám dvojčata, ale mám 11.měsíčního syna a v červnu se nám narodí další prcek. Takže jsme teď také vybírali kočárek pro dvojčata (sourozence). Nejdřív jsme měli vybraný tandem, ale po pročtení diskuzí a zjištění, že ta manipulace s ním není nejlepší jsme koupili sedačky klasicky vedle sebe. Ale nemáme problém s výtahem nebo úzkými dveřmi apod.
Nechtělo se nám do toho dávat moc peněz, protože Mathiásek počítám bude chtít už spíš cupitat, ale nějaký levný šunt jsme také nechtěli.
Hodně se nám líbil kočárek Bumbleride (http://www.promimca.cz/cz-detail-115610.html)
Ale nakonec jsme zvolili Montreal twin (http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18891275&tab=1)
Ale přijde až příští týden, takže zkušenost s ním zatím nemám.

kacenka.p • 1d, 39tt • Dnes v 10:00
Ahoj Stazi,
my taky cekame kazdym dnem druhe ditko, Leontynce bude v nedeli 17 mesicu. Takze mame uz doma pripraveny double kocarek - jasne ze pouzitelny i pro dvojcata. Mame pro mimouska do kocarku i prenosnou tasku. Koukni se do meho albicka. Je tam fotka. Mame Jogger Marco Twin Go. Ma siri 78cm, takze projede vetsinou dveri a manipulace je fakt pohodova diky pohyblivemu kolu ve predu. Mame ho z internetu - cena 259€. Taska k tomu jeste 40€. Takze celkem velmi slusne.
Stastnou ruku pri vyberu a hlavne zdravi pro ditka i tebe!

katarinka123
18. mar 2009

ahojte
ja pouzivam pp duette a mozem len odporucit
je supr vsade vojde.a decka mam otocene stale oproti sebe a este sa mestia.a daju sa tam dokupit aj prenosne tasky.

bambikk
23. mar 2009

Ahojte, ponukam na predaj Peg Perego Duette pre dvojicky,super stav,este 16 mesiacov v zaruke. V pripade zaujmu kontaktujte 0903 401 555

miracko
24. mar 2009

Baby, potrebujem dost surne poradit, ak mate niekto skusenosti s trojkolesovym kocikom pre dvoch ako sa s tym manevruje, a tak ci je dobry alebo skor by som chcela pocut co vam na nom vadilo....potrebujem to dost surne lebo ho uz mam slubeny a zajtra rano mam pon ist... akoze mne sa paci aj ho chcem len by som chcela vediet co si mam hlavne pozriet aby som sa naofrnkala
Dakujem moc moc moc

stolicna
25. mar 2009

ked sme pri radach o kocikoch. Mame kocik HARTAN, dievcata sedeli vedla seba a bolo to super, lebo od malinka spolu komunikovali. Dievcata maju uz 2 roky a nepotrebujeme ho,takze ho chceme predat. Ak by mal niekto zaujem vidiet ho je oranzovo bezovy, Hartan 2XII, najdete ho na internete. Co sa tyka ceny, dohodou. Moj kontakt stolicak@hotmail.com Zuzana

miracko
26. mar 2009

uz sme ho kupil a je dobrý

renusa
17. apr 2009

Ahojte 😉
ja sa chcem opýtať na kočík X-lander x-twin ............. má niekto skúsenosti???

elenita
25. apr 2009

Ahojte maminky!
Mam takmer 11 mesacne dvojicky, kocik sedenie vedla seba, ale kedze nie su sedadla oddelene, je to strasne. Lucinka braceka neustale bije, taha za vlasy, hryzie, alebo sa na neho ovali, ci mu aspon zoberie hracky. Ist s nimi niekde kocikom je teda nemyslitelne. Preto uvazujem nad kupou noveho. Manzel chce silou mocou kupit dva sportove kociky a spojit ich spojkou, ale mne sa to nepozdava. Myslim si, ze sama by som s nimi tazko manipulovala a okrem toho sa nevojdu naraz na chodnik. Mate s tym niektora skusenosti?

elenita
25. apr 2009

Budem pisat na etapy, kedze sa mi tu obaja motaju a stveraju sa po mne 😀
Ja som povodne chcela sedenie vedla seba, s oddelenymi sedackami, aby som mala porule obe deti. Ceokom sa mi zapacili tieto kociky:
http://www.prenasedeti.sk/product/golfove-palic...
http://www.prenasedeti.sk/product/kocik-pre-dvo...
Ale su tam male kolieska a bojim sa zlej manipulacie. Ma ich niektora mamicka?

elenita
25. apr 2009

Potom som vsak uvidela tento kocik a uplne som sa do neho zalubila, je velmi variabilny:
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=436855
http://www.babyearth.com/contours-by-kolcraft-c...
http://video.aol.com/video-detail/contours-opti...

Nie je vsak najlacnejsi, otazne je, ci sa este oplati.
Ja by som vsak velmi rada chodila s detickami kazdy den ne prechadzky a v sucasnom kociku sa to uz vobec neda!
Co mi teda poradite?
Dakujem

najjulinka
25. apr 2009

elenita dva spojené kočíky NIKDY!!!

najjulinka
25. apr 2009

elenita dva spojené kočíky NIKDY!!!

ja som zastancom kočíkov oproti sebe 😉 Ten kolkraft sa mi celkom páči. Dnes už vyrábajú aj modrý a myslím čierny, nie len červený a na ten istý sposob je aj ABC DESIGN ZOOM v iných farbách zas (osobne sa mi páčili viac myslím z kolekcie 2007), ale ani s Kolkraftom ani s ABC ZOOMom nemám osobnú skúsenosť.
Ja by som na tvojom mieste kupila od ruky nejaký kočík, ale poriadny... Peg-Perego, Inglesina a aj iné vyrábajú kočíky oproti sebe 😉 A Variabilné, že sa dá nakliknúť aj vajíčko a tak,a le vo vašom veku už toto asi nevyužijete pomaly...

jonatanka
25. apr 2009

elenita cosatto mam a mozem len a len pochvalit ja som velmi vyuzila aj tie termo fusaciky vyzeraju byt tenke ale dobre hreju kocik je lahky velmi spratny sklada sa jednoducho

najjulinka
25. apr 2009

mne sa tie cosatto golfáče velmi páčia... asi najviac zo všetkých dvojgolfáčov, ale tieto presne pre párik 😵 😀 😀 😀

jonatanka
25. apr 2009

hej hej su velmi pekne golfky jedina nevyhoda su male kolieska ale aspon som v zime vypotila nejake to kilecko 🙂

najjulinka
25. apr 2009

No golfky sú golfky.. .Darmo dokonalý kočík ešt enevymysleli... Každý kočík má niečo + a niečo - 😉 😀 😀 😀

jonatanka
25. apr 2009

to hej pre mna je to super kocik len sa s nim musim pomaly ale isto rozlucit, deti chcu chodit same

elenita
25. apr 2009

Caute krasky 😀
Som rada, ze ste sa ozvali. Mne sa tie cossatto golfky velmi pacia, ale faktom je, ze byvame na dedine, teren je obcas dost nerovny, takze velmi prakticke by to asi nebolo, v zime takisto nie...chudnut nepotrebujem 😀
Nechcela som tandemovy, povodne, ale ten kolcraft sa mi velmi lubi....hlavne to, ze sa daju dat oproti seba, ale aj tak, ze sa obaja budu divat na mna, alebo na cestu...a da sa ist aj s jednym, ze ta druha sedacka sa da uplne prec...no skratka super 🙂 A zda sa mi, ze ten zadny ma dost miesta...lebo pri niektorych tandemovych sa mi zda zadny doslova nalepeny na tom prednom. Aj Peg Perego Duette je celkom pekny, ale ten vychadza aj drahsie a zas ten kolcraft som nikde nevidela, ze by niekto predaval uz pouzity.....no, musim este uhovorit manzela, lebo jemu sa to voobec nelubi 😖 Vraj to vyzera ako na vesmirnej lodi 😀
Ale ja uz snivam o tom, ako ich tam budem vozit, tusim som sa dnes ozaj zalubila 😀

jonatanka
26. apr 2009

elenita len pekne presvedc manzela 😀 , u mna to bolo tak isto, ked som zbadala na internete tie golfky, laska na prvy pohlad 😵 , draheho som ale nemusela dlho prehovarat, sam uznal ze spokojna zenska sa zlatom nevyvazi 😀

najjulinka
26. apr 2009

elenita kolcraft je myslím americký.. .Americké kočíky sa celkom fajn dajú zohnať v Polsku 😉 Skus na Polských stránkach nájst nejakú firmu čo dováča.. . www.allegro.pl možno...

katarinka123
26. apr 2009

ahojteelenita viem o com hovoris
ja som mala kocik ako ty nedeleni ale mali boli v nom len do 6 mesiaca potom bol problem s fusakmi.a tiez ked boli bez tasiek tak sa jeden roztahoval a druhy bol ako haring.a bol problem aj do vytahu som nevosla.tak sme kupili pp duette a som snim velmi spokojna mam ho aj v albume

elenita
26. apr 2009

najjulinka, pozerala som na tej polskej stranke, aj som ho tam nasla, ale moc dobre po polsky nerozumiem, takze som nezistila nic o obchodnym podmienkach 😅 ci je mozny len osobny odber alebo by poslali aj na SR...a netusim, aky je kurz, kolko to vobec vychadza na nase....
katarinka, PP sa mi tiez paci, len je este drahsi ako ten kolcraft a to aj ked je z druhej ruky....a navyse sa neda korbicky otocit tak, aby boli mali otoceni na mna....ale inak sa mi paci.
A dakujem, baby 😉

katarinka123
26. apr 2009

elenita
daju sa otocit aby obidvaja boli natoceny na teba ,aj tebe chrbtom

katarinka123
26. apr 2009

ja som kupila rok pouzivany za 12000 sk
ale v super stave ako by ho ani nikdo nepouzival

elenita
26. apr 2009

katarinka, to vazne? Ja som sa tusim vsade docitala, ze su dve moznosti / aby sa divali navzajom na seba alebo objaa na cestu, Takze da sa to aj tak, ze su obaja smerom ku mne?

katarinka123
26. apr 2009

ano daju
len ten prvy pri tebe si nelahne uz uplne do lahu ale aj tak lezi .len o kusok visie ako ten druhy.ja som spokojna
a daju sa dat aby boli sebe chrbtami otoceni ale potom si nelahnu tusim oplne

lienoska
26. apr 2009

ahojte,
ja mam ABC design ZOOM pre dvojicky...a som maximalne spokojna, teraz sme isli do sportovych sedaciek...maju v nich kopu miesta, daju sa natocit v smere jazdy, proti smeru jazdy a aj oproti sebe...vobec nie su deti natlacene na sebe...skratka super 🙂