Ako riešiť kočík pre dvojičky?

soffik
29. júl 2007

Prosím mamičky dvojičiek o skúsenosti s kočíkom pre dvojičky. Máme vyhliadnutý kočík - vedľa seba, ale rozmýšľame aj nad možnosťou 2 kočíky spojené spojkou. Zdajú sa mi viac praktickejšie, ale zase na druhej strane zaberú viac než celý chodník.
Prosím ak máte skúsenosti napíšte. Termín sa blíži a kočík nikde. Ďakujem

miluse
1. nov 2009

zajka zkus projet různé barazy, nebo aukce apod. 😉

zajkka
1. nov 2009

miluse prekutrala som vsetko.Isla som uz platit na Polskom aukre Kolcraft duo,ale v poslednej chvili mi napisal,ze na sklade ho ma uz len pre jedno dieta a ze musim cakat 4-8 TYZDNOV.To ja nemozem cakat,lebo svoj som predala.Objednavaju ho z Ameriky.Som sklamana.Isla som o jednej spat,co som kutrala po internete.Ten Abc sa mi zda skoro rovnaky.Jedna pani na minibazare ho predala za 250 eur.Ide ma porazit-dobra cena ☹ Kolcrafty su aj v Taliansku,manzel ma dnes za ulohu mi ho zohnat,lebo pracuje tam,tak uvidim.Luto mi je mojich dvojiciek,lebo je pekne a von by sme isli velmi radi.Asi pojde jeden do buginy a druhy na chrbat 🙂

ooxy
1. nov 2009

zajkka ja som kupovala komplet cely abc zoom s korbami, sportovymi vanickami a vajickami + vsetky mozne doplnky...a tak som ho aj predala...

zajkka
2. nov 2009

Inac,este sa mi paci iCandy stroller,len kde ho zohnat.To je tu ako za komunizmu este.ked som prisla do obchodu tak predavacka,ze o nom este ani nepocula.Ja som ho videla na Polskom aukre,ale kedze som ho nepoznala tak som mu nevenovala pozornost...Poliaci uz maju vsetko,predavaju pouzivane Kolcrafty len taky fukot a maju ich aj na skladoch,len treba si po ne ist.....

hviezda22
3. nov 2009

Zajkka, ja som ho tiez velmi chcela, len som ho nevedela zohnat, ale zbadala som ho uz v ponuke na www.dvojcatka.cz, tiez sa da kupit cez aukro UK, ak by ste niekoho mali v Uk ☹ , tam ich je v ponuke
kopec pouzitych, jaj hned by som ho brala, teraz uz mame Jané powertwin a deti sa este tlačia v autosedačkach, v tejto zime aj tak nikam nechodíme. Uz dva tyzdne nam trva chrípka.
Držím palce, nech niečo rychlo poriešite 😉

zajkka
4. nov 2009

Ahoj hviezda22,no ideme zatial po ten Kolcraft do Polska.V dvoch prispevkoch som si protirecila o Poliakoch,lebo jeden mi najskor pisal,ze ho ma,tak som sa tesila,lebo mi napisal,ze mi ho posle.Vsetko bolo dohodnute uz,no na druhy den,ze ho nema na sklade,ze musim cakat 4-8tyzdnov.Plietol-mietol.Tak som to nechala tak a zohnala som si u dalsieho Poliaka,ktory nam poslal aj mapu kde ho najdeme,adresu a telefon.Tak ideme pon.Potom Vam dam vediet. 🙂 No hned na trh pojdem kupit fusaky z ovcieho runa,lebo neviem ci tam budu nanozniky,tak kupim hned nepremokave.Pokutram este,ake kociky ma,alebo by vedel zohnat a dam vam vediet. 😉Hviezda ten iCandy mam od Teba,ze existuje,neda mi tiez spavat.A keby si ho videla na Youtube,ci ako sa to pise,tam su teraz novinky,tak odpadnes......nadhera ☹

hviezda22
4. nov 2009

ano 🙂 , tak pozriem...som zvedava, či budeš spokojná s Kolcraftom 😎

zajkka
4. nov 2009

Dam Vam vediet potom.... 🙂

zuzka72
8. nov 2009

Ahoj holky, přidávám se k vám, jelikož řeším dilema s kočárkem pro dvojčata, mám několik typů, ale vůbec nevím, který by byl ideální, taky pravda nechci moc utrácet, poradíte, jaké máte vy vybrané, popřípadě odzkoušené? Děkuji Zuzka

lita
11. nov 2009

Ahoj Zuzko, kocarek pro dvojcatka jsem take zacala resit. Udelala jsem si maly pruzkum a procetla par zkusenosti maminek s dvojcatky a z toho mi vyplynuly nasledujici pozadavky:
lehky (kdyz jsou dvojcata starsi, je to fuska je vytlacit do kopce), nesmi byt sirsi nez 79 cm (jinak neprojedes nikde dvermi a zustanes venku), dobre skladny (do auta), predni kolecka otaciva do stran (s dvojcatky se tezko zataci), vsechna kolecka velka (na prochazky mimo chodnik ci mimo mesto) a taky dobra cena (ha ha, utopie)

Z toho mi vysli dva kandidati:
Bumbleride a Easy Walker

Nejspis pujdeme do Bumbleride, protoze je Easy Walker skoro 2x drazsi. Navic u EW nelze polohovat nozicky, je to dane napevno. Ve vanickach BR se budou snadneji mimiskove prenaset do vytahu nez v objemnejsich korbickach EW. Uz vyresili, jak mit ditka otocena smerem k sobe v hluboke verzi s vanickami u BR.

Bohuzel ani jeden z nich nelze jeste poradne koupit v bazaru, zacali je dovazet docela nedavno, tak je maminky jeste pouzivaji. Maximalne koupis pouzite korbicky, ale na tom usetris max 2.000 Kc a jeste se musis trefit do vybrane barvy kocarku a sehnat 2 kusy.

Cetla jsem zkusenosti z obchodu v Koline (kocarky.cz), kde pry kazdemu nuti EW (jsou dovozci).

bobooo
12. nov 2009

ahojte baby ak sa môžem pridať tak ja mám kočiarik Jané Twin Two a som s ním celkom spokojná.vaničky sú oddelené za sebou a zároven slúžia ako autosedačky...no a športová časť je tiež k tomu...síce je drahší, ale podľa mňa je o.k

juliagregor
20. nov 2009

Ahojte,
maminky máte niektorá skúsenosti s golfkami pre dvojčatá. Chlapci sú už veľkí 😀 a potrebovala by som radu ohľadom značky. Ďakujem za rady.
Júlia 🙂

julietka
22. nov 2009

lita my sme sa rozhodovali tiez medzi Bumbleride a Easy walker, no napokon EW zvitazil, pretoze sme chceli praveze tie pevne korbicky, tym ze budeme mat zimne miminka tak tie korbicky su teplejsie a pevnejsie ako tasky, aj molitan vo vnutri je hrubsi ako pri Bumbleride a tiez sme sa rozhodovali podla toho aby nam vosiel do kufra auta a aj cez uzke dvere vytahu 🙂

zlatovlaaska
22. nov 2009

ahoj ve spolek, vidím, že se tady řeší dvojčátkové kočárky, tak jsem se dostala výběrem taky k Bumbleride a Easy walker, ještě jsem je neviděla na živo, ceny mě pochopitelně šokují, ale nedovedu si představit, že tlačím dvojkový kočár Dorjan, který váží skoro o 10 kg víc, ač je výrazně levnější a barevně pěkný... asi oželíme nějaké ty kč navíc...

byly jste některé už ve specializovaném obchodě na kočárky v Kolíně?

juliagregor
22. nov 2009

ak chcete do kočíka investovať viac koruniek skúste sa pozrie na babyjogger, teutonia alebo u mňa č. 1 mountain buggy. Má ho kamoška a je perfektný. 🙂

zuzka72
22. nov 2009

Tak já už mám jasno, cena 9500,- zvlášť hluboky se stříškou a zvlášť sporťáky se stříškou(takže nestihnou ani vyblednout). Barvu látky, kolečka desing i podvozek atd. si k tomu můžu vybrat jaky chci a cena je furt stejná, což je super. Mrkněte do alba. 🙂

zlatovlaaska
23. nov 2009

zuzko, kolik ten kočár váží? Teda jestli to máš jako kriterium, bydlím v kopci, tak to docela dost řeším, taky nafukovací kolečka a čtyřkolku...

gajana1
27. nov 2009

Zuzka 72 ten kočik čo maš v albume je Tako Jumper??Ak ano tak ja som ho mala tiež vybraty ale je široky ma až 92 cm
Mate niektora skusenosti s kočikom Dorjan?

katrinb
27. nov 2009

maminy, ktore sa chystate kupovat kociarik pre dvojcatka..pozrite si na stranku malvik.sk...pretoze od dnes do nedele...ak kupite kociar, mate zlavu 8% pri prevode a 10% v hotovosti. Pisem to preto, lebo ja sa chystam kupit ABC DESIGN ZOOM...a cena mi tam vyjde uzasna, ak vyuzijem tu zlavu...skuste pozriet, mozno niektorej to pomoze....kazda usetrena korunka sa zijde

ooxy
27. nov 2009

katrinb...ale neplati to pre netove objednavky...musis tam ist osobne...
btw mala som abc design zoom a vysom spokojnost... uz ale mam bmb indie twin a tiez som velmi spokojna...

katrinb
27. nov 2009

ooxy - no tak to is ma nepotesila..vobec som si nevsimla, ze to neplati pre internetove objednavky...skoda, lebo dobra suma vychadzala..no co uz. A ano, viem, ze si mala ABC design, uz som si citala clanky...a aj vdaka tebe som sa zo svojich 90% presvedcila na 100% ze ho beriem....skoda len, ze ty ho uz nemas 😉 Autosedacky mam uz doma...mam tie Risus, ktore su uz aj s adaptermi...a kociar s vanickami a taskou a prsiplastom este dokupim...teda

katrinb
28. nov 2009

ooxy - a mozem sa ta spytat, preco si vymenila nakoniefc ten ABC Design zoom?

ooxy
28. nov 2009

ahoj katrinb...vymenila som ho, lebo krpate mi vyrastli a vanicky s autosedackami mi doma zbytocne zaberali miesto...tak som si povedala, ze ho teda predam komplet cely...a za lepsiu cenu ako by som ho predala povedzme o tri roky...a kupila som len sportiak.

katrinb
29. nov 2009

ooxy - jasen, to ma logiku... 😉

marhulka20
29. nov 2009

🙂

ooxy
30. nov 2009

🙂 jasne

zuzka72
7. dec 2009

Marhulka20-to je krása-trojčátka. 🙂 🙂

ejco
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetluska23
23. feb 2010

ahoj nemá niekto hartan alebo patron? neviem sa rozhodnúť. ten patron sa mi zdá fajn, len sa málo o ňom píše

jonatanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz