Ako riešiť kočík pre dvojičky?

soffik
29. júl 2007

Prosím mamičky dvojičiek o skúsenosti s kočíkom pre dvojičky. Máme vyhliadnutý kočík - vedľa seba, ale rozmýšľame aj nad možnosťou 2 kočíky spojené spojkou. Zdajú sa mi viac praktickejšie, ale zase na druhej strane zaberú viac než celý chodník.
Prosím ak máte skúsenosti napíšte. Termín sa blíži a kočík nikde. Ďakujem

mafinka2202
20. nov 2010

Ahojte maminky dvojičiek. 🙂
My máme tiež kočík Bumbleride a môžem povedať, že nebyt toho, že mám syna o dosť vyššieho ako dcéru, nedám ho uričte preč. No malý je už vytŕča aj s hlavičkou aj s nožičkami. Tak ho musíme predať a kúpiť nový. Veľmi sa mi páčia golfáče Cosatto zou 2, nemáte s ním náhodou niekto skúsenosti?

smejko
23. dec 2010

My sme boli včera na prvej ture po obchodoch s kočíkmi. Mali sme napozerané z netu, ale naživo sme nevideli. Pozerali sme za sebou - Peg Perego a ABC, z tychto dvoch by som si vedele predstavit skor PP, v ABC si deticky v sportovej forme nevedia poriadne lahnut a to je zle, myslim. Ale potom sme videli Teutoniu a ostali sme uplne paff .. .je uzasna, ale aj aj ta cena je uzasna 😒 a dodacia lehota este viac 😠 Rozmyslame nad Bumbleride, ale ked ten sa neda nikde vidiet a bez toho si koci neviem kupit. Viete niekto porovnat ktory z tychto dvoch kocikov je lepsi ? U MBM sa mi zda ta konstrukcia menej masivna, co samozrejme netvrdim, ze je na ukor kvality. paci sa nam este Easy Walker, ale na nom ma odradza, ze deti nemaju kazdy svoju opierku na nozicky, ze je to spolocne a take skosene, ale vobec si neviem predstavit ci to je alebo nie je podstatne - ja som este nemala deti a zial ani v okoli nemam nikoho s kym by som to mohla prebrat ... tak dakujem za kazdu pre mna drahocennu radu.

barboramarek
23. dec 2010

@smejko bumbleride 🙂

alice.cer
23. dec 2010

@barboramarek ahoj, my máme Easywalker a za rok a půl každodenního používání si nemůžu stěžovat. Pohodlně se skládá, je celý pratelný a moc dobře se s ním jezdí kdekoliv. To, co myslíš tou opěrkou na nožičky bych řekla spíš že je držák, kterého se děti drží, když jsou větší, aby víc viděly 🙂 Jiný kočárek vyzkoušený nemám a ani zkoušet nebudu. EW je opravdu supr kočárek a i moc hezky vypadá 😉

kaktusik007
25. dec 2010

@smejko taktiez sa priklanam k bumbleride 😉 uz ho mam doma, ale naostro s nim budem jazdit az od aprila 🙂
k tomu peg perego - na to si dievcata stazuju na ovladanie, ze je to dost na figu.... ABC si zase naopak chvalia - tam vraj ide nakliknut sportova cast po aj proti smeru jazdy, takze ked ich das sediet k sebe, vie si kazde jedno babo lahnut.... na druhu stranu ma ale nevyhodu, je to desne dlhy kocik...
ja som chcela sedenie vedla seba (nemame vytah) a aby bola polohovatelna opierka pre kazdeho jednotlivo... easy walker mal kamarat ako surodenecky, velmi mi ho odporucal, ale ta cena ma dorazila 😒
na druhu stranu, k tej cene bumbleride verzus easy walker, k B ak chces chodit sposobom ze nakliknem autosedacky a idem tak tu si musis kupit Romer, a pri EW je to maxi cosi - tam sa dve daju dat, jedna je vys, druha nizsie.. ako to ma bumbleride vyriesene, to netusim....
a nazivo sa bumlberide da vidiet bud u niekoho, kto ho ma, alebo sa dohodnite a spravte si vylet do jednej dedinky odkail je dovozca, a pozrite si kocik priamo u nich 😉 su od nitry, to nie je az tak daleko 😉

smejko
30. dec 2010

@kaktusik007 ahojki, to je super, u nas to tiez po mnohych debatach s manzelom vyhrava Bumbleride. len to ze vidiet ho nie je kde. V BA ho nemaju nikde, pisala som do Ruzomerka, oni maju napisane, ze su distributor pre SK, oni vobec nevedia kedy pride ... Vy ste si ho ako/odkial objednali ?

Dakujem vsetkym maminkam za rady, moc moc moc si vsetky vazim. Tym, ze sme este nemali deti a aj v rodine budeme prvi s babatkami po dlhom case (vlastne odkedy sme boli my babatka, tak ziadne ine ani neboli 🙂) vobec si neviem predstavit co vsetko nas caka a co je dolezite .... Este by ma zaujimalo - u mamiciek co byvaju v panelakoch - viem si predstavit ako vynesiem resp. napcham do vytahu deticky vo vajickach, v taske ci korbicke. Ale co ked sa mi uz do tasky nezmestia a teda v kociku budu sediet v sportovej casti ? Kocik do vytahu nezmestim, budee ulozeny v speci miestnosti na prizemi, ale riesim dilemu ako odviezt deticky .... citala som ze v sportaku sa vozia od cca 1/2 roka a to este nevedia poriadne zrejme ani stat nieto chodit ... ako to riesite ?

A este jednu otazku, ono ich asi pride este viac 🙂 Bumble ci EW maju oddelene sedenie, Teutonka ho ma spolu, tym padom mam pocit, ze ma sirsiu "loznu ci sedaciu" plochu, ale pritom kazde sedadlo sa da polohovat zvlast. Riesim dilemu (aj ked financie ju vyriesili za nas 🙂) ci deti chcu byt spolu (vedla seba) alebo je lepsie ked su oddelene "stenou" teda vlastne konstrukciou.

Dakujem a vsetkym maminkam aj tym buducim zelam vsetko dobre.

sovicka_
1. jan 2011

Holky, Bumbleride se u nás (ani na Slovensku) momentálně sehnat nedá. Leda by někdo zprostředkoval nákup z Ameriky. Distributor Bumbleride bude mít kočárky až příští rok, novou kolekci 2011, v USA to bude prý v dubnu, tak bych řekla, že v ČR a na Slovensku budou tak v květnu, červnu.

juliagregor
2. jan 2011

aj to je super kočárik, v SR tuším ešte nie je, ale ked je u susedov, za chvíľku bude aj tu http://www.kocarky.cz/kocarek-babyjogger-city-e...

kaktusik007
3. jan 2011

@smejko no, ich www mi nejako zrazu nefunguje, vraj uzavrety eshop 😒 skus ich kontaktovat na mail, mas v IP...
my sme kupovali Bumbleride jazdeny, nejako davat 600€ za kocik (po roku) fakt nemusim 😀 - a ako davame deti, ked sa nezmestime s kocikom do vytahu??? no... nosime 😉

kablika
3. jan 2011

@smejko aj ja nedám dopustiť na bumbelride...máme síce čierny, ale prežili leto vo vaničkách v pohode, obvešala som im ho farebnými malými plyšákmi a veselý je až až.(viď profilová foto!!)
Skoro všade sa zmestí, do auta skladný, rýchlo poskladateľný....ľahký....obratný....výhodou je samostatné ležanie/sedenie. Veľakrát jeden už vstane, tak ho dám do sedu a druhý ešte spokojne spí (teraz keď je už vo "športovej verzii". Kupovala som ho z prenasedeti

kablika
3. jan 2011

@smejko a ak by si veľmi chcela, pošli IP, pošlem ti dajaké foto mailom pre predstavu 😉 najskôr zajtra večer...

bipka
3. jan 2011

Ahojte, podla mna je naj kocik Teutonka, my sme s nim boli veeelmi spokojni, babulky tam mali dost miesta, aj teraz vo fusakoch sa tam este zmestia 🙂 Ziadny iny kocik podla mna nema take paradne kolesa, uplne bezkonkurencne na zimu, podla mna. A viac mi vyhovovali vlozne tasky, lebo bolo praktickejsie nosit ich po schodoch, ako dve vanicky. No a asi ako vsetky dvojicky maju aj dalsi kocik 😀 😀 😀 , aj my mame Jane Powertwin na chodenie po vyletoch a obchodoch a ten je tiez uplne super.

ivarei
4. jan 2011

My máme kočárky 3 - Hartan ZX http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca..., Implast Spider Swing http://www.darababy.cz/zbozi/implast-spider-swi... a Jané Twin Two http://www.slune-cz.cz/kocarek-jane-twin-two-pr.... Nejpohodlnější je Jané - nejskladnější, bez problému ho dáme do kufru, nejlépe se s ním manipuluje, projdu kdekoliv dveřmi, u pokladny, vejdeme se s kamarádkami na chodník, když jdeme na procházku, jsem z něj fakt nadšená - dokonce jsme s ním drandili v lese a teď ve sněhu je taky pohoda. Spider Swing je docela fajn, jen jsme museli měnit gumu (má nafukovací), píchli jsme. Taky někdy není úplně stoprocentně stabilní (ale to je o zvyk). Z Hartanu jsem hotová, ten je na prd, stojí v garáži.

diid
8. jan 2011

Mne sa zda Bumbleride masivny kociar, vhodny do Tatier a na polne cesty. Ja mam tiez 3 dvojickovske kociare. V aute stale nosim tandemovy podobny http://www.slune-cz.cz/kocarek-jane-twin-two-pr... , Je vhodny na nakupovanie, pomedzi pokladne, do dveri, daju sa zacvaknut 2 autosedacky na rychle nakupy, k lekarovi, lahko sa sklada, manipuluje jednou rukou (musi mat v predu dvojite kolesa) atd. Nevyhodou ked su deti starsie je, ze ten vpredu nemoze lahnut vodorovne, a niesu predlzene podstavce na nohy, takze vysia, zadne dieta kope do prednej sedacky (to si zvyknu 🙂

Druhy kociar mam golfovy, vhodny od narodenia, tiez dobry na prechadzky po chodnikoch ale aj nizkej trave, obe sedacky snimatelne do vodorovnej polohy. Najviac sa mi paci a kupila by som tento:
http://www.kocarky.cz/kocarky-pro-dvojcata.php
Babyjogger City Mini Double, uz som ho skusala, prejde cez standartne dvere, neni masivny, lahky, lahko sa zlozi do auta, vojde aj do vytahu, v usa ho najviac kupuju, a maju ho casto vypredany.

diid
8. jan 2011

@smejko prvy polrok ich budes nosit v autosedackach urcite, moji v nich vydrzali do 1 roka, ked ti nevydrzia tak na prepravu z miestnosti na prizemi kde bude kociar do bytu mozes ich pouzivat, mozno ti ruky odpadnu, 🙂 ked budu tazky, ale prezijes. Namiesto plienkovej tasky je lepsie puzivat ruksak na chrbat aby si mala ruky volne na autosedacky.
Skus aj kupit nejaky uzsi kociar ktory sa vojde do vytahu. S Bumbleridom sa ti urcite bude zle nakupovat, prechadzat cez dvere k dr, budes potrebovat druhy, mensi sikovnejsi kociar.

dzinka
10. jan 2011

My máme iba jeden kočík a to bumbleride a som s ním maximálne spokojná, či do terénu alebo mesta... ľahučký...jazdí sám. Iný kočík ani nemáme a práve preto som kupovala bumbleride, aby som nemusela kupovať ešte iný. Nám by asi len stál v kočikárni.Prejdeme s ním všade cez každé dvere (kočík má šírku 78cm) ...aj k lekárovi.. Fakt odporúčam.

siravka
15. jan 2011

caute babenky, mate niektora zaujem o dvojkocik - takmer nepouzivany - je to nas cestovny. Maclaren Twin Techno - je vo vynikajucom stave, s nanoznikmi...

My zijeme v USA, ale v maji cestujeme na slovensko (presov) a tento kocik berieme so sebou a planujeme ho nebrat naspat. Nase dvojicky maju 3.5 roka a kocik uz viac menej nepouzivaju a ak tak jogger, MacLaren sme pouzili len na cestovanie, kedze je velmi spratny 🙂 Takze ak mate niekto zaujem, napiste mi IP a poslem viac detailov a dohodneme sa na cene- na sk budeme prve dva majove tyzdne...diky..

lubka8386
16. jan 2011

ahojte nemate niektora skusenost s kocikom pre dvojičky Cosatto You 2 Snap ? Velmi sa mi paci a uvazujem si ho zakupit od narodenia pre deticky .

juliagregor
16. jan 2011

@lubka8386 od narodenia by som golfky nekupovala, teraz v bazáre je Teutonia, je v Trenčíne, pozri 😉
golfiny su super ako druhý kočík

lubka8386
16. jan 2011

@juliagregor praveze ten kociar je od narodenia pisany .... len foteny je vraj ako sportiak ...neviem pre co sa rozhodnut, patrilo by sa asi ho vidiet nazivo, ze ?

juliagregor
16. jan 2011

@lubka8386 nebudeš vidieť na detičky a neni to moc vhodné, ja by som to nechcela, oni síce píšu, že je rovný, ale neni uplne...v TN som ho nevidela u žiadnej maminy, všetky golfiny su na jedno kopyto, majú uplne rovnaký systém, behni do lauga a hore maju Nurse a zváž sama, či by si chcela taký kočík pre bábätká...

lubka8386
16. jan 2011

ahaa no neviem, nemam skusenosti este, necham si poradit a behnem aj pozriet , je ine vidiet v skutocnosti a iba na obrazku ... normalne radsej by som bola keby nebol taky vyber, aspon by som nemusela rozmyslat 🙂 a v ktorom bazare v TN je ten co si spominala ?

juliagregor
16. jan 2011

@lubka8386 https://www.modrykonik.sk/bazar/dvojicky/qo56/p...
poznám kočík a aj maminku
mám ho dokonca v albume v bábätkovskom prevedení https://www.modrykonik.sk/fotoblog/juliagregor/...

lubka8386
16. jan 2011

@juliagregor nooo vyzera fajn len skoda, cena je pre mna prilis vysoka, mam strop maximum tych 300 eur, preto zvazujem aj ten sportiak na ktory som sa pytala ..... inak dakujem 🙂

juliagregor
16. jan 2011

@lubka8386 pozeraj hlavne väčšie kolesá, a pekné tehuľkovanie 🙂

tintin918
16. jan 2011

@lubka8386 lubka ja ta asi nepoteším, ale mam cosatto you 2 sis/bro a podľa mňa nie je vhodný od narodenia.má síce i vložku pod hlavičku mimi, ale sú to stále len golfky 😉 .okrem toho tento kočár je tak na obdobie jar-jeseň.ako ti poradila juli pozeraj hl.väčšie kolesá.Inak kočár je to úžasný (spratný, pekný..)ja ho mám cca 2mesiace a moc sa teším na jar, keď v ňom budeme behat...a ako tu už niekto radil, choď si kočík pozrieť osobne i keď ho potom objednáš cez net.ja som náš prvý kupovala len cez net, len na základe obrázku a veľmi priaznivej ceny a nikdy viac...kočík to síce nie je taký strašný a našťastie má veľké dobré kolesá, ale keby som vedela určite si priplatím za niečo kvalitnejšie...viem že v Brne býva veľká výstava dvojičkovských kočíkov a dá sa tam dobre nakúpiť( to som zistila pre nás neskoro ☹ )...tak držím palčeky.... 🙂

lubka8386
16. jan 2011

@tintin918 a nevies nahodou kedy to v Brne byva ? zatial ti dakujem velmi pekne, tak sa este poobzeram po inych kocikoch radsej ....

juliagregor
16. jan 2011

@lubka8386 http://www.vystava-dvojcata.xf.cz/index2.php
alebo sa ozvi do Močenku, p. Siládiovej http://www.prenasedeti.sk/ overený obchodík
ale odporúčam radšej kvalitnejší z druhej ruky, ako lacnejší nový... kým nemáš väčšie bruško, tak si spravte výlet

myska9
16. jan 2011

Zdravím, jestli se můžu přidat do diskuze, tak my máme kočárek ABC Design Twin Air od narození (listopad 2009) doposud a musím říct, že je perfektní. Neměnila bych.Jezdili jsme s ním i na horách, po lese zkrátka všude a super. Stál nás tenkrát i s vloženými taškami na zimu cca 8.000,-Kč.Co se týká pohodlnosti a praktičnosti je fakt super. 🙂 .Složený se perfektně vejde do auta, a dám ho tam i já ("muší váha")