Ako riešiť kočík pre dvojičky?

soffik
29. júl 2007

Prosím mamičky dvojičiek o skúsenosti s kočíkom pre dvojičky. Máme vyhliadnutý kočík - vedľa seba, ale rozmýšľame aj nad možnosťou 2 kočíky spojené spojkou. Zdajú sa mi viac praktickejšie, ale zase na druhej strane zaberú viac než celý chodník.
Prosím ak máte skúsenosti napíšte. Termín sa blíži a kočík nikde. Ďakujem

najjulinka
21. jan 2009

Inak 5jula,a le 1949 sa narodila moja mamka... Takže to budete mať na 60ku mojej mamči 😀 😀 😀

najjulinka
21. jan 2009

blucka a v Brne na výstave nebol náhodou aj tento kočík naživo: http://www.kocarky.cz/kocarek-marco-sky-longhor... ?

katarinka123
21. jan 2009

blucka pekny aj ja som nan pozerala ale ked som to vsetko zratala
ale je super aze je aspon deleni lebo ja som en prvy nemala a decka ked boli bez tasiek tak sa bili ,

blucka
21. jan 2009

Mam ice termin 5.jula ale este podla MS, uz sa mi to posunulo na jun.
Urcite mali, bolo ich zam 25 typov a pani spominala, ze su tam vsetky co maju v predajni.

yasmina
21. jan 2009

blucka tie matrixy su korbicky ked das do lahu a das striesku a kryt, ked odpojis das dole striesku je to autosedacka vajicko polohovatelne a ked des prec matrixy je to sportak 😉 mam aj nejake fotky z kociara v mojom albume vytuz.tehotenstvo

blucka
21. jan 2009

aha, juknem. 😉

dadi
21. jan 2009

Ahojte,my mame kocik peg perego duette s volantom.Moznosti sme moc nemali.Teraz ho chceme predat a kupit taky, ktori sa nam zmesti do vytahu,hlavne aby babke nebol tazky.S nasim kocikom som bola velmi spokojna a odporucam.Zmestili sme sa do kazdej predajne a nebol problem s otacanym.

katarinka123
21. jan 2009

a kde byvate ked sa nemesti do vytahu.myslis na sirku ze?

katarinka123
22. jan 2009

halo kde ste vsetky?mi sme akurat dosli s vonku,maly si pospali 3 hodky tak som spokojna.fuj ale je vonku hnusne pocasie

sterea
22. jan 2009

Inak my sme pozerali golfky Macleren, su od narodenia a v cene je aj nanoznik aj plastenka a cena je okolo 8000 Sk, teda min. rocny model.
tohtorocny model najdete na http://www.kocarky.tv/kocarky/triumph-twin-macl... , je trochu drazsi. Ale ten minulorocny predavaju v Auparku v BA.

andika10
6. feb 2009

ahoj má niekto skúsenosťi s tímto kočíkom http://www.eshopbaby.cz/katalog/quattro-duo-koc... chceli by sme ho ako náhradný k rodičom dik

katarinka123
6. feb 2009

AHOJ NO TAK SKUSENOSTI S NIM NEMAM,ALE VYZERA DOBRE...

andika10
6. feb 2009

aj mne sa páči a dúfam že s nim budem spokojná

hviezda22
7. feb 2009

baby, ja čakam dvojičky začiatkom maja, včera som si bola okuknut kočíky Jané twintwo a powertwin a Phil a Teds E. Jané kočíky ma maximalne sklamali. Ja mam dvojročného prcka a pri nom som vystriedala množstvo kočíkov, viem čo je v praxi dobre a čo by mi maximalne vadilo. Powertwin - skušala som ho len na maličkej poloche, boli na nom nasadené dva matrixi - to bol moj favorit. Posobil na mna tak dlho a tažko sa mi zdvíhal, asi by pri vchadzaní na obrubník bol problém. Sedačky maličke a uzučké 😲 . Ovela menšie než pri mono kočíkoch. To isté powertwin, no s ním sa velmi dobre manevrovalo, určite je lahšie ovladatelný. Bohužial na to matrixi dva nejdu nasadit. Bola som velmi velmi sklamana, lebo som si ho vysnívala.
E3 od phil a teds je jeden z najužších kočíkov vedla seba, na šírku ma 75 cm, lahučko ovladateľný, celkovo ľahky. Materiál podla mna otrasný, mali len tmavomodru farbu. Na tu cenu by som čakala kvalitku, jemnučky potah, toto bolo ako z tašky od číanov. Sedačky pre každé dieta su uzučké, viem na úkor celkovej šírky kočíka. Bol dost otvorený, manzelovy sa velmi nepačil. Potom tam mali Nurse, nepačil sa mi dizajnovo. Este Graco, teraz lutujem, že som si ho nepoobzerala, nevyzeral zle, no nepozrela som si ho.
Som sa rozhodla pre PP Duette, nie je síce taký krásny ako Jané (ale stale pekny 😉 , ale je velmi prakticky a hlavne pohodlny pre dieta. Hlavne čo som videla na realnych fotkach. Super, ze sa daju sedačky otačat obe v oboch smeroch. Je síce trošku smutnejších farieb, no nevadí. Dame farebné fusaky, farebné podlozky, išla by som do casualplay, ja ho oveselím. Rozmerovo je tiez super, tiez sa potrebujem vmestit do dverí v byte, mame uzučku chodbu. Pojdem sa do dvoch tyzdnov na neho pozriet do Auparku a mozno kupim aj pouzity. Este by som išla ked budu mat detičky pol roka do golfačov, velmi sa mi pačia Cosatto golfače, alebo Aria, tu sme mali mono a celkom fajn kočík, len tie kolieska su trošku maličké. Ale je šikovny.

zdenca77
7. feb 2009

Zdravím, co říkáte na tenhle kočár? je to novinka, proto ho určo nemá nikdo vyzkoušený,ale vypadá dobře ne?
je lehký a má větší kola, hlavně prckové jsou trochu oddělený, protože naše princezny do sebe stále strkají.
http://www.bazar-kocarku.cz/detail_foto.php?fot...
v ceně je pláštěnka, 2x taška pro mamku, a nánožníky

zdenca77
7. feb 2009

Můj favorit byl tenhle http://www.bazar-kocarku.cz/detail_foto.php?fot...
máme holčičky, modrá by nevadila, ale není zatím dostupný v ČR, prý až začátkem dubna, nemá žádnou výbavu-i když je o něco levnější.kolečka jsou velká, ale plastová /nevím jestli by to nebyl problém/.Stále se nemůžu rozhodnout, chtěla bych druhý kočár, lehčí a skladnější-doposud máme BabyWelt.Co na to říkáte?poraďte.Díky

katarinka123
7. feb 2009

AHOJTE
HVIEZDA ja mam pp duette a som snim spokojna.decka maju pohodlie,mestim sa do vytahu.mala som dorjan vedla seba ale po pol roku som ho musela vymenit maly v nom boli by ako sa rdinky aj s fusakmi.a kupil som pouzity ten pp . a nelutujem.tak ty ho vrelo odporucam

hviezda22
7. feb 2009

katarinka123 dakujem 🙂 , este musim omerat vytah, az teraz som si všimla ze ma 140 cm dlzku, to naozaj?
zdenca77, kebyze byvam v rodinnom dome asi by som šla aj do kočíka vedla seba, velmi pekny je ten Hauck - tmavomodry, tiez som nan pozerala (kamaratka vozi dcerku v mono, nie je zly, kolesa su nafukovacie a celkom dobre "peruje"!, mam však pocit ze trošku vrže-cela konštrukcia. Este sa mi celkom pači TFK pre dvojičky.

andika10
7. feb 2009

http://www.dvojcatka.cz/aktualita.php?id=1411 aj tu su dobré nápady tu som si objednala kočík quattro duo od graco. u nás ho majú od 300eu a tu som ho kúpila za 6200ks neviem aký je kurz ale ke´D MA TO VIJDE NA 7500 AJ TAK JE TO ROZDIELS

andika10
7. feb 2009

PARDON NIE 6200KS ALE 6200CK

katarinka123
7. feb 2009

hvezda ja byvam teraz vo vyskovej a mame aj naklady¨ny aj maly vytah tak je to ok.

hviezda22
7. feb 2009

http://www.mimishop.sk/koralek/detail.php?zbozi... baby čo poviete na tento?
našla som ho aj na tej stranke dvojčatka.cz, andika dakujem 🙂

cena je len za podvozok, zasielaju aj na slovensko, daju sa k nim dokupit športove časti roznych farieb, cena okolo 5000 českých jedna, plus este plastenky 390 českych a autosedačky.....asi by to vyšlo do tych 30 000, tak napr. vychadza aj Jané. Na Slovensku nie je vobec, v Čechách minimalne. Asi s nim nemate nikto skusenost???
Pači sa mi hlavne ten podvozok, je taky akoby k jednému kočíku, sedačky su podobne PP, že?
katarinka, ja som merala naš vytah, mame len jeden, taky novší čo ma dvere samozatvaracie zasuvne, ako rolldor. Meria 150 cm takze tak tak by vyšiel aj PP

margaretka11
7. feb 2009

Ahojte. Hviezda, pekný kočík. Nie sú tieto Bebecar náhodou také, že sa z nich dá urobiť aj kočík pre jedno dieťatko? Mám pocit, že som to kdesi videla, ale trošku iný typ a je možné mať na konštrukcii iba jednu vaničku alebo športovú sedačku (napr. keď je jedno z dvojčiat choré a vy sa idete prejsť iba s jedným bábom). Jediné, čo sa mi zdalo podozrivé, že keď sú tie sedačky oproti sebe tak to vyzerá, že deti majú málo miesta na nožičky. Neviem, nevidela som kočík naživo, ale pri väčších dvojčatách by to mohol byť problém. Aj keď zas, vtedy možno mať sedačky otočené na jeden smer a za sebou a je po probléme, že? 😉

Mňa zas minule zaujal tento kočík:

http://deti.bazos.sk/inzerat/1293482/Novy-surod...

a z tohto kočíka je možné urobiť aj jednokočík 😉

andika10
7. feb 2009

FAKT VYZERA DOBRE ALE JA SOM SPOKOJNá S MOJIM HERKULESOM. ALE PODLA MNA TAKý KOčIK KTORý BY SPLNAL VšETKY NAšE POžIADAVKY

katarinka123
7. feb 2009

no tak ten bebecarje super a ozaj vyzera jak peg perego.aj ta farba je super.a cena je tiez taka ista

hviezda22
8. feb 2009

Ahojte
margaretka11, tie Bebecar kočíky su aj mono, tie maju viacero tipov podvozkov, ale aj tetno isty ako pre dvojičky - ale nie je to ten isty, malinky rozdiel je v tej časti ako sa naklikavaju sedačky
ten link čo si pridala som si pozrela, uz som ho videla na českej stranke pre dvojičky, je tiez velmi pekny, pripada mi ako ABC desing zoom - ak som to spravne napisala.
Rozmyšlam ze asi pojdem do toho PP, lebo mna aj tak dlhšie nebude bavit ako pol roka - az rok. Mam moznost kupim pol roka stary, minimalne pouzivany z kolekcie 08 za 13 000sk. Potom vymyslím niečo iné. Ariu, alebo Cossato.
andika, taky kočík neexistuje 🙂, ale super je Concord fusion pre jedno dietatko, ten je užasny a velmi sa mi este pači Jané slalom, no nádhera, keby bolo jedno, vobec nevaham

najjulinka
9. feb 2009

mne sa ten bebecar páči... Vylepšeny bebeconfort twin 😉 Hlavne sa mi páči, že plnoooo farieb sa dá 😉 A nebyť tých poondiatých vnutorných dvierok u nas vo výťahu, tak sa vtrepe aj do výťahu...

Kolcraft sa mi páči modrý či čierny, či aký to maju už aj... Neviem prečo tie americké kočiare všetky boli do červena kedysi len a konečne pridali modré a čierne a to viaceré značky takto. Tento Colcraft sa mi páčil viacmenej hned, až na tú farbu. Takže ked prišiel ABC Design s kolekciou 2008 (či 2007?) s takou farebnejšou verziou, tak Colkraft u mna stratil šance 😀 😀 😀

Ten Bebecr by som si asi oranžový "namiešala"

Velmi sa mi páčia vo všeobecnosti kočiare, kde deti možu byť oproti sebe 😉 😀 😵

No ja som zvedavá na moje golfáče , čo som objednala... Pridu tento týžden už dúfam... Sa neviem dočkať... A dúfam, že nebude sneh a hned ich budem môcť venčiť 😅 😀 😀 😀

margaretka11
9. feb 2009

Hviezda, myslím, že si si dobre vybrala. Tým PP nič neskazíš 😉 . A skôr či neskôr budeš aj tak chcieť nejaký šporťák, čiže budeš mať ďalšiu príležitosť sa vybúriť 😀

katy.m
17. feb 2009

Ahojte,prosím,má již některá tento kočárek?Jak jste spokojené?Je to novinka....http://www.wozki-mikado.pl/mikado-duet-wozki-dl...

misak70
18. feb 2009

Ahoj vsem jsem taky maminkou dvojcatek jsou jim 4 meice a jestli muzu radit tak ja nedam dopustit na kocarek EASY WOLKER je to uzasnej kocar