Ako riešiť kočík pre dvojičky?

soffik
29. júl 2007

Prosím mamičky dvojičiek o skúsenosti s kočíkom pre dvojičky. Máme vyhliadnutý kočík - vedľa seba, ale rozmýšľame aj nad možnosťou 2 kočíky spojené spojkou. Zdajú sa mi viac praktickejšie, ale zase na druhej strane zaberú viac než celý chodník.
Prosím ak máte skúsenosti napíšte. Termín sa blíži a kočík nikde. Ďakujem

juliagregor
28. okt 2011

@amelia17 http://dvojcata.cz/forum/134?page=1
si tam napis... 😉
fusaky sa hodia všetky, teraz sa robia krásne, termo, su tenunké a hlavne teplé, nekupuj obyčajné fusaky, lebo všetky dvojkočíky su užšie a každý centimeter sa rata....
osobne som videla len EW, TFK len z obrázkov.... tak nebudem tu mudrovať....opýtaj sa priamo v dvojičkách, maminy napíšu...a nerozmýšľala si nad Babyjoggerom City Elite....

amelia17
28. okt 2011

@juliagregor vies odporucit nejaku dobru znacku tych termofusakov? tym, ze nemozem behat po obchodoch, nemozem si to ohmatat, takze dam iba na odporucania inych... mojej kamoske napr. nevosiel klasicky fusak do dvojickovskeho kocika Danny Sport, preto som sa pytala...
ja som rozmyslala nad vsetkymi moznymi kocikmi, ale kedze sme konecne kupili byt, kde mame aj siroky vytah, nemusim riesit sirku kocika... a paci sa mi ked mam deti obe priamo v dohlade, takze preto som sa rozhodla pre tie dve, kde su vanicky vedla seba... Babyjogger vyzera super tiez

garfieldka
28. okt 2011

@amelia17 Tak já mám kočárek Dorjan Danny Sport Twin a koupila jsem si tento krásný, hlavně měkoučký fusak a jsem moc spokojená. Holky jsou prosincový a fusak jsem odepla ten spodní díl aby nebyl zbytečně ten tak dlouhý. Je dost barev na výběr, my máme ten růžový a ve skutečnosti je ta růžová zářivější než na obrázku.
http://www.ondalek.cz/produkt/kaiser-fusak-jooy
Třeba fusak emitex, by se mi do korbiček nevešel, protože je takovej prkenej a nepoddajnej.
A ten z druhého odkazu má taky krásný barvičky na výběr akorát nevim jestli je taky tak měkoučkej jako ten z prvního odkazu
http://www.ondalek.cz/produkt/kaiser-fusak-iglu...
A kočárek bych si příště koupila Easy Walkera-ojetý, protože nová komplet výbava tě vyjde na 30tis. a ojetý na 12-15tis. To samé s ostatníma kočárkama. Já koupila před rokem nový Dorjan s autosedačkama za 17tis a dnes ho prodávám za 9tis. a to vydapá jako nový a jiní ten samej prodávají třeba i za 6-7tis. Strašně se prodělá peněz, takže dnes už bych volila ojetý.

bbtina
29. okt 2011

@amelia17 my mame Bj city elite a som maximalne spokojna,da sa ovladat 1 rukou,je priestranny.kupila som do neho prenosne tasky tak vyuzivame od narodenia

juliagregor
29. okt 2011

@amelia17 mala som Eisbarcher...a bola som nadmieru spokojna, kupila by som znova...kočky si chvália aj Kaiser...je tu obchodík Market24 má ho mamina dvojek @christie myslím, že ho má v ponuke...

christie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelia17
29. okt 2011

@christie ahoj christie, vies mi prosim poradit, ktore z fusakov, co predavas sa mi vojdu do kocika Easy Walker a ktore do TFK? este stale nemam vybraty kocik... rada potom fusaky kupim u teba, dakujem 😀

amelia17
29. okt 2011

@juliagregor dakujem krasne za tip

amelia17
29. okt 2011

@bbtina o takom kociku iba prvykrat pocujem, idem sa nan pozriet, vdaka 🙂

christie
29. okt 2011

@amelia17 Kaiser iglu sa urcite vojde - dokonca tento rok novinka - ze sa da zazipsovat, skratit a pouzivat tak aj vo vanickach, lebo on je dlhy az 105 cm, co je super, ze je az do 3 rokov pouzitelny... 🙂 urcite by som volila Kaiser.
A koci - jednoznacne EW - ja mam strieborny a iny by som nebrala... este teda Bumbleride, ale ostatne znacky nic 🙂

amelia17
29. okt 2011

@christie dikes moc, mrknem sa na to... akonahle kocar kupim, budem riesit aj ten fusak. Vies mi prosim povedat, preco TFK nie? mne sa zda, ze EW ma jednu zasadnu chybu a to su nepolohovatelne nozicky... v podstate preto tuzim po TFK ale mozem sa aj mylit

christie
29. okt 2011

@amelia17 nam to polohovanie vobec nechyba... pre mna bola dolezia vaha, zlozitelnost (velkost po zlozeni) a material. EW je pevny, z hlinika, na ten predok si 100 kilovy chlap sadol, co pri TFK moze byt problem aj s 15 kg dietatom, kedze je to z umeliny. Ale samozrejme, kazdy ma aj financne limity. Mne stalo za to obetovat ten prispevok pri narodeni dietata na kocik, s ktorym som max spokojna, lahko sa ovlada, aj jednou rukou, ma velky nakupny kos, co je super (ja bezne kupujem 4 dvojlitrove flase, 2 kg zemiakov a iny tovar a vsetko to unesieme 🙂 s EW sa dostanem do vacsiny obchodov, co pri niektorych je problem kvoli sirke. super su zabudovane sietky proti slnku, nepouzivame vobec slnecniky, s ktorymi je viac prace ako osohu.

christie
29. okt 2011

a este jedna vec, skuste pozriet EW na tejto stranke, ja som dost usetrila, aj s dopravou na slovensko... http://www.babysale.eu/

christie
29. okt 2011

a tu su len dvojickove kociky - http://www.duowagens.nl/ - je to sice v holandcine, ale ceny predsa rozumie kazdy 🙂
a maju super ceny na niektore fusaky k EW.
da sa s nimi v anglictine komunikovat, uz som stranku odporucala aj dalsim babam, co si tam kupili kocik 🙂

juliagregor
29. okt 2011

@amelia17 TFK má @janette77 😉

hviezda22
30. okt 2011

@amelia17 ano, ako tu baby píšu, mnohé fusaky sadnu, lebo všetky už maju otvory na pasy, ja mam oskušané mnohé, Kaiser thermo iglu (tie su velmi dlhé, vhodné pre vačšie deti, teplučké a nepremokavé, ak je novinka, že sa daju skratiť tak super!!, no velké minus, nemaju tzv. L sed, tie lepšie sedia a nešmykaju sa),
dalej som oskušala Lodger bunker, je super, teplučky, krasnučky, riadne drahy, ale myslím, že ho prefukne,
buggy snuggle určite nie su do tuhej zimi, je to len dvojita vrstva deky. Skratiť sa tiež daju Emitex fusaky, tiež všade sadnu.
ja by som si do EW vybrala orig. fusaky EW, maju L sed, su teplé a nepremokavé, a aj sa mi pačia 😉

amelia17
30. okt 2011

@hviezda22 uff, to je pre mna hotova veda... ak kupim EW, kupim aj original EW fusaky, ale co kupit ak sa rozhodnem pre TFK? totiz, som doma a lezim a nemam moznost si to ani popozerat... kazdopadne dikky za tipy 😀

hviezda22
31. okt 2011

@amelia17 ahoj, do EW su orig. fusaky, ano.........a aj do TFK su orig. fusaky. Ja som v živote vystriedala velmi vela kočíkov, asi tak 40. Medzi nimi aj TFK, ale pre jedno dieťa Buggster. To bol pred troma rokmi velky hit najma v čechach 🙂 , ale ta kvalita zasa nebola bohviečo. Materialy vybledali, klby sa vyhegali. Ručky sa rokmi ošuchali. Bolo na ne vela reklamacii.

Dvojičkovské kočíky som mala tiež mnohé, teraz mam siedmy, tiež Baby jogger, ale city mini. To je naozaj kvalitna značka. Bol tu spomínany Baby jogger City Elite, myslím že tam vaničky nejdu dať. Vložné tašky by som nevolila, pokial (tak ako na staršom Bumbleride) nejde prehodiť strieška na oba smery jazdy. Lebo potom na deti "vo vaničkach" neuvidíš. Budu v smere jazdy tak ako v športovom kočíku!

Este sa vratim k tym 2cm. Tak napríklad, cez mnohé pokladne v obchode s 76cm kočíkom idem nadoraz! V LIdli u nas len cez poslednu pokladnu, myslím, že s TFK 78 cm by som neprešla.
Naozaj nešetri na kočíku pre dvojičky, pretože ........a to ti potvrdí každa mamina dvojičiek........je obrovsky rozdiel viesť dve deti, hlavne ked maju už po roku. Dve deti su ťažšie, a s kočíkom je potom ťažka manipulacia.
Všímaj si velké kolesa, oddelené sedenie, aj oddelené vaničky. Oddelené striešky! Nie spoločnu. To už naštastie robia vačšinou zvlašť. Dobru nosnosť kočíka.

a možno vieš, možno nie, daj si do googlu nazov napr. easy walker duo, daj si najsť obrazky a najde ti kopu aj real fotiek. Tak aj pri ostatnych. Ja potom chodím aj na česky mimibazar, kde su tiež rodinné fotky. České maminy naozaj vela fotia, na slovenskom sa neda najsť takmer nič a aj tam si vieš vyhladať fotky podla nazvu.
Mne to velmi pomohlo. Radia ti tu kupiť ojazdeny kočík. NO prečo nie? Polročny, ročny kočík, dobra značka, nemalo by mu iste nič byť. Ja kludne kupim aj trošku používany. Naozaj sa da vela uštriť.
Alebo kup len novu športovu časť a vaničky určite kup používané, napr. na EW dostaneš kupť 3 mesiace používané za polovičnu cenu. Teraz som videla červené a strieborné.

Inak aj bežovy EW je a aj to je fajn farba.
pridam ti par linkov, tu je napr. novši TFK http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48663365&tab=1
orig. fusak TFK http://www.detske-kocarky.cz/tfk-fusak-autoseda...
fusak EW http://www.babymarket.sk/sk/4587/2046/easywalke...

a cenu si treba vygoogliť, a najsť najlepšiu 😉

no a este nakoniec, keby som čakala ja teraz dvojičky a mala vela penazí 🙂 , kupila by som Bugaboo Donkey, to je novinka tohto roku

https://www.youtube.com/watch?v=dipUq8xHjdk


je proste úžasny 😵 😵 😵

deniseee
13. dec 2011

Ahojte mamicky, odvcera mame doma krasne dvojicky - chlapcekov... Zhanam kocik, nie prave drahy, ale HLAVNE malicky (v dome mame len malicky vytah) a byvame na 7. posch., takze neprichadza do uvahy nosit v ruke. Myslela som, ze pozriem tu v bazare, ale nenasla som samostatne dvojickovske kociky... naucite ma tu niektora vyhladavat? Vdaka 🙂

zuzikkaa
14. dec 2011

@deniseee daj si google a napis kocik pre dvojicky modrykonik a malo by ti vyhladat tie co sa tu inzeruju 😉

84matulik
15. dec 2011

dievčatá aký je najlepší kočík pre dvojičky???? bojím sa tých vedla seba, aj ked sa mi viac pozdávajú, pretože si myslím že môžeme mať niekde cez dvere problémy prejsť.....Alebo nie????? ďakujem...

jankulina
22. dec 2011

Milé mamičky budúcich dvojičiek. Ja som tiež stála pred otázkou, aký bude najlepší kočík pre dvojičky. Najprv som si vybrala kočík podľa ceny (čo najnižšia) a vzhľadu. Kúpila som si ťažkú veľkú haraburdu z druhej ruky a po 5 mesiacoch mi došla trpezlivosť. Začala som hľadať čo najlepší kočík a preferovala som: kvalitný, ľahký, spratný, pohodlný a až do troch rokov za rozumnú cenu. Objavila som bumbleride a ten som si aj kúpila. Môžem Vám povedať, že som s ním bola za 2 a pol roka len a len spokojná, pretože splnil všetky moje očakávania. Bol pekný, ľahký, kvalitný a zmestili sme ho aj do nášho prvého auta - fiat punto. Má šírku 78 cm, takže cez 80 dvere som bez problémov vošla. Deti sa v ňon cítili dobre a až tak, že v ňom spali ešte toto leto na dovolenke a to mali tri roky. To je ďalšia výhoda tohto kočíka, lebo aj trojročné deti sa v ňom bez problémov vyspia. Keby som mohla kúpim si ho už od narodenia a iný kočík vám netreba. Ľahko sa ovláda, v porovnaní s niektorými kočíkmi pre jedno dieťa. Práve môj kočík hnedej farby predávam, tak ak by ste oň mali záujem budem rada ak mi napíšete. Teraz čakám dievčatko a kupujem si zase bumbleride ale len pre jedno dieťatko. Fakt je skvelý a preto tejto značke ostávam verná🙂
P.S. Dvojičky sú paráda, želám Vám len veľa zdravia, šťastia a pohody. Treba si nielen tehotenstvo ale potom celú MD riadne vychutnať, lebo rastú ako z vody🙂)
https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/e37h/pre...
Pekné vianoce Jana🙂

dzinka
23. dec 2011

ja tiež nedám dopustiť na bumbleride. máme od narodenia. krpci majú 2 roky a stále je pre nich pohodlný.je ľahunký a super sa ovláda.

mariaroza
28. dec 2011

ahojte dievcata. majitelky bubleride kocika mohli by ste mi poradit? my sme s kocikom velmi spokojni, len mame malicky problem 🙂)) chlapci uz maju vyse roka a ked su vo fusakoch, dost sa v kociku smykaju do lahu a potom dobre nevidia na svet. z coho samozrejme nie su nadseni🙂 kedze maju teraz rukavicky, nevedia sa ani zachytit madla. citala som uz na tuto temu rady na MK, ako niekotre mamicky davali za chrabty deku, ale nam ani to teraz nepomaha. uz som kvoli tomu rozmysla aj kocik vymenit za iny. okrem kocikov ktore spominate v diskusii som sa obzerala po maclarene. tam je na sedenie pekny 90 stupnovy uhol, teda aspon sa mi zda. a je asi pevnejsi ako golfky. nemate niektora s nim skusenosti. vdaka za radu.

84matulik
4. jan 2012

@hviezda22 ahojky, a nevieš prosím poradiť, ja chcem radšej kočík za sebou, aby som na 100% nemala problém niekde v obchodoch....a na nete sa mi veľmi pači casualplay twinner, nevieš poradiť??? alebo niekto iný???? díííííííííííííííííííííííííííík

84matulik
4. jan 2012

@mzuzka ahoj a čo povieš na casualplay twinner???? díííííííííík,....ja čakám dvojky a riešim kočík už radšej teraz, minimálne prieskum si robím, lebo je to hrúza....

juliagregor
4. jan 2012

@84matulik ak možem 😎 riesiť kocik, aby si presla obchodom nerieš..prejdes aj vedla seba, jediný problem je v draciku, ale tam prejdes ledva normalne 😝
ked chceš kocik napís kde bývaš, aký mas vchod do domu...
tandemy, ak bývať na dedine, alebo kde su horsie chodníky vyberiem si Peg Perego duette, je to dlhší kocik, pohodlný pre deti a dobre ovladatelný
ak bývam v meste, mam dobru cestu, tak ABC Design Zoom - vhodný pre male deticky a aj trochu vacsie, 2 rocne som v nom este nevidela 😀
Casualplay je pekny ale mna neoslovil vobec...nema polohovanie vpredu na nožky, tým si skarcujes ložnu plochu, prtave vanicky...spravili dvojkocik ale nedomysleli
🤐

poleva
4. jan 2012

@84matulik skús v predajni www.prenasedeti.sk
i candy kočiar