Ako riešiť kočík pre dvojičky?

soffik
29. júl 2007

Prosím mamičky dvojičiek o skúsenosti s kočíkom pre dvojičky. Máme vyhliadnutý kočík - vedľa seba, ale rozmýšľame aj nad možnosťou 2 kočíky spojené spojkou. Zdajú sa mi viac praktickejšie, ale zase na druhej strane zaberú viac než celý chodník.
Prosím ak máte skúsenosti napíšte. Termín sa blíži a kočík nikde. Ďakujem

kiwuska
2. aug 2007

soffik, my mame hartan. pozri si ho na stranke. s koncovkou de. som to dala do Ip. Dryim palce. kiwi

emalea
2. aug 2007

soffik, dva kociky su urcite super pohodlne pre babatka, ale musis pocitat s tym, ze sama s nimi tak maximalne na prechadzku, lebo sa nikam nevojdes. Ono je problem sa vojst do obchodov a na postu a k doktorke aj s dvojcatovskym, nie to s dvoma spojenymi. Takze popremyslaj, ako to budes vyuzivat. Ak potrebujes chodit sama s detmi na nakupy a po doktoroch, tak to velmi prakticke nie je. A podla mna tiez pociaj s tym, ze minimalne este jeden az dva kociky si budete kupovat. Co ja poznam dvojickovske rodiny, tak tak skoncili. Velakrat totiz az pri pouzivani prides na to, co ti vadi a vyhovuje,co postradas. Kludne by som na zaciatok kupovala aj kocik z druhej ruky, myslim, ze je zbytocne vyhodit 20 000 len za kociar.
My sme si kupovali obycajny polsky kocik a bola som velmi spokojna. Bohuzial poznam mamicky, ktorym sa aj tie 20 000 kociky lamali a kazili, nas drzi dodnes a to ho nijako nesetrime. POtom, ked mali dievcata tristvrte roka, sme si este kupovali dvoje mono golfky, na ktore vyrabal moj manzel spojky, lebo vtedy ich nebolo dostat. Praveze som to potom striedala, ked deti v zime vonku spali vo fusakoch, mala som spojene golfky, alebo ked sme sli niekam dvaja a bolo tam malo miesta na dvojickovsky kocik, tak sme brali tieto dve oddelene, ale ked som sla trebars na nakupy alebo k doktorke, na postu, brala som dvojity. No a ked mali dievcata rok a pol kupily sme uzke dvojickovske golfky, ktore boli tiez super. K tomu sme dosli tak, ze sme cestovali po Anglicku s monogolfkami, ale tie boli do auta neskladne. A my cestujeme casto, tak sme si kupili z druhej ruky tie dvojite a su uplne uzasne, vsade sa s nimi clovek vojde a v aute nezaberaju skoro ziadne miesto. A aby toho nebolo malo, mame este vozik za bicykel, ktory vyuzivam hlavne do lesa a na nakupy ako kociar. Povodne som si myslela, ze budeme mat len jeden kociar, ale neviem, ci uz taky vymysleli, ktory by splnoval vsetky poziadavky, ktore clovek ma. Ale je pravda, ze nase dievcata maju dva roky a tristvrte a za ten cas sa NEUVERITELNE rozsirila ponuka dvojickovskych kociarov! Ja sa v nej uz ani neorientujem.

Tak len si poriadne zhodnot, ako budes kociar pouzivat, aby sa ti nestalo, ze budes stale na niekoho odkazana. Budem drzat palce a keby nieco tak sa ozvi do IP, ja vacsinou nemam cas tu velmi sledovat diskusie

pa pa, Silvia

astora
2. aug 2007

Ja mam perego aria twin vedla seba a je super hlavne je lahučky ale pre mimča som mala perego za sebou nic moc kuk album. M.

kili
2. aug 2007

ja mám inglesina s druhej ruky za sebou. Jeho výhoda je v tom, že sa dá naň nasadiť len jedna vanička a potom je veľký ako jeden kočík (čo teraz sem-tam využívam) a tiež sa naň dajú nasadiť sedačky. To bude fain zas do obchodou, keď budú o niečo väčší. Ináč zatiaľ budem chodiť tak, že jeden v šatke a druhý v kočíku a budú sa striedať 🙂 . A nebude ma trápiť, že sa niekde nezmestím s dvojičkovým 😎

lalupa
2. aug 2007

ja uz tiez nad tym premyslam... na jednej strane som pocula, ze tie za sebou ukracuju jedneho drobceka o priestor na nozky, ale zase nim vojdete vsade, klasicke su strasne siroke a je tu problem niekam vojst, este aj dnes som videla jednu kocku, co bezmocne sa divala na uzucke , ale klasicke dvere a do tretice je moznost mat dva so spojkami, co som si myslela, ze je asi najpraktickejsie, jeden sa totiz moze odlozit pre dalsie dieta...
ja osobne hladam nejaky sikovny s tym, ze by sa dal pouzit rovno od narodenia, dala by sa k tomu nakliknut autosedacka a bol by to v podstate sportiak pre baba od 6m, ale v rozumnej cene to asi nepojde...
okrem sedacky - tie chceme nove, urcite neodmietnem kocik po niekom
financne clovek asi velmi vymyslat nemoze, ze? 😅

mimusiacik
2. aug 2007

🙂 www.dvojcata.cz
téma tehotenstvo a pod ňou diskusia testujeme dvojičkovské kočíky

info poskytla julia - vrucna vdaka za kazde cenne pismenko!

aneti78
2. aug 2007

ahojte

my sme mali kocik polsky vedla seba, kym boli mali, tak bol super, vidis na obidve babatka, keby niektoremu vypadol cumlik, tak hned das a nezobudi sa. vydrzala som s nim do ich 9. mesiacov, akonahle prestali spat v kociku a len sedeli, tak si robili zle, tahali si vlasy, vyberali dudky, kradli hamky 😀 tak sme kupili ABc design tandemovy, sedenie za sebou a im uplne vyhovuje. ale je pravda, ze niektore deti nechcu sediet za sebou ale len vedla seba. teraz su uz rozumnejsi a sedeli by aj vedla seba. uz skoro vobec neberieme vonku kocik, ale ked ho mame, tak neprotestuju a sedia v nom. aj ten, ktory sedi vzadu ma dost miesta, minuly rok sme s nim prezili zimu a vmestili sa tam v pohode aj s fusakmi. jeho vyhoda je fakt velka v tom, ze s nim vsade vojdem, predne kolieska su aretovacie, takze aj v malom obchode pomedzi regale v pohode. s tym sirokym som chodila len do hypermarketov 😒

tilly
2. aug 2007

hmm, tak ten hartan je naaadhernýýý, okrem toho sa dosť veľa predáva aj cez ebay aj cez český mimibazar 😉

amity
2. aug 2007

ahojte,
tak ja mam uz 4.kocik /kuk do mojho albumu/,ale taky aky by som chcela este neexistuje.keby sa robilo nieco ako peg perego aria twin ,ale s väcsimi kolesami ako u mono gofiek chicco ct4,tak je genialny.

froschka
3. aug 2007

ahojky, ja mam freeline vedlaseba a som celkom spokojna akurat je tazky a kym ho rozlozim do auta tak mi rastu sediny ale inak pohoda 😎 ale ked deti budu vediet sediet tak kupime sportak lahucky

maca793
3. aug 2007

ahoj ja som najprv bola za jeden veľký pre dvojičky, ale dlho nevydržal. deti časom začali byť ťažké, takže sa zlomil a nedal sa už dať dokopy. tak som nakoniec kúpila 2 športové, spojila som sponami a musím povedať, bolo to super. vtedy som konečne mohla ísť aj s deťmi do mesta. keby som mala znova dvojičky, tak by som si najradšej kúpila 2 kočíky a spojila sponami. zíce zaberú trošku viac miesta cez chodník, ale také hrozné to nieje. oceníš to hlavne cez prechádzanie dvermi, kde mnoho dvojičkovských kočíkov neprejde.

4a
3. aug 2007

ahoj softik,
psala jsem dlouhý elaborát na téma dvojčecí kočárky, ale smazalo se to 😠

Já ti můžu popsat moje myšlenkové pochody, když jsem vybírala kočár. Jinak varianty existující, asi největší přehled, najdeš tady http://www.dvojcata.kat.cz/ oddíl kočárky pro dvojčata. Hodně jich nabízejí také na www.kocarky.cz a pan Tomáš z diskuse ti zodpoví všechny dotazy. Já koupila tam už 2 kočárky a doprava na SK byla zdarma.

Mě se kluci měli narodit na léto, takže jsem jim chtěla dopřát pohodlí a aby se neuvařili. Přece jen, když je kočár s vkladatelnými taškami, teplota se zvyšuje až o 5 stupňů, kvůli naskládání několika materiálů na sebe. Takže jsem koupila hluboký dvojčecí od Patron Bohemia. Měli jsme ho skoro celý rok a naprostá spokojenost. Nemusela jsem ani kupovat fusaky, stejně by se dva vedle sebe už asi nevešli, kluci byli relativně velcí. Stačilo oblečení a deky a návlek. V létě se tam v pohodě vyvalovali a šla v něm udělat zvýšená poloha hlavy kvůli refluxu. Prostě jsem dala pod matraci překližkovou deku a pod ní knížky. Koupila bych ho klidně z druhé ruky, ale bohužel nebyl nikde k sehnání. On je dost bytelnej, takže jde z rodiny do rodiny. Myslím, že první kočár je i zbytečné kupovat nový, důležitější je až ten, co následuje, sportovní.

Prohledala a prostudovala jsem co se dalo. Taky jsem zvažovala užitné vlastnosti versus cena. Zůstaly mi nakonec Hartan duo a Babywelt Ohio twin. Ty dva se od sebe liší vlastně jen tím, že Hartanu lze přehodit madlo. To je výhoda max. v situaci, když máš tento kočár od narození spolu s taškama. Od narození lze s taškama i Babywelt. Jinak je Babywelt o 3 kg lehčí, váží jen 15 kg, a věř mi, časem budeš háklivá na každé deko 😀 . Ohio má i mnohem hezčí design a celý potah včetně nánožníku lze prát. Takže nakonec jsem zvolila Babywelt. Přišlo mi nesmyslný platit asi o 5-7 tis. víc jen za otáčecí rukojeť. Mám ho dosud a musím říct, že snese fakt hodně. Jendak časté skládání a rozkládání, dost jsme s ním cestovali. A hlavně skotačení kluků. Skotačení je slabý výraz 😀 . Jen jsem musela už 2x vyměnit přední otáčecí kolo, neb domů najíždíme dost náročně, takže to to kolo omlouvá, že se ulomilo.

Také jsem si pořídila hned nazačátku Quinny Zapp. Spíš jako vozítko pod autosedačky. Neocenitelná věc. Když jsme byli dva, tak si každý vezl svůj a návštěvy lékaře byly v pohodě. Teď je používám jako golfky, když cestujeme, jsme mnohem lépe mobilní než s dvojčecíma golfkama, který mám taky, ale hlavně se krásně rychle složí, jsou lehký (6kg) stabilní a prolezou rengenama na letišti a všema jezdícíma vymoženostma.

Jak jsem zmínila, mám ještě golky. To z toho důvodu, že hodně cestuju a tahat velkej kočár, už nebylo nutný, když jsme někde jen na pár dnů. Přece jen zabere hodně místa a zbytečně by lákal zloděje do auta. Nedá se s ním zatáhnout kufr (mám octavii combi). Takže jsem si pořídila nejlehčí golfky pro dvojčata a to znova od Babywelt. Na popobíhání ve městě to ano, ale na delší ježdění a případně v nerovném terénu, fakt nedoporučuju. Ta lehkost je na úkor stability, jsou takové měkké, nevím jak to popsat. Taky si v nich dítě nemůže úplně lehnout, záda nejsou až tak pevná a utahují se na šňůrku. ALe jak říkám, popobíhat po městě jo, i když povrchové nerovnosti v Blavě dávají dost zabrat. A hlavně, madlo se nedá nastavovat, což je pro mě a manžela nevýhoda, jsme docela dlouzí.

Proč jsem nechtěla kočár za sebou? V principu byl vytvořen jako kočár pro sourozence, tedy ne stejné věkové kategorie, kde nevadilo, že jeden nemůže s dostatečným pohodlím ležet. A to je fatk, ten druhý nemá dostatek prostoru pro pohodlné ležení, leda tak max. do půl roku. Na druhou stranu je jeho výhoda že všude projdeš a dají se na něj nasazovat autosedačky. Nevýhodou, že jen určitá značka autosedaček. A druhý důvod byl, že v pozdějším čase by jeden žárlil na druhého, že ten první má lepší výhled. Buď bys musela jednoho pořád usazovat dozadu, aby nepoznal výhodu sedícího v předu. Ta sourozenecká řevnivost je fakt občas drsná. Třeba moji kluci mají už teď fixně vybraný kde sedí v kočáře, kde v autě. Běda jak ne.

Nabízeli mi i spojky na dva kočáry. Ty se ale hodí jen na golfky, a přední kola musí být zaaretovaná, a to je pak mnohem horší manipulace. Golfky ale rozumný rodič stejně pořizuje v okamžiku, když mimi zvládá sezení, tedy tak 3/4 roku. Pak ale i taková procházka není jednoduchá, pokud chceš někam zajít. Se spojkama jsi ještě širší než dvojčecí kočárek. Takže množství vchodů a výtahů kam se vejdeš se ti ještě zmenší. A pak představa, stojíš před dveřma, musíš rozpojit kočáry, protlačit jeden na druhou stranu, pak druhej protlačit a pak spojit. A když ti nikdo nepodrží dveře..... a v zimě... se zapotíš. A co teprv, kde jsou jezdící schody, nebo dvoje dveře nedaleko od sebe. Nebo výtah, kam dvojčecí ještě projede, ale spojený fakt ne, a lidi jsou nerudný.

Pak jsou ještě kočáry vedle sebe, ale tam mimi nikdy neleží úplně rovně, což není to pravé ořechové. Takže ty vypadli automaticky. Přeji šťastnou volbu při výběru kočáru. A když se netrefíš na poprvé, tak možností je docela hodně. Záleží na finančních možnostech a také na prostředí, kde se pohybuješ.

kili
3. aug 2007

4a, takt to je rovno slohovka 😀 , ani sa mi to nechce čítať 😝

ja s týmto za sebou vydržím aspoň do vtedy, než sa malí zmestia do sedačiek, s nimi je to totiž dlhé ako normálny jednokočík, ale možno popri tom kúpime aj šporový. Strašne sa mi páči inglesina (neviem ako), majú ho v kike, je ale dooosť drahý 😝 , ale deti tam majú veľa miesta, no neviem, či sa s ním dá niekam voisť.

marrha
3. aug 2007

Ahojky holky,
mám koupený kočárek Spider swing z druhé ruky a chci ho hlavně přes zimu a příští rok chceme pořizovat nějaký sporťák.
taky jsme pořád uvažovali jestli kočárek vedle sebe nebo za sebou....

4a mám dotázek a tebe...
prohlíželi jsme si taky ten Babywelt Ohio Twin,moc se mi líbí,ale je tam udaná váha 20kg což mi připadá hodně,ale jiný kočárek(sporťák)nás zatím nezaujal....
Tak se chci zeptat,protože píšeš,že váží 15kg jestli ses nespletla?Kdyby ne byla by to pro mě super zprávička 😀
a ještě se tě chci zeptat,jestli se ti kluci mezi sebou nerušili,když spinkali,když kočárek nemá přepážku....
Připadá mi totiž,že je hodně úzký,ale zase se vejde do dveří,což u mě musí,kočár bude v kočárárně 😉

4a
3. aug 2007

marrha,
myslím, že jsem se nespletla. Tu info mám ze stránek výrobce a pak od pána na kocarky.cz. ALe hlavně na 100% je o 3 kg lehčí než Hartan, a to pro mě bylo rozhodující. Pohledám ale příbalový leták, abych nemátla, ale myslím, že to tak je.

Ještě jsem chtěla napsat, že trojkolku jsem nechtěla, protože kvůli stabilitě a těžišti je ještě o trošku širší, než normální čtyřkolky. A pak je ještě trošku náročnější na místo při složení. Teda ta s pevným kolem. Ta má taky takový dost zbytečný stupátko vpředu, kterýho využití fakt nevidím.

Kili,
to je výhoda netu, co nechceš, tak nečteš 😀 😀

marrha
3. aug 2007

4a,
díky za odpověď 🙂 ,my jsme právě kočárek okukovali tady na prodejně a ta váha byla uvedená v tom příbalovém letáčku 🙂
A mně osobně se více líbí ten Babywelt než ten Hartan....,ale všichni chválí ten Hartan a hledala jsem někoho kdo má zkušenosti s Babyweltem 🙂
ani na dvojcata.cz jsem o něm nic moc nenašla....

Mně se tříkolky taky moc nelíbí,ale šla jsem do toho Spideru,že má to kolečko zdvojené a otočné a líbí se mi jeho design 🙂 🙂 ale za tu cenu co jsem ho pořídila se mi vyplatí,i když na jaře přesedláme do něčeho nového 🙂 🙂

lelu
4. aug 2007

Ahoj softik, mi mame tiez hartan a sme s nim veeelmi spokojni aj ked teraz ho uz mame momentalne na predaj lebo baby chcu stale behat po svojich. Inak sa v nom velmi radi vozili, je lahucko ovladatelny a ma 79cm takze sa zmesti do klasickych bytovych dveri. Problem je z malymi vytahmi. Tam ho teda urcite nanapraces 😖
Prajem vela stastia

benabianca
4. aug 2007

ja mam trojkolku mothercare(vhodna uz od narodenia,aj ked tam nie su vanicky),je teda vedla seba.Velmi lahko sa ovlada,aj ked sa do vytahu maleho nezmesti,ale tam sa nezmesti ziadny dvojickovy kocik,len keby sa poskladal,co je tiez velmi jednoduche.Ja teda dvojicky nemam,ale mam 6mesacne babo a 23mesacneho chlapceka,ktory dlhe trasy este nezvlada a my chodime predovsetkym na dlhe prechadzky.
Inak velmi som s nim spokojna.

daniellka
4. aug 2007

ahoj. já jsem kupovala rovnou sporťák, ve kterým se dá být už od narození. Je to trojkolka, se stabilitou absolutně žádný problém a perfektně ovladatelný, přední kolo je zdvojené a s aretací.Posílám ti odkaz.
Určitě bych volila kočár s přepážkou, ty mimina pak do sebe velice brzo bouchají a budí se nebo dokonce kvůli tomu křičí. Měla jsem na chatě starý kočár bez přepážky a hrůza děs. Ten můj jsem přes zimu (kluci se narodili koncem ledna) používala s taškami, úplně to stačilo. Dá se ale koupit i s pevnými korbičkami, je to vlastně i kombi kočár, podle doplňků, které dokoupíš. Barevné provedení je v různých variantách. Přikládám odkaz.

http://www.babyexpert.cz/produkt/kocarek-pro-dv...

peta337
18. jún 2008

kde sa Vam dari zohnat tie kociky, pretoze u nas v ZA nie je s nimi nejaky vyber, v rodine cakame dvojicky a bude velky problem so zhananim, taktiez neviem, kde sa to da zohnat z druhej ruky, poradi niekto?

silvika077
18. jún 2008

peta337
Z druhej ruky ich zoženieš na stránke www.babybazar.sk tam ich je dosť,aj na iných stránkach babetko,bazos,dieta,hyperinzercia,mimibazár,mamaaja, atd....Musíš sledovať a čítať inzeráty,alebo si vlož inzerát,že kúpiš.Mne sa tak jedna pani ozvala.Vela šťastia!!!Kuk do môjho albumu,tam sú naše kočíky.

zuz11
2. júl 2008

svmonika • 2d • 12. mar 2007 o 13:02
Prosim o radu, aky kocik (od narodenia) je vhodny pre dvojicky, aby sa zmestil do vytahu ( osobny ). Dakujem krasne 🙂

4a • 2d • 12. mar 2007 o 14:40
svmonika,
záleží, jak široký a dlouhý máte výtah. Variant je víc, i v závislosti na tvých představách.

kili • 2d • 12. mar 2007 o 14:59
svmonika, jáááj, tak s tým som sa natrápila. My máme také víťahy, jeden pre 4 a druhý 6 osôb oba s vnútorními dverami a tie dosť zužujú vchod na 72cm. No a do takého kočík s variantou detí vedľa seba nenatrepeš, tak sme si museli kúpiť zasebou. Ale ak máte len krátky, tak si premeraj šírku dverí. Kočíky sú od š76cm a dĺžku neviem. Od narodenia sú vhodné také, čo sa dajú úplne sklopiť sedačky na vodorovne, a potom si len dokúpiš dve tašky na deti na prvé mesiace.

svmonika • 2d • 12. mar 2007 o 15:26
Mila Kili,
dakujem Ti... uz sa mi z toho mota hlava 🙂, snad sa najde nejaky kocim s ktorym sa poskladame do toho nestastneho vytahu...aj ked podla vyberu v predajnich to tak nevyzera 😉

kili • 2d • 12. mar 2007 o 15:40
kukaj na internete, tam ich je viac ako v obchodoch. Keď prídeš totiž do obchodu, tak poväčine tam dvojíčkové nemajú a len vitiahnú katalóg. Aké rozmery má váš víťah?

petrabo • 3d • 12. mar 2007 o 16:05
ahoj kili, uplnou nahodou som sa sem dostala a citam, ze budes mat chlapcov. ja som rodila min rok v juli tiez chlapcov. a mam dvvojickovske veci, ktorych by som sa rada zbavila a nechcem ich predavat samostatne lebo je to skoda.je totiz problem zohnat v akomkolvek obchode ci lacnom alebo drahom veci rovnakej velkosti. ak budes mat zaujem napis na moj mail.dakujem

lelu • 2d • 12. mar 2007 o 20:49
Ahoj monika, my mame takisto dvojicky a tiez mame ten nestastny sice velky vytah ale zato ma vnutorne dvere takze sa tam s nasim 79cm kocikom nezmestime. Ja som to riesila dost krkolomne kedze som nechcela kocik za sebou tak som nase baby nosila v autosedackach no a potom vo vestibule sup ich do kocika... 😅. Znami maju Inglesinu za sebou a vyzeraju byt spokojni. Kamoska ma ten starsi typ Inglesinu a nebola s nou spokojna. Najlepsie by bolo keby si si kocik mohla osobne vyskusat, aj ked manipulacia s prazdnym kocikom je uplne ina ako s babatkami. Asi som Ti velmi nepomohla 😒 Drzim palce aby si si vybrala spravne.

4a • 2d • 12. mar 2007 o 23:59
některé maminky to řeší tak, že mají trojkolku a když lezou dovýtahu, tak sundavají boční kolo.

kili • 2d • 13. mar 2007 o 00:05
lelu, ja mám tiež starší typ Inglesinu. Má otočné predné koliska, ale príde mi to s nimi, že si idú kam chcú. Ale moc som to zatiaľ neskúšala, máme ho odparkovaný doma a nechce sa mi s ním ísť na chodbu len kôli tomu. No ale čo máme robiť. 20tis. za nový sa mi kôli tomu vyhadzovať nechce. Nejak to prežijeme.

svmonika • 2d • 13. mar 2007 o 09:21
Kili,konecne som vcera nasla nejake ceske stranky, kde su dvojickovske kociky aj s rozmermi.Dvere vytahu su 80cm (su samootvaracie)a dlzka vytahu cca 125cm. Za sebou sedenie sa tam zrejme nevojde..mensie kociky su iba hlboke,ale zdaju sa mi tazke a su len na chvilku. Tak usilovne patram 🙂

katrin • 2d • 13. mar 2007 o 09:25
svmonika, teraz som ti pisala do temy Mame dvojicky.. Este ma napadlo, ak by si nic nezohnala, mozes to riesit aj tak, ze ak budes mat kocik za sebou, jednu budku zlozis z kocika na tu chvilu co pojdes vytahom (mozes ju drzat v ruke) a druha bude na podvozku.. S jednou budkou sa ti urcite kocik (napr. PP Duette - ten mame my) vojde do vytahu 😉 Treba len vymyslat a pomoct si... Skus sa vzit do situacie, ze ten vytah nemas vobec 😀

svmonika • 2d • 13. mar 2007 o 09:27
Ahoj Lelu,dakujem za odpoved. Takze si konstrukciu skladala do vytahu a babatka si drzala v rukach v sedackach?Musim zistit dlzku kocikov za sebou, ale myslim,ze ten nas vytah je maly...Bohuzial nemame v dome kocikaren,takze vsetko budem musiet brat so sebou na poschodie.Najradsej by sme kupili kocik kombinovany aj s naklikavacimi sedackami,aby sme boli mobilny na vsetky sposoby 🙂 Pekny den.

svmonika • 2d • 13. mar 2007 o 09:35
Katrin,prave toho sa obavam, ze sa budem musiet naskladat do vytahu a drzat deti v rukach a este tasky a deky a... 😀 Ako to prosim ta zvladas?🙂Deticky sa nam maju narodit v july,takze zatial zbieram informacie,a okukavam predajne,aj ked naozaj to vzdy skonci pri katalogu,kde dokonca vacsinou neuvadzaju ani rozmery kocika.Ten vas kocik je aj pre vacsie deti?Dakujem za Tvoju odpoved.

katrin • 2d • 13. mar 2007 o 09:41
svmonika, tento kocik, co mame my (PP Duette) je urceny papierovo pre deti od 6-36 mesiacov. Ja vsak v nom vozim deti od malicka, mam fusaky , deti dobre v tom kociku lezia... Velka vyhoda tohoto kocika je v tom, ze na podvozok naklikas autosedacky a nemusis nosit autosedacky v ruke, napriklad ak ides sama k doktorovi ... Az na to, ze novy ta vyjde cca na 40tis 😲 (ak si priratas tasky na deti, prsiplast, tasku na kocik + dve autosedacky)

Pozri, este ma napadlo, ak by som mala vytah, co i len taky, ako mas ty, tak som v pohode... Podvozok z kocika sa da zlozit na obdlznik, budky sa daju odobrat z podvozka. Myslim, ze aj Inglesina, co ma Kili, tak funguje. Musis vozit kocik do bytu? nemate kocikaren alebo pivnicu?

Este, ako som uz pisala do dvojiciek, dobre si obzri teren, kadial budes chodit na prechadzku... ci je stazeny (kopec) - na kopec odporucam kocik s velkymi kolieskami (ale tie su len vedla seba a potom az sportove) alebo ci tam neparkuje vela aut na chodniku... Aj kvoli tomuto som vyberala kocik za sebou, pretoze niekedy mam velky problem prejst a musim ist po ceste 😠

kili • 2d • 13. mar 2007 o 09:53
svmonika, máte dosť široký víťah na kočík vedľa seba. Ako písala katrin, sú tieto kočíky dosť úzke na väčšie deti, ale myslím si, že ani ten za sebou nevydrží do 36 mes. kôli váhe detí. Ťažisko je na ňom dosť ďaleko a je problém s ním chodiť aj s miminy, nie to ešte s väčšími deťmi. Keď na ňom nie sú otáčacie kolieska, tak musíš furt dvíhať, čo je zaberačka na svali a keď sú otáčacie, tak je dosť neovládatelný práve kôli tomu posunutému ťažisku. Však keď si zoberieš nákupný košík, tak tiež ukladáš ťažké veci bližšie k tebe, lebo potom sa s tým košíkom nedá manipulovať, a to si predstav, že kočík je ešte dlhší. 😝
Ja tento, čo mám v albume budem mať tak rok, a potom, keď krpci budú chodiť, tak kúpim golfáč vedľa seba (ceny sú už od 5tis. za nové) a do víťahu z neho vyskočia a budem ho skladať.

kili • 2d • 13. mar 2007 o 09:59
videla som jeden za sebou značky PEG PEREGO, ktorý sa asi dobre ovláda, ale mal snáď dva metre a ovládal sa volantom 😀

katrin • 2d • 13. mar 2007 o 11:04
kili, my mame presne ten, ale starsi typ. My ho mame bez volantu. Zevraj, ten co je s volantom, je pekne na houby 😎 Inak, ten, co predavaju v auparku v PP je surodenecky, nie dvojickovsky.. 😖 . Boli sme tam, rozhodnuti, ze si kupime novy kocik.. Chcela som ho so vsetkym (autosedacky, tasky na deti, taska na kocik, prsiplaste). Ak su budky otocene tvarami k sebe, nedate dve tasky na deti do toho kocika, takisto, ani ked su budky za sebou 😠 Predavac ma presviedcal, ze tak to ma byt.. A ked sa mi tam dve deti nezmestia, mam si kupit kocik pre trojicky a jednu budku vybrat.... 😀 no pobavila som sa..... Dalej, predavac ma presviedcal, ze nepotrebujem prsiplast, pretoze, to, co je na kociku ten predny kryt, to je zevraj nepremokave... Tak som sa ho spytala, ci bol niekedy na prechadzke s kocikom..... 😀 Davajte si na to pozor a pytajte sa na vsetko, ako sa sklada (pretoze ani to ten predavac nevedel), co sa da k nemu dokupit, co je v cene.........

kili • 2d • 13. mar 2007 o 11:30
katrin, ten predavač je fakt divný, keď zistil, že čakám dvojíčky, tak na mňa tak podivne, skoro až pohŕdavo pozrel 🙄 . Si ma aj premeral, akoby taká malá osoba ako ja nemohla mať v sebe dve. Mne povedal, že to je kočík pre dvojíčky. Ja som sa pýtala na kočíky vedľa seba, tak ma o ňom ani moc neinformoval.
aj mňa presviečal, že si tam v pohode lahnú dve deti, ale však bolo jasne vidno, že to jedno malo nohy pod druhým. Ja som videla jeden takýto, ktorý bol dobre riešený v tom, že vaničky boli v rôznich úrovniach, preto bol kratší a pritom si tam lahnú obe. Ale bol strašne drahý.

silvinka • 2d, 25tt • 13. mar 2007 o 13:53
kili presne ten kocar perego duette mame aj s volantom, nesuhlasim s katrim ze volnat je na houby lahsie sa kocar ovlada aspon mne osobne ....ale netvrdim ze aj bez volantu by to boo fajn ale tie kocare bez volantu maju na figu kolesa, take ako su na golfkach cize male otocne t.j. nie do terenu a uz vobec nie na zimu

ale s jednou vecou suhlasim dve deti v polohe lezmo si v nom neviem predstavit, my ked dame lukaska lezmo veve moze len sediet, prip. ju mozme sklopit na lezanie ale nohy ma v kosiku a vobec nie vystrete....my ho pouzivame ako surodenecky a dve male deticky dvojicky si v nom neviem vobec predstavit

kili • 2d • 13. mar 2007 o 18:34
ja som si dnes skúšala v Kike kočík Inglesina vedľa seba a manipuloval sa úplne super. A tiež je tuším vhodný od narodenia, keď sa doňho dokúpia tašky na deti. Stál okolo 14tis.

siravka • 2d • 13. mar 2007 o 21:38
My mame Peg Perego Duette s volantom a velkymi kolesami a je super. Volant zamyka predne kolesa a ovlada sa velmi jednoducho. Zapadnu do neho Peg Perego Primo Viaggio autosedacky, co my planujeme pouzivat na zaciatku ked budu miminka uplne malinke. Pravda ale je ako povedala Katrin, ze so vsetkym dokopy je pekne drahy... kocik, sedacky, atd. asi tak 40tisic.....

maca793 • 3d • 15. mar 2007 o 22:00
ahoj ja som mala najprv taký starší dvojičkový, a potom som si kúpila 2 športové ktoré som mala spojené sponkami. neskôr som mala klasické buginy. keby som si mala vybrať, tak určite by som zo začiatku brala hneď 2 kočíky, ktoré by som si spojila sponkami.

lelu • 2d • 18. mar 2007 o 21:21
Ahoj Monika, prepac az teraz som sa dostala k mailu. Co sa tyka toho kocika, my sme nastastie mali dve auta, takze ten kocik som viac menej nechavala v aute. Baby som zatial polozila v autosedackach do auta a ked som poskladala kocik tak som ich tam supla. Ale nevieky, ked sme mali kocik doma tak som do vytahu nalozila aj baby v sedackach aj poskladany kocik a potom vo vestibule som ich zase prelozila. Chcela som Ti pripomenut kocikaren ale kedze si pisala ze ju nemate tak tento moj /krkolomny sposob 🙂 / pokial nemate druhe auto nie je vobec riesenim 😢
Inak my mame Hartan ten novsi typ. Na ten kocik nedam dopustit je uplne super a mozes ho mat od narodenia, pokial si ho kupis aj s vanickami. Ale objednavali sme ho az z nemecka lebo tu na SR nie je a v Cechach a v Rakusku bol dost drahy. Ale ma 79cm takze do vytahu by sa zmestil a do bytovych dveri tiez. Tak drzim palce. A vela stastia.

Kili, ti znami co maju tu novsiu Inglesinu - tiez sa mi zdalo ze si tie kolieska robia co chcu a kamoska mala problem niekedy udrzat kocik na chodniku. Ale mozno je to len otazka zvyku. Ale co som mala moznost vyskusat si kocik za sebou a vedla seba, urcite ten vedla seba je ovela lahsie ovladatelny. Ale bohuzial pri projektovani budov a pod. sa na dvojicky dost casto zabuda. 😒

svmonika • 2d • 20. mar 2007 o 14:30
Mila Lelu, mame zial iba jedno auto, a aj s tym chodi manzel do prace, takze to riesenie naozaj pre mna nie je. Uz som dostala zopar typov na kociky z Rakuska resp. z Nemecka, ale to beriem ako krajne riesenie..nuz najlespie zatial vyzera PP Duette, s ktorym sa budeme musiet poskladat do vytahu a nejako to pretrpiet 🙂. Dakujem. Pekny den.

zuz11
2. júl 2008

era.peace • 14. apr 2008 o 16:41
Uz mi tu raz jedna z vas odpovedala, ze lepsi je kocik pre dvojicky, kde su deti za sebou. Ze sa s nim da lahsie vsade dostat.
Mam vsak dalsie podobne otazky.
Preco su v ponukach a obchodoch vacsinou kociky, kde su deti vedla seba?
Ake su vyhody a nevyhody jedneho aj druheho kocika? Myslim kombinovane typy, od narodenia a potom ked sa zlozi na sportiak.
Ktory z nich byva vacsinou lahsi, lahsie skladatelny, lahsie sa s nim manipuluje, pohodlnejsi a bezpecnejsi pre deti?
Budem rada, ked sa podelite o svoje skusenosti. Velmi pekne dakujem. Zelam pekny den.

elenita • 2d • 14. apr 2008 o 16:45
no mne osobne sa viac pacia kociky vedla seba a taky aj chceme kupit 😉
A napr. Peg Perego robi len kociky za sebou...my sme mali problem najst kocik vedla seba...
Co sa tyla praktickosti, mne sa zda, ze ked je za sebou, na to zadnejsie dieta horsie dociahnes a nevidis nan tak dobre, akoby boli obe vedla seba, ale mozno je to len moj pocit..

era.peace • 14. apr 2008 o 16:55
Ved to, clovek ma pri tom dilemu. S kocikom za sebou sa vsade lahsie dostanes, cez dvere a tak. Lenze nevidis dobre na deti, pripadne na jedno dieta zle vidis. To je to, co sa mi nepaci, chcem mat predsa prehlad, ci su v poriadku. S kocikom vedla seba sa horsie vsade dostanes. Lenze vidis dobre na obidve deti.

bibianka • 2d • 14. apr 2008 o 16:57
Ja som kdesi čítala, že v tandemových kočíkoch sa dosť ťažko chodí cez obrubníky - u nás su dosť vysoké a treba vlastne nadvihnúť celý ten predok kočíka. Výhoda je zasa, že sú užšie. Ale zdá sa mi, že ta manipulácia je náročnejšia (zabáčanie, otáčanie). No neviem, to by asi mal reagovať niekto, kto to už má odskúšané. Mne na tandemoch prekáža hlavne to, že ak by som bola decko, nechcela by som sedieť vzadu 😀

bibianka • 2d • 14. apr 2008 o 17:05
tu je dobrá diskusia http://www.dvojcata.cz/forum.php?idtema=36

andika10 • 35tt • 14. apr 2008 o 19:23
ahoje ja mam tiež problem aký kočík ale mi sme si už vybrali.
http://e-broucek.cz/nove-zbozi/kocarky/sourozen...
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/produkt.htm?...

andika10 • 35tt • 14. apr 2008 o 19:26
este raz http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/produkt.htm?...

bibianka • 2d • 14. apr 2008 o 19:28
andika, ten sa páči skoro každému, len tá cena...

andika10 • 35tt • 14. apr 2008 o 19:35
to je jedine minus na tom kočiku ale manžel je v taliansku skusi pozrieť ake su tam ceny lebo aj peg prego su ževraj lacnejšie ako u nas

diddi • 2d • 14. apr 2008 o 23:15
caute, my mame tento, len v modrom

http://www.babydirekt.eu/sk/ohio-twin-alu-nanoznik

vyhody: vidite na deti
lahka manipulacia

nevyhody: nie vsade sa s nim prejde cez dvere do obchodov ☹
v zime, ked su deti naobliekane sa v nom tlacia /aspon tie moje 10mesacne/ a vedu velky suboj o miesto

teraz by som si kupila kocik vedla seba, ale s predelenymi korbickami
za sebou by som nechcela, mame taky podvozkovy, kde sa naklikavaju autosedacky /Peg Perego/ a naozaj dvihat na chodnik z cesty je fuska, ale zas sa vsade vojdeme 🙂 aj do obchodov 😎 ň
a myslim si,ze v kociku za sebou ma nevyhodu zadne babätko, lebo ma na nozickach surodenca zpredu, ktory si ofukuje v lahu

fiallinka • 22tt • 15. apr 2008 o 07:28
holky, na téma "čekáme dvojčata" je nás víc, nechcete to řešit s náma 🙂 ?

amdeis • 37tt • 17. apr 2008 o 10:03
Ahojte. A viete mi poradit kde sa daju kupit take kociky pre dvojicky ako ste linkovali (hartan a raptor)? Kupit myslim aj vidiet a skusit, lebo vsade je len peg perego alebo jane, ktore su podla mna velmi nevhodne "hypermoderne in coolove" kociky. Alebo si vraj mam vybrat z katalogu ale ja to neuznavam, kocik musim vidiet. A nejak cestovat sa mi uz neda kvoli bruchu, maximalne okolie bratislavy. Dakujem.

fiallinka • 22tt • 17. apr 2008 o 10:14
holky, zatím to ještě neřeším, ale taky vůbec nevím, jak se později dostanu někam, kde se na dvojkočárky můžu podívat, skoro nikde je nemají - od nás nejblíž v brně na Tomkově náměstí, teda prý...

Určitě znáte stránky www.dvojcata.cz, tam je opravdu hodně názorů na dvojičkové kočárky, podle toho se dá docela dobře řídit - já asi nakonec dopadnu tak, že ten kočár koupím naslepo, podle "internetu"... zatím mám předběžného favorita Hartana, dá se koupit i použitý, je poměrně běžný, akorát vím, že právě hodně mamin si stěžuje na to, že mezi dětma není přepážka... ale další část říká, že si na to děcka časem zvykly...

amdeis • 37tt • 17. apr 2008 o 10:24
fiallinka skus http://www.dvojcata.cz/clanek.php?IArticle=191&... je to kontakt na dvojcata v brne, mohli by ti vediet poradit lepsie.

fiallinka • 22tt • 17. apr 2008 o 11:45
amdeis: díky za tip, ale já právě nejsem z Brna, mám to tam 130 km, takže už taky docela dost... a myslím, že se tam ve vyšším stupni těhu ani nedostanu. Ale jedu tam teď, tak už asi omrknu tu prodejnu, kde by snad kočárky mohly být, ať mám aspoň představu.

andika10 • 35tt • 17. apr 2008 o 12:17
KOčik Hartan som našla len na nete ale ale boli to predajne v Brne a niekde pri Prahe, ale radili mi aby som sa pozrela aj vo viedni. Mne ho pozrie manžel v taliansku ale je to velmi blbe že všade su len katalogy a tak si ho musiš objednať

andika10 • 35tt • 17. apr 2008 o 12:20
Aj tu su dobre kočíky www.bejbycentrum.cz

amdeis • 37tt • 17. apr 2008 o 13:47
A neviete kde v heinburgu alebo vo viedni sa da ist kupit kocik?

andika10 • 35tt • 17. apr 2008 o 13:55
tak daleko som sa nedostala keďže moja nemčina je mizerna prezeram si skôr česke stránky .

amdeis • 37tt • 17. apr 2008 o 13:58
Pre mna su cechy daleko kedze uz teraz som ako v osmom mesiaci s jednym dietatom. 😅 Preto su mi rakuske mesta blizsie. A ja po nemecky tiez len tak trosken ale zase vsade po anglicky alebo rukami nohammi. 😀

nana77 • 2d • 17. apr 2008 o 14:16
baby, mrknite sem:
http://www.lacnejsienekupis.sk/index_g.php?acti...

je sice polsky, ale ak to niekomu nevadi.... my sme si ho objednali

andika10 • 35tt • 17. apr 2008 o 14:29
nie je zlí ale mne ide hlavne o to necch ma dve pevne a dve otočné kolesá ževraj sa s nim lahšie manipuluje. Aj tu su dobre kočíky http://kocarky.cz

katrin • 2d • 17. apr 2008 o 14:40
baby, co sa tyka dvojkovych kocikov: odporucam pozerat pevne konstrukcie s co najnizsou vahou. Dalej zalezi aj od toho, v akom terene byvate, cez ake dvere musite prechadzat, aby ste sa dostali z bytu/do vytahu /z domu/do kocikarne/do obchodu.... Hlavne, podstatna vec je, pokial jazdite autom a vozite aj kocik, aby ste boli same schopne kocik nalozit a vylozit z auta (zlozeny)

Ja uz mam teraz 4-ty kocik, odkedy sa deti narodili. My ale byvame v kopci, takze mojou podmienkou bolo, aby mal kocik velke kolesa, dalej aby presiel 80-kami dverami a aby bol co najlahsi, samozrejme, aby som nezbankrotovala pri kupe toho kocika ......

Prvy kocik sme mali starsi typ PP Duette - ten si neviem vynachvalit v kombinacii s autosedackami. Tie sa daju naklikat na podvozok kocika, cely kocik mi vosiel do kratkej Fabie, takze to bol fakt super pomocnik. Novy PP Duette sa do kratkej Fabie nevojde, pretoze sa sklada inak ako ten starsi typ a zavadzaju tam kolieska. Inak, stretla som sa s kockami, co maju novy PP Duette s tym volantom a pri 2-rocnych detoch ho maju totalne vyhegany, kyval sa zo strany na stranu, takze asi moc stabilny nie je...

Co sa tyka sedenia, za sebou nie je vyhodne pre starsie deti, pretoze to zadne nevidi co sa deje vpredu, vidi iba chrbat surodenca. Sedenie vedla seba ma zas dost velku nevyhodu v tom, ze decka sa vyslovene, ked su naobliekane + fusaky tlacia na seba, ti nasi chalani sa dost casto tahaju za ciapky, vlasy, usi, ruky... 😀 S tymto si moc nenavyberate. Ja ale napriklad mam rada kocik vedla seba, pretoze v pripade potreby ich dokazem nakrmit aj v kociku, co pri sedeni za sebou mi neslo tak dobre. .....

Ja osobne som sa nestretla s maminou dvojiciek, ktora by mala od narodenia iba jeden kocik a za cely cas, co ho potrebovala ho nevymenila...

andika10 • 35tt • 17. apr 2008 o 14:45
asi maš pravdu každy kočik ma svoje plus aj minus

amdeis • 37tt • 17. apr 2008 o 15:24
No ja chcem kocik urcite vedla seba. A tie co tu boli uvedene sa mi zdali byt celkom dobre. Aj v knihe od klary rulikovej su nejake recenzie na niektore druhy. Kedze byvam v meste terenak nepotrebujem. Inak mam taky pocit, ze dost vela kocikov navrhuju muzi co len presli okolo detilebo su niekedy dost nedomyslene.

diddi • 2d • 17. apr 2008 o 17:51
amdeis, ten hartan maju v Kike...ale ta cena 😕

zucha • 1d • 19. apr 2008 o 14:25
podla mna je super tento. Ide hlavne o madla na drzanie v sportovej casti. Ked jedno dieta chce napr. chodit, nemusite to otvarat cele, ako pri vacsine a da sa navyse otocit tak, ako vam to vyhovuje.

zucha • 1d • 19. apr 2008 o 14:25
hlavne, ze som nedala link...... http://www.babydirekt.eu/sk/city-twin

helisek84 • 20. apr 2008 o 21:35
Ahoj kočky.
Je to opravdu individuální záležitost...každému vyhovuje něco jiného. My též měli s manežle vybraný Herqules...ovšem do té doby, než jsme ho vyzkoušeli. Neumím si představit, že při procházce, kdy bych si ráda přehodila rukojeť, musela bych vyložit děti někam a sama vyndávat a zase zapínat celou korbu.
Bohužel zatím nikdo nevymyslel otočná nafukovací kolečka...a nesestavil tak, aby vyhovoval kočár všem.
Trojkolky se mi nelíbí už designově...budu jezdit hodně "terén" a když vidím v našem okolí, jak má někdo problém s jedním dítětem - na zpevněné cestě, kde je pár drnů veze trojkolku jen po těch dvou kolech...nebo při najíždění na chodník div kočárek nepřevrátí, protože to na tom jednom kole neudrží...

Chce to opravdu vyzkoušet co nejvíc typů, porovnat, sepsat si požadavky a vybírat. Bohužel to zastoupení není takové...ale myslím, že každá se vybereme:o) Jen to chce čas.

emjee
2. nov 2008

jarka82 • 1d, 21tt • Dnes o 08:31
Ahoj mamicky vedeli by ste mi niektora poradit prosim? chcela by som si kupit kupit pre miminka kocik jane sportovy+2 vanicky matrix s coho sa daju potom urobit autosedacky. Vedeli by ste mi poradit aka kombinacia je dobra dve vanicky ci dve tie vanicky? zmesia sa dve vanicky za sebou? totiz to ja ich budem vyuzivat peso a sedacky budeme potrebovat len cez vikend. Alebo si mam kupit iny? tu v Irsku toho moc na vyber nie je a ja si neviem rady termin mame sice na marec no sedacky potrebujeme mat skorej bez toho nas s porodnice nepustia domou...Dakujem za kazdu odpoved

hviezda22
2. nov 2008

emjee...ja tiez čakam dvojičky a tiez sa mi pači Jane trojkolka powertwin, pisala som predajcovi, či sa nan daju nakliknut dve autosedačky matrix...no bohužial sa nedaju...len autosedačky Jane strata,alebo Rebel, no na kočík Jane twintwo....vyzera ako Jane Nomad, štvorkolka, tam sa daju nakliknut aj dva Matrixi za sebou. Hlboke vaničky vobec nie, len jedna hlboka v kombinacii so športovou častou...napriklad pri detoch s ročným vekovým rozdielom-teda súrodenecký

zuz11
17. nov 2008

londyncanka • 3d • Dnes o 13:21
Mile mamicky, chcela by som vediet vase skusenosti a porady co sa tyka typu kociku pre dvojicky.Moje maju 1 rok a uz sa mi nezmestia do kocika vedla seba.Kocik co mam je od firmy MAclaren typ TWIN TECHNO.Je super ze vojdem do kazdych dveri ale uz je priuzky pre deti...Poradte aky kocik je najlepsi, jeden z dvojiciek ma 12kg a nejake drobne a druha dvojicka 13kg a nejake drobne...napiste mi ake mate skusenosti s kocikom za sebou, bojim sa ze sa zlomi lebo naozaj moji valibuci su tazki...
Dakujem za priispevky.

kili
17. nov 2008

tak to máš riadnych valibukov. žiaľ poradiť neviem, naši dokopy majú o niečo viac ako jeden tvoj 😅

krista
6. jan 2009

jankatr • 1d, 25tt • 3. září 2008 v 15:24
Ahojky - vím že v sedmém týdnu řešit kočárky je dost brzo, chci se poptat spíš jen tak ze zvědavosti a udělat si přehled - pro případ že se nic nezmění a budeme ho vážně potřebovat. Navíc myslím že by tahle diskuse mohla být užitečná i pro další budoucí "dvojmaminky"
Moje představa je - lehký, pokud možno s otočnými jedněmi koly nebo aspoň natáčecí nápravou a tak aby nás nezruinoval...
Máte někdo typ na nějaký dobrý kočárek? Případně i odkaz na internet???

jankatr • 1d, 25tt • 4. září 2008 ve 12:03
nikdo tu nemá žádný nápad??? 🙂

kpetra • 1d • 4. září 2008 ve 12:05
Ahoj. U nás v tématu "holky z kočárků" je taky jedna maminka dvojčátek nebo je tu téma přímo" dvojčátka", tak se zkus zeptat tam. Ale jestli tě kočárky zajímají a baví, klidně se můžeš přidat k nám. Holkám to určitě vadit nebude. 😉

jankatr • 1d, 25tt • 11. listopad 2008 v 09:30
Zkusím tohle téma protlačit znovu na začátek - Dvojtěhulek je teď poměrně dost a tak si myslím že by bylo fajn kdyby tu bylo téma kde by nám zkušenější dvojmamči mohli napsat svoje zkušenosti s kočárkama a vůbec by se tu mohly objevit typy na zajímavé kočárky pro dvojčátka -co kdo má vybráno a co by si přál... 🙂

rozela • 1d • 11. listopad 2008 v 09:57
jankatr, já sice dvojčata nemám, ale mám dvě kamarádky(jsou to sestry 😀 ) a obě mají 4měsíční dvojčata. jedna z nich má Zoom od ABC designu a nemůže si ho vynachválit. koupila ho v plný výbavě (hluboká korbička, sportovní, autosedačky) a vyšel ji kolem 25tisíc tušim. ta druhá má trojkombinaci, ale prckové ji ve 4 měsících váží oba 8 kilo, takže se jí už nevejdou do vložných tašek a hodlá taky kupovat zooma. 🙂

alka • 11. listopad 2008 v 10:13
ahoj jankatr, moje sestra má "mercedes mezi kočárky pro dvojčata", německou značku Teutonia a maximální spokojenost, má čtyčkolku, přední kola velká nenafukovací otočná, odpružená, výborně se ovládá i v náročnějším terénu(předevčírem ozkoušno v lese 😉 ), opravdu jezdí lehce. Nemá samostatné korbičky, ale děti jsou v taškách, přikryté jednou společnou korbou. Je to kočár předělatelný na sporťák. Nekupovali ho nový, ale nový by stál prý cca 16 tisíc (v nějaké specializované skvělé prodejně v Kolíně). Sestra i švagr jsou vysocí lidé a zatím se tam děti vejdou, teď na prahu zimy jsou 6-měsíční, takže na "lámání chleba" teprve dojde (jako vejít je tam i s fusakama), ale v porovnání se stejně starými dětmi kamarádky, které se jí teď už do kočárku nevejdou ani bez fusaků (bohužel značku nevím), je Teutonia lepší. Budeš mít jarní děti, tak hledej u kočárku hlavně dlouhý prostor, aby se ti tam věšly miminka v zimě 😵 Mimojiné, gratuluji k dvojtěhotenství 😉

daniellka • 2d • 11. listopad 2008 ve 12:07
jankatr - zkus se přijít pobavit k nám do Dvojčátek - najdeš to ve Volné diskuzi.
Já mám twin jogger childwheels,výbornej,jsem s ním velice spokojená,i když už přes půl roku používám už jen golfky. Ale s prodejem ještě čekám,kdyby nááhodou hodně nasněžilo,a golkfky by neprojely,tak vytáhnu joggera,ten projede všechno. Je to trojkolka,ale to kolečko vpředu je dvojkolo,takže perfektní stabilita,samozřejmě s aretací i bez,jakpotřebuješ. sezení je oddělené,to je taky výhoda,protože malý miminka do sebe buší ,budí se,nebo se k sobě přisunujou,je lepší mít každé místečko zvlášť,určitě s přepážkou,hodně kočárků je bez přepážky.
Jestli jezdíváš do Brna,tak doporučuju prodejnu na Tomkově nám.,mají asi nejvtší výběr pro dvojčata. Pokud by jsi nechtěla koupit z druhé ruky..

daniellka • 2d • 11. listopad 2008 ve 12:10
jo a jestli můžu poradit,tak při výběru se taky zaměř na váhu.Budeš vozit dva, děti rychle přibírají a za chvilku budeš počítat každý kilo,je to celkem záhul,vozit už pak dva cvalíky a těžkej kočár. A jestli třeba budeš kočár dávat do auta,taky se to pronese.

svorce • 39tt • 12. listopad 2008 v 15:20
Zdravím všechny, tak jsem ráda, že nejsem jediná kdo se zajímá o kočárek pro dvojčátka. Zrovna včera jsem byla prohlížet na vlastní oči a docela jsme se naštvala. jsem v 26 tt a už bych řekla, že bych opravdu měla bát plně rozhodnutá který ten kočárek koupíme. Takže doporučení bych taky uvítala. Koukala jsem na značku ABC desing, ale moc nejsem spokojená, že přední korbička je natočená dopředu. No snad to dáme dohromady 🙂

marrha • 3d • 12. listopad 2008 ve 22:02
Ahoj holky...

já už vystřídala několik kočárků ale žádný není ideál..
první jsme měla Spider swing...z druhé ruky...ten byl super, korbičky oddělené...super ovadatelný...pak jsme měla Ohio twin, ale hned jsem ho prodala..neměl přepážku a u nás to byl velký problém...na jaro jsem si koupil aHoco monterio twin dem..., splňuje všechny moje požadavky, ale.....kolečka mají pěkně blbě řešená...po měsíci jízdy se stočily jako by do písmene A a dřely o konstrukci...takže reklamace a spravili to tak, že dozadu přidali na každou stranu ještě jedn kolečko, takže i v zadu jsou dvojité....a pak mám tandem Jane twin two...jsem s ním taky spokojena až na to, že přední sedátko je hodně krátké a nemá polohovací podnožky, takže dětem tam ty nožky jen tak visí...
každý kočárek má své pro a proti a žádný není ideál...každá máme jiné představy o kočárcích...co někomu vyhovuje, může jinému vadit...
taky záleží, kde bydlíte a jak budete děti transportovat ke kočárku..jestli máte v domě výtah a nebo ne...apod..
určitě bych pořizovala kočárek s předníma otočnýma kolečkama...jak psala Daniellka děti rychle rostou a jsou těžší a manipulace je s něma určitě lepší...
Dani...ten kočárek co máš ten Jogger ten je prý super, ale už se nevyrábí 😔
Jinak dobrá diskuze je tady www.dvojcata.cz tam si maminky přímo vyměňují názory na kočárky....dost jsem tam taky hledala 😉

lencapce • 14. listopad 2008 ve 14:21
Ahoj holky, já mám už 7 měsíční dvojčata a můžu říct že jsme vybírali kočárek dost dlouho. O všech o kterých píšete jsme viděli a zkoušeli ale každý měl nějaké mouchy. Nakonec jsme sehnali úplně náhodou ten nejlepší který šel Herqules Twin Raptor spin. Původně jsem chtěla za sebou abych všude vjela, nakonec jsem koupila vedle sebe a jsem tomu ráda, když vidím že s tím za sebou maminky zápasí v obchodě aby se vůbec vytočili do uličky, nevidíte na to zadní dítě a je fuška s tím vůbec zatáčet, do autobusu už se nevejdete vůbec a hlavně všude byl problém že se sedačky nedali dát do úplného lehu (většinou ta přední). Další problém byl aby ten vedle sebe měl max. šířku abych se vešla do výtahu, což měli asi jen dva a Herqules mezi nimi (důležité je skutečně si přeměřit největší šířku, rozměry uváděné na netu nejsou přesné) a chtěla jsem aby kočárek měl sportovní design a trochu vypadal a to byl pouze tenhle. A ještě jedna obrovská výhoda - korbičky sporťáku jdou dát po směru i proti směru, takže na dítě vidíte, což u jiných nejde. Já si tento kočárek s masivní konstrukcí a sportovním designem nemůžu vynachválit, je velice variabilní a krásně se s ním jezdí. Bohužel výrobce má jen výhradní zastoupení takže je špatně k sehnání. Budu tento kočárek na jaře 2009 prodávat, takže když by měl někdo zájem můžete se ozvat na mail: lenca.pce@seznam.cz Máme ho v nadstandartní výbavě.

jankatr • 1d, 25tt • 20. listopad 2008 ve 23:33
Tak jsem šmátrala a pátrala na netu - a nakonec mě taky docela zaujal ten Herqules co píše Lencapce http://www.detske-kocarky.cz/twin-raptor-spin-a...
a nebo pak ještě i tenhle http://www.slune-cz.cz/kocarek-implast-spider-s...

dada134 • 35tt • 21. listopad 2008 v 08:41
Jankatr,my máme vybraného taky Herqulesa,ale zajímalo by mě,zda ho skutečně na těch strínkách mají,protože jsem před 2 měsíci psala do všech eshopů,kde ho měli v nabídce a málo který ho fyzicky hještě měl na skladě,jen ten maskáčový a ten se nám nelíbí,teď už nevidím skoro nikde ani ten maskáčový,tak jsem psala do baby expertu,jestli neví přesnější datum nové kolekce,tu letošní už nikde nedostanou.TAk prý v únoru a to je pro nás dost na štíru,ale poslali mi náhled barev nové kolekce,ta letošní se nám líbí daleko víc a prý že zkusí po prodejnách dát dohromady olivově-oranžový,ten se nám taky líbí.S tou zelenkavou byl prý vyprodán už v dubnu.No tak jsem zvědavá,my už se ohlížet po jiném nechceme ☹

jankatr • 1d, 25tt • 21. listopad 2008 ve 13:53
Ahojky - tak dneska jsem narazila ještě na jednu verzi od Implastu - ta taky nevypadá špatně http://www.kocikovo.sk/product/implast-spider-d...
Na netu je sice trošku problém ji najít - ale našla jsem ji vlastně původně s jedním ochotným panem prodavačem u nás v dětském obchůdku - měli u něj v katalogu cenu asi 16500 - ale je to včetně korbiček, pláštěnky atd.
Prý by nebyl problém ho dovézt přímo z Polska mají tam někoho s kým spolupracují - ale mám strach se do toho vrhnout když si ho nemůžu nikde osahat... - tak nevím 😕 Ale líbí se mi že je ta cena komplet, umístění sedaček je
variabilní, jsou oddělené a díky předním kolečkům dál od sebe je stabilnější.

mauzos • 26tt • 22. listopad 2008 v 16:30
| Change | 88.212.17.52
Která pravidla porušuje: | Zruš
A co hovorite na tento? http://www.babyjogger.sk/ Bud ten prvy model City Mini, alebo druhy City Elite, aj ked ten druhy je uz dost drahy. Este uvazujeme aj nad tymto http://matko.sk/baby-shop/phil-teds-stvorkolka-... Nemate nahodou niekto niektory z nich? Neviem, ci sa daju plnohodnotne vyuzit od narodenia aj bez vlozenia nejakych tasiek na babo. Cakame az v aprili, takze este mame cas, ale ako tak robim prieskum, tak vela toho na vyber nieje.

jankatr • 1d, 25tt • 22. listopad 2008 ve 22:45
Mauzos - jsou pěkný - ale zkušenost s nima nemám - ten elite a ten phil teds - se musí bezvadně ovládat, u toho mini nevím jak je to s těma malejma kolečkama. Akorát mě by teda vadilo že nemůžeš dát ty sedačky i naopak. Tohle je fajn u větších dětí, ale když máš maličký mimčo tak je lepší když na něj vidíš.
Mluvím ze zkušenosti. Na malýho jsem sháněla kočár aby měl přehazovací rukojeť, kvůli sluníčku a tak - a nakonec jsem to stejně vůbec nepoužívala - měla jsem ho pořád proti sobě a radši mu tam přidělala třeba plínku proti sluníčku a pak zas když byl větší, tak chtěl koukat - takže jsme pořád jezdili naopak 😉
Zatím se mi v tomhle ohledu nejvíc líbí ten herqules - má velký kolečka - i ty otočný a dá se nasadit sedačka na oba směry - i když rukojeť přehazovací není.
Navíc jak jsem se dívala na ty obrázky tak oba kočárky mají takovou poměrně malou stříšku a když je tam malý mimčo který leží tak není v podstatě vůbec chráněný - třeba před sněhem apod.
A musíš počítat s tím že ten termín co máš spočítaný pro tebe neplatí (byla bys asi docela vyjímka potvrzující pravidlo) počítej minimálně 2 týdny předem - možná i 3-4 - a to už jsi někde v březnu nebo přelom března/dubna - a tou dobou může klidně i sněžit 😉

mauzos • 26tt • 23. listopad 2008 v 09:32
S tym aj pocitam, ze nebudu asi cakat na termin a budu sa pytat na svet skor. Zial ako som tak prebehla stranky, tak toho Herqula som uz nikde na Slovenmsku nenasla, maximalne tak maskacovy, ktory sa mi vobec nepaci. Nikto nepozna tie kociky babyjogger a phil&teds?

juliet • 2d • 23. listopad 2008 ve 13:47
ahoj, my máme také Herqules Twin a jsme spokojeni - dobře se ovládá, má velká kolečka, přední otočná nebo jdou zpevnit, vejde se do dveří.

jankatr • 1d, 25tt • 23. listopad 2008 ve 22:14
Mauzos - někde jsem zahlídla že doprodávají a že příští rok budou nové barvy - proto teď zřejmě nikde není. Ale dá se najít v inzerátech (pokud netrváš na novém)

mauzos • 26tt • 23. listopad 2008 ve 22:50
Samozrejme netrvam na novom. Ked tak citam Vase prispevky, tak urcite neostaneme pri tom jednom. Nasla som este jeden zaujimavy http://www.kocikovo.sk/product/hauck-roadster-d... Poznate ho niektora? Na nete som na neho vela recenzii nenasla

jankatr • 1d, 25tt • 24. listopad 2008 v 11:07
Taky jsem se na něj dívala - ale ten myslím taky nejde otočit - a to mi přijde na novorozeňátka dost nepraktický. Jinak jezdit se s ním musí perfektně.
Možná zkus kouknout po inzerátech jestli ho někdo neprodává a zeptat se přímo jakou s ním měli zkušenost. 😉

jmisa • 14tt • 24. listopad 2008 v 17:52
Ten Phil&Teds se mi moc líbí. Já mám dost času, ale vím,jak dlouho všechno zvažuju, tak už hledám 😀
Viděla jsem ho naživo jen pro jedno dítě a připadal mi super.
Hledala jsem na ně recenze na netu, ale nic moc jsem nenašla.

mil7 • 1d, 34tt • 26. listopad 2008 v 15:38
Chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo zlušenost s kočárem na dvojčátka od firmy Patron Bohemia
a kočár je F4???

jankatr • 1d, 25tt • 29. listopad 2008 ve 22:21
Mil - zkušenost s ním teda nemám ale když jsem tu nedávno bloudila po obchodech a ptala se na radu, tak mi Patron docela doporučovali jako dobrou a kvalitní značku - ale ten dvojčatovej kočárek je docela novej takže přímo s ním ještě žádnou zkušenost neměli.

Mě teď zaujaly ještě tyhle dva kočárky - Teutonia team alu s4 - http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=432250 a Hartan ZX II PLUS 2009 - http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=754148
Akorát ten Hartan mi přijde docela dost těžkej.

alik30 • 35tt • 4. prosinec 2008 ve 12:48
Ahoj holky, taky jsme tohle hodne doma resili, nakonec jsme se rozhodli pro Jane Twin Two a korbicky Matrix. Jak pisete, kazdy kocarek ma sve pro a proti. U nas byly hlavni duvody pro vyber tohoto, ze se nam vejde do vytahu, vejde do vsech dveri v obchodech, je hodne lehky a korbicky, ac jsou mensi, tak jsou zaroven i autosedacky. Fakt jsem zvedava, jak budem spokojeni, ale to zjistime, az s nim budem opravdu jezdit.

jankatr • 1d, 25tt • 10. prosinec 2008 ve 12:58
ahojky - máte někdo zkušenost s kočárkem Babywelt montreal s4 ??? www.kocarky-eshop.cz%2Fupload%2Fvelke%2F250_koc...>http://www.kocarky-eshop.cz/parts/obrazek.php?o...

Nevypadá špatně - akorát se nedá přehodit sedačka do protisměru - nebo jsem to aspoň nikde nenašla - tak nevím...

krista
6. jan 2009

katarinkap2403 • 22tt • Dnes ve 20:17
Ahojte všetky budúce mamičky dvojičiek, resp. už maminy

zaujímalo by ma ako zvládate výber kočíka pre bábatká. Mám pocit, že ponuka pre nás je hrozne obmedzená oproti obyčajným kočíkom. Zatial sme len tesne za polovičkou teh ale kedže sa može stať že pojdem kedykolvek do nemocnice chcela by som tuto otázku vyriešit čo najskor a minimálne sa pre nejaký rozhodnuť, kúpi ho manžel až ked to bude isté ale neviem podla čoho a hlavne kde vyberať a kupovať

Budem Vám vdačná ak sa podelíte so skúsenostami.

hviezda22 • 2d, 21tt • Dnes ve 20:45
Ahoj katarinkap2403, tak sme tehu rovnako 😀 , ja mam termín 19.5 tiez dvojičky, ale mam kratší men.cyklus a určite je presnejší o den dva skor
mrkni do temy čakame dvojičky, akurat sme tam rozoberali kočíky 😉
ja mam vybraty Jane twin two, ale este ich chcem naživo poobzerat

palculienkkka • 30tt • Dnes ve 20:47
hviezda aj ja som mala vybratý najprv twin a po včerajšku som zmenila názor na abc-design ... 😀 idem pozrieť do témy čakáme dvojičky

hviezda22 • 2d, 21tt • Dnes ve 20:52
palculienka abc-desing ma nesporne svoje vyhody, hlavne to ze idu rozne nasadit sedačky - v roznych smeroch a aj hlboke vaničky sa daju dat dve, no mrkni na vahu ABC a na vahu Jane - obrovsky rozdiel. Krásne su oba, ale mam čosi odkočíkované a vaha kočíka je doležitá. Plus pridaj vahu detičiek. Ja som stale za Jané

andika10
11. jan 2009

ahojte ja už mam 5m. dvojičky a mame kočik herkules. som snim velmi spokojna velmi lahko sa ovlada.sice je ťažky ale to zbadam len keď idem k rodičom ktorí bývaju v paneláku a musim ho poskladať a napratať do výťahu. ale už to zvladam sama, aj do auta ho napraceme hoci mame male auto. Ale je pravda že každy ma ine nároky na kočik. Vela šťastia pri výbere kočíka