Ako riešiť kočík pre dvojičky?

soffik
29. júl 2007

Prosím mamičky dvojičiek o skúsenosti s kočíkom pre dvojičky. Máme vyhliadnutý kočík - vedľa seba, ale rozmýšľame aj nad možnosťou 2 kočíky spojené spojkou. Zdajú sa mi viac praktickejšie, ale zase na druhej strane zaberú viac než celý chodník.
Prosím ak máte skúsenosti napíšte. Termín sa blíži a kočík nikde. Ďakujem

elenita
26. apr 2009

Ahoj lienoska, a ako sa s tym kocikom manipuluje? Da sa napr. v pohode vyjst na chodnik aj z neho zist?

lienoska
26. apr 2009

ahoj...
manipuluje sa s nim vyborne...lahucko sa otaca, ja uz som tak vytrenovana, ze aj s jednou rukou 🙂) a z chodnika a na chodnik...tiez dobre... je to zvyk, tazisko ma inde ako single kocik...ale ja som s tym problem nikdy nemala...

katarinka123
26. apr 2009

ahoj
lienoska
no ja som kupila tento a potom som nasla ten abc.ale co uz som spokojna stym co mam
ve to je skoro to iste

lienoska
27. apr 2009

ahoj katarinka...no keby som ja nebola narazila na abc...asi mam tiez PP 🙂

elenita
28. apr 2009

Caute krasky, tak nakoniec tamer na 99percent kupujeme Peg Perego duette 🙂
Nasla som inzerat od maminky, kt. ho vyhodne predava. Ten kolcraft je velmi dlha dodacia doba a takto ho mozeme mat hned 😉

najjulinka
28. apr 2009

Tak blahoželám elenita k novému kočíku... PP sa mi velmi pozdáva, aj ked osobnú skusenosť nemám... Ale podla mna budeš spokojná. PP je premakaná značka 😉

elenita
28. apr 2009

jej, diky, najjulinka. Ideme ho pozriet a dufam aj vziat az v piatok. Chcela som ist uz dnes, ale nevydalo, no a zajtra a pozajtra statnicujem 😅

najjulinka
28. apr 2009

elenita, tak to držím palce 😉

lienoska
29. apr 2009

pridavam sa a tiez drzim paste 🙂
btw...pamatam sa ako som sa ja tesila, ked mi zavolali, ze prisiel nas kocik 🙂

jonatanka
29. apr 2009

elenita prajem ti aby si bola s kocikom spokojna, a drzim palce pri statniciach 😉

katarinka123
29. apr 2009

elenita aj ja sa pridavam ,drz sa.nech to dobre dopadne
a to kupujete novy kocik?alebo pouzity

elenita
2. máj 2009

Ahojte, kocik uz je doma, jeto pouzity kocik, vcera uz sme absolvovali 2 prechadzky 😉

najjulinka
2. máj 2009

no a čo povieš elenita? dobrý? spokojná ty aj deti? 😉

najjulinka
2. máj 2009

Xixixi som našla kolkraft od ruky za slusnu cenu v Polsku http://www.allegro.pl/item616482018_kolcraft_du... 🙂 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀

smejkaa
3. máj 2009

Ahojte. Chcem sa spytat, ci nema niekto z vas kociarik Peg Perego duette pre dvojcata vo verzii scarlett? To je taka cerveno biela kombinacia. Alebo nepoznate niekoho? Dakujem.

katarinka123
3. máj 2009

ahoj ja mam ale v kombinaci sivo bieli
mam ho aj v albume

elenita
3. máj 2009

najjulinka, deticky su spokojne, maju svoje pohodlie, ale inak sa mi velmi zle ovlada ☹
myslela som si, ze to bude lepsie.
No ale hlavne, ze krpci su spokojni.
Ten kolkraft tam vychadza kolko eur? V zlotych sa ja nevyznam, neviem, aky je kurz 😀 a ani na tej stranke, vobec tomu nerozumiem 😀 ale uz ma to mata, co keby bol kolcraft lepsi? 😀

najjulinka
3. máj 2009

ked dobre počítam tkazbrucha, tak asi cez 100€ čosi...

elenita
4. máj 2009

waau, to je fakt smiesna cena. A to je teda uz pouzity kocik? Vieme nejake podrobnosti, ako podmienky dodania a tak? Lebo ja sa na tej stranke vobec nevyznam 😢

najjulinka
4. máj 2009

Je to aukcia, takže cena stále stupa,a le zatim sttále v pohode cenovo 😉

scarlette
4. máj 2009

ahojte kocky,
nemate nahodou skusenosti s teutoniou Team Alu S4?
http://www.kocarky-teutonia.cz/produkty.php?sub...

mna zatial najviac oslovila, lahko sa s nou manipulovalo a je aj lahka...
dikes 🙂

elenita
5. máj 2009

scarlette, skusenosti nemam, ale urcite najdes viac na stranke www.dvojcata.cz, v sekcii dizkuzni forum 😉
mimochodom, na ten nas PP si uz celkom zvykam, uz sa mi aj ovlada lepsie a deti su v nom spokojneeee, takze som aj ja 🙂

renusa
5. máj 2009

Ahojte 😉
písali ste tu niektoré o ABC design ZOOM, dosť ma zaujal tento kočík, už som sa aj zháňala po ňom...... len by som chcela počuť od mamín, ktoré ho majú........ výhody a nevýhody...hlavne tie dve vaničky za sebou, ževraj je dosť dlhý 😕 a čo autosedačky na ňom, využili ste ich??

astrane
5. máj 2009

Já nedávno mluvila s paní a to ho měla a vněm dvě batolata.KOčárek je to pěkný,ale ona říkala,že v kopci ho nemůže vytlačit a udržet,zvláště.když jde někdo před ní a hodně pomalu,tak to prý vyloženě trpí.Taky zvedat na orubníky jde dost těžko-právě asi proto,jak je dlouhý.Paní to vše odnáší pravidelně se vracejícím zánětem svalů v rukách....Ale paní byla drobná a třeba to tak hodně vadilo jen jí....zase ale projede dveřma všude a dětem se tam vyloženě líbilo...
Já osobně bych na dvojčata brala asi kočár,kde jsou vedle sebe a mají v předu otočná kola,abych ho nemusela moc přizvedávat a to i za cenu,že se leckde nevlezu...(pokud teda nebydlíte v paneláku,kde se nedají otevřít vchodové dveře na 2 křídla,tam je to jasný a musí být za sebou)
taky ruční brzda by se u takovýho kočárku hodila,aby maminku nestáhl z kopce dolů 😉

blucka
5. máj 2009

Ahoj kocky,
my sme si dnes priviezli domov easy walker duo a som z neho unesena, perfektne sa s nim jazdi, v pohode a lahko sa s nim otocim, vosla som dverami tiez v pohode, autosedacky sa krasne nacvakavaju, uvidime este ked sa v nom budu vozit mrnousi. Ale zatial je to pre mna jednicka 😵 ...

najjulinka
5. máj 2009

astrane na obrubnik zdvihnut to nie je o dlžke. To je o ťažisku a velkosti páke.. .proste fyzika nepustí... Ja mám INGLESINU Biposto a to zvládnem aj jednou rukou, ak treba, zato MARCO SKY LONGHORN (spolu s kočíkom YOUPALA najkratší tandem čo existuje) je neuveritelne zle ovladatelný, na obrubník je to umenie... nielen obe ruky treba, ale ešte aj jednu nohu...

astrane
5. máj 2009

Já vím...páka,rozložení sil atd... 😉 Ale prostě u toho dlouhýho kočárku by to mělo být vymakaný a výrobcem dobře spočítaný a u všech to teda není.... 😖 Ono i u krátkýho kčárku je to kolikrát tak blbě řešený,že se s tím nedá jezdit a to je tam jen jedno dítě a ne dvě....Prostě ta váha se musí správně rozložit,to máš pravdu pravdoucí...jak je blbé těžištěje celý kočárek nahouby i kdyby byl sebehezčí.A hezkej teda byl,to zase jo....No ale po referencích té paní bych si koupi hodně rozmyslela....

ooxy
6. máj 2009

ahojte...
ja mam kocik ABC design zoom a je uzasny. s vanickami za sebou nie je az taky dlhy, no ma 150cm asi od jedneho konca k druhemu...ale!!! nemam problem napriklad prejst cez pokladne v bille, tescu, lidli ci kauflande...s dvojkocikom asi tazko prejdete cez pokladnu... vanicky su uzasne, velke, boli sme v nich do nasich 72 cm a v pohode... teraz sme zacali davat baby do sportovej casti...tiez sa im tam paci...ocenujem ze sportove vanicky si mozem natocit k sebe, od seba, ci baby aby na seba pozerali...je v nom kopu miesta. kamaratka ma jane...no to sa neda porovnat, deti ma v nom ako sardinky...to druhe v poradi ani nie je vidno...
vajicka sme vyuzili, hlavne ked sme niekam sli a boli malinke, nebrali sme hlboke vanicky...len vajicka...
kocik sa mi vyborne ovlada, je pravda, ze si treba zvyknut na chodenie na obrubnik, lebo kocik ma inak tazisko...ale mne to vobec nerobi problem, je to otazka zvyku...
co sa tyka ovladania...ja uz ho zvladam aj s jednou rukou...je to sice trosku tazsie...ale da sa...
byvam v meste, pod kopcom, casto tlacim kocik do kopca...no je tazsi ako singlekocik... ale asi rovnako tazky ako vacsina dvojkocikov... ja ho vytlacim do kopca v pohode, ked nieco potrebujem s detmi robit v kopci, brzda sa da krasne jednoducho zoslapnut...a funguje perfektne 🙂) aj na strmom kopci.
najskor som videla ako nevyhodu, ze sportove vanicky sa sklapaju ako celok, nie len chrbatik samostatne do lezata - ale kedze to bol kocik za sebou s velkymi vanickami...bolo rozhodnute...ale dnes sa tesim. baby mam predcasne narodene, motoricky sme pozadu, nesedia este tak pekne...a ked sedia napriklad na papacej stolicke a sklopim im chrbat do pololahu...tak zosuchuju zadky dole..a sedia tak, ze si krivia chrbat... vsimla som si, ze to robia aj ine deti...nie vsetky samozrejme. podla mna, ked maju sediet tri hodiny take zosuchute v kociku...dost si krivia chrbticu. nase baby su v podstate v sportovych vanickach ako keby vo vajicku, chrbatik si nekrivia...a sportove vanicky su fakt velke a priestranne. no a hlavne, ze im sa v nich paci a pekne mi v nich prespia.
na zaver naozaj nemozem povedat, ci ma kocik nevyhodu, lebo od septembra minuleho roku, co ho pouzivam, som ziadnu nenasla...snad len, ze je to vacsia vaha... ale tomu sa nevyhnete pri drvivej vacsine dvojickovych kocikov /vynimajuc buginy/

ooxy
6. máj 2009

joj a na zaver len taky bonus...kocik ma neskutocny uspech...zaujme kazdeho a velmi sa paci... co potesi mamicku 🙂)

renusa
6. máj 2009

ooxy, som rada, že si napísala, myslím, že je rozhodnuté, zameriam sa už len na tento kočík.....v poľsku v jednom obchode mi vyrátal cenu okolo 700EUR komplet s vaničkami a autosedačkami.... myslím, že je to celkom slušná cena oproti tomu, čo som pozerala na nete, čo poviete??