Ako riešiť kočík pre dvojičky?

soffik
29. júl 2007

Prosím mamičky dvojičiek o skúsenosti s kočíkom pre dvojičky. Máme vyhliadnutý kočík - vedľa seba, ale rozmýšľame aj nad možnosťou 2 kočíky spojené spojkou. Zdajú sa mi viac praktickejšie, ale zase na druhej strane zaberú viac než celý chodník.
Prosím ak máte skúsenosti napíšte. Termín sa blíži a kočík nikde. Ďakujem

jonatanka
11. jan 2009

ahojte ja mam tento kocik a som max. spokojna, prejdem cez 80tky dvere, co je pre mna maly zazrak 😀
www.babymax.cz/cosatto-you-2-detske-zbozi-1968....

krista
18. jan 2009

zdenca77 • Dnes ve 20:07
Zdravím všechny, můžete mě někdo poradit?Chtěli by jsme pro naše 11m dvojčátka pořídit nový a hlavně lehčí kočárek.Golfky jsme zavrhli- mají malá kolečka a bydlíme na vesnici, líbí se nám kočárek od Hauck roadster duo sl 2009.nemáte s ním někdo zkušenosti?Je to novinka a nikdo nám nedokáže poradit.V obchodech ho nemají a objednat ho na internetu bez toho abych ho viděla se bojím.Děkuji

najjulinka
18. jan 2009

My máme kočík INGLESINA a oproti sebe používame korbičky 😉
široké nevojdu do každých normovaných dverí 😉 aj kolajničky na kočíky robia na klasické rozmery 😉 Za sebou sa mi nepáči, lebo predná sedačka nejde úplne sklopiť a zadný sa zas díva len na chrbát toho pred sebou... Takto sa "porozpravaju" a je to zlaté. Aj PEG-PEREGO sa mi páči takýto, aj Bebe-Confort... Je ich viac takýchto - samozrejme s možnosťou nasadiť miesto korbičiek vajíčka 😉
Ja teraz zvažujem golfky, Rátam s tým, že už deti budú aj bežkať, ale rozhodne musia byť golfáče úzke, takže ak kupim, tak jedine značky MARCO 😉 Je fakt, že druhý tam sedí tak bez výhladu, ale počítam s tým, že náš Kristián už viac bude bežkať ako sedieť... Takže to snad prežije bez výhľadu. Dúfam.
Inak Inglesina s korbičkami má tuším 21kg - čo na kombinovaný (aj hlboký aj šporťák) dvojkočík je celkom fajn 😉

najjulinka
18. jan 2009

a ked sme pri radení. nemá niekto náhodou golfky MARCO SKY LONGHORN??? Tiež potrebujem poradiť, resp odmerať čosi.

zdenca77
18. jan 2009

My od narození holčiček máme BabyWelt Ohio, ale holky mají každá skoro 9,5kg, kočár 20kg a se zimní výbavou vozím skoro 50kg.Když holky veze manžel je to v pohodě, ale já se vracím z procházky totálně vyřízená.kočár je bezvadnej, dobře se s ním jezdí díky otočným předním kolečkům, ale ve sněhu je to hrůza.

najjulinka
18. jan 2009

V snehu je hruza jazdiť s akýmkolvek dvojčatovým... Ked som chodila len s Lucinkou, tak som si ju cez kopy snehu preniesla... Ale dvojčatový je to maximum pre chlapa vsnehu. Manžel povedal, že trojčatový by cez kopy snehu už nijak nepretlačil 😀

najjulinka
19. jan 2009

No Longhorn pomaly asi vzdávam.. este prichádza do úvahy SKY L... Ale má iste nedostatny...
Baby aký tandemový kočík je najkratší???

zdenca77
19. jan 2009

Tandem se mě nelíbí, přijde mi divné, že druhé dítě je vzádu zastrčené a nic nevidí.Ale pravda že do města je o.k.Všude /skoro všudeú se člověk vejde.My máme vyhlídnutý tenhle,je to novinka, váží jen 14,5kg a projede dveřmi.Jsem zvědavá, ale váhám, nikdo ho zatím nevyzkoušel????
http://mimi-vyskov.com/5255-hauck-roadster-duo-...

najjulinka
19. jan 2009

My sme s bratom boli v kočíku oproti sebe a ja som tiež tak vyberala aby deti boli oproti sebe. Sa mi to najviac páči 😵 😵 😵

sterea
20. jan 2009

Zdenci-ten kocik vyzera dobre, nam sa maju dvojicky narodit koncom mája a tiez sa nevieme rozhodnut aky kocik kupit. Skoda ze tam nieje viac fotiek.

sterea
20. jan 2009

ale mam pocit ze nema nastavitelnu vysku rukovete, to by mohol byt problem 😉

zdenca77
20. jan 2009

ne to nemá, jestli můžu doporučit, máme Baby welt Ohio
http://www.detske-potreby.cz/baby-welt-ohio-twi...
i s hlubokými taškami se dá koupit za rozumnou cenu, má otočná kolečka vpředu a pro miminka se dá celý otočit,aby na mě bylo dobře vidět.Nemůžu si na něho stěžovat.Ale ted je holkám skoro rok a přemýšlíme že by se hodil skladnější kočár a lehčí.Ten Hauck je novinka a ve čtvrtek budu vědět víc, myslím že už jsem se pro něho rozhodla, tak jestli to vyjde a objednáme ho dám vědět jak vypadá a pošlu foto.

sterea
20. jan 2009

zdenca-tak som citala diskusiu na www.dvojcata.cz a nadavaju nan ze je strasne kazovy, tak si ho urcie nekupuj. My tiez zvazujeme baby welt ohio, mestia sa ti tam deti bez problemov aj ked maju rok a viac? respektive myslis ze s tym nebude problem? Mne ani tak nejde o uskladnenie len by som chcela aby mi kocik vydrzal pocas celych troch rokov.

Teraz som sa docitala ze super kocik od narodenia az do 3 rokov je bumbleride india twin, len je asi trochu drahsi, ale chvalia si ho. Zevraj ma dost velku plochu na lezanie aj co sa tyka sirky aj dlzky. Video najdes na http://www.bumbleride.com/updates/index.php

zdenca77
20. jan 2009

Vím, nadávaji na minulý model je to červený kočár.Má nafukovací a drátěná kola, tenhle by měl mít plastová a už je to prý vychytané.Zatím není v prodeji v ČR, ale co nevidět by měl být.

zdenca77
20. jan 2009

Jinak v baby Welt- holkám je 11měsíců.tašky už dávno nepoužíváme, ale velmi se hodí fusaky, které jsou součástí kočáru a nejdříve se používají k taškám.Holky nemají už jiný pytel, jen deku a tenhle fusak.Zatím i v mrazech to stačilo.Je pravda že jsou tam trochu stísněné, ale to asi v každém kočáru,který projede dveřmi.Jinak jsme zatím neměli žádný problém a to jezdíme každý den.Co vidím jako mínus je váha kočáru-asi 20kg.Jinak plusem otočná kolečka, nedovedu si představit vézt 50kg a kočár nadzvedávat při každém najetí na chodník a zatáčení.co mě vadí je to, že sama ho do auta nesložím.Máme WVPassat a manžel musí pokaždé sundat rukojeť, ale už to má vymakané, trvá to jen chvilku.i tak ale myslím že jsme vybrali dobře a že ho ještě užiju, proto nechci do jiného kočáru mnoho investovat, když ho chci jen na cestování.

najjulinka
20. jan 2009

Ahojte, tak som asi MARCO vzdala - je moc dlhý do výťahu asi (od výrobcu sa neunuvali mi poslad odpoved, len mi poslali obrazok kočíka čo maju na svojej stránke), ale objavila som YOUPA-LA a ten by nám bez problémov vošiel... Ale neviem najst nikoho na SK, kto by ho predával. YOUPA-LA značku dodáva aj hej.sk, ale tam na maily o info sedí nejaká zhúlená baba a na otázku či vedia na objednavku objednať daný kočík a kolko by stal mi odpovedala, že bežne kurierom zasielaju tovar a cena sa mi objavi v košiku alebo čosi také... No proste vysoko kvalifikovaný odborník... a tak som zufala kde sa daju zohnat kočiky a info o nich... 😢 mi to pripadá akoby tí ludia nai nechceli predavat svoj tovar. Len nech zakaznici neotravuju 😢 😢 😢

zdenca77
21. jan 2009

Tak se zdá že je to u nás stejný jako u vás.Dozvědět se něco je nadlidský výkon.Kdyby to byli věci za pár korun, ale kočár,atd.,,,nejsou nejlevnější záležitosti a my s dvojčatama jsme bez kočáru vyřízený.člověk si přijde jako otravnej hmyz, kterej pořád něco chce,nejsou schopný udat ani rozměry, váhu a další důležitý věci, nebo to je úplně špatně jak pak nakonec zjistim.

najjulinka
21. jan 2009

Skusila som ešte raz napísať k výrobcovi kočíkov MARCO, sama som zosmolila jednoduché vety z nemčiny ( 😅 snad pochopí, lebo už mi je trápne o preklad žiadať známich), poslala som v maily 2 linky na ich stránku, kde jeden a ten istý rozmer je dvojaký a sa pýtam, ktorý je správny... Snad to pochopia... 😅

Ceskeho predajcu som sa pýtala, ale tam si na odpoved musím počkať.. .Myslím dnes maju nejakú výstavu v Brne a na otázky odpovedá až potom.
Alebo musíme dať odstrániť tie vnutorné dvere vo výťahu,a lebo nájsť systém ako by fungoval výťah bez toho aby sa vnutorne dvere zatvárali...

katarinka123
21. jan 2009

ahoje citala som vasu diskusiu
tak ja som od narodenia pouziovala kocik vedla seba dorjan.bolo to fajn aj ked sa nemestil do vytahu.potom nastal ten problem maly sa nemestili do prenosnych tasiek a ako ich budem vynasat hore vytahom?a nezmestili by sa mi tam ani fusaky poriadne tak sme si kupili ten peg perego duette, a neviem si ho vynachvalit som snim velmi spokojna ,mohla som i ho hned kupit na zaciatku .ale co uz.

najjulinka
21. jan 2009

PP duette sa mi páči... 😉 Nemám odskušane, ale vyzorovo vyzeraju prakticky 😉

Ja nosím vo výťahu deti tak, že jeden sedí v golfkach a druheho bud na rukach alebo stoji vedla golfiek... predtým tak, že Kiko sedel a Lucinka na rukách a teraz Lucinka sedí a Kiko stojí pri golfkách.

blucka
21. jan 2009

Ahojte, my cakame dvojicky koncom juna, vcera sme boli na vystave v Brne, special pre dvojcata a mali tam vela typov kocarov. My sme si vybrali Easy duo Walker a je jediny na trhu kde sa daju pripevnit aj autosedacky, deti budu sediet vedla seba a zmestime sa do dveri, a super sa s nim manipuluje.

katarinka123
21. jan 2009

blucka posli foto kocika nemas ho?

najjulinka
21. jan 2009

katarinka kuk sem: http://www.dmartstores.com/easywalker.html
blucka aku farbu ste si vybrali?

najjulinka
21. jan 2009

alebo sem kuk... http://www.darababy.cz/zbozi/easy-walker-duo-wa... .. .to je ten kočík čo autosedačky sa daju dať do roznych výšok???

yasmina
21. jan 2009

blucka Easy jediny na trhu nie je 🙂
ja mam Jane twin two + Matrix cupy...Matrix cup je autosedacka sklapacia do niekolko poloh a do roviny sluzi ako vanicka ...
http://87.197.96.247:8051/kociky-babyland.php?n...

blucka
21. jan 2009

tu je stranka: http://www.kocarky.cz/kocarek-easy-walker-duo-w...
Mame ciernu, ale sme dohodnuty, ze keby to boli dievcatka tak by som to zmenila na cervenu.
😉

najjulinka
21. jan 2009

yasmina jediný asi nebude,a le myslela tým jediný vedla seba.. .aj to asi jediný nebude, ale možno v ČR bude jediný.. .lebo aj do ČR aj na SK je biedny dovoz kočiarov 😒

blucka
21. jan 2009

Yasmina, ja myslela, ze vedla seba je jediny 🙂 , ale zase som o nieco mudrejsia 🙂 .
A mas k nemu aj klasicke korbicky?

najjulinka
21. jan 2009

blucka a čo tak čiernu a farebné hlboké korbičky? Napr. ak bude pár, tak možeš ružovú a modrú a ta 😉 A hlavne ta to neomrzí uplne , ked potom prejdeš na šporťák a budeš mať zas akoby inú farbu... 😉 Taká prijemná zmena 😉

blucka
21. jan 2009

spravne je to tu bieda, ked som sla do obchodu, jeden typ aj to nic moc, nato, ze uz je tolko dvojcat, tak su trosku diskriminovane 😒 .
No ved tu farbu este nejak dospekulujem, len musim uz zistit co to bude 😉 .Su ochotny ked im do mesiaca zavolam, farbu zmenit.