Ako s kočíkom po schodoch?

janajanajana
12. jan 2009

Prosim vas, ako riešite prenašanie kočika s babetkom po schodoch? Pri prvom dietati som ten problem nemala, kedze bytovka bola riesena tak, ze sa dalo vyjst s kocikom von bez schodista. Teraz ale mame bytovku riesenu tak, ze z vytahu mam este nejakych 8 schodov a vobec si neviem predstavit ako to mam riesit. Kocik mam obavy nechavat v kocikarni, ak viete, radte.
Dakujem

katy1979
12. jan 2009

dá sa chodit aj po schodoch. ale pri tak malom bábetku to nie je nič moc. pri vacsích detoch. normálne na zadne a schod po schodíku tak zlezies alebo vylezieš. pri takom drobcovi to nepovazujem za najstastnejsiu metodu. tak podla mna najvýhodnejšie, bud vždy odopnes vanicku a vynesies ju alebo budeš mat namiesto vanicky taku tu fusotasku. závisí aký typ kočíka máte.
caká nás to tiež v novej bytovke.
druhá možnost je že vám tam daju rampu na schádzanie s kočíkom.

lenka138
12. jan 2009

jana aj mi sme kúpili teraz byt a budeme bývať na druhom poschodí a panelák je bez výťahu. Ale ja si myslím, že by to nemal byť problém, najskôr odopneš vaničku a potom zložíš konštrukciu a vynesieš tú. Aspoň to bude dostatok pohybu na vrátenie sa na pôvodnú váhu 😀 😀 😀

modrica
12. jan 2009

tiez mam ten problem akurat bez vytahu a viac schodov 😀 , asi to budem riesit tak, ze si znesiem zvlast konstrukciu a zvlast vanicku...inac to nevidim 😖

katarinkad
13. jan 2009

babulky, ja tiez musim maleho vynasat jedno poschodie. No poviem vam, je to riadny zaberak 😝 😝 😝 Maly ma uz teraz cca 6 kg, k tomu vanicka, ktora tiez nie je najlahsia, potom fusak, a nieco vazia aj veci v ktorych je maly naobliekany kedze je zima, no kym ho vynesiem von a potom dnu, tak funim ako slon 😝 😀 😝 A to nenosim este konstrukciu hore dole. Ta ostava dole. To by som asi neprezila. No fakt si dobre rozmyslim, ci idem vonku alebo nie. Takze odporucam co najlahsi kocik a veeeeelmi skladnu a lahku konstrukciu k nemu. 😵

brnka
13. jan 2009

mna skor vytacaju schody na roznych instituciach a obchodoch v meste. Napr. takmer do kazdeho detskeho obchodu vedu schody 😝 A o tom, ze na postu alebo policiu (chcem dat maleho zapisat do pasu) sa uz vobec sama s kocikom nedostanem, radsej ani nehovorim! 🙄 🙄 🙄
Ako toto riesite vy? Asi sa treba stale spoliehat na pomoc niekoho z rodiny, ze?

lyongirl
13. jan 2009

ahojte baby,
tak ja tiež riešim schody každý deň. Je to 8 schodov buď z výťahu do bytu,alebo z bytu do výťahu,našťastie si môžem vybrať cestu vždy smerom dolu, nemusím kočík ťahať hore schodmi, ale dá sa ísť vždy len dole, čo je o niečo jednoduchšie. Keď bol drobec malý, tak som schádzala schodík po schodíku na kolieskach aj s ním, pretože to je lahšie ako odklikávať vaničku a potom znášať konštrukciu, pri mojich 45kg som to nezvládala, radšej som sa zaprela do kočíka a išla ako som písala.Teraz je už robec vačší a navyše som tehu, tak si najprv znesiem káričku a potom ide malý so mnou po schodoch za ruku, ale tiež fučím ako slon, ale von sa musí, takže si nevyberiem...
No a schody na rôznych inštitúciách....tam nechodím, všetko musí vybaviť MM, alebo sa fakt spoliehať na pomoc druhých, alebo ísť s manželom. Je to pekne na nervy 😠

katy1979
13. jan 2009

brnka my chodime vsade sami aj ked su schody, schod po schode ho znesies aj vynesies. teraz ked už je vacsí a máme zo sebou golfáč, tak golfáč ide pod pazuchu aj s naloženým malým a vynesiem ho. to iste sa týka aj MHD. radšej si pomožem sama ako sa pozerať na nejaký zdutý ksicht ktorého by som poprosila o pomoc.

modrica
13. jan 2009

brnka suhlasim, este aj do detskych obchodov vedu schody a niekde je to fakt uzke...Vies, ze ma to doteraz nenapadlo, ze to tak je? U nas je imobilnym fakt takze zit, a mamickam tiez 😖 , no s tym nic nenarobime

brnka
13. jan 2009

ani ja som si tie schody nevsimala, az kym som prvy krat s kocikom neobiehala detske obchody 😠

ivetah
13. jan 2009

my mame tiez 8 schodov od vytahu k brane, takze prvae preto som hladala lahky kocik 😉 a kupili sme peg perego centro a do toho fusakotasku. a malu som vzdy nechala vo fusakotaske pri vytahu, zniesla kocik a spat pre nu. tak sa to dalo uplne v pohode. kocik vazi len 8,5kg. terza je uz sice tazsia, ale zase ja uz mam kondicku 😀 a v pohode ju znesiem aj v kociku (samozrejme bez fusakotasky, je uz v sportovej verzii, ale zase mame riadny fusak).

filipka08
3. máj 2009

No,ja mám 15 mesačneho syna, ktory má 15 kg. Tak jeho vyniest po schodoch je ozaj fuška....A nemožem ho niekde nechat,kym vynesiem kočík, pretože by mi okamžite zdrhol. 😀

katyl
3. máj 2009

tak ku nam vedu dve schodiska, jedno asi 8 a druhe asi 15 schodov, bud som odklikavala vanu a chodila nadvakrat, alebo mi niekto pomohol 😝 , ale najcastejsie zliezam pekne sama po zadnych kolieskach, schodik po schodiku....ale uz som si zvykla 😀 😀 😀

mixka
3. máj 2009

my sme na 1.poschodi bez vytahu a kocik mame v suterene a dvojicky vlacim v autosedackach vajickach, takze nezufajte, moze byt aj hrosie 😀

bezaz
3. máj 2009

my mame troje schody ku vytahu a bytu, takze ja kociar nechavam v kufri auta, ked bola ninka mensia, nosila som ju v taske a teraz na rukach

najjulinka
3. máj 2009

no na zadných kolesách. .S jedným bábom s normalnym kočikom je to uuuplna pohoda.. .Nie je to ťažké, ani smerom hore... Akože z dvojčatových golfiek naložených som skoro zo štvrteho schoda volala manžela mobilom nech ma pride zachraniť, potom som si vravela, že to zvladnuť musím a zvladla.. akurát 2 dni som sa ani zohnut nevladala... a potom som prišla na systém... A Kiko od nás odišiel a prišlo nové bábo a hned som prišla asi o 8kg v tom kočíku, tka sa mi zdalo, že je všetko malina...
Takže ak to nepojde, tak do kočíka naložte zo 30kg cukru a treba vyskušať tak a potom ked miesto toho cukru sa naloží len jedno bábo, tka to bude pohoda 😉

barboreta
8. máj 2009

Síce som sa s kočíkom po schodoch moc nenachodila ☹ vlastne ani raz ale na zadný kolesách tak to robia asi všetký mamičky čo poznám 🙂 😉