Ako ste spokojné s kočíkom Maxi-Cosi Mura 3?

babuci
21. máj 2008

ahoj, viete mi niekto povedat nieco na tento kocik? ako ste s nim spokojne?

ivana999
11. sep 2009

to skladanie je zvacsa na manzelovi, ale velmi nan nadava aj on a my mame nastastie combi, takze nastastie s tymto problem nemame. A vy nemate problem, ze by sa mala nezmestila do kocika, kedze uz ma 11 mesiackov? Paci sa jej v nom?

mirka1979
11. sep 2009

Když jsem se doma zmínila o tom, že mi mura nevyhovuje a moc mě tento kočárek zklamal, tak manžela málem klepla pepka 🙂 (vzhledem k pořizovací ceně kočárku se mu ani nedivím) Myslela jsem si, že tuto zimu nějak s tímto kočárkem přežijem a pak koupíme golfky, ale bohužel Jaroušek se nám do sporťáku již nevejde a mura je nám k ničemu ☹

luciabah
11. sep 2009

nasa gretula neprotestuje ked je v nom. na sirku je kocik v pohode, lebo ona je skor dlha ako tucna, je to nasa spagetka. ale minule sme si vsimli, ze sa priblizuje hlavickou ku koncu opierky, tak uvidime. ale zatial vyhovuje, madielko sa jej paci , hlavne ked mierne bezime a ona sa ho drzi a chyta muchy na zubky 😀
ale ked sme ho kupili, dala som donho aj 4 rocnu neter a v pohode.
ono ja mam tiez niektore vyhrady, ale ked aj pozeram ine kociky, tak mi vadi vela veci a nakoniec si poviem, ze je fajn. len sa obavam ako v zime, lebo nemame ziadny nanoznik a ten ich fusak... ci ako to nazyvaju sa mi vobec nepaci... tak neviem... aj to jedna vec co sa mi nepaci

ivana999
11. sep 2009

celkovo vybava je tiez velmi slaba, chyba mi nielen fusak, ale aj nanoznik, vsetko to budeme musiet zacat riesit, lebo mam pocit, ze ho tak lahko nepredam a ani neviem, ci ho mam chciet predat, kedze som zatial nenasla ziadny kocik, ktory by bol ten pre nas naj... 😉 Mirka chapem tvojho manzela, jedneho takeho mam doma 😉 a tiez by som sa mu nedivila, kedze som o nom rozpravala skoro rok 🙂

mirka1979
11. sep 2009

Náhodně jsem koupila kočárek HOCO Diamond po 1 dítěti za 2000,- kc ve výborném stavu a máme na zimu vše vyřešeno. V základní výbavě tohoto kočárku je fusak a nánožník do sporťáku, kočárek je prostorný. Prcek je konečně moc spokojený a já také. Maxi cosi mura má velice drahé orig. příslušenství a ta sluneční stříška na zimu mi příjde fakt dost slabá. Už jenom ten název sluneční stříška mluví za vše, když ani proti slunci neposlouží 🙂

danulik
12. sep 2009

ivka - to mi je luto ☹ my sme s nim spokojni, je to nas stvrty kocik, sice kazdy bol na iny ucel, ale s murou mam zatial dobre skusenosti..
co sa tyka prislusenstva, fusak budem aj ja riesit, ale ten original sa mi velmi nepaci, aj ked jediny sa da pouzit s tym madlom.. ale aj tak ho velmi nepouzivame, tak uvazujem nad IGLU THERMO FLEECE (Kaiser), spodna cast sa da rozzipsovat (to sa da aj na mure), ked uz dieta chodi, moze mat cizmicky 😉
nanoznik som kupila univerzalny od emitexu, ale ten klasicky na sportak je prilis dlhy, tak som zobrala ten kratsi, tusim je na golface..

ivana999
12. sep 2009

Danulik vobec ti to nemusi byt luto, ja som bola do toho kocika zblaznena uz od polovice tehotenstva. 😉 Ja som urobila velikansku chybu, ze som ho nevidela nazivo len na obrazkoch a fotkach, takze je to moja chyba. Skutocne je ten MC fusak uplne na dve veci, pretoze je velmi tenucky, ale dakujem za radu, asi budem tiez tak riesit nanoznik a fusak. 🙂 Ja totiz stale dufam, ze ked bude mat mala nejakych osem mesiacov a bude mat vacsiu stabilitu, ze sa jej tam zacne pacit a postupne budeme riesit vsetky veci, ktore sa mi na nom nepacia 😉

danulik
12. sep 2009

ivka, my sme kupili muru ked mala lili 7 alebo 8 mesiacov, hlboku vanicku sme uz nekupovali, takze s nou nemam skusenost..
nikdy som nemala pocit, ze v nom lieta alebo ju hadze.. predtym sme mali concord neo a v tom ju hadzalo ovela viac, takze u nas to bol prechod k lepsiemu 😉 este sme stihli aj sneh a oproti concordu chodil super, prejde kazdy teren a lili v nom aj dobre spinka, miesta ma dost a urcite este dlho bude mat..
uznavam, striesku a tu predlzovaciu "plachtu" mohli trochu domysliet, ale v lete mi to nevadilo a v zime bude mat hlavicku chranenu fusakom - na vacsine sa da spravit taka "kapucka" 😉
presla som postupne vela kocikov (na nete aj nazivo) a na kazdom mi nieco vadilo.. takze je pravda, ze idealny kocik neexistuje..
este by som isla mozno do teutonie, ale tam sa zase baby stazuju na velmi uzku sportovu cast, aj ked podla vyrobcov a predajcov je tiez vhodna do cca 3 rokov..

corinne
13. sep 2009

Ahojte,aj mne sa strasne paci Maxi Cosi Mura4,na fotkach vyzera perfektne,clovek by si ani nepomyslel ze moze mat tolko negativ.Ja som "bola"do neho uplne zblaznena,ale o precitany vasich nazorov ma uplne odradil ☹ .Odradila ma este jedna vec tie testy robene v Nemecku ☹ .Zijem v zahranici a tu je cena dost vysoka,ale si myslim ze aj na SK alebo v CR je tiez drahy.Bola som ho uz pozriet v obchode ale zatial som neziadala nikoho o podrobny vyklad ohladom tohto modelu,a uz ani nebudem ziadat 😀 .Tolko moj nazor.

mirka1979
13. sep 2009

Dobrý večer corinne, upřímně Vám přeji hodně štěstí při výběru kočárku a věřte mi, že tento kočárek není opravdu to pravé ořechové. Sluneční stříška na sporťáku je pouze tenoučký šusťák a stríška velice malá, vůbec si nedovedu představit jak bych v tomto kočárku vozila prcka v zimně. Díky madlu, které je připevněno mezi nohama dítěte, nemůžete dítě v kočárku ani přikrýt. Originál fusak a nánožník na tento kočár je na můj vkus dost drahý a na zimu moc tenký, sedadlo sporťáku je krátké a kočárek vůbec nepruží !!! Jen pro zajímavost za sporťák a korbu jsem dala 15.600,- kc BEZ PŘÍSLUĚNSTVÍ, když dokoupíte org. příslušenství tak Vás to příjde na cca 26.000,- kc. Docela drahá sranda!!! ☹

kukuleta
14. sep 2009

Mirko 1979, opravdu jste začali dávat malého ve 3. měsících do sporťáku??
My jsme s murou spokojeni, dlouho jsme vybírali a nakonec to byl opravdu kompromis, protože kočárek co by splňoval vše jsme nenašli... ale neměnili bychom - opravdu !

mirka1979
14. sep 2009

Dobrý večer kukuleta , bohužel malej měl v korbě děsný záchvaty, nevím jestli mu vadilo, že nic neviděl nebo, že vnitřek korby je černý, ale po dvouch měsících mě naše fyzioterapeutka přesvědčila abych prcka vrátila zpět do korby, jelikož tam má větší pohodlí, ale bylo to utrpení. Když jsem se opět vrátila ke sporťáku, tak jsem zjistila, že se tam malej nevejde a spousty dalších nedostatků. Nevím kam jsem dala oči a hlavně rozum při výběru kočárku. Jelikož manžel měří 196 cm a já 170 cm tak nám bylo hned jasné, že nebudeme mít žádné malé díťátko. Opravdu obdivuji každého, kdo je s tímto kočárkem spokojený. Nechápu proč je na sporťáku sluneční stříška, když kočár má sloužit celoročně. Když srovnám MURU např. s kočárkem FIRKON F7 ( kočárek , který nejlépe obstál v testu MF DNES ) tak úplně šílím, za co jsem vlastně vyhodila tolik peněz. Firkon určitě není tak krásný jako MURA, ale FIRKON F7 !!!-
4-kombinace- prostorná hluboká verze kočárku pro miminko+sportovní verze letní-s bezpečnostním madlem+sportovní verze zimní-s nánožníkem, který lze připevnit a miminko je tak dobře chráněno při nepříznivém počasí+přenosná taška na dítě s odnímatelnou sluneční stříškou a odnímatelným horním dílem,který lze použít jako přebalovací mobilní podložku.
Odlehčená pochromovaná konstrukce, přehazovací a výškově nastavitelná rukojeť, všitá odvětrávací síťka v zadní části boudičky pro lepší klima uvnitř kočárku,která lze pomocí zipu odejmout , 5-ti bodové bezp. pásy s ochrannými návleky,odnímatelný podhlavníček, ochranný nánožník, taška na rukojeť pro potřeby miminka,prostorný úložný prostor pod kočárkem, plně polohovatelná měkce polstrovaná opěrka zad, 3-stupňové polohování opěrky nožiček,přední a zadní centrální brzda, regulace pérování, nafukovací ložisková kola s atraktivními disky,výborné jízdní vlastnosti kočárku a snadná manipulace i ve velmi náročném terénu
Celorepubliková akce MF DNES vyhodnotila kočárky FIRKON jako velmi kvalitní a bezpečné,čímž se staly ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM v testu MF Dnes a taktéž zvítězily na plné čáře u maminek ve srovnání cena-kvalita !!!
a to vše za cca 6000,-kc.
Prostě z mého pohledu by takto měl vypadat kočárek pro dítě. MURU jsem koupila na doporučení majitelky obchodu, kterou jsem požádala o pomoc při výběru kočárku,dnes už vím, že jí šlo pouze o to aby prodala co nejdražší kočárek.

kukuleta
15. sep 2009

Máme černou muru a vnitřek je šedý, náš syn v ní byl moc spokojený a já měřím 175 manžel 189 cm a dítě máme také velké a bez problémů se vešel do korbičky (proto padla volba na muru, má velikou korbu) a nyní naprosto bez problémů do sporťáku. Samozřejmě jsme mu korbičku a teď i sporťák "vyšperkovali" pestrými hračkami a malej se do kočárku vyloženě těší. Je to asi pocitové, nejste spokojena s výběrem a máte pocit, že za peníze co jste do toho dala byste sehnala lépe, chápu vás. My naopak byli rádi, že jsme sehnali muru za přijatelné peníze (jsou i mnohem dražší) a že je to osvědčený kočárek s minimem reklamací - ověřeno od známé, která muru a jiné prodává. Věřte, že Firkon má moje sousedka a už by si ho vživotě nekoupila, po měsíci se jí začaly párat švy a proti naší muře "hrká" při každém kroku - no prostě je to znát, že je to levný kočárek. Ale můžete mít štěstí a koupit dobrý kus.
Mura je opradu stabilní kočárek, vhodný do terénu - dle mého názoru. Nikdy jsem nemusela jet po předním kolečku a to bydlíme na vesnici, kde si s úpravou terénu opravdu hlavu nikdo neláme 😒
Taky bych dala na muru zimní boudičku, ale co jsem měla možnost okouknout osobně v obchodě, spousta kočárků má jen takovouto tenčí boudu - mura nebyla výjimka ☹
Jinak určitě bych nekupovala kočárek na "blint" po netu... všechny troj - čtyřkombinace je potřeba si prohlédnout, nechat ukázat a zvážit zda je pořídit, protože jsou dražší než klasické kočárky "péraky".

mirka1979
15. sep 2009

Do korby se mi prcek vešel, ale nevejde se mi do sporťáku. Upřímně obdivuji, že vám tento kočár vyhovuje. 🙂

ivana999
28. okt 2009

tak babenky veeelmi som zmenila nazor na Muru. Nelinka ma uz sedem mesiackou a teraz prisla svojmu kociku na chut. HURAAA!!! Bola som zufala z tej zimnej vybavy, ale uz sme to vyriesili. Vytiahla som fusak babyland po synovi, ktory sme pouzili asi dva krat a perfektne sedi do Mury. Malinkej je tam perfektne a skutocne sa jej v kociku paci a manzel mi nieco urobil s kolesami a perfektny je aj na tie nase rozbite cesty a boli sme na vylet a do terenu je genialny. Niekde som sa docitala, ze je sportova cast vhodna od osem mesiacov a asi je to aj pravda. Skutocne ho doporucujem a dufam, ze kazdy bude s Murou spokojny tak ako my a nase zlaticko. 🙂 🙂 🙂

zzuzinda
10. dec 2009

Dobrý den,taky máme Maxi Cosi Mura 3. Byl to náš vysněný kočárek. Koupili jsem ho na inzerát, ale ještě v záruce. Máme ho od února, prckovi bylo 7 měsíců. Sedí s mu v něm parádně, nijak nehrká, naopak pruží dobře. Není mu malý a to náš Adámek není drobek. Problém jsem měla s nánožníke, ale nechali jsem si ho ušít na MMB, paní nám vyšla vstříc i v barvách a doplňcích a střihu, takže je super. V dešti ani nedávám pláštěnku, protože ta mě rozčilovala, je tuhá. Jen má prcek nánožník a boudu. V zimě nijak netrpěl tou šusťákovou stříškou. Minulou zimu jsme používali fusak na muru, malý se moc nevrtěl, ale letos koukám po nějakém fusaku.
Ale - již 2x jsme Muru reklamovali. Napřed kvůli celkové uvolněnosti - neuznali nám to, ale dotáhli nám nýty (kladivem nejspíš, dotáhnutí nýtů mě pobavilo) a proto, že jsme každou chvilku píchli kolo. I předtím jsme měli kočár s nafukovacími koly a nic se nestalo. To nám taky neuznali, ale nakonec poslali sadu nových pneu, vyměnili jsem je a od té doby bez defektu - někdo asi ušetřil na gumě a dal tam tenčí. Ale teď je kočár opět v reklamaci - vylomil se nám nýt v rukojeti. Byla jsem vzteklá, protože nám uvolněný podvozek v srpnu neuznali. Požeduji po nich vrácení peněz, protože už jsem fakt naštvaná. Prý jsme jediní, kdo s tím má problémy. Uvažujeme o jiném kočárku, ale jsme nepoučitelní, Mura se nám pořád jeví jako nej. Takuvidíme. Možná budeme doufat, že jsme fakt narazili na divný kus - na to máme kliku. Můj chlap reklamoval i vysvědčení (pomotali mu tam předměty).
Takže nevím, kamarádka má taky Muru 3 a je s ní spokojená, žádný problém. Možná to měli naši rodiče jednodušší - Liberta a kdo měl protekci, měl jí s okýnky 🙂

annei
10. dec 2009

Holky, koho zajímá názor na MC Muru, koukněte na diskuzi Maxi cosi Mura 4, mám tam své psaní o muře, jsem hodně nespokojená a jsou tam i další názory, tak počtěte...

annei
10. dec 2009

Diskuze má název Kočárek Mura 4, ať jsem přesná.... 🙂

elliss
15. jan 2010

Dobrý den,přihlásila jsem se k vám o radu,nemohu se rozhodnout mezi Maxi Cosi Mura 3,nebo Jané Slalom pro 2009.Muzete mi pomoci.

dahlia23
16. jan 2010

fu, tak som rada, že sme nakoniec nevybrali Muru 3. bol to favorit hneď po Quinny Speedi, odradila ma však jeho hmotnosť. 😅

zzuzinda
23. feb 2010

Zdravím, tak aktualizuji - reklamaci nám neuznali, prý to je závada způsobená běžným užíváním. Kočár opravili na vlastní náklady, ale peníze nechtěli vrátit, ani nechtěli přistoupit na výměnu podvozku. Takže kočár jsme si vzali samozřejmě zpět, jezdíme s ním, jsem spokojená a doufám, že už se nic nestane. Uz není v záruce.
Co nás ale dostalo, bylo jednání personálu. Servisní technik byl dost nepříjemný, až sprostý, na přítele řval, když se mu snažil vysvětlit naše stanovisko a šéfová obchodu byla dost arogantní a nepříjemná.
Kočár je z obchodu Babypark v Praze. Nedoporučuji si tam cololiv kupovat, byli tam hodně nepříjemní, hlavně čím vyšší funkce, tím horší jednání.

tinapp
23. feb 2010

zzuzinda,nedala by som sa odradit,ked bol kočiar ešte v zaruke .Mne tiež nechceli uznat reklamaciu na kočiar ,ale povedala som im ,že to budem riešit cez EU a zrazu sa to dalo...je to o tom ,aby vas odradili a ked sa date ,tak ich to len povzbudí...nechapem ako si dovolil kričat na priatela-už asi neplatí -naš zakaznik -naš pan... 😠

zzuzinda
28. feb 2010

Tinapp, také jsme rozhodnutí, že s tím něco uděláme. Pošleme dopis přímo výrobci, jak tady zachází s jejich zboží, a že ji kazí dobré jméno. Zkoušeli jsme i ČOI, ale nemůžou nám pomoci, byli jsem i na úřadu pro ochranu spotřebitele, ale ani tady nám nepomohli.

varanus
9. mar 2010

Zzuzindo, měl bych ještě dotaz k té Tvé reklamaci pneu u kočárku MCM Mura 3 ? My jsme s tímto novým kočárem byli zatím asi 10x venku a z toho jsme 4x píchli kolo. Poprvé jsem to neřešil a opravil ale po čtvrté už mi to přijde moc. Do pláště se vždy zapíchl drobný kamínek a propíchl jej skrz a odnesla to i duše. Snažil jsem se řešit mailem s prodejcem, ovšem ten chce, abychom kola zalali k nim, oni je zašlou výrobci k posouzení a pak se uvidí. Podle mě je jasná chyba v tom, že jsou pláště tenké, jak si psala Ty. Jak se Ti podařilo získat nové pláště, museli jste původní kola dát prodejci nebo jak to bylo? Navíc, náš prodejce argumentuje tím, že nikomu jinému se to zatím nestalo.

dexonka
13. mar 2010

ahoj byla jsem na veletrhu v brne a divala jsem se na novou kolekci 2010,schvalne jsem si sahala na strisky jak u sportaku tak u korby a zdaly se mi byt dobre..nema nekdo zkusenost s touto novou kolekci??? dekuju

andrea999
13. mar 2010

dexonka , ja som mala kolekciu 2009,ale to čo sa mi nepáčilo, je v novej kolekcii vylepšené :
strieška sa už pricvakává rovno k sedačke, nie ku konštrukcii, takže je jednoduchšie
prehodiť sedačku a hlavne je inak riešená,lepšie kryje dieťatko a je menej šuštiaková.

andrea999
13. mar 2010

na šporťáku

dexonka
13. mar 2010

andri: takze ted jak je to vylepsene tak bys do toho sla??? a co velikost sportaku skrz misto pro dite????dekuju moc

andrea999
13. mar 2010

ano teraz by som ho brala ,ked je to vylepšené...lebo ma nebavilo dávať dole tú striešku,ked som ho skladala
do auta a ona sa zle nasadzovala na tú konštrukciu.To bolo fakt na nervy.
Madlo sme používali málo a fusak sme mali iný,nie ten originál.Ked ti nevadí váha,tak
budeš spokojná...ja som nechodila po schodoch,nemusela som ho zdvíhať.

dexonka
13. mar 2010

ája: dekuju si zlata,vaha nevadi,tahat ho nikde nebudu....ja se na nej prave divala a pripadal mi fajn,chtela jsem pred tim casualplay ale ta korba je tak malusenka......