Ako ste spokojné s kočíkom Maxi-Cosi Mura 3?

babuci
21. máj 2008

ahoj, viete mi niekto povedat nieco na tento kocik? ako ste s nim spokojne?

vov
11. jan 2009

Ahoj holky, můžete mi, prosím, poradit, podle čeho máme vybrat kočárek? Díky moc 🙂

smika
20. jan 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s kočárekm Maxi Cosi Mura v zimě, jestli není málo zabezpečený proti mrazu, myslím sporťák, sluneční stříška mi nepřipadne nic moc a taky nenabízejí ke kočárku nánožník. Jinak se mi moc líbí 🙂

liinda
21. jan 2009

ahojte kocky.chcem sa opytat nemate niektora na predaj autosedacku na muru za rozumnu cenu.a este sa chcem opytat,na muru ide iba maxi-cosi cabriofix alebo aj maxi cosi cabrio.diky

zapletalovi22.3.
15. apr 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jaké máte slunečníčky k tomuto kočíku?

myskapipiska
27. apr 2009

ahojte zienky, nechcete niektora maxi cosi mura 3, farba flamingo slice, novy, original balenie, dam ho za 350 eur. lacnejsie nekupite 😎

jerryjanka
6. jún 2009

ahojte
poradi mi niekto? ide vanička dreami maxi cosi mura nasadiť aj na ine quinny kočiky? napriklad na speedi?

michal_spuntik
6. jún 2009

Pro Jerryjanka:
ahoj, to bohužel nejde. Jde to obráceně - Maxi cosi dreami nebo Quinny dreami jde nasadit na Maxi Cosi Muru. Protože se tyhle korbičky dají nasadit na adaptér na který se nasazuje Cabriofix.
Dreami z Mury má bohužel svůj vlastní způsob nasazení a tak není nasaditelná ani na Speedi SX ani na Freestyle ani na Buzz.

michal_spuntik
6. jún 2009

Pro liindu:
Maxi Cosi Cabriofix je pouze novější verze Maxi Cosi Cabrio (ma navíc kovově rozporky pomocí kterých se dá upnout do báze což Cabrio ještě nemělo (je to tuším tak 3 roky zpátky). Z toho vyplývá, že na Muru nasadíš jak Cabrio tak Cabriofix a také Maxi Cosi Citi.
Michal

jerryjanka
7. jún 2009

dakujem za odpoved - je to škoda ☹

luckylou
24. jún 2009

Prosím prosím, nevíte někdo jestli na sportovní verzi MC Mura je specialní pláštěnka?..nebo je to ta samá jako na lůžko? Děkuju 😉

bari
2. aug 2009

luckylou, na sporťák si musíš koupit jinou pláštěnku, ta která je na korbu, tam nepasuje

makka
16. aug 2009

Tak mi jsem od kámošky pořídily Maxi Cosi Muru 3 (obrázek v albíčku). Je sice těžší, ale s manželem nejsme žádná tintítka. Hlavně potřebujeme větší korbu, protože se malý narodí v září.

aatjen
26. aug 2009

Ahoj holky, my mame muru 4 a veeelka spokojenost!!! Bydlime na vesnici, kde by lehci kocarek neobstal 😉 Je pravda, ze pokud bych bydlela ve meste a casto jezdila mhd, tak volím teda uuuplne jinak... 😅
Kamaradka prodava kocarky a vlastne nas do nej uvrtala - potrebovali jsme neco co fakt vydrzi, protoze teren tu je desnej... dal velkou korbicku, což maxi cosi ma oproti ostatnim velkou 🙂 a navic se super sklada 😉
Ja bych nemenila 😎

janyka
1. sep 2009

Ahojte babenky, nechcem vám kaziť radosť, ale kočíky ako Maxi-Cosi mura 4 vyšiel v testoch ako nebezpečný kočík!!! http://www.baby-web.sk/Clanky/a2538-Test-kociko...

whoknows
1. sep 2009

janynko mě nějaký takový test radost nezkazí. kočárek mura mi vyhovuje a rozhodně ho kvůli těmto výsledkům nebudu prodávat 😀

martimarti
1. sep 2009

Who, a nevadí ti, že kočárek může vylučovat nevhodné látky nebezpečné pro zdraví tvého dítěte? ☹ Jako jasně, že tobě kočárek vyhovuje... 😉 , ale co dítěti? Bude ležet v korbičce a dýchat látky, které se z kočárku dostávají do vzduchu. Já bych tedy hodně znejistěla ☹

kukuleta
1. sep 2009

já bych to neviděla s murou tak černě, po přečtení podrobných výsledků - čtěte zde http://www.babyweb.cz/Clanky/a3546-Sokujici-tes...
u mury jde o zpomalovače hoření, což je menší svinstvo než ftaláty, které obsahují ostatní kočárky!!! Ale samozřejmě je to děs, že je vůbec možné, aby v kočárkách pro děti bylo obsaženo něco škodlivého 😖

kukuleta
2. sep 2009

už je to tady, první výrobci se ohrazují, že testy nebyly provedeny správně - tzn. v souladu s povolenými normami. Muru teda rozhodně zatím nezatracuju 😉 počkám si na oficiální vyjádření maxi cosi...

whoknows
2. sep 2009

Myslím, že pokud dítě netráví v kočárku 24 hodin denně, tak se mu snad nemůže nic stát ne?! Dříve se o existenci takových látek nevědělo a možná že to v některých případech bylo lepší.
Taky může jít o nějaký konkurenční boj, do jehož pozadí nevidíme. A kočárků je přece mnohem víc než těch pár, které byly uvedeny v tomto testu. Věřím, že jsou na tom pořád lépe "drahé" kočárky, než některé kočárky z polska.
Kukuletko, také jsem zvědavá jestli se k tomu maxi cosi vyjádří.

kukuleta
3. sep 2009

Who, určitě máš pravdu, když jsme o škodlivosti nevěděli, určitě se nám žilo lépe... například ty zpomalovače hoření jsou obsaženy skoro ve všem - v nábytku, elektronice, textiliích - tak je možná víc věcí, které doma máme škodlivé a ani o tom nevíme 😢 Nevěřím, že by si renomovaní výrobci kočárků (nemluvím o polských z místních tržišť) dovolili prodávat škodlivé zboží - spíš to vypadá na špatné vyhodnocení testu - množství látek povolené normami jsou jiné pro hračky co děti strkají do pusinky a jiné jsou povolené pro např. kočárky, kdy se nepředpokládá, že dítě bude cumlat 3 minuty v kuse rukojeť... a o konkurenční boj může docela určitě jít taky!!!!

mirka1979
9. sep 2009

Dobrý večer, jsem velice ráda, že se mohu zde podělit o mé zkušenosti s kočárkem maxi cosi mura 3. S kočárkem jezdím od ledna letošního roku. Byla jsem z tohoto kočárku velice nadšená a hlavně přesvědčená, že pro naše prvorozené dítě lepší kočárek není a hlavně jsem si myslela, že vysoká cena je zárukou kvality. Nyní už vím, že tato volba byla velký omyl. Korba je sice dostatečne velká, ale na zimu velice málo krytá. Ve třech měsících začal malej protestovat, jelikož ho začal zajímat svět kolem něho, ale z kočárku nic neviděl a tak jsem začala používat sporťák. Bohužel sporťák má tvarované lůžko, takže položit mimčo na břicho není možné a dítě je velice omezeno v pohybu i v leže na zádech. Bouda má tři okna, které nelze zakrýt, takže malému neustále svítilo slunce do očí, navíc bouda má velice tenký šusťák a už v něm máme dirky. Je sice hezké, že sedadlo je možné nasadit po i proti směru jízdy, ale pouze když v něm nesedí dítě, dnes už vím, že daleko lepší je přendavací rukojeť. Nyní je našemu synovi 9 měsíců váží 10,5 kg a měří 72,5 cm a já řeším problém, že se mi do sporťáku nevejde, je tam velice nespokojení jelikož do tvarovaného sedáku zapadne a nemůže se ani pohnout. Materiál ze kterého je sedák vyroben nesaje pot a malej má pod hlavou mokrý flek. Mezi madlem a bříškem nemá žádné místo a hlava mu přesahuje přes opěrku zad. madlo je velice malé a tak se malej chytá za rukojeť kočárku. Vůbec si nedokážu představit jak bych malýho do tohoto kočáru narvala na zimu ve fusaku, přesto, že výrobcem a prodejcem je uváděno, že kočárek je vhodný pro děti do 3 až 4 let a váha dítěte 18 kg. Navíc mi vadí, že koš pod kočárkem je velice malý, vozim v něm pláštěnku a už se tam skoro nic nevejde. kočárek nemá pořádné pružiny aspoň já jsem to teda nepocítila, ale malej cítíl veškeré nerovnosti terénu a po dlažebních kostkách ve měste, abych malýho v kočárku neumlátila, jsem musela jezdit s předním kolem nahoře. Už nikdy bych si tento a žádný jiný podobný kočárek nekoupila, je to pouze módní výstřelek a to, že kočárek se dá dobre složit a rozložit a je dobře ovladatelný to je pravda, ale to je výhoda pouze pro rodiče, ale pro dítě dle mého názoru je tento kočárek naprosto nevhodný. Pokud bude mít někdo zájem zašlu foto.

ivana999
10. sep 2009

mirka 1979 my mame muru tiez a som presne toho isteho nazoru, strasne som sklamana z tohto kociarika a bola to urcite zla investicia, vadia mi vsetky tie veci, ktore si opisala a myslim, ze sa pridaju vsetky mamicky, ktore zacnu pouzivat sportovu cast. Mala ma 6 mesiacov a vôbec mi tam nechce sediet a v podstate mi je ten kocik nanic, popravde ju pouzivam ako "imidzovku" a pre pohodlie malej pouzivam PP pliko po prvom dietati a tam je velmi spokojna a rada sa v nom vozi a tiez sa v nom pohodlne vyspinka, je to obrovsky rozdiel. ☹

mirka1979
10. sep 2009

Ivanko999 moc Vás zdravím a děkuji za podporu, jelikož po přečtení shora uvedených komentářu, jsem měla pocit, že jsem jediná matka, které se tento kočárek nelíbí. Zítra jedu kočárek reklamovat, tak mi držte palce.Volala jsem na sdružení obrany spotřebitele, kde mi bylo řečeno, že mám podat reklamaci z důvodu odstoupení od kupní smlouvy, jelikož kupní smlouva je v rozporu s tím co uvádí výrobce a prodejce, ohledně užívání kočárku pro dítě do 3 až 4 let věku a do 18. kg váhy dítěte. Váš komentář mi udělal velkou radost a dodal mi odvahu, určitě dám vědět jak jsem dopadla. Můžu říct, že se toho docela bojím. Představa, že mi zůstane doma kočárek za 15.600,- kc BEZ PŘÍSLUŠENSTVÍ, tak je mi z toho do pláče.

ivana999
10. sep 2009

velmi vam drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo. ja som bohuzial kupila kocik za 200 eur bez prislusenstva od inej mamicky a nemam zarucny list, takze ja nemozem nic robit a len dufat, ze ho mozno predam, aj ked mi bude luto maminy, ktora ho kupi. Ked nabehnem s kociarikom na najmensiu nerovnost a mala v nom spi, hned ju strhne a je hore, preto ho uz vobec nepouzivam a som stastna, ze mam este stare PP. Strasne som chcela krasny kocik pre princeznu a musim bohuzial povedat, ze tak ako velmi sa mi paci, tak je pre deticky sportova cast velmi nepohodlna a neprakticka. ☹ ☹ ☹

mirka1979
11. sep 2009

Dobrý den, tak dnes jsem byla podat reklamaci na sportovní kočárek MAXI COSI MURA 3 s hora uvedených důvodů. Majitelka obchodu, která nám kočár doporučila a prodala, se k mé reklamaci ani nevyjádřila, dělala že se jí to netýká a její výraz ve tváři mi bohatě stačil. Pan vedoucí mi neustále předhazoval jakési normy, který kočárek splňujě a přes to vlak nejede a to, že synovi je 9 měsíců a nevejde se do sporťovního lůžka není prý dostatečný důvod k reklamaci i když výrobcem je uváděno, že sporťák je vhodný pro děti do stáří 4 let a max. hmotnosti 18 kg. Neustále mě tlačil abych kočárek dala do bazaru, jelokož nemám šanci s tímto důvodem v reklamaci uspět. Do kočárku jsem zainvestovala cca 21.000 i s příslušenstvím a za 9 měsíců ho prostě jen tak prodám pod cenou jenom protože se mi tam kluk nevejde a půjdu si koupit jiný?????? Navíc jsem byla docela v šoku, kolik kočárků maxi cosi mura 3 a 4 jsem našla na internetu v bazarovém prodeji, které jsou stále v záruce a jsou používány pár měsíců. Bohužel již teď je mi jasné, že reklamace nedopadne v můj prospěch, ale určitě to nevzdám, protože todle není normální ☹

ivana999
11. sep 2009

Mrzi ma ze ste takto dopadli, ale skutocne to netreba vzdavat. Ten, kto tento kocik navrhoval urcite nikdy nemal deti 😉. Dnes som len predbezne hladala nahradu ak by sa mi podarilo tento kocik predat a musim povedat, ze na kazdom mi vadila nejaka pre mna podstatna vec, tak musim skonstatovat, ze idealny kocik bohuzial neexistuje ☹

luciabah
11. sep 2009

ahojte
aj my mame muru 3 a s niecim suhlasim ale s niecim nie... totiz to my pouzivame muru ako terenak... na polne cesty, luku a neviem si predstavit nic lepsie. alebo ked nam v zime husto snezilo, na ceste 20 cm snehu a my sme sa krasne prechadzali... takze podla mna je to kocik do terenu a ziadny problem so skalkami alebo terenom.
suhlasim s plastenkou na vanicke, je nizka.
a otacanie sportaku... sestra mala peg perego a ten sa dal otacat aj s miminkom... spravili sme to raz... makacka a ved sportacik aspon my vobec pocas cesty neotacame, takze to ako nevyhodu nevidim.
ale ako je vela miminiek, tak vela je nazorov a mamiciek a kazdej z nas vyhovuje nieco ine. a aj kazdemu miminku 😉
a ivka... bohuzial idealny kocik fakt neexistuje... iba ak by si ho mohla kazda maminka zlozit sama ... to by bolo fajn 🙂 😉

mirka1979
11. sep 2009

Určitě to nevzdám a hned jak budu mít další informace, tak se o ně podělím. Ideální kočárek asi opravdu neexistuje, ale tento kočárek má tolik nevýhod a výhody žádné. Koupila jsem si narychlo od kamarádky kočárek HOCO Diamond, není to žádný krasavec, ale ty výhody a funkce kočárku to je něco úžasného. S kočárkem MAXI COSI MURA se to nedá opravdu srovnat, Mura je krásný kočárek na oko, ale jinak děsný propadák!!!!!! Určitě dám vědět jak jsem dopadla 😒

ivana999
11. sep 2009

To by bol vazne skvely napad, keby si mozeme zlozit kocik podla svojich poziadaviek 🙂 😉 Manipulacia a otacanie je super, velke pozitivum pre mna je moznost sediet v proti smere jazdy. Byvame na dedine a cesty su tu neuveritelne, a ked idem s malou v kociku po nasich uzasnych cestach, tak uplne nadskakuje a keby nemala traky, tak som si ista, ze mi vyleti z kocika. Sedacka je velmi plytka a aj to predlzenie slnecnej striesky, resp. ta latka sa sice zapne cvokmi ale aj tak mi mala vytrca rucku von, lebo je to dost labilne a neviem si predstavit, co to bude cez zimu, teraz v lete to bolo este v norme. Skutocne som o nom snivala odkedy sme sa dozvedeli, ze budeme mat babo a teraz mam aj strach povedat manzelovi, ze to bola neuveritelna konina ho kupovat 😉

luciabah
11. sep 2009

ivka... to manzelovi nikdy nepovedz, radsej ze sa malinkej prestal pacit 😉 a aj my byvame na dedine a ked porovnam s inym kocikom tak nase kolieska su super... aspon teda ja som spokojna
mne sa nepaci skladanie... teda ze musim rozlozit sportovy a zvlast podvozok a zvlast sportak a kedze mame maly kufor, tak sportak je moj spolusediaci