Ako ste spokojný s kočíkom Baby Design Mini New?

monka88
17. júl 2009

ahojte, mate niekto tento kocik? Ako ste s nim spokojni?
Hladam nieco lahke,ale aj prakticke do leta aj zimy,na rychly presun. Tento sa mi na nete celkom pacil.len by ma zaujimali sukusenosti inych.Dakujeem

stanka911
20. júl 2009

Ahoj, my mame tento kocik, na obdobie bez snehu je vynikajuci, lahky, poskladany nezaberie vela miesta, ma vyborny, obrovsky kosik na nakupy, ale hodi sa skor do mesta, proste nie do nejakeho terenu, kde su velke prekazky, kolieska su na to prilis male.... v zime sme ho nepouzivali, podla mna by nezvladol velky sneh (tie kolieska) a aj ten material sa mi zdal dost tenky na zimu, nanoznik nie je prilis teply... ale bola som s nim velmi spokojna, vojde sa do kazdych dveri aj do uzkych uliciek v obchodoch a je lahucky, co som ocenila kazdy den, ked som ho vynasala domov po schodoch aj s dcerou sediacou v nom (kedze nemame vytah) a dieta v nom ma dost miesta, ja som tam vtrepala malu v jeseni aj s hrubym kozusinovym fusakom 🙂 ... teraz ho predavam, lebo prave kvoli zime sme kupili iny, s vacsimi koleckami.... ale este raz - odporucam ho velmi na obdobie, ked nie je sneh 🙂

tami_tami
11. feb 2011

ahojte prosim vas, ktore mate tento kociarik napiste mi ci sa vam nevysedel hned predsa nie je az taka pevna latka na tom a ci je na nom nieco co vam velmi prekaza alebo nevyhovuje... mam v plane si ho kupit no odhovaraju ma ze je to velmi jemna latka ktora to nezvladne a nevydrzi do zimy... dakujem

lenkao
31. mar 2011

@tami_tami My sme ho mali pri malej a bola som velmi spokojna. Kupovali sme ho kvoli cestovaniu v MHD, na dovolenku ale vyuzili sme aj v zime aj ked bol sneh a v pohode. Potrebovala som nieco skladne a hlavne lahke a aby sa tam mala este vyspala. Ziadna latka sa nam nevytahala ani nevyprasivela. Aj ked som ho predavala bol stale pekny. Mali sme ho cca 2 roky. Urcite doporucujem ja si ho planujem kupit aj pri druhom 😉 Ale kazdemu vyhovuje nieco ine. Ocenila som aj velki pervny nakupny kosik

zuzanka.j
28. apr 2011

ma niekto tento kocik z kolekcie 2011? http://www.hravo.sk/product_info.php?cPath=180_... ako ste spokojni? dakujem 😉

tami_tami
28. apr 2011

@zuzanka.j ahoj mam kolekciu 2010 😉 som spokojna- splna vsetky moje kriteria 😉
-lahky
-skladny
-polohovatelny
-s velkym nakupnym kosikom 😉
akurat ze k nemu nie je vo vybave plastenka, no ta sa da dokupit

zuzanka.j
29. apr 2011

@tami_tami dakujem. si uz druha osobka co ma kolekciu 2010 a je spokojna. tak snad budem aj ja 😉 velmi sa mi ten kocik paci, no nikde neviem o nom nic najst, co sa tyka nazorov mamiciek... 😒

tami_tami
29. apr 2011

@zuzanka.j presne - ja som tiez vahala kedze som nikde o nom nic nenasla no velmi sa mi pacil a hlavne bol aj lacny - stal 85eur 😉 myslim ze sa nemas coho bat - ma ho aj moja kamoska tak ma to tiez povzbudilo - uziva ho uz vyse roka a vsetko je ako ma byt 😉

smaty
30. jún 2011

tak ja mam zeleny,, zatial som s kocikom spokojna 🙂 lahucky,dobre sa ovlada a ocenujem ze je ako golfac,ale ma spojenu rucku takze v pohode sa da tlacit jednou rukou 😎
a uz som si ho aj prikraslila 😅 😅

smaty
6. júl 2011

baby podla vas je ten nanoznik dost velky?? ja som ho zatim este nepouzila ale pre vacsie dieta,,co uz beha je asi maly...
a nieco farebne na spestrenie 😀

cath_y
18. júl 2011

ahojte. paci sa mi miny 2011. neviete mi povedat akym sposobom sa nastavuje opierka chrbta? lebo mam sportovy kociar a na nom sa nadstavuje zozadu tak, ze treba tahat za popruh. nepaci sa mi to 🙂

zuzikkaa
19. júl 2011

@cath_y tak isto

kiwi82
11. feb 2012

ahojte, do koľkých rokov ste kočiarik používali? je vhodný aj pre dva a viac ročné dieťatko? a ešte aký je rozdiel medzi 2010 a 2011? myslím hlavne rozmerovo. dakujem

natalik8
19. feb 2013

chcem sa opytat neviete aky ma rozmer koleso na mini 2012?dakujem

andreaaaa000
8. máj 2013

prosi poradte mi,chcem si kupit tento kocik ale neda sa tam nastavit rukovat. Vadilo vam to co ste mali ten kocik? a da sa prat potah na tom kociku? je aj pre tazsie dieta?myslim ci to udrzi vacsiu vahu,lebo moja mala neni najlahsia 🙂 🙂

seva112
23. máj 2013

baby a nieje ta sedacia cast velmi mala? nevisia nozicky?ci da sa to aj dvyhnut to pod nozkami?

kamilkka
11. aug 2013

nejaké nové skúsenosti mamičiek? ocenili by sme 😉

18petka18
31. máj 2014

Ahojte mamičky má zvas kočík baby design mini 2014? Má dost miesta na sedenie mám 1,5 ročnú dcérku. A aké má kolieska pogumovaane alebo plastové.ďakujem

levandulka78
26. aug 2014

Ahojte maminky, kedze som nenasla ziadnu podrobnu recenziu na kociarik baby design miny 2014, ked som ho chcela kupit, tak pridavam svoju 🙂 ... ja som si tento sportiak nakoniec kupila naslepo, riskla som ;)... a kedze som sa rozhodovala medzi chiccom liteway a tymto, obcas ho porovnam s nim 🙂
Takze zopar mojich postrehov:
Cena - okolo 77-80€ (chicco v case, ked som hladala 125-145€)
Strieska - hladala som sportiak s rozsipsovatelnou strieskou, aby bola co najvacia ochrana pred slnkom - baby design ju ma, je uuuzasna, fakt velka a som s nou max spokojna .... k chiccu treba dokupit slnecnu clonu na dosiahnutie tohto efektu, navyse baby design ma zhora velke okienko na kontakt s dietatkam - u chicca to vsetky kociky nemaju - asi starsie modely, neviem
Zadna cast striesky - da sa pekne odzipsovat u oboch, takze v horucave moze v kociariku prudit vzduch bez problemov, u bd ma v sebe este vrecko na zips, u chicca sa mi zda ze nie je ...
Spojena rukovat - baby design (dalej budem uz len pisat skratku bd 🙂 ) ju ma, je super, velmi lahke ovladanie jednou rukou, chicco nema
Pultik na veci - bd ho ma, je plastovy, v pohode odnimatelny; chicco nema, da sa dokupit univerzal
Opierka chrbta/kvalita - u chicca je len odhadom asi o 5 cm vyssia (presne rozmery mate na nete 🙂 co mi az tak vela neprislo, ale v realnom porovnani je to celkom dost, takze ak chce niekto kociarik pre starsie alebo vacsie dieta a jedna sa mu aj o opieranie hlavicky, chicco je lepsie; kvalita - chicco ju ma jednoznacne lepsiu, je pevnejsia, nie je prelezana ani po case (u bd sa mi urobili take jamky od hlavicky ci chrbatika hned, ale malej (mame pol roka) zatial neprekazaju, nie je to pre nu tvrde skor pohodlne ... ale uvidim neskor, ake to pre nu bude v sede), no a je hadam u chicca o 1-2 cm sirsia, co sa mi tiez nezdalo vela, ale v reali je to dost ;) ... moja mala je pampusik, tak verim, ze v zime, ked bude mat skoro rok, tam v poho vojde aj s fusakom a tiez ho este ponosime dalsi rok, tak uvidime ... prave vdaka opierke je bd nazyvany mini podla mna 🙂
A este u bd je navrchu na opierke chrbta na zahlavi nasity taky 10cm pas , ... takze tympadom v polohe v lahu obmedzuje vysku dietata, da sa sice zahnut, ale tympadom sa uz beda dat poloha do lahu, ale len do takeho pololahu, lebo ta zahnita cast to nadvihne a nizsie nepusti (tazko sa to opisuje, u malych mimi ten pas ma ale vyhodu v tom, ze v pripade odopnutia zadnej casti striesky tak neprefukuje okolo hlavicky..
Opierka chrbta/ovladanie - pri chiccu je na regulaciu opierky urobeny pevny mechanizmus, asi s 5 polohami ...pri bd si polohu nastavite aku chcete, lebo je to len take potahovanie pasov
Opierka chrbta/poloha do lahu - ani j jedneho to nie je uplny 100% lah, ale u chicca je to asi troska nizsie ako i bd
Madlo - bd je v cene, chicco nema v cene, da sa dokupit, ale obe su nepofoliovane, ale da sa na to dokupit folia ... dostala som tip na cz webstranku a tam to robia na mieru podla kocika (dajte si vyhladat igelitovy potah na madlo)
Sedacia cast - v pohode u oboch, polohuju sa stacanim gombikov po stranach u oboch, u bd ide vyklopenie aj mierne hore na take uzavretie kocika, ked je mimi, u chicca neviem
5 bodove upinanie - je u oboch
Kolieska - u oboch znaciek su plastove, u bd su dvojite vpredu, jedno vzadu u chiica naopak - viac sa mi to paci u bd, lebo dvojite vpredu lepsie rozrazaju a prejdu narocnejsim terenom, zadne su zase super na schadzanie/vychadzanie po schodoch a tiez na narocny teren, rakze bri bd sa tak clovek "nenarobi", aby zlozitejsim terenom presiel ... chicco ma tie kolieska ale ovela kvalitnejsie a pevnejsie ... u bd predne koliska zacali uz po keatkom case hrkat, su take jemne, tak som zvedava ako dlho tie narocne tereny vydrzia 🙂
Brzda - u bd sa mi paci velmi, neprekaza mi pri chodeni po schodoch, je velmi pekne vyriesena ... u syna som mala chicco, ale uz si nepamatam typ, ten mal brzdy priamo na kolieskach, vycnievala cez koliesko a pri vacsich schodoch rypala po schodiku a zle sa tympadom po schodoch chodilo ... ale u chicca liteway neviem, ako je to vyriesene ...
Kosik - u oboch je podobny, v pohode, vacsi
Konstrukcia - u chicca je jednoznacne pevnejsia, u bd je vrchna tyc volajak tenka, vdaka comu mi pride ten kociar taky labilny a mam trosku obavu zo zivotnosti ... ci sa po case neohne, nezlomi ... no uvidime
Latka - latky su rozdielne, ale obe pekne, matne, ziaden leskly sustiak, ale ohladom zivotnosti ci straty farby este vzhladom na kratke pouzivanie neviem posudit ...
Nanoznik - u bd taky obycajny, tenky na teplejsie prechodne obdobie, do zimy odporucam dokupit fusak ... chicco ho ma super prepracovany, zatepleny s odopinatelnou opierkou chrbta aj ... takze je to taky tensi fusak, ale je fakt super, s teplym oblecenim mi pride v pohonaj do zimy, ale skusenost nemam ..
Plastenka - bd ju nema, u chicca je v cene
Design - bd ho ma naozaj mily, hravy ... chicco je zasa taky stylovy 🙂
Vlozka do kocika - u bd odporucam dokupit taku letno/zimnu, u chicca neviem
Vhodne do zimy? - u oboch si to vzjladom na tip koliesok vo velkom snehu neviem predstavit, ale v suchej zime bez problemov ...

Takze mile maminky ... vyber je na vas, zalezi od priorit a od toho co od kocika ocakavate ;) ... dufam ale, ze som vam aspon trosku pomohla v rozhodovani ... bd mini 2014 je mila novinka, suma = kvalita, je mensi, ale zatial som s nim spokojna, kupovala som ho ale len v juni 2014, takze opotrebovanie este neviem posudit ... chicco liteway je zase znacka, ma styl, kvalitu ... len treba vela dokupovat, ak chcete mat taku plne funkcnu vybavu ... vyjda vas tympadom od 150€ do 200€ s doplnkami .... a je teda uz len na vas, co iprednostnujete 🙂 🙂 🙂

Drzim vam palce pri spravnom, spokojnom vybere 🙂

levandulka78
19. nov 2014

A tu je moja mala spokojna v bd mini 2014 🙂

zuzkat1
28. dec 2014

@levandulka78 ahoj...chcem ten kocik...si spokojna aj po pol roku? Dakujem

levandulka78
2. jan 2015

@zuzkat1 ahoj ... zatial ano, kolieska sice trocha hrkaju ale velmi sa to od zaciatku nezmenilo ... ale pride mi vhodny tak pre dieta do dvoch rokov, my sme ale ani pri prvom dietati dlhsie nekocikovali, takze ma to velmi netrapi ... po polroku uzivania mi pride stale v dobrej forme a dokonca kocikujem aj teraz s fusakom emitex ... ale je to tak dost natesno, no da sa 🙂 ... ak ta zaujima nieco konkretne opytaj sa 🙂 s tou strieskou som max spokojna, teraz ked bolo veterne bola ako v kukle 🙂

zuzkat1
2. jan 2015

@levandulka78 dakujem.maximalne si ma upokojila lebo som ho uz objednala🙂 len preco len do 2rokov?vraj je do 15-20kg

levandulka78
2. jan 2015

@zuzkat1 hmotnostou ano, ale hore vrchna cast operadla je obsita takym 15cm lemom z tej cervenej latky. Doteraz nechapem naco to je ... ked dieta lezi a dala by si dole plastenku tak mi to pride ako taka ochrana hlavicky pred vetrom, no ked je uz dieta vacsie zavadzia to, obmedzuje vo vyske. Ja som to ale poriesila tak ze som tu latku pretocila pod operadlo. Ale ked sa to takto pretoci, neda sa dat operadlo do lahu ale len do pololahu ... co mi az tak nevadi, lebo moje deti ked su vacsie spia v kociku malo, sluzi mi skor potom uz len na rychly presun niekam 🙂

zuzkat1
2. jan 2015

@levandulka78 ja som mala bd travel pri starsej a tiez to tak mal...bol dobry este aj ked mala 3,5 rokaale ja.mam.male deti🙂

levandulka78
3. jan 2015

🙂 A viete mi povedat, na co to sluzi? Lebo som to akosi nepochopila ;)

majus2312
1. apr 2015

@levandulka78 ahojky chcela by som sa opytat na tu striesku to neni moc vykrcena ? nekrci sa a je podsita alebo je to len jedna latka? a ty mas ten cerveny co ma sivu striesku?? lebo ten chcem kupit ale chjcela by som vidiet aj real fotky jak to vyzera nie tie vyretusovane co davaju na strankach . dakujem pekne 🙂

levandulka78
1. apr 2015

@majus2312 ahoj 🙂 ... ano mam tu farbu ... je to taka prijemna malina+siva ... nie uplne ostra cervena...mne sa tie farby velmi pacia. Strieska je len z jednej latky ale takej stredne pevnej, ta cast co byva normalne napnuta je ok, nijako zvlast lokrcena, ta co je zazipsovana sice pokrcena je ale po napnuti je tiez ok podla mna

majus2312
1. apr 2015

@levandulka78 prosim ta mohla by si pridat este nejaku foto aka je ta siva lebo na nete sa mi zda taka dost svetla .. tak ja len ci sa nebude moc spinit a tak ( neviem sa rozhodnut aku farbu si vybrat ) 🙂

levandulka78
1. apr 2015

Hmm hladala som ale nemam teraz na mobile vhodnu foto ..
zajtra mozem skusit odfotit a pridat 🙂

majus2312
1. apr 2015

@levandulka78 okik dakujem pekne si velmi mila a velmi mi to pomoze v rozhodovani 🙂