Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

soanpe
30. apr 2009

...a jak to doopravdy je? 😉
Já myslela,že každá plenka je mokrá, když je počůraná a každá smrdí,když je pokakaná 😀

majenka
30. apr 2009

Soanpe: 😀 😀 😀

soanpe
30. apr 2009

majenka: 🙂 😉
a po HA mlíku je to fakt mazec

majenka
30. apr 2009

Soanpe: tak na to jedině BKM, ale to už jsme fakt úplně mimo diskusy 😅 😔

soanpe
30. apr 2009

jj,četla jsem tom
myslím,že bysme to i zvládly,protože Sofi výraz při potřebě se nedá přehlídnout 😀 jenže ... vždycky se najde nějaký ale 😅 😉

sasrnka
30. apr 2009

Myslim kocky, ze nema zmysel sa tu hadat. Jednoducho ked niekto nechce vyskusat nieco nove, tak nechce a bude robit veci postarom.
Moja skusenost je, ze klokanku nikdy. Velmi som chcela dcerku nosit, ale nemala som skusenosti, takze z okolia mi bola znama len klokanka. Kupili sme, 1-2x pouzili a odlozili. Otrasne som tam musela malu uz len davat, hotove trapenie. Nozky som jej pri noseni drzala... Malej sa sice pacilo pozeranie navokol, ale nevydzala tam dlho.
Potom som zabludila na nete na stranky o noseni. Chcela som nieco jednoduche, aby mohol v pohode aj tatino nosit..urcite by som ho do satky nenavliekla... a nasla som Manducu. Kamaratka bola rychlejsia, jednu si medzitym kupila. Takze som si ju pozicala na vyskusanie. Neverila som, ze by mi mohlo dieta v takej polohe zaspat... No a len sme vysli von a presli par metrov, tak spinkala. Bola spokojna a prespala tak veeelmi dlho. A ked sa zobudila, nebol to plac, ze by ju nieco tlacilo, ze by bola v tej polohe nespokojna. To ma presvedcilo. A mozem povedat, ze tie investovane peniazky vobec nelutujem. Mala mi v nej zaspi aj na miestach, kde by inak v kociku plakala. A hlavne je to super, ked chodime na vylety do prirody. A tiez ocenujem, ked musim ist niekde, kde sa nedostanem s kocikom, kde su schody, male priestory...rychlo len zbehnut po pecivo do obchodu...

majenka
30. apr 2009

Soanpe: ale jak to vyzkoušíš a zadaří se...je to pak návykové 😵 ...už nepřestaneš 😵

Sasrnka: i u nás je manduca velká láska...jak moje tak Aničky 🙂

kili
30. apr 2009

u nás je to tiež láska, najmä u S., ten je viac nostený. chodiace dieťa sa máloktoré teší, keď je teda vonku, že ide do kočíka. ale S. ako vidí manducu, tak je celý šťastný a víska 😵

majenka
30. apr 2009

Teď mi vlastně došla souvislost manduca-klokanka u nás!!! 😀 😀 😀 .Já malé říkám, že bude malá "klokánka"-jako že bude u mě na bříšku jako malý klokan (polopatické vysvětlení je hlavně kvůli tomu, protože nevím, zda se na Slovensku také říká "klokan", nebo zda se to zvířátko řekne jinak 😔 ) . Takže mi vlastně klokanku doma máme...a taky manducu 😅 😅 😅

soanpe
30. apr 2009

majenka,
v 6ti nedělí jsem před každým krmení Sofi nejdřív přebalovala a pravidelně se mi vyčůrala do vlečené skoro suché plenky,takže předpoklad by tam byl.

Je jsme to nějak odvrátily od tématu.

Poslední dotaz, co je to tzv.nočník číňan? jaký je rozdíl od klasického?

soanpe
30. apr 2009

majenka 😀 😀
holky a vám fakt 2leté dítě vydrží v nosiči?
Sestry syn má 2 roky a neexistuje,
Zahlásí,že chce chodi a běhat a chodíme a běháme 😀

kili
30. apr 2009
kili
30. apr 2009

v podstate tvar podobný našim starím šerblíkov (také tie hrnce s uchom), iby s plastu, tak nestudí.

soanpe
30. apr 2009

hi hi, takže šerblík, na jaký jsem chodila u babičky asi před 30 roky 😀 😀 😀

majenka
30. apr 2009

Soanpe: je to malinký nočník, který se ti všude vejde...a hlavně se používá pro malinká miminka, která nesedí-prcka nad ním v klubíčku přidržíš, aby vykonal potřebu. Vypadá trošku jako klobouk 😀 . Malá na něj chodila hrozně ráda...ale už několik měsíců chodí jen na záchod...

No to jde o to, že ho tam dáš, když je unavený-malá chce také běhat...tak běhá a pak ji chvíli nesu...a zase běhá...a zase nesu....

soanpe
30. apr 2009

tak to máš malou šikulku 🙂
ségry špunt je jak Forrest Gump,běhá až na konec a pak se otočí a běží dál 😀 😀 😀
ségra je z něj už hotová
on zmákne pražskou ZOO ten největší okruh a myslím,že tak 2x,protože běhá tam a zpět ,takže toho ujde 2x tolik jako my 🙂

majenka
30. apr 2009

Soanpe, tak pro Forresta už nosítko asi nebude 😀 . Ale pro méně akční dětičky je určitě super i v tomhle věku-uvidím, jak to bude u nás 😉

kili
30. apr 2009

no ja si myslím, že aj pre takých malích forrestov je manduca, však aj takí si potrebujú niekedy pospať 🙂

soanpe
30. apr 2009

killi
tak to by u něho fakt neprošlo.Budíček před 7.00 a večerka 20.00 a mezitím nic 😲 sestra chodí a první,co si všimneš jsou kruhy a vaky pod očima 🙄
závidí mi moji Sofinku 😅

kili
30. apr 2009

tak na to je mdc úplne stvorená. ja tiež potrebujem mať ten kľud, aby deti spali, ale keď sme vonku a chodíme, jeden v kočíku a druhý v mdc, tak ani nevadí, že nespia, lebo kľud mám 🙂

soanpe
30. apr 2009

obávám se že by si ho do ní nezkrotila 😀
Má 116cm a 18kg a jsou mu jen 2 a půl roku

fakt si nedovedu představit, jak bysme ho tam cpaly 😲 😉

kili
30. apr 2009

tak to je macek, ja som dnes dvýhala dievčatko, čo malo 2,3r a 18kg a teda mazec.

jasné, že na neho to už nie je, na to si aj dieťa musí trochu zvykať ad mala. ale keď je dieťa "naučené" sa nosiť, tak je v nosítku fakt kľudné aj keď je to šinter. mne sa už stalo, že automaticky ľudia povedali na dieťa, čo pobehovalo, že to je ten živší a dieťa na chrbte je kľudnejšie a pritom to tak vôbec nemusí byť.

majenka
30. apr 2009

Soanpe: obvykle tam děti s radostí lezou samy 😉 ...třeba by se mu také zalíbila, kdyby poznal, jaká je nošení paráda 🙂

soanpe
30. apr 2009

no jo, ale sestra maá 152cm
tak aby ho nevláčela za sebou 😀 😀 😀

jdu krmit a spát

dobrou 🙂

majenka
30. apr 2009

Soanpe: 😀 😀 😀 ...tak dobrou...

sirinka
1. máj 2009

juj normalne mam cim dalej tym vacsiu chut na manducu... 😎

soanpe skutocne zavisi od dietata..nasa napr. je velmi pohodlne dietko a strasne rada sa nosi...mozno to suvisi aj s tym, ze sa narodila trosku skor...ktovie...takze aj v dvoch rokoch by som to plne vyuzila...ale poznam deticky, ktore chodia bez problemov aj cele poobedie po meste...

no a ako pise kili...je to iste aj o zvyku... 😉

soanpe
1. máj 2009

to jo,ale co jsem se kdy bavila s maminama nosičkama,tak všechny měly předčasně narozené dětičky, takže tam je už tak nějak automaticky počítáno s nošením.
to je můj názor 🙂
ty malý miminka si taky nedovedu představit ve fusaku v kočárku

bihan
1. máj 2009

Ja síce nemám doma Foresta Gumpa 😀 ale Sára sa teda nezastaví, keď je na zemi...v jednom kuse behá po byte, nikde neposedí, vonku už chodí rýchlejšie ako my, ale keď vytiahnem ring-sling, tak si do neho sama strká nohy 😀

No a nedonoseniatko to tiež nebolo, skôr zo mňa rovno vyliezlo mesačné mimčo 😉

zitaje
1. máj 2009

Ja som 9 dni prenasala a nosenec je to idealny. A riadny maco, teda macka.
A samozrejme, 2 a pol rocne dieta, ktore sa nikdy nenosilo, sa nebude chciet nosit, to da rozum. Lenze vela, ak nie vacsina dva a pol rocnych deti sa uz ani v kociku nevozi. A ked nespi, tak o to viac, zrejme ho treba unavit.

soanpe
2. máj 2009

a co tohle?
http://www.hracky-vybavicky.cz/34-beco-butterfl...

není to takový "eco" a "hipies" 😉 ale docela moderní a krásně barevný 😉