Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

sirinka
25. apr 2009

ja mam doma babyvak...klokanky v ziadnom pripade...dostali sme dve, raz sme do nej klarku napratali a ked som videla ako tam visi hned sme ju aj vybrali...ani jej sa tam nepacilo...

mamutka
25. apr 2009

claudinka, nejde o matky, co sa im paci, ale ako detickam v tom visia nozky, nemozu si ich nikam opriet a ako si celu dobu visia na genit., to zdrave iste nie je, aj si ich prehrievaju....dospeleho cloveka by nedonutili v tom visiet, v mega manduce, alebo vaku by sa hockdo pohodlne valal...nuz ale trpezlive babatko vela znesie

mne staci vidiet obrazky, visiace nozky a dusena prdelka, alebo pekne ulozene dieta a podsadena ritka

http://www.najnakup.sk/Porovnaj_detske-nosice-a...

http://www.mamaja.cz/satky-a-nositka/manduca

kili
25. apr 2009

no claudinka, ak ti ide o image 🙄
ale nechápem, ako sa niekomu nemôže páčiť manduca 😕
a chceš povedať, že v tej klokanke nosíš malého aj teraz?

soanpe
25. apr 2009

kili, red castle klokanka je schválena ortopedy 😉

shaula
25. apr 2009

Soanpe, jsi si jistá? Docela by mě zajímalo, kde ses to dočetla, protože když se podívám na obrázky, jak tam tomu dítěti visí nohy, tak se mi tomu nechce věřit. To není správné postavení kyčlí. A pokud tak usuzuješ z toho, že je "zdravotně nezávadná" - tak to v překladu znamená, že je vyrobena ze zdravotně nezávadného materiálu, tj. látky, barviva atd.
Kili, souhlas, Manduca je krásná! I když my máme Ergo 🙂

lila13
25. apr 2009

uz som sa rozhodla pre Manducu 😉 mne sa velmi paci cervena,ale kedze mame chlapceka tak rozmyslam medzi petrolejovou alebo prirodnou farbou 🙂
baby nosite svoje babatka v Manduce aj celom dopredu? citala som, ze to nieje dobre ☹
kili prosim ta predavaju ju len v Presove?
shaula aky je rozdiel medzi Manducou a Ergom?

mamutka
25. apr 2009

lila ja som mdc kupila v BA, petrolejovu. na latkove plienky.sk, hadam to sem mozem pisat 😉

kili
25. apr 2009

lila, asi len tam, neviem. ale oni ti ju pošlú na vyskúšanie. presné podmienky neviem, to si zisti na stránke.

petrolejka
25. apr 2009

Teda koukám. Já na druhé mimi plánuju manducu (abych nemusela kupovat dvojkočár), dost jsem si ty věci prohlížela. Klokanku jsem dostala od rodičů, poděkovala a hned ji prodala dál, protože všude píšou, že se má používat od půl roku a tahle byla dokonce psaná jen do určitých kil, takže by vůbec nenastla doba, kdy by bylo možné ji použít. A moc by mě tedy zajímalo, který ortoped doporučil ten Red castle, to i laicky vidím, že tam dítě plnou vahou sedí na genitáliích. Nožky chudák v luftě. Já bych do toho svoje dítě teda nedala. 😔 Na doma budu používat ze začátku babyvak. Šátku se bojím, ale babyvak na malou fungoval, byla v něm klidná, ale od 3. měsíce už tam nechtěla být. Tak to budu mít jen na začátek.

kili
25. apr 2009

jáj, vlatne áno, aj na www.latkovky.sk sa dá kúpiť a baba je z BA, tak sa môžeš dohodnúť a stretnúť (asi)

mamutka
25. apr 2009

kili, naco to sem pises, zase som zistila ze urgentne "potrebujem" dokupit plienocky 😀 😉

soanpe
25. apr 2009

v návodu je přímo napsáno,že je schválená ortopedy. O ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOSTI JSEM SE ANI NEZMÍNILA, takže pozor na záměnu pojmů!
Ale já vám ji nevnucuju,
Nosítka a šátky mi nevyhovují,protože mám větší prsa a malá by se mi o ně zadusila-(zkoušela jsem šátek čelem k sobě) 😖 ,chuděrka malinká 😀 😀 😀
měla hlavinku stočenou do strany , aby jí neměla zabořenou do mého dekoltu ☹
Klokánku používám,tak 5-6hodin za týden, takže to je ok.

kili
25. apr 2009

soanpe, to nechápem, a kde máš pri klokanke to dieťa?
či myslíš otočené tvárou von?
pochybujem, že väčšie prsia sú problémom, skôr to nebolo dobre uviazané, viem, že sa v diskusii o nosení väčšie prsia už riešili

soanpe
25. apr 2009

kili asi nemáš prsa 80 E, takže si to ani nedovedeš představit 😀 😀
šátek mi vázala lektorka z kurzu a fakt mi neseděl-malá v něm byla i neklidná,
V klok.pozoruje svět a brouká si 🙂
dítě mám v klokánce a kouká před sebe ,ne na mě-zády opřené o mě, obličejem ven
Tohle téma bude asi vždycky plné rozporu, ale pokud je mimi spokojené,tak se mu podřídím
kdyby mu to nevyhovovalo a nějak se trápilo, a to si piš, že to i miminka umí dát najevo, tak bych ji v RC nenosila
Každá maminka vycítí,kdy její drobeček strádá a kdy ne.
Jinak o tom,zda klok.škodí či ne se nechci dohadovat.Jak říkám, všeho s mírou.
To bysme pak musely řešit i takový věci jako jestli dávat dítě na slunce kvůli vit.D a riskovat kožní nádor, nebo ho chránit a "riskovat" nedostatek vit.D a tím i vznik křivice.
To je jen přílad,kdyby se zacházelo do extrému.
Člověk, který bere vše tak nějak s rozumem a rozvahou, ale bez extémů, vědomě své dítě nikdy neohrozí.
Každý žijeme jiným stylem a uznáváme jiný trend a o tom ten život je 😉

sue
25. apr 2009

Soanpe...dieťaťu bude chutiť aj mcdonaldová strava , prípadne čokoládove tyčinky a cocacola, tiež sa mu podriadiš?
Krpec nevie, čo je pre neho najlepšie. Samozrejme, že sa teší, keď vidí pred seba, ale skús sa spýtať ortopéda.... mne manducu schválil keď videl postavenie nožičiek a tvar chrbtice prinosené...

soanpe
25. apr 2009

sue
děvče, zdá se, že si nepochopila moji myšlenku.
a asi si dostatečně dobře nečetla muj přízpěvek.evidentně se chceš dohadovat o "nesmrtelnosti brouka" 😒

bviz tuto větu: "Člověk, který bere vše tak nějak s rozumem a rozvahou, ale bez extémů, vědomě své dítě nikdy neohrozí."

jinak 5-6 hodin TÝDNĚ v klokánce dítě neohrozí
jinak je to taky hodně o tom,jak je dítě pevné as chopné udržet se.

sue
25. apr 2009

Soanpe, ty si budeš búchať hlavu o múr keď bude mať Sofia pokrivenú chrbticu, prípadne iné ťažkosti. Ja by som svojho syna za penis a semenníky nikdy nezavesila...ani na 5-6 hodín týždenne. Tebe zjavne nevadí, že Sofiu klokanka tlačí na vonkajšie pohlavné orgány, že jej chrbtica je zle vykrivená a podobne. Hlavne, že sa tých 5-6 hodín usmieva. Ja nevravím, že jej chceš zle, ale nechaj si poradiť od tých čo vedia o čom píšu a nie od firiem, ktoré bachnú pečiatku akože odborníka na čokoľvek.

kili
25. apr 2009

no mňa ubezpečuje to, že klokanka je blbosť, že sú furt niekde inzeráty zo zlovami "minimálne používaný" (viď najnovší inzerát), ja nechápem, kto si to ešte kúpi 😀
šatku ak niekto predáva, tak väčšinou, že chce inú 😀

mamutka
25. apr 2009

kam si male dieta hlavicku oprie, ked ju este dobre neudrzi, ak je otocene celom od matky?

soanpe
25. apr 2009

no comment.
pásy u této klokánky vedou pod ručičkama,takže váha je rozprostřená.
jinak já v klokánce nikdy nošená nebyla a skoliozu páteře jsem si vypěstovala nošením těžké školní brašny.
Toto je boj dvou táborů a já odmítám bojovat.
sue, a ty máš vzdělání v oboru ortopedie nebo podobnou kvalifikaci?

sue
25. apr 2009

Soanpe, takže bomba, okrem rozkroku visí aj za ruky... to je teda super poloha na nosenie 😉
...čo sa týka odbornosti, tak stačí, keĎ strčíš sOFIU do klokanky a zájdeš za ortopédom 😉 hneď ti podá odbornú radu 😉

kili
25. apr 2009

nehádajte sa, je to zbytočné.
ale soanpe, myslím, že keď máš ty sklolyózu, tak tvoje dieťa má na to genetickú predispozíciu, tak by som to v klokanke už vôbec neriskovala ani na 1h denne.

soanpe
25. apr 2009

takže taky amaterka
nic.jdu nakrmit holčičku a chrupkat.
Třeba se tu někdy ještě objevím a přečtu si pár názorů.
Hlavní je,že tvoje dítě se nosi,jak vyhovuje vám a to je hlavní,ne 😉

sue
25. apr 2009

Soanpe, veľmi sa mýliš, len ti prajem, nech ti to Sofia nebude o pár rokov vyčítať, lebo to už bude naozaj neskoro 🤐

soanpe
25. apr 2009

v čem se mýlím?
že je hlavní,že tvoje dítě se nosi,jak vyhovuje vám a je spokojené 😲
dobrou noc a doufám,že jsem tě nerozrušila 😉

sue
25. apr 2009

Soanpe, nemaj obavy 😉 mňa isto nie 😉
A mýliš sa v tom, že si myslíš, že nosenie v klokanke je správne. Sú aj výrazne zdravšie, lepšie a pohodlnejšie riešenia pre dieťa 😉

mamutka
25. apr 2009

tiez nechapem preco ludia napr.nejazdia na bicykli len dole kopcom, tak aby si sadli na rozkrok a nohy bezvladne spustili dole, po hodine by ich mali fakt v super stave. mne tie deti povesene v klokanke tak bezvladne pripadaju.

nase stare matere mali takmer vsetky velke prsiska a v satke nosili deti vsetky, ani by ich nenapadlo podviazat dietatu pomedzi nohy daco a par popruhov k tomu. nema cenu sa tu hadat.
keby tak chlapcov nosili ako su teraz v klokanke, ani nas tu tolko nie je, plodnost v haji zelenom....

shaula
26. apr 2009
petruci6
26. apr 2009

caute baby,
teraz som objednala red castle sport a vidim,ze ste s nou spokojne
to som sa potesila,len dufam,ze v nej mala bude chciet byt
uz ju nevladzem stale nosit na rukach a v kociku jej je uz tiez dlho

petruci6
26. apr 2009

teraz som si precitala ako sa hadate,ale ked si tak predstavim,ze mala je stale na rukach a najradsej chrbtom ku mne aby vsetko videla,tak co si myslite ako ju drzim? tiez mam jednu ruku pod ritkou a nozky jej visia,to nie je nahodou to iste?akurat,ze by mi to nebolo take tazke?