Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

shaula
26. apr 2009

Petruci, tak to ji nedržíš správně. Tak malé dítě by mělo být nošeno v klubíčku - buď bočním nebo vyvýšeném, což je v podstatě to, co děláš, ale nedrž ji pod zadečkem, aby jí visely nožičky, ale spíše pod kolínky, aby měla zadeček jakoby zapadlý mezi tvou rukou a tělem. Bude tak jakoby schoulená a pak je to v pořádku. Určitě doporučuji knihu Evy Kiedroňové - Něžná náruč rodičů, je tam krásně popsána správná manipulace s dítětem.

petruci6
26. apr 2009

to je sice mozne,ze ju nedrzim dobre,ale inak byt nechce,tak co s nou mam robit?jej to nevysvetlis

shaula
26. apr 2009

Našla jsem toto: http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=2...
Vyvýšené klubíčko je hned ten první obrázek pod nadpisem (vlevo, vpravo je boční klubíčko).

shaula
26. apr 2009

Petruci, stačí jen trochu upravit techniku, jinak rozhled jí zůstane stejný, a o ten jí jde.

ronie
26. apr 2009

nezbývá než do puntíku souhlasit s shaulou--zdravá páteř a kostra je základní věc za kterou budu pro děti bojovat..Pokud si jí vybudují od malička, je menší pravděpodobnost problémů s páteří v budoucnosti-například to jednostranné nošení tašek, sezení u počítače 😀 😀 😀 apod. řekla bych že z tak 90% maminek s miminky špatně manipuluje a to samozřejmě jen v tom nejlepším úmyslu, protože se to nikde nedozví, pediatři to sami většinou neumí a rozhodně neztrácí čas s vysvětlováním, maminky se to dozví až při návštěvě odborníka, kdy už je problém na světě...mě stačí si samu sebe v klokance představit a je mi zle 😖

ronie
26. apr 2009

ještě doplním shaulu-například Julča vyvýšené klubíčko nemá ráda-je hypertonická a jak se napíná, tak ji neudržim, takže nosim v hnízdečku-což je to co popisuje petruci s tím, že samozřejmě držim pod kolínky a záda jsou zakulacená a opírají se o můj hrudník a druhou rukou držim přes Julinčin hrudník, jediná nevýhoda je, že si nevidíme do oči..

pevné je dítko opravdu až když se samo posadí..ve svislé poloze co nejméně, co nejvíce na bříšku-já tak začínám vozit Julču i v kočárku-je spokojená že vidí a já že trénuje 😀 😉

a kdybych si znovu měla vybrat nosítko(mám ergo) tak bych zkusila tu novinku Beco, pač jak sem pochopila jde jednoduše přehazovat z břicha na záda 🙂 a navíc je teda moc moc krásný 😀 🙂

shaula
26. apr 2009

Jj, taky někdy kluky vozím v kočáru na bříšku, moc se jim líbí ten rozhled. Oni mi ale většinou v kočárku spí, takže těch příležitostí moc nemám🙂

ronie
26. apr 2009

jo Julčqa spí skoro furt v kočáru-někdy už v 5 ráno-aby ji nerušili kluci 😀 😉

markchina
26. apr 2009

Nazdar holky, rada bych prispela i se svym nazorem. Sice nejsem ortoped, ale mam vystudovany obor fyzioterapeut, takze malicko odbornik jsem 😉 . Deti by se mely vysazovat tehdy, kdyz zvladnout tuto pozici aktivne, pasivnim posazovanim dochazi k pretezovani zadovych svalu, ktere se postupne vyviji a dozravaji. K jejich posilovanim dochazi postupne, zacina se nacvikem na brisku, kdy mimi zacina zvedat hlavicku, paseni konicku, opora o rucicky, pak i o kolinka, klek a temito pohy. retezci dite dospeje do sedu. Drivejsi posazovanim vyrazne poskozuje pater a nasledne rozviji jeji vady. Zadna sranda. Doporucuji si precist knizku Nezna naruc od E. Kiedronove, kde krasne popisuje uchopy a popisuje i vhodne a nevhodne polohy. Stejne tak i vysvetluje, proc je klokanka pro deti, ktere jeste aktivne samy nesedi, nevhodna. Kdyz uz, tak babyvak, kde je dite v klubicku. Chtela jsem jen nezaujate poradit. 😉

claudinka
26. apr 2009

kebyze nie je schvalena, urcite v nom maleho nenosim 😉 a nosim maleho v tom aj teraz, ak niekam len vybehnem a nevidim na tom nic nezvycajne, lepsie, ako ho vlacit na rukach.. 😉
malemu sa tam paci, ked bol mensi, tam stale spaval a zboznoval sa tak nosit v tom 🙂 aj teraz som tusim v stredu bola s nim u svokry a v buse sa nevedel vynadivat.. je to to iste, ako ked ho drzim na rukach, nevidim v tom rozdiel, ze mu tam visia nozicky, to mu visia, aj ked ho drzim na rukach predsa

mne sa v tych babyvakoch a nosicoch deti proste nepacia, nepomozem si.. zda sa mi to nestabilne, teda ani nie nestabilne, skor sa mi to proste nezda bezpecne, aj ked urcite to je, kedze je to tiez schvalene a vela mamiciek to nosi, je to vec nazoru.. mne sa paci na klokanke jej zapinanie a som si nou ista, ze sa malemu nic nestane..

shaula
26. apr 2009

Claudinko, cigarety jsou taky "schválené" a poškozují zdraví. Ona ta deklarovaná zdravotní nezávadnost znamená, že je to vyrobeno ze zdravotně nezávadných materiálů, nic více. A pokud dítěti visí nožičky, když ho držíš na rukách, tak nemáš správnou techniku držení. Navíc nechápu (to není popichování, opravdu tomu nerozumím), co konkrétně ti na nosítkách nepřipadá bezpečné? Myslela jsem si, že informovanost o správném nošení je už vcelku velká, ale tahle diskuze mě přesvědčuje, že je bohužel zoufale malá ☹ ☹ ☹

mamutka
26. apr 2009

claudinka, ked niekto drzi dieta na rukach, tak babo nozkami obopina cloveka, nevisia mu, ak visia, tak potom pardon, ale radsej to dieta polozte....

mamutka
26. apr 2009

a este nieco, popros manzela, nech sa prevesi napr. na stary bicykel, nie taky s anantom.tvarov.sedatkom, ale nejaky stary uzky kram, nech visi na rozkroku a nohy mu visia a nech sa tak necha nosit. Pekne svojou vaho na rozkroku. Podakuje sa ti. A dalsie dieta tak skoro mat nebudete, bud rada, ze jeho tak matka nenosila, ale to treba trocha vediet o anatomii semennikov. Pekne si na nich posedi, strpnu mu, ani si ich citit nebude, no, dospely chlap by so sebou takto nenechal narabat, lebo vie ze si na nich nema takto visiet a ze ho potom budu boliet ked pridu k sebe....
aj mna by sralo, keby som kupila blbost ako je klokanka z nevedomosti, ale keby som sa na to pozrela a zamyslela sa, tak do toho dieta nedavam, pretoze sa to neda obhajit, preco vobec dietatku nechat takto hompalat nozky, neprirodzene ukladat chrbatit a tlacit si na rozkrok. Ked uz, tak na sedenie je odveky vekov zadocek, nie prevesit dieta ako kabelku. Treba si proste priznat ze sa kupila hovadina, lebo to vyrobca krasne zabali a pekne popise. Ale pohlad na to hovori jasne. je tu od bab vela argumentov, tak netreba byt voci nim slepy, hluchy len pre svoju jesitnost.
Hacaj si aj ty aj tvoj muz na nieco co vam pojde pomedzi nohy a tie nech volne visia. Ostante ako dlho chcete a vecer sa spolu utesujte a klopkajte si na celo....

shaula
26. apr 2009

Mamutka, tos napsala dost drsně, ale naprosto pravdivě 😉 Vím, že by maminky neublížily dítěti úmyslně, své děti určitě moc milují. Ale dělají to neúmyslně v dobré víře ve výrobce takových klokanek. I já jsem kdysi před porodem taky měla v plánu koupit klokanku na nošení. Naštěstí jsem potkala jednu maminku, která měla o nošení jakés takés kusé informace, tak jsem si pak o tom hodně přečetla a pochopila, že klokanku nikdy... Měla jsem štěstí. Od té doby šířím osvětu, kde se dá, ale někdo prostě na rozumné argumenty slyšet nechce a ještě se urazí (já bych třeba byla ráda, kdyby mi někdo vysvětlil, že a proč svému dítěti neúmyslně ubližuju). Ale s tím nic nenaděláme ☹ Což je moc škoda, protože to odnáší jedině dítě. Radši nenosit vůbec než špatně.

markchina
26. apr 2009

Shaula: napodobne, taky se mi klokanka desne libila a chtela jsem si ji koupit, ale pak jsem se divala, ze tam to miminko neni v klubicku a vubec tam nejak divne visi. Navic mi ji kamoska pucila, tak jsem se mohla podivat. Ja do toho svyho syna rozhodne strkat nebudu.
Babyvak sme vyzkouseli, ale dost v nem rve, tak asi nic 🙂 .

soanpe
26. apr 2009

poslední přízpěvek ke klokánce Red Castle

Klokanka je variabilní, díky popruhům se dá libovolně nastavovat. Dítě se dá nosit na boku nebo vepředu, může být v klokance pohodlně kojeno, může být otočeno směrem k mamince nebo směrem od těla.

Zapínání popruhů je opatřeno speciální pojistkou, která zabraňuje vypadnutí dítěte, i v případě, že se přezka otevře.

******************************************************************************************

Jedna z poloh, které klokanka umožňuje je navržena speciálně pro zdravý rozvoj kyčlí. Záda rodiče jsou minimálně namáhána, protože váha dítěte se rozloží do popruhů kolem pasu.

***************************************************************************************

Nosítko má široké popruhy, které jsou pohodlné a nezařezávají se. Je zabalena v papírové krabici, součástí každé klokanky je instruktážní CD a návod na použití. Klokanka je vyrobena z kvalitního materiálu v atraktivním barevném provedení.

jankabambulka
26. apr 2009

ahojte kočky
Predám dva nosiče - baby vak RED CASTLE SPORTS. Originál balenie, CD s návodom a záručným listom. Vynikajúci stav - bez poškodení. Máme dve farby červený a modro-šedý. Žiaľ, naše detičky-dvojčatká nám nedopriali ich vynosiť v nich. Sú veľmi málo používané. Pri odbere obidvoch zľava 150Sk/ks
Jedinečný, nový a inovačný spôsob nosenia dieťaťa!
Prispôsobuje sa veľkosti dieťaťa – 2 veľkosti úložného priestoru
Vďaka posúvateľnému vaku prispôsobuje sa každému pohybu človeka, ktorý nosič nesie – umožňuje niekoľko polôh nosenia dieťaťa (v strede, na strane, na boku).
Jednoduché používanie, poloha sa dá zmeniť bez toho, aby ste vyrušili dieťa.
Má veľa významných bezpečnostných čŕt. Keď máte dieťa na strane, vidíte na nohy, kam stúpate.
Opierka hlavy je odnímateľná a regulovateľná.
3D vypchávky zabezpečujú optimálne prúdenie vzduchu a pohodlie pre dieťa.
Nosič je vhodný pre väčšinu dospelých,od najchudších mamičiek až po najpevnejších oteckov (veľkosť pásu od 64 cm do 125 cm).
Nosič je vhodný pre deti od narodenia (3,5 kg) až do 12 kg.
Je v súlade s Európskym bezpečnostným štandardom EN 13209-2 (11/2005).
Dohoda možná-cena je za kus.

kili
26. apr 2009

mamutka, pokiaľ viem, ta chlapi nemajú semenníky tak, že keď sa posadia na tyč alebo na sedátko na bicykli, tak sedia na nich, ale ich majú v predu aj keď sa predklonia k riaditkam. ale čo je fakt, tak že proficyklisti majú zníženú plodnosť. a tiež je fakt, že chlapec v klokanke si tie semenníky nemá kde vyhnúť, keďže v klokanke fakt visí (za gule v prievane 😀 😝 ).
claudinka, nestabilne v šatke? to nemyslíš vážne, však ja by som kľudne aj stojku mohla spraviť a dieťa sa ani nepohne, čo s klokankou určite nemôžeš. v šatke je dieťa pevne pripútané k matke, a keby si bola informovaná o úvezoch, tak by si vedela, že popod nožičkami má krížom pruhy látky, čiže to nie je tak, že keby sa mu ten pruh látky s pod zadku vysunul, tak vypadne, to proste nejde.

kili
26. apr 2009

no a tu to máte, zas inzerát, že to niekto predáva, lebo v tom dieťa nechcelo byť. to sú asi tie rozumnejšie deti, tie poddajnejšie sa asi nechajú strčiť do hocičoho 😒

kili
26. apr 2009

jo, a ešte jeden test, skúste si vyskočiť na chrbát manžela, aby vás nosil, a pozrite si v zrkadle, v akej polohe máte nohy 😉
prezradím, proste by ste mali kolená vyšie ako zadok. rozhodne by ste ich nenechali vysieť dole, bolo by to nepohodlné a to aj bez toho, aby ste vyseli za rozkrok. a rozhodne to nie je len o veľkosti človeka. tak isto je to pohodlnejšie aj pre dieťa.
a neviem, či veríte v evolúciu, no ja áno, tak si pozrite niekde, ako sa držia malé opičky svojej mamy 😉

shaula
26. apr 2009

Soanpe, a co ten text dokazuje? To všechno jsou vlastnosti všech nosítek (nebo těch, co aspoň za něco stojí) - ergonomická mají tytéž vlastnosti (uznávám,kromě té polohy čelem od těla matky, protože výrobci ergonomických nosítek vědí, že takto se nenosí). Docela by mě zajímala ta "jedna poloha, která umožňuje zdravý vývoj kyčlí", ale to už tam asi nepíšou, co? A kromě toho - JEDNA poloha? Správné nosítko by toto mělo zajišťovat v KAŽDÉ poloze. Jinak je to očividně text od výrobce, ten se musí vždycky brát s rezervou, který výrobce by si pohanil své zboží, ne?
Kili - super napsáno 😉

soanpe
26. apr 2009

kili
dobrý tak sisi to tu obhájila
no ale když se kouknu do tvého alba.tak taky nejsi nejvzornější... pouštět dítěti sluchátky rovnou do uší hudbu,no nevím ,co by na to řekli foniatři 😲 😲 😲

jo a k těm profi cylkistům a jejich neplodnost,ti trénují několik hodin denně po několik let,takže takové srovnávání mi přijde dost z cesty. Jinak i rifle,teplo a těsné spodní prádlo snižují plodnost u mužů.

jankabambulka
26. apr 2009

kili- ja tie vaky nepredávam preto že deti nechceli byť vbo vakocha a myslím, že ty to dobre vieš, lebo som o tom písala na našej téme dvojíčkovo 😖

soanpe
26. apr 2009

janka, myslím,že kili se tu chytá každé příležitosti,jak shodit klokánky a matky,které je používají.
jestli jí nevyhovují,tak at si o tom povídá se šátkařkama

ono totiž většina šátkařek tu klokánku RC ani nevidělo, natož aby je držely, či vyzkoušely.
Pak by možná uznaly,že mezi nožičkami je fakt široké jakési " sedátko"

janka, a mohla bych vědět, proč tvoji drobečci nechtěli být v klokánce?

shaula
26. apr 2009

Soanpe, nejde o to shodit klokanky, ale informovat o tom, že jsou lepší a zdravější metody nošení. Ale když to nechceš slyšet, je to tvoje rozhodnutí.

sirinka
26. apr 2009

soanpe ja som tu klokanku naozaj nevidela na vlastne oci...ale podla toho obrazku v nej dieta fakt visi...a je jedno, ake siroke ma sedatko...proste tam visi...a to nie je ok... 😔
ale je to vase rozhodnutie, comu date prednost...

sue
26. apr 2009

Soanpe začínam mať pocit, že tebe nejde o zdravie vlastného dieťaťa. Našlo sa tu x matiek, ktoré ti presne napísali, prečo sú klokanky zlé, ani jedna z nás tu nie je distributér ergonomických nosičov alebo šatiek a ty jediné čím sa oháňaš je leták z tovaru, ktorý používaš 😕 to ti tak záleží na peniazoch čo si do nosiča vrazila, alebo prečo nechceš pre svoje dieťa to najlepšie ? 😕

soanpe
26. apr 2009

sirinka, beru tvoji připomínku
Shaula, možná jsou vhodnější nosítka, ale já malou dávám do klokánky fakt jen tak na půl hodiny, jinak si myslím,že v kočárku jí je líp. Má prostor, hračky kolem sebe a může si pást koníčky 😉
kili mi připadá,že zbytečně útočí

jankabambulka
26. apr 2009

soanpe - IP 😉

kili
26. apr 2009

janka, no dvojičkovo zas tak poctivo nečítam, tak neviem, je mi jasné, že v 1r nepredávaš klokanky preto, že ich nechceli, ale sama si do textu napísala, že si ich vôbec nepoužívala, lebo tam nechceli byť, tak neviem, čoho sa chytám 😕
no a je fakt, že klokanky zhadzujem, mne je totiž tých detí taaak ľúto ☹ , vždy mám sto chutí zastaviť rodičov a povedať im o iných možnostiach, ako nosiť, ale to by som sa asi nikdy nikam nedostala, keďže tak nosí veľa ľudí 😝