Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

vejinka
10. máj 2009

teda vlastne sling..nie slang 😀

goga03
11. máj 2009

vejinka dufam ze budes spokojna, ja som mala babyvak ked bol oliver maly a bola som spokojna, ale ako bol tazsi, tak mi to uz bolo nepohodlne, lebo som celu jeho vahu mala na jednom ramene ☹
preto sme objednali manducu, kde je vaha rozlozena rovnomerne.

vejinka
11. máj 2009

goga dam vediet ako sa mi v tom maly nosi 😉 este mi to neprislo domov ale cakam cakaaam 😉

senja
28. júl 2009

Ahoj holky, ma nekdo z vas klokanku Chicco Soft & Dream? Pry dite se ni da nosit v horizontalni poloze?
Je jeste nejaka klokanka, u ktere to jde? BabyBjorn to asi nema, ze?
Mam ani ne mesicni dite a porad vyzaduje moji naruc, tak premyslim kam ho "soupnout", abych mohla mit volne ruce 😀

dudri
28. júl 2009

http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/preco-n...

http://www.nosime.sk/nosenie_deti.pdf

raz Katka mala 5mesiuacov, pozicala som klokanku kamaratke... otrasne, , nemala pokoj, stale hlava kruti a
3x som pouzila, nanic tak som vratila...

este som objednala manducu, super, raz Katka nosila, mala pokoj , casto uspava...

este chcela by som babysatku,(nevedela som vybrat aky, siroky vyber) to bolo neskoro pre velkeho miminka, nabuduce ked budem mat dalsie babo, tak hned kupim

gimik
30. júl 2009

Ahojky holky, tak jsem si objednala nosítko od beco butterfly, máte ho některá, jak jste spokojené 🙂 ?

karenina
30. júl 2009

gimik: beco není klokanka, ale ergonomické nosítko - více najdeš v této diskuzi:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

nebo pak v diskuzi "nošení dětí"

karenina
30. júl 2009

teď koukám, že už jsi tam také psala, tak nic 😉

kuchy
5. aug 2009

Zdravím,pročetla jsem toto téma , mám měsíčního klučíka,který neustále vyžaduje něčí přítomnost a chování, sám vydrží jen když usnea hned pak zase ječí,jen na rukách je klid. Máme klokanku RC,ale ta není pro tak malé dítě vhodná, navíc máme široké balení...objednala jsem nám manducu, myslíte,že pomůže a jak často tam může být...

miskachrumka
5. aug 2009

baby ja by som sa chcela opytat to nemozem davat synceka ani ked ma dobre klbiky aj nozicky v poriadku tak ho nemozem davat do klokanky?nemalo by sa davat pozor nato u deticiek co su mensie?a predsa ich este nemaju vyvinute ......... 😒

ali27
5. aug 2009

kuchy ahoj.
asi ta nepotesim, ale ja som tiez zaobstarala manducu ked malej bolo asi mesiac a nechcela v nej byt za ten svet. strasne plakala. tak som to postupne skusala s odstupom asi 4 tzydnov a ked mala asi 3 mesiace, tak konecne v nej chcela byt...
dovtedy som ju nosila len v satke, co je pre take male mimi ako je tvoje urcite najlepsie. chce to trochu cviku, ale potom je to velmi fajn... nosila som ju v polohe koliska, kde mala pekne zagulateny chrbatik a nezatazovalo to tu chrbticku, tak ako by sa mohlo pri zvislom noseni.

krpcek
24. aug 2009

ahojte, ma niekto cybex 2go?

miskachrumka
24. aug 2009

ahojte tak ja som mala minule v obchode po prvy krat maleho v klokanke chicco a naraz za nejakych 15min mi zacal v obchode zalostne az lutostivo plakat cim to moze byt ???????????nechapem ..............moze ho to tlacit na pipik? ☹

skolara
24. aug 2009

miskachrumka podla mna ho to moze tlacit. Lebo v klokankach deti visia. Preto su lepsie ergonomicke nositka lebo v nich dieta sedi a nie visi.Ja mam ergo, ale su dobre aj manduca, satky, beco, mei tai a ine.Ja som sa svojej klokanky zbavila hned po prvom pouziti ako som malu videla visiet ☹

shaula
25. aug 2009

miskachrumka - může to být tím, klokanky nejsou pro děti pohodlné.

shaula
25. aug 2009

Krpcek - Cybex neznám, ale dívala jsem se na něj na netu, nevypadá tak špatně jako jiné klokanky. Zdá se, že snad jakž takž zajišťuje správné postavení nožiček (ovšem rozhodně nenosit zády k nosiči, jak ukazují na obrázcích, to je hrubá chyba). Ale musím říct, že vzhledem k ceně bych šla rozhodně raději do některého z ergonomických nosičů, které psala Skolara, u nich máš jistotu, že jsou OK, u Cybexu si to můžeme jen myslet...

hanam
25. aug 2009

od kolkych mesiacov mozem bezpecne kvoli nozickam davat dieta do klokanky?

shaula
25. aug 2009

Ještě dodám ke svému předchozímu příspěvku - prohlédla jsem si ještě jednou obrázky toho Cybexu (konkrétně tenhle: http://www.ajuty.cz/shop/klokanka-cybex-2go.det... ). Na tom kresleném obrázku je sice krásně nakresleno, jak jsou nožičky ve správném postavení a zadeček krásně sedí v nosítku, ovšem když se podívám na reálné fotky pod tím, tak to vypadá úplně jinak... Vznesla jsem dotaz na www.nosenideti.cz, co si o tom zkušené nosičky myslí, upozornily na totéž + na to, že zřejmě má Cybex příliš vyztužená zádíčka, což není moc vhodné (naopak mají být zakulacená, ne rovná) + ramenní popruhy nevypadají moc vyztuženě, aby pak netlačily...
Ovšem všechno to jsou naše názory jen na základě fotek, neviděly jsme nosítko naživo, takže možná to nebude tak strašné 🙂 Ale jak říkám, vzhledem k ceně bych šla určitě radši do Erga (mám doma, spokojenost), Manducy nebo šátku (ten mám taky, ale upřímně Ergo je rychlejší a pohodlnější na nasazování 😀 ).

shaula
25. aug 2009

Hanam - nejlíp nikdy 😉 V klokance nemá dítě správně fixovaná zádíčka a hlavička tak příliš tlačí na páteř, takže rozhodně do doby, než bezpečně drží samo hlavičku, tak určitě ne. Hodně klokanek taky nezabezpečuje správnou polohu nožiček - nejlíp si názor uděláš, když se podíváš na fotky nosítka s dítětem - nožičky nesmí viset, kolínka musí být výše než zadeček a zádíčka zakulacená.
V Ergu nebo Manduce můžeš nosit od narození (v Ergu s novorozeneckou vložkou, v Manduce nemám zkušenost, zkus se poptat v tématu Nošení dětí), nejdříve se nosí v horizontální poloze, můj osobní názor je, že ve vertikální až je dítě pevnější.
Pro dítě tak maličké jako máš ty, jako nejvhodnější vidím nejprve babyvak.
Pokud tě zajímá o nošení více, podívej se na www.nosenideti.cz, tam najdeš spoustu informací i diskuzní fórum, kde ti zkušené holky vždycky rády poradí.

hanam
25. aug 2009

dakujem shaula idem si o tom hned viac pocitat 😉

berus222
25. aug 2009

nasmu sa v klokanke paci, ale mne je nejaka divna. uz mam vsetky popruhy stiahnute a stale mam maleho nozicky skoro na mojich kolenach. ked si ho do nej dam, moc mi klesne a mam ho na bruchu. nemal by byt v urovni prs? v obchode mi povedali, ze to tak ma byt, ale nezda sa mi to.

macka23
25. aug 2009

My sme tiez mali klokanku baby bjorn, ked bol malicky, bol tam asi 2x. Potom sme kupili ergo a to je fakt neporovnatelne. maly tam takmer vzdy zaspinka a mna vobec neboli chrbat. Ked bol kolokanke, boleli ma ramena akoby som niesla skolsku tasku 😕 Vyhoda je aj v tom, ze sa tam da rychlo dat, nakolko nas samko je dost netrpezlivy 😅 kym by som uviazala satku roztrhlo by ho od jedu :D

icejane
25. aug 2009

ahojte...nas drobcek vobec nechce byt v kociku maximalne ked tak v sedacke ale aj to len chvilku.. uvazovala som ze kupim klokanku..zaujimalo by ma ci je to vhodne aj pre take male babo a ako dlho ho v tom mozem nosit...ci je vhodna ako nahrada napr.kocika ked by sme chceli ist na prechadzku...lebo teraz nase prechadzky vyzeraju tak ze ja ho nesiem na rukach a manzel tlaci prazdny kocik 🙂

shaula
25. aug 2009

icejane - vhodné určitě, ale některé z ergonomických nosítek (Ergo, Manduca, Beco, a další), klokanku ne.

berus - nejspíš to máš tak, jak to právě klokanka umožňuje - to je právě ten jejich problém, nožička není podložená až ke kolínkům (čímž je zajištěno její správné fyziologické postavení a správné zakulacení zádíček), dítě v tom visí a nožky mu plandají - proto je máš až u kolen. Jak sama správně cítíš, tak by to být nemělo... 😝

klematis
26. aug 2009

ahojte, my máme klokanku Chicco go, prckovi jsou 4 měsíce a už v ní nechce být, asi ho to taky tlačí, divně v ní visí a dává najevo, že je mu to nepříjemné, takže jsem dnes objednala ergo nosítko, snad to bude lepší...

hoogy
28. aug 2009

icejane: no nase prechadzky vizerau tam ze maly poslpi pol hodinku v kociku a potom sa tlacim kocik a manzel ho ma v klokanke. my sme klokanku kupovali v spanielsku a je to znacka babybjorn.sme s nou vlmi spokojny ze az do dvanast kil a da sa prisposobit velkosti dietata. rozhodne netreba na klokanke setrit. a ked ju kupite zacnite pomali nasho maleho tam nosime od 6 tyzdnov najprv sme ho nosili tvarou k nam,ale to ho prestalo bavit lebo nic nevidel tak teraz je tvarou od nas a uziva si ten vyhlad. ked je diete vacsie tak su take nosice napriklad phils and teds maju perfekne.snad si dobre vyberies a vela radosti pri noseni. btw daju sa potom s detmi robit aj nejake domace prace ako napriklad vesanie pradla a tak 😀

sirinka
28. aug 2009

icejane urcite ked si vyberies dobre nositko, my pouzivame manducu...na prechadzky, do obchodu aj po dome 😉

shaula
28. aug 2009

Hoogy, nevím, jak máš staré dítě, ale nošení čelem od nosiče není dobré... 😖

hoogy
28. aug 2009

maly ma tri a pol mesiace,preco to neni dobre? on si uz sam drzi hlavu a sedi s oporou takze v tom nevidim problem...

sirinka
28. aug 2009

hoogy za jedno kvoli drzaniu chrbtice a za druhe pre pocit bezpecia babatka....
moja ma inac tiez tri a pol mesiaca, ale sediet teda este nedokaze...