Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

johanda
13. jan 2008

jo, kachne, ony ty klokanky byly takoví průkopníci v nošení v moderní době . Kojenci jsou "nastaveni" na úzký kontakt s matkou a klokanky to umožnily jako první. Jenže vývoj jde dál 😉 a klokanky holt už dneska nejsou to pravé ořechové.

trixi
13. jan 2008

bihan, nemyslim si, ze klokanka je na spanie. Preco by malo mimi spat v klokanke? Klokanku pouzivam vtedy, ked je maly hore, ked ho zaujima vsetko okolo a nie ako uspavadlo. Tiez si nemyslim, ze je OK spat v ergu alebo v inych nosicoch. Existuju tiez rozne nazory na pouzivanie satiek. Ja som vyskusala vsetky mozne nosice a nam vyhovuje klokanka. Jednoducho kazdej z nas vyhovuje nieco ine. Nasho som skusila dat do vaku alebo satky a reval ako divy a to sme boli na kurze viazania, takze v zlom viazani to nebolo. On je hrozne zvedavy. My mame aj nieco podobne ako ergo, a to pouzijeme az bude vacsi, vyuzijeme to na horskych turach. Ked som ho do toho posadila tvarou k sebe, tak sa hneval, protestoval a skoncilo to placom.

bihan
13. jan 2008

Trixi, ja ti tvoj názor neberiem, ide o zdravie tvoho dieťaťa, nie môjho... Sáru nenosím len 20min. po byte, aby som vystihla moment, keď nespí. Šatku ako uspávadlo nepoužívam ani ja, ale pre také malé miminko je úplne normálne, že pri hojdaní zaspí.. ale u vás je to zrejme inak 😉

listicka77
13. jan 2008

Ronie, mě teda připadá tahle "ležící klokanka" dost brutální. Jednak ten kontakt s rodičem tam fakt není (jak už psala Johanda), jednak to musí být hrozně náročné na rodičovská záda a navíc tam tomu dítku nějak divně visí nožičky... Takže u mě jsou klokanky špatné všechny, včetně téhle.

kachne23
13. jan 2008

teda k tomu spaní v šátku - mně tam teda dycky spokojeně chrní, jak se probudí, tak chce většinou ven - ale to je podle mě tim, že je eště maličkej a dobře odtamtud nevidí. No a naopak dyž ho tam dám, tak prostě usne, takže myslim, že je spokojenej a že na tom neni nic špatnýho. Právě ten kontakt ho, myslim, hodně uklidňuje. Samo ho tam nemám celej den, ale třeba jen jednou na hoďku nebo dvě 😉

kombloudek
13. jan 2008

Ahojky holky,můžu se přidat?Já jsem taky slyšela a četla pár článků o tom jak se má mimi nosit....viz: http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=32 a pak ještě http://www.didymos.cz/noseni/pohled-dopredu.html a je pravda že v kolkankách to dítě vlastně skoro stojí a to je fakt kromě toho že je to nezdravé taky dost nepohodlné,já uvažuji o koupi erga..
Johanda chci se zeptat,koukám že máš ergo,jaký má mimi výhled když je tak těsne u tvého těla?Muj muž to pořád řeší,má pocit že musí mimi pořád koukät na stranu..

ronie
14. jan 2008

souhlasím s vámi holky mě to taky nepřijde moc pohodlný a ani moc zdravý, ale na záda lepší jak normální klokanice ale na kyčle to bude taky na prd 😉 Jak řikám já bych si jí nepořídila-navíc musí být strašně nepohodlná pro nosiče. Takže fakt souhlas 😉

kom..taky máme ergo a Oli kouká do stran, ale střídá je a to není žádný problém-může sai hlavičku položit na tvůj hrudník nebo koukat kolem 😉

fiesta1977
15. jan 2008

trixi, tu je vysvetlenie - http://www.nosime.sk/nosenie_deti.pdf

fiesta1977
15. jan 2008

kombloudek - tie pasy na ergu sa daju pritiahnut tak tesne ako to len vam vyhovuje - ja som malu nosila v lete a nosim ju aj v zime v overali a v zimnej bunde 😉 na ergu je vyhoda opori patapum ta ze sa da "uviazat" aj na bok, dietatko ma tak lepsi vyhlad ale zaroven si moze polozit hlavicku ak je unavene.

johanda
16. jan 2008

kombloudek, já nosím dítě v ergu od cca 4,5 měsíce a čučelo si vždy kam chtělo 😉 . Hlavička není připlácnutá na tělo nosiče. Výhodná je i kapucka - když mimi usne mámě na břiše, přetáhneš ji přes hlavu a prcka nic neeruší, na zádech zase pěkně zafixuje hlavičku, aby se neblembala ze strany na stranu.

lyzenka
31. jan 2008
jandalinka
31. jan 2008

Já tedy nemám v klokánky moc důvěru už z toho důvodu,že opravdu je velký výběr a sem tam je kritizují ohledně špatného sezení miminka či namáhání zádiček apod.Ale věřím,že některé jsou opravdu podle norem a nemusí mimi ublížit. 😒 Já se rozhoduji spíš pro šátek.Nejvíc mám ale obavy,že nebudu ovládat zavazování,hm. 😔

jandalinka
31. jan 2008

Jo a lyzenka,já kdybych se měla vybrat,tak určitě tu první variantu,klokanky baby švédské firmy.

lyzenka
31. jan 2008

jandalinka,

preco by si si vybrala prave tu svedsku? tiez nad nou viac uvazujem ako nad tou druhou.....lebo u tej svedskej sa da nosit mimco aj bruskom aj chrbatikom k maminke...... ale je do 13kg a paci sa mi tam to upevnenie na chrbte

a ta druha sa neda nosit chrbatikom k maminke, ale da sa nosit aj na chrbte, ked uz je mimco väcsie jeden rok a viac.... :O)) - nejake mensie tury... :O)

adula76
31. jan 2008

http://nosime.sk/static.php?dir=sk/pripravujeme/

lyzenka - a da sa nosit nielen vpredu a na chrbta, aj na boku 🙂
Podla mna je to lepsie najma preto, ze v tom odnesies aj vacsie dieta, aj na vylety a na tury a nepotrebujes velky tazky turisticky nosic 🙂 A v Ergu alebo Manduce sa da aj dojcit....aj pocas tury - mam to vyskusane s Ergom 😀

bihan
1. feb 2008

Lyzenka, rozhodne ergonomické nosítko 😉 Nosenie na boku nie je až taká výhoda a na rozdiel od Babybjornu, v nosítku je baby v prirodzenej polohe a jeho kĺby sa môžu správne vyvíjať.. žiadna kompresia genitálií.

luciaj
1. feb 2008

lyzenka, aj ja mam ergo a som s nim spokojna.

alififi
1. feb 2008

ja som kupila malej na leto klokanku Quinny a ako vidim, tak som dobre nespravila.
tak dufam, ze to nosenie nebude mat nejake nasledky 😕

lyzenka
1. feb 2008

ja teraz fakt neviem, mam kupit ERGO ci MANDUCU? - je to skoro to iste, len ta manduca je novinka....neviem co tam je lepsie alebo horsie.....poradte...

alififi
1. feb 2008

lyzenka neviem ci ti niekto poradi, niekto bude za a niekto proti.
to je tak so vsetkym
ja malu v klokanke ponosim, nebudem ju tam vlacit cele dni, tak sa nic hrozneho nemoze stat
choditko sa vraj tiez nema vobec pouzivat a kopa bab ho pouziva

aktak
3. nov 2008

kupim pouzivany nosic ergo, manduca alebo patapum, pripadne babybjorn, ozvite sa mi cez IP, dakujem 🙂

petullia
30. dec 2008

🙂

stvura
1. jan 2009

Ahoj kocky, no mi mame dve klokanky, jednu od Chicca {k sebe} a druhu nejaku polsku {ta je na pozeranie vpred}. S oboma som velmi spokojna, maly mi sedel v klokanke a to mal necely mesiac - bohuzial sa nedalo inak, som s nim sama a potrebovala som povybavovat kopec veci. Klokanky ma stale rad, lebo ma citi, no kedze je uz zima sa ho ani naobliekaneho neodvazim nosit tak sme ju odlozili na jar.

zlatouch
2. jan 2009

Ahoj, mate nektera zkusenosti s Ergem s novorozeneckou vlozkou? Zkousela jsem to na Lauru aplikovat, ale nevim, jestli jitam mam spravne, pripada mi takova hrozne zapadla 😒 Ale treba to je jen tim, ze je to mrne, jeste nebude mit ani 4 kg (ale ta vlozka ma byt od 3kg...)

kili
2. jan 2009

zaltouch, skúsenosti tu asi nikto mať nebude, málo kto tú novorodeneckú vložku kupuje. skús sa popýtať na www.nosenideti.cz , je tam diskusia, tak pohľadaj.
ale myslím, že ak tam je malá spokojná, tak nemusíš nič riešiť 🙂

stvura
2. jan 2009

zlatouch, ja som ju povodne pre maleho chcela davat, lebo mi tiez pripadal zapadly v klokanke, no potom kedze tam bol spokojny som to neriesila. Beztak teraz je zima, takze dieta vela vonku neponosis a o ten mesiac uz jej klokanka bude ako uliata...

hanuky
2. jan 2009

My si po skúsenosti s viacerými klokankami nevieme vynachvalit klokanku Manduca 🙂
je sice draha, ale rozhodne stoji za to! 😉

kili
2. jan 2009

by som len chcela opraviť, ergo nie je klokanka, a ani manduca 😕

kili
2. jan 2009

a ešte k tomu, ergo je od 5-6m, takže za mesiac určite nebude ešte dobré. a nosiť sa dá aj v zime, dieťaťu je pri mame určite teplejšie ako v kočíku, stačí si dať väčšiu bundu, napr. manželovu a dieťaťku tam bude dobre 😉

johanda
2. jan 2009

já v ergu nosila od 4 měsíce, ale záleží na velikosti a vyspělosti děcka, kamarádka měla mimi v ergu už od 2,5 m. Souhlas s kili, v nosítku je v zimě miminu příjemně, kdo má hubeného manžela nebo nechce nosit jeho věci, může si pořídit speciální bundu nebo kapsu - tu si šikovná ženskí může spíchnout i sama - návod je např. na noseni.deti.cz